Įkraunama...
Įkraunama...

Ice resin technika (III tema)

Va kietiklį kai atsidariau, tai jis man daug labiau smirdėjo. Ir dar juokas - aš kai maišau dervą tuose vienkartiniuose puodeliuose (turiu mažesnių, neaukštom sienelėm), Titanui tiko, o šita derva... Išpilsčiau tuos 5 ml, ir tada pastebėjau, kad puodeliui jau kažkas negero darosi, pabaksnojau dugną, šis nukrito. biggrin.gif Tai nemaišykit dervos indeliuose, ant kurių tas trikampės rodyklės ženklas su užrašu "PS". biggrin.gif

20 valandų praėjo, tai derva nors jau ir nebesilanksto, bet dar braižosi. O šiaip faina, skaidri, nesiburbuliuoja, paviršius blizgus, su Titanu nepalyginsi... Kitų tai ir nebandžiau, gal nebūtų tiek džiaugsmo. biggrin.gif

Be bandymų su silikonu, ar neprilips, ir dar kažkokio plastiko indeliu, užpyliau seniai turėtus žolynėlius, šiaip nieko gražaus neturėjau, jokių gėlyčių, tik lapai ir kanapės, bet mano tėvukui labai patinka šita idėja. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Gil @ 2012 04 18, 11:13)
....Tai nemaišykit dervos indeliuose, ant kurių tas trikampės rodyklės ženklas su užrašu "PS". biggrin.gif

aš kaip tik tokių "stopkelių" plastikinių nusipirkau maišymui doh.gif doh.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Miško uoga @ 2012 04 18, 13:01)
aš kaip tik tokių "stopkelių" plastikinių nusipirkau maišymui  doh.gif  doh.gif  doh.gif


Stopkių ir aš nusipirkau, tai gal tos iš kitokios plastmasės, pabandysiu vis tiek. Su jom man kažkas įtartino - ant pakelio PP (kitoks plastikas atseit, ai, supratau, pakelis iš PP, žioplė), o ant stopkių - PS. biggrin.gif
Bet tos baltos tai ni ni... Nu šiaip naudoti galima, jei greitai sukies ir mažai pilstai, nespės nukrist dugnas dar. Nu dar ką nors pasitiesi... biggrin.gif
Ai, ir stopkės storesnės, nespės sugraužt jaučiu. Reiks tik smarkiai nebaksnot ir nebrūžint šonų bemaišant.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gil: 18 balandžio 2012 - 12:10
Bet tai kas ten per chemija, kad taip plastmasę išgriaužia blink.gif
Atsakyti
Svarbu, kad ne visas plastmases graužia.
Fimo savu laiku mane irgi buvo gerokai nustebinęs, kai buvau gabalėlį padėjus ant atšvaito plastmasinio ir po kelių savaičių tas gabalėlis buvo nuskendęs plastmasėje... Pasigūglinau, pasirodo reaguoja... biggrin.gif Ir palieka plastikas kaip medus.
Sudėtingas organinės chemijos pasaulis. Bet tai, kas graužia plastiką, nebūtinai graužia odą.
Atsakyti
Niu jooo, negąsdinkit. Ta smarvė, tai baisus dalykas, kažkada dirbau su viena smirdakle, tai paskui pusę dienos gulinėjau su skaudančia galva. schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Gil @ 2012 04 18, 12:13)

Be bandymų su silikonu, ar neprilips, ir dar kažkokio plastiko indeliu, užpyliau seniai turėtus žolynėlius, šiaip nieko gražaus neturėjau, jokių gėlyčių, tik lapai ir kanapės, bet mano tėvukui labai patinka šita idėja. biggrin.gif


Gil , kaip supratau liejai į formas , silikonines ir plastikines ? , dar neiškrapštei ?
įdomu kaip reguoja ...

