Įkraunama...
Įkraunama...

Kokiais būdais taupote pinigus?

QUOTE(akcent @ 2012 03 31, 17:21)
Ar yra jums skirtumas,kad kažkas atsideda 1000lt ar 100lt? Kas nuo to būtent jums pasikeičia? Sušelpti to, kuris daugiau atsidėjo paprašysite? biggrin.gif



Man asmeniškai yra skirtumas, kokia suma sutaupyta. Taupyme man labai aktualus yra santykis tarp įdėtų pastangų, kitų susijusių praradimų ir sutaupytos vertės.

Todėl man kai asmuo pateikia savo taupymo būdą tikrai labai aktualu jo pastebėjimas, kiek konkrečiai jo vertinimu tas būdas sutaupo lėšų, ar nebuvo praradimų/išlaidų kitose vietose, susijusių su tuo taupymu.

Tarkime mes šiemet išbandėme beveik visą šildymo sezoną nesišildyti dujomis, o kūrentis krosnele. Nors čia kaip "taupymo būdas", bet kokia tokios informacijos vertė? Ar yra bent vienas nesuprantantis, kad kuriantis malkomis visada pigiau nei kuriantis dujomis?
Mes patys turėjom labai aiškų tikslą - atskirti, kiek dujų išeina už karšto vandens ruošimą ir nuostolius trasoje ir kiek už šildymą, taip pat pažiūrėti, koks susidaro skirtumas kainoje šildantis dujomis ir krosnele (malkomis). Vakar kaip tik sukūrenom paskutines malkas, nurašiau skaitiklių parodymus, kad galėčiau susivesti visus skaičiukus, kiek buvo sutaupytą lyginant su praėjusiais metais. Dabar susivedžiau pinigines išraiškas ir galiu jau spręsti, pagal mūsų pajamas ir kitas išlaidas verta tiek taupyti ar neverta.
Taip šildydami 200 m2 per šį sezoną (nuo spalio iki dabar) sutaupėme apie 40 proc. kainos už dujas, kas yra 1500 Lt. Šiai dienai su mūsų pajamomis ir kitomis išlaidomis tikrai mums neverta taupyti šioje vietoje dabar. Bet pasiskaičiavu ir turiu aiškią sumą, jei gyvenimas prispaus, kiek šioje vietoje galima sutaupyti. Papildomai galiu atskirti, kokie yra nuostoliai dėl karšto vandens ruošimo ilgos trasos ir jei apsispręstume investuoti į katilo vietos pakeitimą, galėtume paskaičiuoti atsipirkimo laiką.

Žodžiu, man nepatinka principas "sutaupysiu, kad ir kiek tai man ir artimiesiems kainuotų". Aš už racionalų ir paskaičiuotą taupymą.

Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2012 03 31, 15:56)
1.akcent, kartais sureaguojat lb arsiai. keista. nei metu nepasakot, nei skaiciu. atrodo visur tabu. gaila, zmones kaip sakau, apie pin isvis negali kalbeti. man patinka tokie kurie nebijo daugiau maziau pasakyti.

solidarizuojuosi su tom, kurios neviešina detalių - konkrečių pajamų, išlaidų amžiaus ir t. t. blush2.gif Visų pirma - ne tai yra esmė, antra - tokia mano natūra. Ir realiam gyvenime saugau savo privatumą ir informacija aplinkiniams yra dozuojama - tik tiek, kiek būtina - ir ne daugiau.
Grožio išlaidų temoj, tiesa, viešinu išlaidas, bet tai laikau terapija, nes šitoj srity dar yra erdvės taupyti, tik valios pritrūksta blush2.gif
QUOTE
taigi, as nemazai atidedu visokioms skoloms-apie 40proc. o supati su dviem vaikais stengiuos suktis is ko lieka. juodai dienai pinigu neturiu, ir nezinau kaip prisijaukinti sia minti, nes svarstau(kaip ir kai kurios forumieties) - ar ji butina. jei kokia nelaime, visad yra pinigu is sios menesio sumos.

