QUOTE(ed@ @ 2012 04 08, 22:43)
Tiesa sakant, Toshiba yra kiek triukšmingas bei labai brangus. (Todėl dažniausia pasirenkame kitą gamintoją.) Jie iš tikro išleido ND seriją specialiai Maskvai, kuri atseit dirba iki -25"C. Neturiu šiame kompe katalogo, kad pasitikrinti, tačiau nepamenu, kad jie girtusi kad COP išlieka ~4 prie -15"C. Kiek prisimenu, kad pas jos tą pati istorija: maksimalus COP ~5.5 yra mažiausiame 2.5 kW modelyje, o 6kW (ar 5kW) įrenginys pasiekia tik COP=3.9 (čia prie +7"C). Ką jau kalbėti apie -15"C!
Tiesa pasakius kiek supratau vienintelis ND skirtumas nuo E tai elektrinis išorinio blogo apačios pašildymas. O aš žiūrėjau ne brošiūra o datasheets. Labai idomus skaičiukai: prie +7 ir 100% apkrovos geriausiso COP'as mažiausio modelio, prie -15 ir esant aprovai tar 70% ir 40% geriausias COP didesnių bet vėl nukrypstam nuo temos.
QUOTE(ed@ @ 2012 04 08, 22:43)
"Paprasti splitai" (įtariu - sieniniai kondicionieriai) miegamajame - tik itin stipriu nervu žmonėms. Net jei pamiršti apie skleidžiamus pašalinius garsus, jie turi vieną ydą - pučia prieš save ir sudaro nemalonų skersvėjį. Tai itin pavojinga vasara, kai skersvėjis yra šaltas. Be to, teks atskirai įrenginėti vėdinimą. Tokiu būdu, mokėsite ir už vėdinimo ortakių išvedžiojimą, ir už kiekvieno vidinio bloko montavimą, ir už vamzdelis nuo kiekvieno kondicionieriaus iki lauko bloko, ir už kondensato nuvedimą nuo kiekvieno.
nevisai taip. Kai esi patalpoje pasidarai kad kondiškė pūstų į viršų. Šalto oro srauto visai nejauti. Prie triukšmo irgi labai greitai ipranti (3 metus esu praleides bute, kur vasara be kondiškės +45). Žinoma.. kai darai, norisi kad jis būtų kiek galima mažesnis
QUOTE(ed@ @ 2012 04 08, 22:43)
O dėl konkrečių modelių nėra prasmės kalbėti. Reikia pradžiai pasiskaičiuoti reikiamą galingumą, žvilgtelėti į namo brėžinius, aptarti bendrą šildymo - vėdinimo - šaldymo strategiją. Jei domina - kreipkitės, tačiau ne forume o jį darbą.
Visa šildymo sistema manes nedomina. Turiu KK katiliuką su radiatoriais, kuris šiuo metu neblogai sprendžia šildymo problemą.
Darau "kapitalinį" ir noriu tuo pačiu pasidaryti vėdinimo sistema. Norisi maždaug įsivaizduoti ko galima norėti ir kiek tie norai gali kainuoti.
Dėk konkretaus vėdinimo projekto žinoma reikės kreiptis pas profesionalus.
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2012 04 08, 23:41)
Vėlgi - tai tik jūsų nuomonė, sausa be argumentų, neverta nė skatiko, ką ten 5 auksiniai. Pasaulyje, anot jūsų, daug buratinų - nusikloję stogus kolektoriais Durneliai, edo nepaklausė Analogiškai ir su ŽŠ, ką čia aš su "pakastų" keletu štukų, ką daryti realius milionus užkasusiems, edai? Kur jūs žiūrėjot, kaip tai daleidot?
Bukas ar užsispyręs? Ar abu, "du viename"?
Bukas ar užsispyręs? Ar abu, "du viename"?
Tai kad pasaulyje yra šalių, kur ant stogo užmetus juodą bačką jokio kolektoriaus nereikia.
Šiaip įdomus pavizdys iš Įspanijos. Ten, bent jau sostinėje, visi nauji namai privalo turėti saulės kolektorius. Jumoras tame, kad didelė dalis jų tik muliažai, pastatyti kad namą priduoti, bet prie sistemos neprijungti. Neapsimoka.
Kitas įdoms pavizdys iš Lietuvos. Dabar žmonės masiškai planuoja stogus saulės baterijom apsikabinti. Realus atsipirkimas, jei viska perki LT - 6-8 metai (jei siuntiesi iš Kinijos ir daraisi pats.. iki 4). Vien dėl to kad gei dėdės seime nusprendė, kad tauta privalo remti saulės elektrines supirkimo tarifas 1,6 lito. Normaliom sąlygom to niekada nebūtų, bet šiandien einama linkto, kad visų prabangesnių namų stogai bus apkabinėti saulės elektrinėmis (bėdžiai neturi tam pinigų). Sorry, vėl nukrypau nuo temos.