QUOTE(Vilienė @ 2012 05 11, 08:12)
Taip, yra - grindinis yra gerai visoms patalpoms dėl idealaus (beveik) temperatūros pasiskirstymo vertikaliame pjūvyje.
Mitas, apie grindinio keliamas dulkes gal būt turi šiokį tokį pagrindą visiškai kiauruose statiniuose, kur šildymo galia didžiulė, bet geriau nei vidutiniškai apšiltintuose pastatuose konvekcija nuo grindų negali būti pakankama dulkių nešiojimui.
Labai šiltuose, pasyviuose pastatuose grindinis šildymas praranda savo patrauklumą dėl įrengimo kaštų, o ir dėl minimalios šildymo galios tos realios malonios grindų temperatūros nebelieka - grindys tik 2-3 laipsniais šiltesnės nei patalpų oras. Todėl pasyvaus namo šildymui vis tik labiau tiktų šilumos tiekimas vėdinimo sistema.
Kaip tik yra atvirkščiai: patalpose su langais didžiausias grindinio šildymo trukumas - prastas temperatūros pasiskirstymas. O dulkių problema nėra tiek aktuali, kad kreipti į ją dėmesį.
Grindinis gerai vonioj. Norint komforto, ten gali būti palaikoma 24-26"C temperatūra. Tai yra gerokai daugiau nei kambariuose. Oro kaita ~3 kartus/val. Kad prišildyti tokį kiekį patenkančio iš kambario oro, reikia tikrai šiltų grindų. Ir tai gerai. Nes vonia, ko gero, vienintelė patalpa, kur vaikšto basi. Ten iš tikro galima mėgautis kad grindys šiltos. Be to, jei ne daryti šildomų grindų - jos labai ilgai džius.
Taip pat tambūre labai pravartu turėti šildomos grindis. Radiatoriaus ten nepastatysi, o kompensuoti, plustanti nuo lauko durų, šaltį kažkaip reikia. Taip pat kaip ir vonioje - šildomos grindys greitai išdžiovina balas nuo batų bei pačią avalynę.
O, kaip oras pasiskirsto kambaryje su langais jau rašiau šildomų grindų temoje ->
<{POST_SNAPBACK}>
Praktiškai visas šilumos nuostolis yra per langus, tad ir visas šildymo srautas turi būti nukreiptas būtent tenai. Labai dažnai žmonės skundžiasi, kad ties langais grindys yra labai šaltos. Jei po langu nėra radiatoriaus ar konvektoriaus, tai atvėsęs prie lango šaltas oras, plusta žemyn ir keliauja palei grindis gan toli, nes šildymo galia išbarstyta per visą grindų plotą.
Tad mintis apie tai, kad norint kad nešaltu kojos, reikia daryti šildomos grindys - tai mitas. Pasitvirtina tik vonioje.
Dulkių problema gali kilti, kai įjungiate šildymą po vasaros sezono. Nepaisant tuo, kad oro judėjimo greitis yra praktiškai nepastebimas, vis tiek atsiranda itin mažų, lengvų dulkelių, kurias oro srautas ištempia iš po lovų, spintelių ir kitų neišvalytu kampų.
Tiesa sakant, po spintelėmis oro greitis nėra jau toks mažas. Tarkim jei po sofa yra 2-3m2 šildomo ploto, o šiltas oras negali kilti į viršų per tos 2-3m2, o stengiasi išeiti per 2sm plyšį (0.05m2) - tai oro greitis yra gan didelis ir iš ten išvilks visas dulkes, o ne tik pačias lengviausias. Tiesa, tai vyksta neilgai - vėliau pastovus oro judėjimas tiesiog neduoda ten kauptis dulkėms.
Tad dulkių problema - tai labai trumpalaikis dalykas.