QUOTE(Vilienė @ 2012 05 13, 10:31)
Tokio baisiai didelio inertiškumo nebus dėl labai gerų izoliacinių savybių, net per didžiuosius šalčius grindų betonas tikrai nekais ir liks tik keletu laipsnių šiltesnis nei patalpų oras. Temperatūrų svyravimų neišvengsime, minimizuoti bandysiu su lauko temperatūros davikliu - sistema turės truputi prognozuoti.
Nuo galo:
3) Norėčiau pamatyti nebrangu davyklį, kuris gali prieš porą valandų patikimai prognozuoti saulės pasirodymą.
1) Izoliacija tik įtakoja šilumos nuostolius į gruntą. Grindų šilumos imlumas priklauso tik nuo tuo, koks sumuštinis yra virš izoliacijos.
2) Palyginkite betono šilumos imlumą ir oro, kuris, vėsindamas grindis, tą šilumą atimą. Pora valandų - tai visai ne baisiai. Juk grindų temperatūrą reikia sumažinti vos vienu-kitu laipsniu. Prisiminkite per kiek savaičių pavasarį įšyla namo senas, kai lauke pasidaro +28, o namuose vis dar yra maloniai vėsu!
QUOTE
Kosminiai fancoilai - jiems vandens šilto paduoti nereik, nes vadinate "oriniu šildymu"
Iš kitos pusės - sistema ne ką pigesnė bus nei "tradicinis" grindinis šildymas.
Orinis - nes tiesiogiai šildo orą, be tokio tarpininko kaip grindys, lubos ar radiatorius.
Galima apsieiti ir bė vandens, jei naudojamas oras-oras ŠS.
Sistema kainoja lygiai tiek pat, kiek kainos kondicionieriai, kurios montuosite kai suprasite, kad šaldomos grindys - ne pats geriausias vėsinimo būdas.
QUOTE
Reguliuoti oro sklendę kaip ir pavojinga... užsidariusi sklendė neužtikrina vėdinimo. Tikriausiai teks nustatyti bent minimalų sklendės atsivėrimą vėdinimui užtikrinti, o galią pažaboti mažinant šilumnešio paduodamą į kanalinį temperatūrą. Atrodo sudėtingai, ne ką ne pigiau nei grindinis.
Iš tikro, jei namuose nėra atsuktuvo, tai naudojant pvz. peilį - gan sudėtinga pakeisti sklendės maksimalaus uždarymo ribotuvo padėti.
Visos be išimties šildymo sistemos reguliuoja centrinio "katilo" galią pagal namo šildymo poreikį. Tik orinis tai daro tiksliau, nes betarpiškai matuoja vidutinę iš visų patalpų recirkuliuojamo oro temperatūrą.
QUOTE
Leisis ir kaip leisis priklauso nuo galios, jei oras prie lango vės lėtai, tai "šalčio liežuvių" teks palaukti iki rimtesnių šalčių, kuriuos jūs, jei gerai prisimenu, įvertinote 5d per šildymo sezoną.
Nuo tuo koks šaltas bus stiklas, priklauso tik šalto skersvėjo temperatūra. Jei egzistuoja temperatūrų skirtumas tarp lango ir, pvz., sienos paviršiaus - tai gravitacinio oro judėjimo neišvengsi. Į greitį galima nekreipti dėmesį. Jis bet kurio atvejų yra mažas.
Oro judėjimas yra pastovus ir neša grindims tam tikrą šaldymo galią. Kai lauke šilta, tą galia, kuria bando atvėsinti grindis yra mažesnė. Bet tuomet ir grindinio šildymo galingumas yra mažesnis, jis gi reguliuojasi nuo bendro šilumos poreikio. Bet kurio atveju išeina, kad maždaug pusė grindų ploto dirba tik tam, kad sušildyti nuo lango sklindantį šaltą orą. Vadinasi pirmuose 2-juose m2 prie lango vėsinimo galia yra ~5 kartų didesnė nei šildymo, antruose 2-juose m2 - 4 kartus, trečiuose 4-juose m2 (tarkim, šaltas liežuvis pasidarė 2 kart platesnis) - 2 kartus šaldymas pranokstą šildymą ir tik ketvirtame metre nuo lango oras sušyla galutinai.
Aišku, reikėtu nepatingėti projektuojant grindinį šildymą ir prie lango sudėti vamzdelius kiek tankiau nei įprasta, o patalpos gilumoje - atvirkščiai. Tačiau, pakeitimų ribos yra gan siauros. Šilumos atidavimas gali skirtis tik 2 kartus (o reikia - 10).
Dar patartina netaupyti ir įrengti patalpoje kelis, atskirai reguliuojamus kontūrus ir gudrią automatiką. Kai lauke šalta tai neaktualu, tačiau tuomet kai lauke ~0"C, tolimesnis nuo lango žiedas bus automatiškai išjungtas, o vidutiniame - sumažintas galingumas. Aišku, šalia lango grindys vis tiek bus vėsesnės, bet šaltas oro liežuvis bus sušildytas žymiai anksčiau nei 4m nuo lango.