Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas šiuolaikiniame name

Cia kaip mineralinis vytautas, tinka viskam, gali net pamirsti kokia rekupo pagr funkcija. Kaip suprantu atgauti salinamo panaudoto oro siluma. Bet kuo sioi vietoi detas siltasis sezonas?
Atsakyti
QUOTE(Kirtiss)
Nemačius realios situacijos ir nežinant, kas ten blogai ar gerai padaryta, gal ir neteisinga daryti išvadas, bet kadangi Yogurtas labai jau kategoriškai teigia, jog be reikalo sukišo pinigus į rekuperaciją, noriu panagrinėti pateiktą informaciją iš esmės.

Iš esmės gal ir neišeis, bet panagrinėti galima, bent gal kitiems bus pamoka.
QUOTE(Kirtiss)
Tai, kad sistemai dirbant "jaučiamos vibracijos, rezonavimai", greičiausiai tikrai rodo, kad sistemoje kažkas negerai. Gali būti, kad siekiant sumažinti sąmatą ir laimėti užsakymą, buvo parinkti per mažo diametro ortakiai, per kuriuos dideliu greičiu judėdamas oras ir sukelia vibracijas, rezonavimus. Gal buvo netinkamai, nepakankamai įtvirtinti ortakiai. Šitoje srityje yra tekę matyti netgi kuriozinių situacijų, kai visa vėdinimo sistema yra išvedžiojama vadinamosiomis "gofromis" (ne specialiais, pusiau standžiais, lanksčiais ortakiais, kurie yra tinkami tokiam tikslui, bet plonais lanksčiais ortakiais, kurie yra skirti tik trumpiems intarpams prie oro skirstytuvų ir panašiai), tai tokia "sistema" gali tikrai kraupiai vibruoti ir rezonuoti  biggrin.gif  . Taigi visai įmanoma, kad Yogurto nusivylimas šitoje srityje visai pagrįstas, bet ne todėl, kad rekuperacija yra tuščias reikalas, o todėl, kad buvo neteisingai suprojektuota ir įrengta sistema.

Virbracija (rezonavimas jaučiamas rekupui dirbant "1" greičiu. Rekupas Amalva RECU-700HE. Vamzdynas kaip tech. dok. įsiurbimas 250, išmetimas 250, padavimas ir surinkimas atitinkamai plonėjantys. Vamzdynas plieninis cinkuotas, izoliuotas 50mm stiklo vata su Al. Problema kompleksinė, tai kad jis nėšildomoje palėpėje, tai, kad ant medinės perdangos, įsiurbimo anga virš miegamojo lango, išmetimas kaimynų pusėn, tai kai paleidžiu sistemą visas jų kiemas ūžia smile.gif.
QUOTE(Kirtiss)
Dėl "prišalimo" žiemą, tai matomai ortakiai eina per nešildomas patalpas (turbūt palėpėje) ir nėra pakankamai izoliuoti, o kai sistema nenaudojama, tai iš esmės vienintelis sprendimas ir yra ją visiškai užaklinti, kad į ją nepatektų drėgnas ir šiltas patalpų oras, nes kai toks oras laisvai patenka iš šiltų patalpų į nešildomą aplinką ir nėra priverstinai judinamas, ortakiuose kondensatas neišvengiamai susidarinės, ir čia jau nepadės ir storas izoliacijos sluoksnis. Pakanka, kad ortakio sienelė būtų 7 laipsniais vėsesnė, nei jame esantis oras prie įprastos gyvenamosioms patalpoms santykinės drėgmės ir jame jau gali susidaryti kondensatas..

