QUOTE(mintas @ 2012 11 15, 16:06)
Įdomu, kaip rotoriniams rekuperatoriams sekasi sumažinti drėgmės kiekį patalpose?
Mane domina, ar rotoriniu rekuperatoriumi galima sumažinti statybų metu susikaupusią drėgmę iš patalpų?
Ar nesigaus, kad su rotoriniu rekuperatoriumi bus palaikoma ta pati aukšta drėgmė patalpose, nes rekuperatorius ne pašalins, o gražins drėgmę į patalpas atgal.
Sekasi rotaciniam rekuperatoriui šalinti perteklinę drėgmę labai netgi gerai. Teigiu tai ne tik kaip rangovas, bet teko ir "savo kailiu" išbandyti. Teko gyventi ką tik įrengtame bute, kuris buvo vėdinamas rekuperacine sistema su rotaciniu rekuperatoriumi. Negana to, kad butas buvo tik ką įrengtas, jis dar buvo ir pusrūsyje... taigi drėgmės buvo tikrai su pertekliumi - tai geriausiai iliustruoja faktas, kad mes apsigyvenom dar nebaigus vėdinimo sistemos įrengimo (darbus vykdžiusi įmonė truputį vėlavo, o mums jau reikėjo patalpų) ir pavyzdžiui išskalbus rūbus, bei padžiovus juos, jie džiūdavo vos ne savaitę. Galiausiai pasakėme patalpų šeimininkui, kad vėdinimo sistemą pabaigsime ir pasileisime patys, taip ir padarėme. Po to drėgmė iškart normalizavosi ir jokių problemų dėl rūbų džiovinimo nebeliko
Tiesiog reikia nepainioti dviejų dalykų: drėgmės dalinio gražinimo į patalpas ir patalpų drėkinimo (viena klientė neseniai labai pergyveno, ar rekuperatorius nedrėkins jai papildomai patalpų, kuriose ir taip yra drėgmės perteklius). Taip, rotacinis rekuperatorius gražina į patalpas dalį drėgmės, kuri yra pašalinama iš patalpų (taip pat ir plokšteliniai rekuperatoriai su higroskopinės celiuliozės šilumokaičiu), bet tai yra tik dalis drėgmės, esančios šalinamame ore. Visgi didžioji dalis perteklinės drėgmės yra pašalinama į lauką su šalinamu oru.
Kita vertus tikrai nerekomenduočiau rekuperatorių naudoti patalpų sausinimui statybos darbų eigoje, nes be drėgmės jūs dar pritrauksite pilnus filtrus ir ortakius statybinių dulkių, o to reikėtų vengti. Visgi drėgmės surinkimui statybos metu geriau naudoti tam skirtą įrangą.