Bet jei jums tenka suktis ir be nelaimių, nesuprantu, iš kur paimtumėt iš to mėnesio pajamų, jei, neduokdie, kas nutiktų g.gif
QUOTE(akcent @ 2012 03 31, 17:55)
O pabaigai, tai tiesiog skaitant daugelio pasisakymus pamačiau vieną esminį skirtumą tarp tų, kurie sakosi sutaupantys ir tų, kurie ale nesutaupo.
Tie, kurie sutaupo, vertina atsidėtus ir 10lt, ir 100lt. Tie, kurie nesutaupo, nevertina mažų sumų. Jeigu atsidėti tai jau bent triženklę sumą.

drinks_cheers.gif aukso žodžiai smile.gif
Atsakyti
Papasakosiu trumpai savo taupymo būdą, kadangi tokia tema. smile.gif Tad kartais taupydavau taip: nusistatydavau kokią sumą per dieną galiu išleisti, tarkim 30 lt per vieną mėnesio dieną. Kiekvieną dieną susirašydavau išlaidas ir suskaičiuodavau kiek išleidau, o tą sumą dalindavau iš jau praėjusių mėnesio dienų skaičiaus. Pvz., iki kovo 10 dienos mano išlaidos buvo 230 lt, tad šitą sumą dalinu iš 10 dienu ir gaunu 23 lt per diena. Taigi nustatytos sumos (30lt) neviršijau. Kovo 11 išėjau apsipirkti ir išleidau 150lt. Tad vidurkis iki kovo 11 dienos buvo 34,54lt per diena. Vadinasi viršijau limitą, todėl kitomis dienomis stengiuoi išleisti minimaliai, kad grįžčiau į ta 30lt per diena. Aišku ne visada pavykdavo, o ypač kai gale mėnesio reikia mokesčius sumokėti, bet viską galima numatyti ir pasiskaičiuoti, o savikontrolė ir motyvacija visai nebloga išeina ir sutaupyti padeda. Labiausiai tinka kai pačios uždirbame ir pačios sau išleidžiame. wink.gif
Atsakyti
sophi, irgi pastebejau kad nesakot skaiciu...kiekvienas turi savo ribas.
taciau akcent, ne visai draugiskai diskutuojat...kai paklausia amziaus, (tos moterys niekad nepasakys - ot stereotipai), vistiek galit atsakyt maziau nei 30...ir ka pasaulis numirs.... man isvis pagarba jei maziau nei 30 ir sugeba taip taupyti...
arba kai paklause, kiek atsidedat - vietoj to, kad mandagiai pasakytumet: nenoriu viesinti...rasot: koks gi skirtumas doh.gif

as skaicius pateikiau tikrai ne todel kad teisintis. turbut isvis nesupratot mano minties. kaip tik pasakiau, nesvarbu kiek zmogus uzdirba, svarbu kiek jam lieka. sakysit, tarkim 6000 dau, bet jei zmogus turi atiduoti 3700 lt paskolos-kas jam beliks. todel saves nelaikau visai daug uzdirbancia, labai reik taupyt ir visaip suktis, kad ne vien pavalgyt, bet ir pakeliaut su vaikais - ka labai labai megstam...(. ir viena kita buities prietaisa isigyt. dar man dantys pastoviai genda - pinigu ryjikas sioj sferoj. zodziu, man taupymo budai lb reikalingi, ir tiek.be to mano aplinkoj yr panasiai ir daugiau uzdirbanciu, tad nemanau kad as isvis piniguose skestu)
menuo prasideda, vat pvz balandis, susirasau sau kiekvieno menesio tikslus - ka kam ir kiek skirsiu.

o ko taip ir ta smalsuma nuvertint... zmonems gal itampa atleks, jie nori mazdaug orientuotis is kiek imanoma gyvent pragyvent, gali palyginti su vaikais ir paskola - kiek galima suktis ir panasiai. buvo cia tema "uz kiek imanoma ltv pragyventi seimai su dviem vaikais..." bet kazkaip tema ismire.
nereikia peikti to smalsumo.
galu gale, galima procentine israiska pateikti kai kuriu islaidu. ir kas cia blogo. g.gif
kuo toliau, tuo pratinuos maziau kompleksu tureti kad ir del pinigu.

akcent, bukite gera, pasidalinkite KONKRECIAI sutaupote maisto saskaita. 4u.gif nes, sakau, esu gavus velniu/pastabu, kad keliauju, o neva badauju.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo given444: 01 balandžio 2012 - 09:28
QUOTE(pagyvenus @ 2012 03 31, 19:00)
Žodžiu, man nepatinka principas "sutaupysiu, kad ir kiek tai man ir artimiesiems kainuotų". Aš už racionalų ir paskaičiuotą taupymą.