Tai taip ir darau, kad ant žiemos viską aklinu. Nevykusi kondensato išleidimo konstrukcija, visuomet išlieka "blogo kvapo" galimybė.
QUOTE(Kirtiss)
Dėl tikslingumo naudoti ar nenaudoti rekuperacinę sistemą vasarą, tai visgi nesutikčiau, kad be "vasaros kasetės" netikslinga ją naudoti. Taip, rekuperacinė sistema šildys paduodamą orą, jei sistema bus naudojama tuo metu, kai oro temperatūra lauke yra žemesnė, nei patalpoje (pavyzdžiui naktį). Bet jei naudosite rekuperacinę sistemą ryte, kai patalpose oras dar vėsus, o lauke temperatūra jau ima kilti, tai rekuperatorius rekuperuos nebe šilumą, o vėsą ir realiai patalpos ne taip greitai prikais, kaip vėdinant, pavyzdžiui, per atvirą langą. Vasaros kasetė (o daug geriau automatinė apylankos sklendė) būtent padeda parinkti, kada vėsų orą iš lauko paduoti tiesiogiai, o kada jį atvėsinti, patalpoje esančio vėsesnio oro sąskaita.

Rekupas tai šiluminiai mainai, tai jis pašildys orą iš lauko jei name šilta, o šiltą orą vėsins jei name vėsiau, taip, kad vasarai vėdinimui jis nevykęs variantas, žiemai jį reikėtų visą sistemą įrengti viduje ir klausytis šniokštimo, užesys pastovus, tik nuo sistemos galingumo ir montavimo kokybės priklausys garsumas, bet jis gana nemažas.
Atsakyti
QUOTE(Yogurtas @ 2012 07 16, 20:50)
Rekupas Amalva RECU-700HE.


Tikrai galingas. Aš mąstau, ar mano nusižiūrėtas 400 nebus per didelis, nes pagal mano pasiskaičiavimus tai 200 per akis.
Atsakyti
Na pas mane 230kvm, skaičiavo, projektavo, sakė, kad tokio reik.
Atsakyti
Dekui, patvirtinote mano pasirinkima , kad rekupas skirtas kinams pionieriams ( kai nera problemu , reikia jas dirbtinai susikurti).
Atsakyti
QUOTE(apievata @ 2012 07 16, 23:47)
Dekui, patvirtinote mano pasirinkima , kad rekupas skirtas kinams pionieriams ( kai nera problemu , reikia jas dirbtinai susikurti).

Jei nenorite būti kinu komjaunuoliu - kada nors, kad ir Lietuvoje išsinuomokit kambarį viešbutyje, kur yra mechaninis vėdinimas, ir pagyvenkite. Kokybiškai veikiančios sistemos komforto nieks neatstos 4u.gif Dabar išvadas darote iš cher žino kieno broko 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2012 07 17, 11:17)
Jei nenorite būti kinu komjaunuoliu - kada nors, kad ir Lietuvoje išsinuomokit kambarį viešbutyje, kur yra mechaninis vėdinimas, ir pagyvenkite. Kokybiškai veikiančios sistemos komforto nieks neatstos 4u.gif  Dabar išvadas darote iš cher žino kieno broko

Na jau ir palyginimai prasidėjo: viešbutį su namu, turiu omenyje nama eilinio LT gyventojo kuris išgali tokį pasistatyt, o ne pradėkime nuo 3mln, paskui jei reiks ir dar bus... smile.gif . Taip galima kokį Ford Fiesta su autobusu Scania Irizar PB pvz sulyginti, ar kukuruzniką su Boeing 747 ir pradėti stebėtis kodėl ten tas yra o čia nėra ir t.t.
Taigi, dideliuose masyviuose pastatuose yra inžineriniai koridoriai, tarpuaukščiai, šachtos ir pan. Kambarius pasiekia tik jų atšakos. Taip, galima ir savame name išskirti erdves visokiems tokiems dalykams. Kad ir pas mus ofise, nuo manęs rekupas įrengtas už kokių 20m, dar skiria kelios patalpos ir kapitalinė siena, magistralinis vamzdynas po pakabinamomis lubomis maždaug 5m aukštyje, pagrindinė trasa eina koridoriumi į kabinetus įeina tik atšakos, nos ir šniokštimas yra – jis netrukdo, bendrauti ar dirbti ne miegot gi ruošiesi.
Mane pvz ir nešiojamo kompo ventiliatoriau zyzimas erzina, žinoma jei po langais auto magistralė, tuomet mano ventiliacija yra "super quiet ventilation", teko ir tokiuose namuose, bei viešbučiuose pabuvot.
Atsakyti
QUOTE(Yogurtas @ 2012 07 16, 20:50)
Iš esmės gal ir neišeis, bet panagrinėti galima, bent gal kitiems bus pamoka.

