Įkraunama...
Įkraunama...

Pynimas iš laikraščių -7

Vakar daziau vyteles su medvininiais dazais. Jos nebuvo baltos vie, bet laikrastines ir is lankstinuku.Tu is lankstinuku dazai nenorejo nukast , laikrastines nusidaze , bet aisku matosi raidziu fragmentai. Klausimas;,kad kuo maziau persimatytu raides tureciau lakuoti paciu tamsiausiu laku,kad jos nesimatytu taip ryskiai? g.gif Ar geresnis variantas norint isgauti ruda spalva beicuoti ir lakuoti rudu tamsiu laku? blush2.gif


Atsakyti
QUOTE(doreja @ 2012 02 28, 13:29)
Vakar daziau vyteles ...

Hmmm... g.gif Net susimąsčiau...
Pirmiausia laikraštinės dažosi dėl to, kad jos gali įmirkti. Lankstinukai jau būna padengti apsauginiais sluoksniais, atstumiančiais drėgmę, iš tokių geriau pinti daiktelius ir specialiai jiems nieko nedaryti, kad matytųsi visas margumynas. Visai gražiai gaunasi mirksiukas.gif

Dabar dėl lakavimo...

Klausyk, o kur imsi tamsaus lako? Nebent su beicu viską nutepti? Bet tada negalima prieš beicuojant dengti nei lipalu nei laku - beicas (vandens pagrindu) "neims" popieriaus. O dengti aiejiniu beicu skirtu medienai impregnuoti - galima, bet jis gi irgi turi skaidrumo, raides neužmaskuos.

Gal per silpną dažymo skiedinį pasidarei?

Bet man atrodo kad tos raidės vistiek būna matyti, jei tik vytelės dažytos.
O kad nesimatytų raidžių, jau reikia visą darbą dažyti akrilu ar kitokiais purškiamais dažais - padengs viską. Bet ... kokia prasmė tada išvis dažyti prieš pynimą vyteles? g.gif Nupynei - nupurškei ir vualia... (jei yra kur ir kuo purkšti)

Laimingos tos, kurios turite šildomus garažus ir kur galite pasijungti kad ir senutėlį sovietinį siurblį, bet turintį pūtimo funkciją. Dabartiniai tokios galimybės nebeturi.
Arba kurios vyriokas turi dažų purkštuką bigsmile.gif va jums aš tikrai "baltai" pavydžiu wub.gif Visas darbelis tolygiai nudažytas, tuo pačiu ir "sukrakmolintas" dažų pagalba... Oi kaip man tas patiktų bigsmile.gif

Ir asmeninis pastebėjimas dėl dugnų:

biggrin.gif dariau kelias dideles dėžes. Eksperimentuoju dar vis ne tik su faktūromis, pynimo stiliais, bet ir pačiomis konstrukcijomis.

Jei norime stiprios, stabilesniu pagrindu didelės dėžės - kartoninis dugnas turi būti dvigubas: vyteles priklijuoti prie vieno kartono lakšto, ir kitą užklijuoti ant priklijuotų vytelių, labai gerai paslėgus gerai gerai išdžiovinti ir tada pinti šonelius.
Toks dugnas ir dažosi geriau, ir nesilanksto (nesigaubia) dengiant lipalu ar laku.

mirksiukas.gif mažesnėms dėžutėms ta taisyklė gali ir negalioti - labai puikiai galima vidinę dalį papuošti glamžytais laikraščiais, popierinėmis servetėlėmis ar dar kuo. Faktūra mažiems paviršiams suteikia papildomo šarmo.
O galima ir nudekoruoti - kad ir tuo pačiu dekupažu mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nuotaikinga: 28 vasario 2012 - 13:42
QUOTE(doreja @ 2012 02 28, 13:29)
Vakar daziau vyteles su medvininiais dazais. Jos nebuvo baltos vie, bet laikrastines ir is lankstinuku.Tu is lankstinuku dazai nenorejo nukast , laikrastines nusidaze , bet aisku matosi raidziu fragmentai. Klausimas;,kad kuo maziau persimatytu raides tureciau lakuoti paciu tamsiausiu laku,kad jos nesimatytu taip ryskiai? g.gif Ar geresnis variantas norint isgauti ruda spalva beicuoti ir lakuoti rudu tamsiu laku? blush2.gif

