QUOTE(Spakainas @ 2012 05 14, 13:16)
... Prie visų išorinių sienų grindinio šildymo žiedų žingsniai yra sutankinti (1,5 m iki išorinės sienos). Suprantama, kad vamzdukai vedžioti taip , kad palei išorines atitvaras eitų paduodamas termofikatas, o grįžtu jau patalpos viduje. Kai dariausi termoviziją (lauko temp. -21, 21val., t.y.saulės įtakos per langus nebuvo) palei vitrinas buvo 1.1 laipsnio (ir tai tik mažiau nei pusmetris nuo vitrinos) mažesnė grindų temperatūra, negu patalpos viduryje.
Aš apie tai ir minėjau - jei šalia lango tankiau sudėti vamzdeliai bei ten yra aukštesnė šilumnešio temperatūra - tai problema gerokai sumažėja. Jei dar šildymo sistemos galingumas parinktas su gera atsarga, tai tas 1-1.5m šildomų grindų ploto gali pilnai padengti visus patalpos nuostolius. Ir tai nepigi sistema dar pabrangsta.
Aišku, gero rezultato neįmanoma pasiekti ne labai gerai izoliuotame name bei tuose patalpose, kur nėra daug didelių langų. Jei pasitaiko patalpą su vitrina vos ne per visą sieną, tai tą vitrina duoda daugiau šalčio, nei maksimaliai gali išspinduliuoti grindys, net jai vamzdelius sutankinsite iki minimumo.
Taip pat kils problemos, jei netoli lango nutarsite pastatyti kokį baldą, po kurio nebus pakankamo oro tarpo.
Tačiau, tokiu atveju gaunasi, kad vidurį patalpos (ir to labiau - priešingame gale) grindys nėra šildomos. Visa šiluma panaudojama prie lango. Grindinis šildymas netenka savo pagrindinio privalumo - komforto jausmą, kai vaikštai basas ir jauti grindų šilumą.
Dar daugiau - kartu su grindiniu šildymu dažnai naudojamos plytelės. O jos turi tokią savybę - labai greitai ima šiluma kai stovi basas. Kadangi žmogaus kūno temperatūra vis vien yra aukštesnė nei grindų, mes jaučiam, kad grindis yra šaltos net jei plytelės įšilusios iki 26-28"C. O kai stovime ant medinės dangos - mums atrodo visai normalu nepaisant tuo, kad tą lentos turi vos 20"C temperatūrą. Ką jau sakyti apie tai, kai plytelių temperatūra bus 20-22"C.
(Aišku, galima ir su grindiniu šildymu pasirinkti medinę dangą, tačiau tokiu atvejų ženkliai padidėja sistemos inertiškumas, kuris ir taip yra be galo didelis. Be to - truputi padidėja šilumos nuostoliai į gruntą).
QUOTE
Oro temperatūra 1,5m auktštyje betkuriame patalpos taške skyrėsi max 0.8 laipsnio.
Tai natūralu. Kai pagrindinė šildymo galia sukoncentruota prie lango bei lauko sienų - tai nėra jokios priežasties temperatūros svyravimams. To labiau - vidutiniame aukštyje. Aplamai, vidutiniame aukštyje problemų yra mažiausia, net pačiuose prasčiausiose namuose, net jei jie vėdinami natūraliu būdu.
Bet kas bus, jei šildymo galią nebus sukoncentruota prie lango o padalinta per visą plotą?
QUOTE
Idomiai nagrinėjate atvejį, kad nuo langų vientik leidžiasi šaltas oras ir vėsina grindis. Jei į grindį šildymą paduodama reikalinga temperatūra, žiedų tankis parinktas teisingai, tai tokiu atveju kildama šiluma, kaip tik šaltą orą sušildžius "tempiasi" jį aukštyn
Teisingai sakote: jei po langu išsiskiria šilumos daugiau, nei reikia besileidžiančiam nuo lango šaltam orui sušildyti - tai tas oras bus sušildytas kiek daugiau nei kambario temperatūra ir pradės kilti į viršų. Bet gi matuojant, jus įsitikinote, kad prie lango yra atvirkščiai - net sutankintų vamzdelių galios nepakanka ir šaltas oras atvėsina grindys. Vadinasi, vis gi vėsesnis oro liežuvis juda iš viršaus į apačią, o ne atvirkščiai.