Tikrai iš esmės neišeina nagrinėti situacijos šio forumo puslapiuose. Per daug informacijos reikia paminėti, kad apšviesti visus niuansus. Viskas yra svarbu:
- ortakių didžiai KIEKVIENOJE atšakoje;
- difuzorių bei grotelių tipai, didžiai bei reguliavimas;
- jei naudojamos sklendės - jų tipas ir reguliavimas;
- būdas kaip išdėstytas ortakynas (alkūnių bei trišakių konfigūracija)
- ar teisingai sumontuotos ortakių fasoninės dalys (ypač - išpjautos angos balnams);
- atstumai nuo oro ištraukimo/padavimo taškų iki magistralinio ortakio ar įrenginio;
- kokios triukšmo slopinimo priemonės numatytos prieš difuzorius;
- kokios triukšmo slopinimo priemonės numatytos prie įrenginio;
- kaip ir prie kuo tvirtinamas įrenginys, ar ortakiai pajungti per lankstų sujungimą;
- ar patalpa, kur yra įrenginys yra akustiškai pilnai izoliuota nuo kitų.

Galiu tik pasakyti, kad normaliai suprojektuota, teisingai sumontuota ir sureguliuota vėdinimo sistema dirba visai be garso.
Atsakyti
QUOTE(Yogurtas @ 2012 07 17, 13:07)
Na jau ir palyginimai prasidėjo: viešbutį su namu, turiu omenyje nama eilinio LT gyventojo kuris išgali tokį pasistatyt, o ne pradėkime nuo 3mln, paskui jei reiks ir dar bus... smile.gif . Taip galima kokį Ford Fiesta su  autobusu Scania Irizar PB  pvz sulyginti, ar kukuruzniką su Boeing 747 ir pradėti stebėtis kodėl ten tas yra o čia nėra ir t.t.
Taigi, dideliuose masyviuose pastatuose yra inžineriniai koridoriai, tarpuaukščiai, šachtos ir pan. Kambarius pasiekia tik jų atšakos. Taip, galima ir savame name išskirti erdves visokiems tokiems dalykams.

Nežinau, ar rasite tokį altrūistą, kuris įsileis tūlą pesimistą į savo NUOSAVĄ namą tik tam, kad pademonstruotų trarkingai veikiančią vėdinimo sistemą.
Viešbutis viešbučiui nelygus, jūs labai nukrypot su koridoriais ir šachtom. Praeitą savaitę teko gyventi labai nedideliame bet tvarkingame dviejų aukštų gal kokių max 20 numerių viešbutyje - tokio ir linkėčiau iš jūsų blogo pavyzdžio greitas išvadas darantiems. Labai tikiuosi, kad pavyks tokio lygio vėdinimą įsirengti savo namuose, nes komfortas labai aukšto lygio: oras grynas, ne per šiltas, garso, vibracijų - jokių.
Iš kitos pusės, tos šachtos ir koridoriai ne iš gero gyvenimo, kai reikia paskirstyti gal net dešimtis tūkstančių m3/h kitos išeities nėra.
"nusipirkau *** Scania Irizar ir nepatikėsit - sugedo! Irizar tik kinų pionieriams - tautiečiai, kinkykit bričkas" lotuliukas.gif Tikiuosi analogiją pagavot.
Atsakyti
Aš nenoriu pergyčyti kad ventiliacija blogas ar geras dalykas, aš kai viską planavau tai dėl ventiliacijos buvau su rūžavais akiniais ir ausys matyt poliarizuotos nes girdėjo tai kas teigiama, o į patarimus nedėk neverta, su konkrečiais pvz. iš pažystamų kurie įsidėjo ir pabandę nusispjovė ir išjungė - tų negirdėjau, tik dabar grįžta klausa, bet dėja. Už tokią sumą gana nebloga kondicionavimo sistema išeina multisplitas, arba keli atskiri kondicionieriai, su šildymo ir šaldymo f-ja ir gana aukštu COP. Kad ir dabar kai karšta mansardoje galėtų dirbti kondišinas ir būtų vėsu ir malonu, o dabar iš tos ventiliacijos šnipštas ir ne vien dėl to , kad ji gaudžia, juk ji nepajėgi ir net ne tam skirta, kad vėsint orą, čia jau kita tema. Ventiliacines sistemas palikčiau dideliems ofisams, viešbučiams, prekybos centrams ir pan. Neturiu tikslo kažką įtikint keisti religiją, bet tie kurie abejoja, tegu dar kartelį rimtai pasvarsto.
Atsakyti
nemaloniai gaunas, naujas namas ir tokios problemos. O tai ka montavusi rekupa firma sako?