Jeigu norite, kad visai nesimatytų laikraštinių vytelių raidžių, reiktų dažtyti su didesniu koncentratu dažų. Aš imu 3 pokelius trims litrams virinto vandens. Jei noriu dar tamsesnės spalvos, dar pridedu pakelį. Raidžių beveik nesimato, matosi tik paveiksliukų tamsesni fonai. Bet juk laikraštiniami pynime ir yra pats šarmas tos raidelės. Kad pataisyti jums , kaip supratau neryškią spalvą, į bespalvį laką (paimkit kokį atskirą indelį) įpilkit ką turit po ranka - jodo, tamsaus beico, gerai išmaišykit ir lakuokit. O jau nudažytą gaminį dar beicuoti - per didelė prabanga mano manymu.

Papildyta:
QUOTE(Nuotaikinga @ 2012 02 28, 14:39)
Ir asmeninis pastebėjimas dėl dugnų:
biggrin.gif  dariau kelias dideles dėžes. Eksperimentuoju dar vis ne tik su faktūromis, pynimo stiliais, bet ir pačiomis konstrukcijomis.
Jei norime stiprios, stabilesniu pagrindu didelės dėžės - kartoninis dugnas turi būti dvigubas: vyteles priklijuoti prie vieno kartono lakšto, ir kitą užklijuoti ant priklijuotų vytelių, labai gerai paslėgus gerai gerai išdžiovinti ir tada pinti šonelius.
Toks dugnas ir dažosi geriau, ir nesilanksto (nesigaubia) dengiant lipalu ar laku.
mirksiukas.gif  mažesnėms  dėžutėms ta taisyklė gali ir negalioti - labai puikiai galima vidinę dalį papuošti glamžytais laikraščiais, popierinėmis servetėlėmis ar dar kuo. Faktūra mažiems paviršiams suteikia papildomo šarmo.
O galima ir nudekoruoti - kad ir tuo pačiu dekupažu  mirksiukas.gif

Kartoninius dugnus ( mes vadiname blynais) jau senai darome. Tik klijuojame su karštais klijais , kurie momentaliai sukietėja ir nereikia ilgai laukti kol išdžius . Aoie tai pilna pamokėlių ankstesnėse temose. O mažesnėms dėžutėms geriausia dugną pinti, bet tinka ir kartonas, tik geriausia pirma jį nusidažyti ir dekupažuoti. Nors man tai geriausiai patinka užklijuoti lipnią spalvotą plėvelę.
Atsakyti
Bet tie purskiami dazai tikriausiai brangiai kainuoja? Vyras sako turiu likuciu garaze thumbup.gif , dabar galvoju g.gif ,o tai jei nupurksiu saltame garaze negalima palikt kad dziutu? g.gif Tada variantas nupursksti pasidejus ant lygaus nedidelio pado kokio nereikalingo ir veztis namo dziovint...Aciu visoms uz kantrybe aiskinant ta pati per ta pati
Atsakyti
QUOTE(doreja @ 2012 02 28, 15:12)
Bet tie purskiami dazai tikriausiai brangiai kainuoja? Vyras sako turiu likuciu garaze thumbup.gif , dabar galvoju  g.gif ,o tai jei nupurksiu saltame garaze negalima palikt kad dziutu? g.gif Tada variantas nupursksti pasidejus ant lygaus nedidelio pado kokio nereikalingo ir veztis namo dziovint...Aciu visoms uz kantrybe aiskinant  ta pati per ta pati

