QUOTE(Vilienė @ 2012 05 11, 21:03)
Omeny turėjau "tradicinę" vėdinimo sistemą, kai difuzorius yra lubose, tolimiausiame kampe nuo durų, pro kurių tarpą vyksta oro cirkuliacija. Sutikite, šis srautas įtakos šalto srauto kryptį.
Pakartosiu dar karta: Kai vėsus iš rekuperatoriaus paduodamas oras pučia palei stiklą žemyn - jis tik paspartina besileidžiančia nuo lango šaltą oro masę. Krypties nekeičia.
QUOTE
Kaip ir niekas nepaminėjo vieno grindinio pliuso - žemos šilumnešio temperaturos, dėl ko jis lengviau pritaikomas prie žematemperatūrių šilumos šaltinių, tokių kaip šilumos siurblys.
Greičiau tai ne grindinio šildymo pliusas, o - radiatorių minusas. Apart radiatorių, visos kitos sistemos dirba nuo žemos šilumnešio temperatūros. Pačios mažiausios šilumnešio temperatūros reikalauja orinis šildymas. Jei grindiniam šildymui ŠS turi sušildyti tarpinį šilumnešį - vandenį iki 35-38"C, tai orinio šildymo variante yra betarpiškai šildomas oras, kurio temperatūra yra 20-24"C.
QUOTE
Kokias alternatyvas galite pateikti grindiniam šildymui?
Grindinis šildymas skirtas voniai ir prieškambariui. Ten jam geros alternatyvos nėra. Gali būti naudojamas didelio aukščio patalpose, viešbučių holuose ir t.t jei dėl estetinių ar kitų sumetimų atsisakoma orinio ar spindulinio šildymo.
Dėl komforto galima šildyti virtuvės grindys, tačiau tai ne visai šildymas. Kad nebūtu šaltų skersvėjų, kiti šildymo prietaisai turi susitvarkyti su besiveržiančiu pro langą bei sienas šalčiu, o plytelės virtuvėje šildomos vien dėl malonaus pojūčio. Virtuvė bus be reikalo peršildoma, tačiau kojoms bus komfortiška.
Gyvenamosiose patalpose gal nelabai tinka spinduliniai prietaisai, bei "vėjaliai" su atvira spirale. Visi kiti - tinka.
Kaip nebūtu keista, pats efektyviausias būdas - radiatoriai. Neapsakomai pigu bei patikima. Tačiau tai - jei norite naudotis centrinių šildymu, arba - jaučiate malonumą rinkti miške malkas bei kūrenti KKK. Jei tik kalba prasideda apie granulinį ar dujinį katilą - tai pridėjus prie radiatorių kainos katilinės bei kuro sandėlio statybą bei įrengimą - gaunam sumą gerokai didesnė nei ŠS.
Panašus būdas - pakabinami po langais fancoilai (kondicionieriai). Gan brangoka, tačiau kartu yra ir vėsinimas bei suteikia idealios reguliavimo galimybes. Kiekvienoj patalpoj metuosi distancinis valdymo pultas - galite žaisti kol nenusibos.
Jei nepatinka vaizdas - yra grindiniai konvektoriai, kurie visiškai pasislepia grindyse. Vitrinoms tinka idealiai. Jie nėra labai paplitę dėl brangumo, dėl to kad sunku išvalyti jei prikrenta purvo, dėl tuo kad reikia ~200mm grindų storio.
Geriausios galimybės suteikia orinis šildymas, kai šiltas oras paduodamas ortakiais. Gan platus oro padavimų variantų pasirinkimas. Galima rinktis nuo idealaus oro pasiskirstimo iki mažiausios kainos.
Geriausia - plyšiniai difužoriai virš kiekvieno lango. Šiltas oras nedideliu greičiu pučiamas žemyn, sudarydamas prie kiekvieno lango oro užuolaidą. (Prie grindų oro greitis 0.2m/s). Tačiau, tam reikia, kad virš langų pakabinamos lubos būtu nuleistos 250-300mm nuo perdangos. Jei apie tai reikia nepagalvota iš anksto ir lango anguokraštis yra per aukštai - viso gero.
Galima vedžioti ortakius rūsyje (jei toks yra) ir paduoti per grindinius konvektorius (jei grindų storis leidžia jos patalpinti, arba palikta angą perdenginyje per visą lango plotį).
Jei gaila pinigų plyšinėms grotelėms, galima pasirinkti nedideles groteles su oro krypties reguliavimu ir nukreipti srauto liežuvius vėduokle, kad bent lango apačioje uždengtu visą plotį. Jei oro padavimas iš rūsio - taip pat galima rinktis mažas grindines groteles, tačiau toje vietoje stovėti nebus malonu dėl per didelio oro greičio.
Galu galia, galima ir išsaugoti maksimalų patalpos aukštį, ir ortakių sutaupyti, ir pasitenkinti mažomis grotelėmis - jei oras bus paduodamas per groteles sienoje iš koridoriaus (ar gretimos techninės patalpos). Tam kad srautas pasiektų iki langų, bet atsimušęs nuslinktu žemyn nedideliu greičiu, aišku reikia gerai pasiskaičiuoti. Trukumas - nepatartina kaitalioti ventiliatoriais greitį, nes neišvengiamai keisis situacija patalpoje. Užsiteršus filtrui, yra rizika, kad oro srautas nepasieks lango ir bus kaip su grindiniu šildymu - prie lango šaltos grindys, o patalpos gilumoje - per karštą.
Dar viena smulkmena: lubos patartina daryti lygios, nekabinti srauto kelyje tokių šviestuvų, kurie sudarytų srautui rimtą kliūtį, nes atsimušęs nuo briaunos oro srautas pakeis kryptį į gali pataikyti kam nors į pakaušį...o jo greitis yra nemažas.
Už tat - tai pigiausias variantas.