QUOTE(mintas @ 2012 03 25, 09:59)
... Primečiau, kad vienas iš būdų su tokiu rekupu pasiekti norimą oro kaitą padarius laikiną atjunginėjimą. Pavyzdžiui rekupas dirba 10 min po to 3 min nedirba po to vėl 10 min dirba ir t.t., intervalus galima būtų pakoreguoti pagal norimą oro kaitą. Visa problema, kad tokį atjungnėjimą turėtų palaikyti valdymo automatika.
Jūs tiek dėmesio skiriate visam nereikšmingam dalykui! Prisiminkite - rekuperatorius tekia orą, kuris yra beveik kambario temperatūros. Jei 100 kubu sumažinsite apykaitą, tai laimėsite mažiau nei 2ct per val. Ar tikrai verta dėl to žaisti su itin precizišku oro kitos reguliavimu? Per mėnesį sutaupysite ~3 Lt. Ar komfortas tiek nevertas?
Pasakysiu kaip yra pas mane padaryta. Po metų, kai sienų bei naujų baldų nustojo intensyviai garuoti lakios medžiagos, vasara nustatau taimerį taip, kad naktį rekupas dirba pilnų pajėgumu. Valanda po pusryčių greitis mažinamas iki minimumo, kad nevaryti į patalpas karštą orą, bet neišjungiamas visai, kadangi kartais vaikai lieka namuose. Tik per išeigines - 12 val. išjungiamas visai, kadangi tuo metu dažniausia namuose jau nieko nebelieka.
Užprogramuoti du "prapūtimai" po 1.5 val. pilnu greičiu - per pietus ir vakarienės metu, o 21 val. rekupas vėl įsijungia pilnų pajėgumų ir bando išvėdinti bei atvėsinti kambarius prieš miegą.
Vieną kartą užprogramavęs režimą, aš daugiau prie rekupo nelendu, net jai išvažiuojam atostogų. Viena karta sūnus užsinorėjo pažaisti su pulteliu ir atostogoms užprogramavo kitokį režimą (2-ą greitį naktį, po 2 trumpus prapūtimus diena ir normalų režimą mūsų sugrįžimo dieną), tačiau kai po sugrįžimo jam teko vėl perprogramuoti viską atgal - noras gaišti laiką tokiems žaidimams dingo visam laikui.
Rugsėji, kai lauke pasidaro vėsoka, o diena namuose nieko nebelieka, aš perprogramuoju rekupą į žieminį režimą. Naktį rekupas dirba vidutinių greičiu, tik prieš miegą daromas 40 min. prapūtimas. Ryte, po valandos kai visi išeina į darbą/mokyklą rekupas išsijungia. Įjungiamas tik pusvalandį prieš vaikams sugrįžtant po 5 pamokos (dažniausia turi 6-7 pamokas, tačiau būna kad sugrįžta ir po 5-os). Jei skaičiuoti pagal jūsų metodą - gaunasi apykaita 1/4 nuo maksimalios:
1 val. dirba, 4.5 išjungtas ir 0.5 vėl dirba, tai per 6 valandas iš viso dirba 1.5val - 1/4 laiko.
Likusi laiką įrenginys dirba vidutiniu greičiu nekreipiant dėmesį į tai kad tuomet namuose gali būti skirtingas žmonių kiekis, ar jų nėra visai. Tik nuo 15 iki 18 val. įjungtas pilnu pajėgumu, kadangi šiame laikotarpyje skirtingu laiku pietauja vaikai bei suaugusieji.
Žiema, kai lauko temperatūra yra mažiau -10"C, patartina greitį sumažinti: vietoje maksimalaus naudojamas vidutinis, o vietoje vidutinio - minimalus. Tai leidžia ne tik sutaupyti šiek tiek šilumos, bet ir, kas svarbiausia - išvengti oro sausinimo. (Nors rotorinis rekuperatorius tuomet drėkina orą, tačiau sugrąžina kiek mažesnį drėgmės kiekį nei reikia.)
... Tiesa sakant, aš tingiu kiekviena karta perprogramuoti pultą ir kai prasideda šalčiai, tiesiog jungų rankinį režimą ir įrenginys visą parą dirba minimaliu greičiu.
Jei ateina svečiai, ar ruošiamas maistas kokiam baliui, taip pat - vietoje automatinio jungiamas rankinis režimas ir rekuperatorius paleidžiamas maksimaliu greičiu.
Nematau prasmės bandyti dar kažką optimizuoti.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2012 03 25, 12:28)
Man daugiausiai klausimų kelia mano ŽŠ galingumas iki žemės užšaldymo. Negaliu leisti, kad ŽŠ užšaldytų žemę iki įšalo. Rekomendacijos ŽŠ pakasti
po pamatu atėjo iš šiltesnės Vokietijos, kur savaitę nesilaiko -30C temperatūra, kaip kad Lietuvoje šią žiemą.
Vilniuje šia žiema buvo tik viena naktys kai temperatūra nusileido iki -25"C. Nepamenu nei kad kuriais nors metais būtu -30"C, nei kad ilgai trūktu šalčiai.