Jeigu pasikeistų situacija, manau, kitaip vertintumėte taupymo ir praradimų (kalbu apie patogumą, o ne apie sveikatą) santykį mirksiukas.gif
QUOTE(akcent @ 2012 03 31, 19:15)
O tas pasisakymas, kiek sutaupoma vėl sąlyginis dalykas. Yra tiesiog galėjimas kažkiek atsidėti nuo algos ir yra būtent nuo kažko sutaupymas (ir, kaip sakote, ar vertas to vargo).

Būtent. Viena šeima atsideda 100lt ir sako, kad sutaupė, kita šeima galbūt ir 500lt atsidėjus sakys nieko neatsidėjau doh.gif Kuo toliau, tuo labiau galvoju, kad kiek kas kam ir kaip taupo labai subjektyvus dalykas ir kiekviena šeima priima sau palankius sprendimus šioje srityje 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2012 04 01, 11:20)
akcent, bukite gera, pasidalinkite KONKRECIAI sutaupote maisto saskaita.  4u.gif nes, sakau, esu gavus velniu/pastabu, kad keliauju, o neva badauju.

pritariu given444,man bet kokia diskusija be konkretumo niekam tikus tongue.gif pvz as noriu skaiciu ,kad galeciau,palyginti su savo islaidom,o siaip tai man jokio skirtumo kiek kas atsideda irnesakyk.gif
Atsakyti
Akcent, aš žaviuosi jūsų sugebėjimais ir įpročiais taupant 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(dirty_kiss @ 2012 03 30, 23:56)
Miaška, galbūt išlaidų sumos liko sąlyginai tokios pačios vaikams tik pasikeitė jų paskirtis? Bent jau man, neturinčiai vaikų, kol kas tokia mintis peršasi... Galbūt aš neteisi dėl patirties stokos  blush2.gif

Tikrai taip, tą ir norėjau pasakyti drinks_cheers.gif
Kadangi stebiu išlaidų grupes, tai pamačiau, kaip viskas persistumdė. Na, gal dar maistui kiek daugiau išeina, nes vyresnėlė linksta prie sveikuoliško maisto, o mažėlė tiesiog daug valgo biggrin.gif
QUOTE(akcent @ 2012 03 31, 17:55)
Tie, kurie sutaupo, vertina atsidėtus ir 10lt, ir 100lt. Tie, kurie nesutaupo, nevertina mažų sumų. Jeigu atsidėti tai jau bent triženklę sumą.

Geras pastebėjimas 4u.gif
Iš tų smulkių dviženklių mūsų butas remontuojamas, perkami baldai, atiduodami lizingai ir pan. Tarsi labai nesijaučia kasdieniame biudžete, bet jei užsispiri ir sąžiningai kažkiek atidedi - susidaro suma, reikiama tam tikram dalykui. Ir visai nesunkiai.
QUOTE(akcent @ 2012 04 01, 12:16)
Nedarome jokių draugų susiėjimų. Tai tiesiog nuvarytų į bankrotą (ištisai stalus nukrauti schmoll.gif ). Geriau jau susitinkame kine, kai akcijos būna bilietams arba labai retai prie stalo, bet jau ne mūsų iniciatyva.

O čia juk bendro susitarimo reikalas. Jau ne pirmi metai, jei susieiname pas ką nors namuose, kiekvienas atsinešame kažkokio maisto ar gėrimų - kas kepa pyragą, kas užmaišo mišrainę ar kokį užtepą duonai ir pan. Mano dažniausias visų pamėgtas "atsineštukas" yra plonai raikyta pakepta duona ir pikantiškos mišrainės stiklainiukas. Dar nebankrutuoju... wink.gif
Atsakyti
QUOTE(akcent @ 2012 04 01, 14:37)
Nebegaišiu laiko savo brangaus dalydamsi patarimais. Čia visada atsiras variantų, kai: lengva kalbėti tu neturi vaikų, lengva kalbėti tu neturi paskolų, lengva kalbėti tu nedirbi, lenga kalbėti, nes uždirbi...