QUOTE(Yogurtas @ 2012 07 17, 22:08)
Aš nenoriu pergyčyti kad ventiliacija blogas ar geras dalykas, aš kai viską planavau tai dėl ventiliacijos buvau su rūžavais akiniais ir ausys matyt poliarizuotos nes girdėjo tai kas teigiama, o į patarimus nedėk neverta, su konkrečiais pvz. iš pažystamų kurie įsidėjo ir pabandę nusispjovė ir išjungė - tų negirdėjau, tik dabar grįžta klausa, bet dėja. Už tokią sumą gana nebloga kondicionavimo sistema išeina multisplitas, arba keli atskiri kondicionieriai, su šildymo ir šaldymo f-ja ir gana aukštu COP. Kad ir dabar kai karšta mansardoje galėtų dirbti kondišinas ir būtų vėsu ir malonu, o dabar iš tos ventiliacijos šnipštas ir ne vien dėl to , kad ji gaudžia, juk ji nepajėgi ir net ne tam skirta, kad vėsint orą, čia jau kita tema. Ventiliacines sistemas palikčiau dideliems ofisams, viešbučiams, prekybos centrams ir pan. Neturiu tikslo kažką įtikint keisti religiją, bet tie kurie abejoja, tegu dar kartelį rimtai pasvarsto.

Atsakyti
QUOTE(Yogurtas @ 2012 07 17, 23:08)
Ventiliacines sistemas palikčiau dideliems ofisams, viešbučiams, prekybos centrams ir pan. Neturiu tikslo kažką įtikint keisti religiją, bet tie kurie abejoja, tegu dar kartelį rimtai pasvarsto.

Esmė ne Jumyse ir jūsų religijoj. Kažkas iš jūsų blogai įrengtos sistemos iškart kaip kirviu nukirto ax-jienas išvadas - va čia tikroji bėda.
Kaip sugeba žmonės įrengti puikias sistemas ofisams, viešbučiams ir PC, taip pat sėkmingai tai atliekama ir privatiems nedideliems (o ir dideliems) namams. Labai abidna, kad taip neįvyko Jūsų atveju, tikiuosi dar rasite problemas ir jas ištaisysite.
Vėdinimui išleistus pinigus lyginate su kondicionavimu - na tai susiję, bet vienas kito nekeičiantys sprendimai, čia tas pats kaip keletas eilių sėdynių išeitų Irizare biggrin.gif Vėdinimas - oro kaitai užtikrinti, kontroliuoti oro kokybę ir drėgnumą, o integravus į vėdinimą šilumos siurblį (kondiškę) dar ir temperatūros kontrolė.
Jums reiktų normalios įmonės, kuri peržiūrėtų padarytą broką ir jį ištaisytų, nieko neįmanomo nėra 4u.gif
Atsakyti