Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas šiuolaikiniame name

QUOTE(Vilienė @ 2012 03 25, 20:54)
Ne GKP garsą slopina, bet viduje esanti vata, būtinai dviejų skirtingų tankių.


slopina ir GKP yra specialios akustine.bet tiktu ir paprastos skirtingu storiu,tada geriau gaunasi garso lauzimas,bet kiek zinau lt tik vieno storio yra,dar nieko fermacell ploksciu savybes
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2012 03 25, 19:49)
Dėkui už informaciją. Tuomet tikrai šis rekupas man šiuo metu labiausiai patinka. Dar klausimas, kainininke nėra išskiriama su kokiu rotoriu rekuperatorius. Ar keičia kainą XL rotorius, jei keičia į kurią pusę, ar ženkliai?

Kainyne yra ideta kaina su "L" rotoriumi. Su "XL" rotoriumi kaina bus siek tiek didesne, kiek tiksliai, nezinau, pasiklauskite pas gamintoja...
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2012 03 24, 18:27)
Geroji praktika - rekupas veikia nuolat, tik pagal esamą padėtį keičia galingumą. Kai namie visa šeima - įprastu režimu, namie "balius" - padidintu galingumu nes oro tarša padidėja, namie nieko nėra - minimalia galia. Gartraukis gali turėti savo režimą.  Pats įrenginys turi du ventiliatorius, vienas orą tiekia į patalpas, kitas - ištraukia užterštą orą iš patalpų.


kaip suprantu, geroji praktika taip pat sako, kad iš san-mazgų oras ištraukiamas tik per rekuperatorinę vėdinimo sistemą ir jokių ventiliacijų tiesiogiai į lauką. Teisingai?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo D'Arbuzas: 25 kovo 2012 - 21:36
QUOTE(korida @ 2012 03 25, 18:32)
O nera tokios galimybes suprogramuoti keleta variantu ir is ju pasirinkti norima  .Jei nera, negi taip sudetinga tai padaryti ir kodel niekas is gamintoju tai nera padares  g.gif ?

Tikrai yra, tačiau toli gražu ne visuose valdymo pultuose. Dauguma gamintoju net neturi automatinio greičio reguliavimo (pagal taimerį). Nors, iš kitos pusės, tai ne tokia didelė beda. Panašų efektą galima nesunkiai pasiekti, kai taimeris programuoja tik 3 on/off įvykius, kaip buvo pirmajame Amalvos pulte.

QUOTE
kaip suprantu, geroji praktika taip pat sako, kad iš san-mazgų oras ištraukiamas tik per rekuperatorinę vėdinimo sistemą ir jokių ventiliacijų tiesiogiai į lauką. Teisingai?

Teisingai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ed@: 25 kovo 2012 - 22:18
Tai galima nors gartrauki jungt tiesiai i ventiliacine sachta? Statant atbulines eigos voztuva (atrodo taip jis vadinasi)?
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2012 03 22, 21:51)
Pagal statistiką, rizika nukentėti autoavarijoje yra tūkstančius kartų didesnė nei žūti nuo bandyto rankos. Tačiau, tai nereiškė kad nereikia kovoti su banditizmu.

Jei WC yra pačia nešvariausia zoną, tai ištraukinėti orą reikia būtent iš ten, o ne iš miegamojo.


Nereikia bla bla bla. Jus gi kažkur gyrėtės, kad esate faktų ir skaičių žmogus. Neturite Jūs jokios statistikos, nei apie banditus, nei apie autoįvykius, nei apie bakterijas. Tai gal ir užsiimkite oro srautais ir kvapais, tai yra tai ką iš tiesų puikiai išmanote, o ne mikrobais ir autoįvykiais.
Atsakyti
Atėjo tas laikas, kada esu priverstas galutinai apsispresti del sildymosi zidiniu ortakiu pagalba. Dalis rangovu pataria atsisakyti tokio ortakyno aplamai. Motyvuoja tuom, kad rekuperacine sistema ir taip daugiau/maziau paskirstys silto oro srautus po namo patalpas. Pas mane vienaukstis namas ir tolimiausia patalpa (miegamasis) nuo zidinio yra apie 15 m. Man kyla abejoniu, ar gali rekuperacine pasitarnauti siuo atveju ir atstoti zidinio ortakius.
Zemiau, pridedu laiska is vienos imones...