Na, ne pirma karta jus savo pasirodyma sioje temoje baigiate sia nata rolleyes.gif Jei jau rasote i viesa foruma, tai sutikite, kad nuomoniu bus visokiu, klauismu irgi. Ir nereikia del to per daug piktintis…

Del busto paskolu, kadangi sis klausimas sioje temoje iskyla daznai. Neseniai baigaiu skaityti labai gera knyga apie finansus ("Isgelbekite savo pinigus", M.Fiorentino, ne lietuviu k.). Tai ten patariama nuosava busta isigyti kuo anksciau (argumentai - kad netektu senatveje busto nuomotis, jou labiau, kad dabartinei kartai iki 40m. pensijos elementariai "negresia"). Bet reiketu ivertinti du elementus: buti tikram, kad per artimiausius 5m. turesite darbo (arba siaip pajamu), ir turint 25-30% buto kainos santaupu. Cia per daug nesipleciant ir ivertinant, kad patarimas yra "bendrai situacijai".

Akcent ir as noreciau paklausti, ar jie pasiskaiciavo, kiek iki pensijos jiems reikes sutaupyti, jog isigyti kad ir nedideli buteli? Kiek pinigu reikia atsideti kas menesi? Jei bus vaiku (o jie planuojami kaip suprantu, tik ne artimoje ateityje), kiek atsieis ju auginimas, buto nuoma ir pan.? Is savo varpines galiu pasakyti, kad gimus antrajam, keitemes buta i didesni, kuris mums atsieina 50% brangiau, lyginant su ankstesniu butu. Gyvenant tik dviese, is viso moketume tik 1/3 dabartines kainos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pireja: 01 balandžio 2012 - 15:26
Taupau: persėdau į viešąjį transportą nuo praeitos savaitės. ax.gif Šiandien jau nuolatinis kišenėje, 110 lt, bet vistiek pigiau nei kuras bus.

QUOTE(kumiko @ 2012 04 01, 11:21)
pritariu given444,man bet kokia diskusija be konkretumo niekam tikus tongue.gif pvz as noriu skaiciu ,kad galeciau,palyginti su savo islaidom,o siaip tai man jokio skirtumo kiek kas atsideda irnesakyk.gif

Kumiko, tai kodėl pati pirma neparašai kiek uždirbi, kiek sutaupai kas mėnesį? Man, kaip ir akcent, pasirodė, kad čia gryn smalsumas išgirsti apie kitus, bet savo viešinti nenorima.

QUOTE(akcent @ 2012 04 01, 12:16)
Racione pas mus nėra jokių traškučių, sūrelių, sultyčių, kavos. Visa tai nesveika. Geriau stiklinė vandens.

Pagarba už sveiką požiūrį į mitybą, o dar kai dėl to ir sutaupoma, super!

QUOTE(given444 @ 2012 04 01, 14:58)
1. tai vot. kai vaiku ner, gali kalnus sutaupyti. vien mano vyresnelis kiek vaisiu suvalgo per dien.paziuresim kaip su vaikais bus.

2. na va. kiekvienas turi savo iprocius. uztat man kava ir sokoladas - energijos uztaisai. as kaip tik galiu puse dienos su jais prabut. ir galima sakyt taip man ir tauposi, arba tas ant to. tiesiog jauti organizmas nori sokolado arba kepinio. o ne mesos. vieni energija is mesos gauna, kiti is kitko. as is kazko saldaus.