nors aš kategoriškai nusistačiusi prieš purškiamus dažus( čia mano asmeninė neapykanta), nors esu keletą purškusi, bet galiu patarti kaip purkšti, kad ir namuose, jei nebijot dažų smarvės. Paimkit kuo didesnį permatomą selofaninį maišą, paguldykit ant žemės ir padėkit viduje daiktą, kurį norite dažyti. Įkiškit ranką su purškekliu ir pirmyn! Visiskai švari aplinka bus, tik džiovinti geriau išnešti į laiptinę, nes tie dažai smirdi.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2012 02 28, 14:21)
nors aš kategoriškai nusistačiusi prieš purškiamus dažus( čia mano asmeninė neapykanta), nors esu keletą purškusi, bet galiu patarti kaip purkšti, kad ir namuose, jei nebijot dažų smarvės. Paimkit kuo didesnį permatomą selofaninį maišą, paguldykit ant žemės ir padėkit viduje daiktą, kurį norite dažyti. Įkiškit ranką su purškekliu ir pirmyn! Visiskai švari aplinka bus, tik džiovinti geriau išnešti į laiptinę, nes tie dažai smirdi.

Na kas pasakys,kad moterys nesugalvos kaip issisukt is padeties thumbup.gif Aciu uz patarimus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2012 02 28, 15:06)
Kartoninius dugnus ( mes vadiname blynais) jau senai darome. Tik klijuojame su karštais klijais , kurie momentaliai sukietėja ir nereikia ilgai laukti kol išdžius .

žinau žinau apie karštus klijus. Tik kad jie labai brangūs ir daug reikia, jei didesnis daiktas. O antrą blyną priklijuojant lipalu, jis ir suklijuoja ir dar sukietina. Be to ž- abu sluoksniai labai gražiai sukimba. Bandžiau ir su karštais, ir lipalu - palyginti dabar galiu "iš patirties" mirksiukas.gif

QUOTE
tik džiovinti geriau išnešti į laiptinę, nes tie dažai smirdi


Oi kas būtų, jei į mūsų laiptinę išneščiau džiovinti doh.gif Skandalas garantuotas...
mes labai griežtai su kaimynais sutarėme, kad laiptinėje nerūkoma ir nesmardinama chemijomis. Taip kad jums gerai kas taip išnešti galite thumbup.gif
Atsakyti
tai groziu prisiziurejau
Atsakyti
Merginos, kazin o kaip kiausiniu dazai nudazytu vyteles? Pinti smagu labai, bet ateina pinimo galas ir nervas ima kai reikia apdaila daryti doh.gif ,kazin ar cia man vienai taip g.gif
Atsakyti
nuostabu
Atsakyti
Laba diena, darbštuolės. Esu naujokė, bet perskaičiau daug temų, jau esu nupynus ketei guolį, krepšelį. Bet tai buvo labai paprasti darbeliai, pabandymui.
Prisisukau daug vytelių, planuose didesni darbeliai. Nerandu , kur aprašyta, kaip užbaigti viršutinį kraštą kasele, bet ne priklijuoti, o užbaigti iš tų pačių vytelių. Prašau, jei kuri pynėt, gal galit nurodyti, kur paskaityti ir pažiūrėti. Dėkoju .
Atsakyti
QUOTE(sivita @ 2012 02 29, 12:55)
Laba diena, darbštuolės. Esu naujokė, bet perskaičiau daug temų, jau esu nupynus ketei guolį, krepšelį. Bet tai buvo labai paprasti darbeliai, pabandymui.
Prisisukau daug vytelių, planuose didesni darbeliai. Nerandu , kur aprašyta, kaip užbaigti viršutinį kraštą kasele, bet ne priklijuoti, o užbaigti iš tų pačių vytelių. Prašau, jei kuri pynėt, gal galit nurodyti, kur paskaityti ir pažiūrėti. Dėkoju .

Cia daugelio pradedanciuju problema, mano taip pat verysad.gif doh.gif , kiek bandziau bet neiseina nors nusisauk schmoll.gif verysad.gif verysad.gif
Atsakyti