" Dėl ortakinės sistemos įrengimo. Protingiausias žingsnis būtų spręsti šią situaciją su Jūsų vėdinimo sistemą projektuojančia įmone, nes jie geriausiai žino statinio patalpų dislokaciją ir jose esančius šalčio tiltus(langus) bei visų svarbiausia turi pasiskaičiavę šilumos nuostolius kiekvienai erdvei atskirai. Jų pateikti skaičiai ir bus sprendimas, ar reikia dar papildomai vienos lokalios ortakinės sistemos, gal tiesiog padidinus srautus galima apsieiti ir su viena. Tokiu atveju rekomenduotume įsirengti tik šilumą kaupiantį iš akumuliacinių medžiagų padarytą židinį, kuris nebedegant ugniai šilumą spinduliuos dar sekančias daugiau kaip 10valandų, va čia tai sprendimas."
Atsakyti
Sveiki,

Ar iš čia esančių naudoja oro kondicionavimo ir šildymo sistemos valdymo per telefoną įrangą? kalba eina apie tokius dalykus http://www.eltech.lt..._gsm_tinkla/140

4u.gif
Atsakyti
QUOTE(egis_klp @ 2012 03 28, 14:31)
...Pas mane vienaukstis namas ir tolimiausia patalpa (miegamasis) nuo zidinio yra apie 15 m. ...

...Tokiu atveju rekomenduotume įsirengti tik šilumą kaupiantį iš akumuliacinių medžiagų padarytą židinį, kuris nebedegant ugniai šilumą spinduliuos dar sekančias daugiau kaip 10valandų, va čia tai sprendimas."...


Tikrai netinkamas sprendimas šiuo atveju. Iki miegamojo tas spinduliavimas šilumos tikrai nepriduos.
Manyčiau, kad jei norite šildytis nuo židinio, tai kažkaip šilumą (vandeniu arba oru) reikės davesti iki miegamojo. Spiduliai per tokį atstumą tikrai prasisklaidys ir miegamąjį galėsiantis pasiekti šilumos kiekis bus per mažas.

Ant ventiliacinės sistemos apkrauti papildomai šilumos iš židinio nuvedimą naudojant recirkuliaciją manyčiau ne pats protingiausias sprendimas, jei iš vis toks galimas. Be recirkuliacijos, ventiliacijos sistema tai tikrai šilumos iki miegamojo niekaip nenuneš.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 29 kovo 2012 - 22:44
Mane tokia mintis kankina...kadangi mano namas bus ypatingai siltas,tai silumos poreikis tipo bus nedidelis. Bet as namo be zidinio neisivaizduoju,tad kilo tokia mintis..padaryti virs zidinio ( na kurnors salia) ventiliacijos oro padavimo anga kad jis siurbtu nuo zidinio siluma. Cha sakysit artistas sugalvojo siluma ismesti lauk.. O jei tos silumos perteklius? Pvz zidini pakurenuz susidarytu kambaryje silumos perteklius,o zidinio norisi ilgiau negu valanda,tai galbut tas silumos vagimas padetu pratesti degancio zidinio egzistavima ta vakara.. kaip ten bebutu didzioji dalis paimtos juk vistiek gryztu per rekupa atgal,tik nedidele dalis lektu lauk,pauksciu sildyti,tad sita mintis nemanau kad yra labai svaistuniska. Ka manote?
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2012 03 29, 22:42)
Mane tokia mintis kankina...kadangi mano namas bus ypatingai siltas,tai silumos poreikis tipo bus nedidelis. Bet as namo be zidinio neisivaizduoju,tad kilo tokia mintis..padaryti virs zidinio ( na kurnors salia)  ventiliacijos oro padavimo anga kad jis siurbtu  nuo zidinio siluma. Cha sakysit artistas sugalvojo siluma ismesti lauk.. O jei tos silumos perteklius? Pvz zidini pakurenuz susidarytu kambaryje silumos perteklius,o zidinio norisi ilgiau negu valanda,tai galbut tas silumos vagimas padetu pratesti degancio zidinio egzistavima ta vakara..  kaip ten bebutu didzioji dalis paimtos juk vistiek gryztu per rekupa atgal,tik nedidele dalis lektu lauk,pauksciu sildyti,tad sita mintis nemanau kad yra labai svaistuniska.  Ka manote?


Paimti nuo židinio karštą orą ir jį paskirstyti po kitas patalpas, tai pilna tokių ortakinio šildymo sprendimų, bet jei ketini karštą orą nuvedinėti į rekuperatorių, tai šilumą tik prarasi. Rekuperatorius leidžia tik sumažinti patiriamus nuostolius, jis tikrai tokios šilumos neišsaugo. Čia gal 99% nvk turėtų rekuperatorius turėti, kad toks sprendimas pasiteisintų, bet tokių rekupų nėra.
Atsakyti
Bet tada kam jus tuos vamzdzius laidojat ir siekiate praktiskai to paties - paduoti ziema i rekupa siltesni ora? tai kodel zidinys negaletu pasitarnauti bent minimaliai, susildant ora rekupe?
Atsakyti