1. O apie vaikų suvalgomą cukraus kiekį kyla minčių kada nors? ir kaip tai atsilieps jų sveikatai vėliau?
2. nesinori pamokslauti, bet darosi baisu skaitant, kaip jūs netausojate nei savo, nei mažiuko, kurį maitinate, sveikatos unsure.gif

QUOTE(akcent @ 2012 04 01, 15:37)
2. Ane?Gal kokį dar debesį matėt, kur pinigais lyja ir sninga. Kalnus sutaupyti: reikia mokėti taupyti, reikia turėti iš ko taupyti mirksiukas.gif
Kur rašiau, kad mes vaisių nevalgome? Šiuo metu vien tik juos ir valgome (jie šiuo metu ir saldumynus atstoja). Organizmas nori būtent vaisių ir visai nenori mėsos, saldainių.
O kadangi žinojote, kad mes vaikų neturime, kam gaišinote mane ir klausėte, kaip taupome ant maisto?

Nebegaišiu laiko savo brangaus dalydamsi patarimais. Čia visada atsiras variantų, kai: lengva kalbėti tu neturi vaikų, lengva kalbėti tu neturi paskolų, lengva kalbėti tu nedirbi, lenga kalbėti, nes uždirbi...

Oi kokie teisingi pastebėjimai....

Akcent, šauniai sukatės, skaitau ir žaviuosi... thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2012 03 31, 19:00)
 
Taip šildydami 200 m2 per šį sezoną (nuo spalio iki dabar) sutaupėme apie 40 proc. kainos už dujas, kas yra 1500 Lt. Šiai dienai su mūsų pajamomis ir kitomis išlaidomis tikrai mums neverta taupyti šioje  vietoje dabar.

Štai, prašom, ir pavyzdys, kad jau ten dviženklių sumų taupyt neverta - neverta ir keturženklių rolleyes.gif
Man svarbus kiekvienas litas, jei jį galima sutaupyt - ir kaip pajamos buvo dvigubai didesnės nei dabar, ir su dabartinėm pajamom. Sytaupyk milijoną kartų po 1 Lt ir turėsi MILIJONĄ bigsmile.gif
Atsakyti
vajei akcent jums pms ar kas? biggrin.gif biggrin.gif na pirma syk skaitau ir netikiu kaip zmogus gali uzdeti INTONACIJAS mano zodziams. visai visai NEPIKTU tonu parasiau savo pastebejimus, kad ir del vaiku. didelis sory jei tamsta izeidziau cool.gif pinigines temoj isvis sarsalo nekeliu, cia ne vieta emocijoms. tiesiog parasiau savo atsiminimus, nelisdama i jusu, kaip MUMS sekes taupiai gyvent ant maisto, kai nebuvo vaiku. o dabar, kai yr vaiku, tai galiu palyginti. vajei, na ir moteriske izeidi, vien del smailiku naudojimo matosi. nurimk akcent , nurimk.

ir kur jums matosi kad as netaupau. ir neapsisiprendziu?? doh.gif as juk sakau- 40pproc,, jei iseina tai ir 50proc. sumos - NELIECIU. pasakykit, ar yra kas DAUGIAU atideda? kiek esu pasiskaicius, viena forumieciu seima atideda 40-50proc. taupymui, kiti apie 20proc vidurkis, kiek susidariau nuomone. zodziu, skaitykit ka rasau. tie atsidejimai - tai atsidejimai technikai, mokslams, skolai einamajai ir tt.
nu, tai as labai svaistune, ar ne...(vel neuzdekit man intonaciju, nes diskutuoju draugiskai... smile.gif )

saltmete, o kas cia dabar...nesikabinekit del maisto. kava ir sokoladas neryjamas tuntais ir kg... maisto temoj juk kalbejau, kas sveikiau hormonais prikista mesa neaiski ar gyrnas juodas sokoladas. zodziu, nekimbam del maisto turinio, ne i tema cia isvis ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Sophi @ 2012 04 01, 13:56)
Štai, prašom, ir pavyzdys, kad jau ten dviženklių sumų taupyt neverta - neverta ir keturženklių rolleyes.gif



as tai gerbiu pagyvenus uz pasiaiskinima,. ji bent nuosirdziai pasake, ka norejo. ji tiesiog visai ne is tos ekonomines klases, ir tai labai matosi. ir ner cia ko pavydeti. jei ji tikrai manytu kad 1500lt islostu-tai taip ir butu parasius.
man pvz atrodo kad mano situacijoj ir 50lt neisgelbes sutaupytu. vat taip kARTAIS atrodo.
Atsakyti