aš tai dariau nei į formas, nei į rėmus , o be formius ir be rėmius ,tiesiai ant plėvės ..., nuėjau pasitikrinti ar nepragraužė plėvės , ne- plėvė be skylių biggrin.gif , naudojau tą tokia stora ale šiltnamiams tinkama ... dabar liejinys nusilupo , bet dar labai jaučiasi lipnumas ... na žiūrėsime toliau smile.gif

kol kas iš pasisakiusiu turime lyg trys variantus:
- Miško uoga -liejo į remelius - trys paros vis lipnus...
-Gil liejo į formeles - 20 val -dar paviršius braižosi...
-aliete- be formos ir remelio-17 val , lankstus ir paviršius lipnus

nu gi kaip čia bus g.gif ...
gal dar iš dariusiu su šia derva patirtim kas pasidalins...
Atsakyti
QUOTE(aliete @ 2012 04 18, 14:29)
Gil , kaip supratau liejai į formas , silikonines ir plastikines ? , dar neiškrapštei ?
įdomu kaip reguoja ...



Prie LDPE plastiko tikrai nelimpa (čia termoplastikas), pati forma papuošalam nelabai tinka (fotojuostelės dėžutės dangtelio įdubimas), bet iškrapščiau neliesdama pirštais ir dabar sėdžiu ir grožiuosi, kaip popierinė pūsta žvaigdžutė ten įsitaisius, nu kaip distiliuoto vandens ledukas skaidru.

Ir dar buvau pasidarius tokią mažą formelę iš akvariumams klijuoti skirto silikono. Nu ir kadangi nebuvau labai kantri, lupau lauk dar vakar... Tai kol kas negaliu sakyti, ar tikrai nelips, jei krapštyčiau išdžiūvusį. Be to ten dėjau tuos dekupažo burbuliukus, jie nuskendo, spalva išplaukė visiškai šalia paviršiaus, tai ta vieta išvis negraži, tarsi nedžiūtų visai, nu gal ir nieko keisto. Šiaip silikonas savo sandara atrodo tinkamas, tikrai ne porėtas, kai aptepi blizgų paviršių ir po to nulupi, silikonas irgi blizgus lieka. smile.gif Na tik čia dar paviršių paieškoti reikia. Pvz, kai kurios dėžutės nuo vaistų labai gražios ir nedidelės, kaip tik auskaram tiktų. Tik jau reikia tokios, kuri būtų lygiai išlieta, be taškučių iškilusių. Tai visai neblogų daugkartinių formelių galima pasidaryt. Nes iš pačių dėžučių krapštyt dervą nekoks malonumas. Per kietos. Kai visiškai sustingsta, nebeišlupsi nesugadinęs. Bent man nesisekė. Todėl silikonu aptepiau. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(aliete @ 2012 04 18, 14:29)


kol kas iš pasisakiusiu turime lyg trys variantus:
- Miško uoga -liejo į remelius - trys paros vis lipnus...
-Gil liejo į formeles - 20 val  -dar paviršius braižosi...
-aliete-  be formos ir remelio-17 val , lankstus ir paviršius lipnus

nu gi kaip čia bus  g.gif ...
gal dar iš dariusiu su šia derva patirtim kas pasidalins...

idomu, idomu, kaip cia bus doh.gif
Atsakyti
Reikes man parvaziavus paziureti... Sekmadieni uzliejau ir "pamirsau" kuriam laikui...
Atsakyti
QUOTE(Gil @ 2012 04 18, 14:49)
Prie LDPE plastiko tikrai nelimpa (čia termoplastikas),


taip , epox. derva būdama termoreacinė plastmasė ( tai kokios ,kur negrįžtamai kietėja smile.gif ) nelimpa, neklijuoja termoplastų(tos ,kurios grįžtamai kietėja) -polietileno,polistirolo ,pvch ...

o , skaidrumas šios dervos tai tikrai thumbup.gif

manau eisiu kiek dirbinėlį iš jos pašildyti ...nes įdomu rolleyes.gif
Atsakyti
Miško uoga, turbut kietiklio buvo perdaug, kad po tiek laiko vis dar lieka pirstu antspaudai g.gif
Atsakyti