QUOTE(levux81 @ 2012 05 03, 10:19)
pabandysiu paaiskint ukiskai AC varikliai veikia sincroniskai t.y.kiek istraukia oro tiek paduoda,su EC varikliais ...
Jei absoliučiai nenutuokiate apie ką kalbate - geriau būtu patylėti.
AC tipas (asinchroninis) - tai įprastas kintamos srovės variklis. Jo greitis gali būti reguliuojamas paduodant mažesnę įtampą arba mažesnio dažnio įtampą. Rekuperatoriuose tam naudojamas 3-5 pakopų išorinis valdymo blokas, kuris leidžia atitinkamai mažinti variklio galingumą.
EC tipas (elektroniškai komutuojamas) - tai sinchroninis pastovios srovės variklis su įmontuota elektroninė apvijų komutavimo sistemą, kuri leidžia išorinio valdymo signalo pagalba pasirinkti tam tikrą apvijų komutacijos režimą. Tokiu būdu, galima užduoti reikiama apsisukimų greitį 1% tikslumu. Tam pakanka užprogramuoti centrinį rekuperatoriaus valdymo mikroprocesorių, kad paduotu varikliui atitinkamą valdymo signalą.
Dirbant pilnu pajėgumu AC ir EC variklių sąnaudos praktiškai nesiskiria. Tai pat, tarp jų labai mažas skirtumas jei naudojate gamykloje nustatytas pakopas greičiui sumažinti.
Tad, eiliniam piliečiui nėra jokio skirtumo koks variklis.
Tačiau, specialistai, kurie matuoja faktinį oro srautą ortakiuose, žino kad kiekvienoje sistemoje ortakiuose susidaro skirtingas pasipriešinimas. Kad subalansuoti paduodamo bei ištraukiamo oro kiekius reikia tą pasipriešinimą suvienodinti.
Jei rekuperatorius su AC varikliais - tai galima padaryti, tik sudarius papildomą pasipriešinimą ortakyje (sklendės arba difuzorių pagalba). Tokiu būdu, variklis vis tiek dirbs pilnu pajėgumu, o energijos perteklius bus naudojamas papildomam pasipriešinimui nugalėti.
Jei naudojami EC varikliai, derintojas gali (jei nepatingės) atsisakyti įprasto reguliavimo būdo ir vietoje to, kad užspausti ortakį su sklende - pultelyje sumažinti ventiliatoriaus apsukas. Atitinkamai sumažės ir elektros suvartojimas.
Analogiška situacija iškyla, kai reikia užprogramuoti minimalų patalpų vėdinimo režimą. Tarkim, apskaičiuota kad jūsų namui pakaktu 245m3/h oro, o AC variklio pakopinis reguliatorius leidžia pasirinkti tik 200 arba 300m3/h. Galima, aišku, pasirinkti 300m3/h - variklis naudos truputį daugiau elektros, tačiau bus gaivesnis oras. Tačiau su EC varikliu jus galite nustatyti lygiai tiek kiek apskaičiuota.
EC variklių reklamoje rašoma, kad tokių būdu jus galite sutaupyti iki 30% elektros sąnaudų.