QUOTE(Pupcis @ 2012 03 13, 08:59)
Jei rotorinio NK 92,5%, tada taip, padavinės +17 prie lauko -20 ir ištraukiamo iš patalpų +20. Bet argi būna rotoriniai su tokiu NK?
Turėjau omenyje, kad patalpoje palaikoma optimali komfortinė temperatūra +22"C, naudojamas, tarkim, Komfoventas su XL rotoriumi ir per šalčius oro apykaita mažinama per pus. Tokiu atveju T ef=88%. (Pilnas pajėgumas naudojamas tik jei reikia vėsinti patalpas vasaros naktimis, arba kai susirenka daug žmonių).
QUOTE
Kokia tikimybė, kad pas ventiliacinės sistemos naudotoją oro padavimas bus suorganizuotas ant tiek protingai (profesionaliai), kad namuose nesijaus šio vėsaus "gūsio" ?Ne visi užsakinėja tuos projektus projektavimo įmonėse
Man rodos, paprasčiau pasirūpinti tinkamu oro paskirstymu, nei kurti papildomą oro pašildymą. Ar jums ne atrodo, kad ne visai protinga daryti sistemą "kaip išeis", o po to galvoti kaip ištaisyti klaidas?
QUOTE
Tuos 13...13,6 pakelti iki 18-20 su elektriniu tenu kainuoja (turiu omeny elektros sanaudas). Kainuoja tiek, kad bent jau kiek aš pažįstu žmonių, jie visai nenaudoja vėdinimo, kai lauke šalta.
Tam kad, pašildyti 200m3/h oro nuo 13 iki 18"C reikia ~0.3kW šilumos. Šildant vandenį dujiniu katilu, tai kainos 8-9ct/val. Elektra naktį (diena yra 8-10"C šilčiau) - 10.5ct/val. Skirtumas neviršija 2.5ct. Pagal statistiką per metus būna tik 184 val. kai oro temperatūra yra žemesnė nei -15"C. Taigi, sutaupysite 4 Lt 62ct per sezoną.
Tačiau, tiems kurie nori taupyti centus Amalva siūlo rekuperatorius su vandeniniais šildytuvais. Man ne gaila: už jūsų pinigus - bet koks kaprizas!
Papildyta:
QUOTE(Raituzas @ 2012 03 13, 15:12)
Standartiniam Amlavos rekupe "Komfovent kompakt" serijos stovi ne "M" dydis, o "L"
Įrenginyje
REGO-500HE prie 400m3/h NK bus 84%, jei pasirinkti ta pati irengini su "XL" rotoriumi, prie 400m3/h NK bus 87,5%. Kaip matot, ne toks ir didelis skirtumas nuo plokstelinio-priespriesiniu srautu rekuperatoriaus.
Jei jau nusprendziate isirengineti vandens sildytuva, tai dekites rotorini rekupa, kuris nebijo uzsalimo ir su vandens kaloriferiu sumontuotu uz rekupo susildysite ora iki norimos temperaturos. Vandeninio sildytuvo irengimo kastai:
1. sandari oro pavara su spyruokline pavara ant oro paemimo kaina 550Lt;
2. kanalinis vandens sildytuvas 200 skersmens kaina 600Lt;
3. sildytuvo aprisimo mazgas kaina 1500Lt;
4. vamzdynu privedimas kaina ? priklauso nuo sudetingumo..
5. santechniko darbas kaina ? priklausomai nuo sudetingumo..
kaina bendra gaunasi apie 3000lt. + reikia isivertinti tai, kad sildytuva vis tiek galite kazkada uzsaldyti ir galite uzpilti namus, taigi, geriau sildytuva montuoti ten, kur butu vandens nuvedimo trapas.
Jei sildytuvas montuojamas uz irenginio, tai papildomai jokios automatikos nebereikia, nes valdyma atliks rekuperatoriaus automatika, bet jei sildytuva montuosites pries rekuperatoriu, tokiu atveju ten teks konstruotis valdyma, bet tikrai nerekomenduoju taip isradineti dvirati...
Viskas tiksliai, trumpai ir aiškiai.