Įkraunama...
Įkraunama...

Surfinija- petunija


Nauja temute, sejos ikarstyje biggrin.gif
user posted image
user posted image
user posted image

Straipsnis is interneto platybiu:


Darius Peckus
Surfinijos išlieka tarp populiariausių gėlių

Gaudamos pakankamai šviesos, drėgmės ir trąšų, surfinijos greitai auga ir žydi iki pat vėlyvųjų rudens šalnų.
Yra veislių labai dideliais, pilnaviduriais, smulkiais, įvairių spalvųir atspalvių žiedais. Smulkiažiedžių surfinijų žiedai būna iki 2,5-4 cmskersmens, vidutinio stambumo - 5-8 cm, stambiažiedžių - 7-13 cm.

Surfinijos, svyrančiosios petunijos vis dar išlieka tarp populiariausių gėlių.



Švelnaus aromato žiedais
Pagal šakojimąsi ir svirimą surfinijos skirstomos į augančias tiesiai, labai mažai svyrančias (augalai išauga iki 0,25 m), svyrančias vidutiniškai (0,26-0,35 m) ir stipriai svyrančias (0,35-1,5 m). Ant atramėlių kaip raganės auginamos surfinijos tampa žaisminga spalvotos sienos puošmena. Augalų lapai sodriai žali, pražanginiai, įvairių formų: lancetiški, ovališki, elipsiški. Stiebai yra šakoti, lankstūs bei svyrantys. Šaknų sistema kuokštinė, negausi.
Viena iš naujovių - smulkiažiedė surfinija ‘Million Bells’. Žydi labai gausiai smulkiais žiedeliais. Neseniai pasirodė svyrančios petunijos, arba kalibrachojos (Calibrachoa), smulkiais gelsvais, ryškiai rožiniais, plytiškai raudonais ir violetiniais žiedeliais. Jos vadinamos vienos iš tėvinių rūšių Petunia calibrachoa vardu.
Šie svyrantys augalai dauginami tik auginiais, nes sėklų nesubrandina arba sėjinukai neatitinka veislės požymių.

Patarimai sodinantiesiems
Į lovelius, gėlines, vazonus daigai sodinami gegužės pabaigoje ar birželio mėnesį, pasibaigus šalnoms. Lovelių dugnai turi būti su drenažo skylutėmis vandeniui išbėgti. Užpilamas 3 cm žvyro arba skaldos sluoksnis, o substrato beriama tiek, kad suslūgęs jis būtų 3-4 cm žemiau lovelio kraštų.
Jauni augalėliai į lovelius sodinami įstrižai, nelygu, į kurią pusę norima turėti svyrančias žiedų girliandas. Į gėlines, pastatomus vazonus ar konteinerius daigai sodinama įprastai ar pasvirę. Indai užpildomi sunkesnės žemės mišiniu, kuris gerai sulaiko drėgmę ir ne taip greit išdžiūsta. Tai gali būti durpių, daržo žemės ir komposto bei priemolio mišinys (1:1:1). Galima įsigyti specialiai šioms gėlėms skirto durpinio substrato (pH 5,8-6,0). Nuolatinei drėgmei palaikyti į jį patartina įdėti specialios medžiagos „Terrakotem“.
Surfinijas galima komponuoti su kitomis gėlėmis pakabinamuose krepšiuose, loveliuose, gėlinėse, statinaitėse, vežimaičiuose ir t. t. Stambiažiedės surfinijos paprastai derinamos su vešliau augančiais augalais: lakišiais, cimbžiedomis, šlamučiais. Lėčiau augančios smulkiažiedės surfinijos ‘Million bells‘ ir kalibrachojos dera su lantanomis, lobelijomis, sanvitalijomis, diascijomis, fuksijomis, nemezijomis, suteromis.

Kad ilgiau žydėtų
Vegetacijos metu surfinijos laistomos pagal poreikį. Vanduo turi būti minkštas, drungnas. Žemė turi būti drėgna, bet neužmirkusi. Vasaros karštomis dienomis durpėse pasodintas gėles tenka laistyti 2 kartus per dieną.
Prigijusios gėlės, kad augtų vešlios ir ryškiau bei ilgiau žydėtų, per vasarą kas 3-5 dienas tręšiamos 0,2 proc. kompleksinių trąšų tirpalu. Stambiažiedes surfinijas patartina tręšti dažniau - kas antrą trečią rytą, o smulkiažiedes surfinijas ‘Million bells‘ bei kalibrachojas - rečiau, kas 4-5 dienas.
Kiekvieną dieną išskinant peržydėjusių gėlių žiedus su koteliu, greičiau pražysta nauji žiedai. Nuėmus tik žiedlapius, lieka sėklų pradmenys, kurie brandina sėklas, todėl augalas ne taip gausiai žydi, būna mažiau dekoratyvus. Netolygiai nusvirusias surfinijas galima apkirpti.
Tai gana sveiki augalai. Jas pažeidžia tik amarai, o lietingą vėsią vasarą gali apnikti miltligė. Nuo amarų purškiama insekticidais: deciu (0,1 proc.) arba aktara (0,02-0,04 proc.); nuo miltligės- fungicidais: amistaru (0,1 proc.) ar saproliu (0,1-0,15 proc.). Mažai pažeistas gėles verčiau purkšti fitoncidinių augalų (česnakų, serenčių, pelynų, kiečių, tabako dulkių ir kt.) nuovirais. Purškiama nesaulėtą dieną arba vakare.


Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vijoleta20: 01 kovo 2012 - 19:55
wub.gif kokie jaukūs namučiai 4u.gif ačiū
Atsakyti
gera sugrizti i jaukius namus 4u.gif
Atsakyti
man ta antra foto, tai wub.gif
Atsakyti
Pirma nuotrauka, tai wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif Patinka man tokio stiliaus kompozicijos wub.gif
Atsakyti
o kai persodineji daigelius reikia patrest?
Papildyta:
labai grazios visos foto....kad musu gelytes tokiosa butu tada isvis bus liux.tai va griztam prie darbu.Kai persodineji daigeliu tik isdygusius tai reikia patrest nepakenks jiems?
Atsakyti
QUOTE(Doviliukep @ 2012 03 02, 14:34)
o kai persodineji daigelius reikia patrest?
Papildyta:
labai grazios visos foto....kad musu gelytes tokiosa butu tada isvis bus liux.tai va griztam prie darbu.Kai persodineji daigeliu tik isdygusius tai reikia patrest nepakenks jiems?


nezinau kaip realiai, bet mano nuomone trasos maziems, gleznuciams, be tvirtos saknu sistemos, gali pakenkti, nugrauzti g.gif manau reiktu luktelti kol pauges. MAno dickes jau gavusios karta paragauti traseliu biggrin.gif mazges stovi eileje dar smile.gif
Ermitaze graziu graziu grazulaiusiu daigeliu, Surfinijas pirkau po 2.38lyg palergonija svyranti 2.99lt lyg. Nu ir kaip gali neiimti kai daigiukai tokie tvirti, grazus,, blizgantys tiesiog smile.gif
Sekloms ermitaze - 40proc, ta proga paemiau smile.gif nepirkti griekas biggrin.gif http://www.seklos.lt/get.php?i.17366
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vijoleta20: 02 kovo 2012 - 14:52
[quote=vijoleta20,2012 03 02, 14:48]
nezinau kaip realiai, bet mano nuomone trasos maziems, gleznuciams, be tvirtos saknu sistemos, gali pakenkti, nugrauzti g.gif manau reiktu luktelti kol pauges. MAno dickes jau gavusios karta paragauti traseliu biggrin.gif mazges stovi eileje dar smile.gif
Ermitaze graziu graziu grazulaiusiu daigeliu, Surfinijas pirkau po 2.38lyg palergonija svyranti 2.99lt lyg. Nu ir kaip gali neiimti kai daigiukai tokie tvirti, grazus,, blizgantys tiesiog smile.gif
Sekloms ermitaze - 40proc, ta proga paemiau smile.gif nepirkti griekas biggrin.gif http://www.seklos.lt/get.php?i.17366
[/
viska supratau.tada as tuos gleznucius atsargiai persodinsiu nes dezutej matau kad jiems prastai sekas cool.gif tikiuosi kad prigis g.gif
Atsakyti
4u.gif As tresiu tik tada, kai pradeda krauti ziedus, o anskciau tai ne, bijau, kad nenugdegtu, be to, mano galva, jauniems augaliukams uztenka visko is zemiu, kurise jos auga 4u.gif
Atsakyti
Sveikos surfinijų augintojos.Aš vis paskaitau ,semiuosi patirties ir žavuosi jūsų išaugintais žiedais. Sėju kasmet.Sunkiai dygsta.Todėl noriu pirkti daigelius. Iškilo klausimas : ar reikia nuimti plėvelę.Pernai nenuėmiau, tai kai paaugo ėmė lūžti iš šaknų.Ką jūs darote?Pasidalinkite patirtimi.
Atsakyti

gera dienike. As joms neemiau, bet palargonijai buvo truputi kitoks uzdetas, ir saknys nelindo dar per ji, tai nuemiau, velniai nemate, bus kaip bus, pirmi pirktiniai daigeliai ir mano 4u.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(vijoleta20 @ 2012 03 03, 15:30)
gera dienike. As joms neemiau, bet palargonijai buvo truputi kitoks uzdetas, ir saknys nelindo dar per ji, tai nuemiau, velniai nemate, bus kaip bus, pirmi pirktiniai daigeliai ir mano 4u.gif

user posted image

visada nuimu tuos tinklelius , atsargiai , kad per daug šaknyčių nepažeisčiau g.gif
Atsakyti