Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas šiuolaikiniame name

QUOTE(D'Arbuzas @ 2012 03 20, 22:11)
Šiandien darytis vėdinimo projektą - manau, dar gerokai per anksti, nes statybos prasidės po kokių gerų metų ar net dviejų, o per tą laiką velniai žino kas ir kaip pasikeis ir mano vėdinimo projektas gali tapti nebeaktualiu... ar ne?

Vėdinimo projektą reikia daryti prieš pradedant statybas, svarbu žinoti kur ir kokie ortakiai turi praeiti, prasilenkti su kanalizacijos stovais ir kitom komunikacijom, koreguoti sienų aukšti.
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2012 03 20, 20:35)
Į tualetą oras tikrai patenka pro durų apačią, bet tas oras yra iš kambario. O pro kur oras pateks į kambarį? - Tik per langų nesandarumus, arba specialias orlaides. Taip pat - per atvirus ventiliacijos kanalus. Jei gartraukis yra išjungtas - tai trauks į vidų per gartraukio kanalą. Jei įjungsite gartraukį - tai jo galingesnis ventiliatorius nugalės tos WC ventiliatoriukus ir per WC kanalus orą trauks į vidų.

Jei įjungti visus WC ventiliatoriukus ir nebus oro pritekėjimo - tai po poros minučių jie galėtu išsiurbti visą orą iš namo. Aišku, to neatsitinka. Kai dalis oro išsiurbta patalpose susidaro neigiamas slėgis. Buitiniai ventiliatoriukai išvysto vos 25-30 Pa slėgį. Kai patalpose neigiamas slėgis pasiekia šią ribą, ventiliatoriai sukasi bet nieko netraukia.

Jei norite, kad mikrobai iš WC 24 val. per parą neplustu į patalpas, tai ir vėdinti reikia 24 val. per parą. Aišku, jei turite pakankamai stiprų imunitetą, tai nieko baisaus neatsitiks, jei aplamai nevėdinsite WC. Net prie nemalonaus kvapo greitai priprantama...  biggrin.gif
Tiesa, gali pradėti augti pelėsis, kas yra visai nesveika ne tik jums, bet ir sienoms. Tačiau turėsite užsiėmimą - paskaitykite kaip linksminasi namų šeimininkės, kurios taupant šilumą vėdina patalpas tik retkarčiais: Pelėsis - 2, kaip kovoti?


Tai koks sprendimas? Per rotori nesioti bacilas po visus kambarius? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2012 03 20, 19:47)
Mintai, gal nešnekėkite apie tai kame visiškai nenusimanote. Dažniausia tas, jūsų vadinamas, "papildomas" medžiagas sudaro porą lauko grotelių, 10-15 difuzorių ir oro sklendė su pavara (virtuviniam gaubtui). Visa tai ~600 Lt. Likusi dalis - tai ortakiai ir jų montavimas.


Niekas negimė viską mokėdamas, net ir tamstelė nežinojo apie vėdinimo sistemas vos gimęs, tad ir domiuosi, lyginu įvairius variantus, nepasitikiu vienu žmogum, perpatikrinu kad gaučiau kaip galima subjektyvesnę nuomonę. Juk šioje srityje tikrai nėra daug specialistų. Pasižiūrėk net šiame forume. Kiek specialistų, tiek nuomonių vėdinimo klausimais, o jei dar pažiūrėti į produkcijos įvairovę, tai dar didesnis ir tankesnis miškas ir visi giria savo prekes.

Juk sau statysiu, čia nėra taip kaip su kokiu židiniu kurį vos ne pagal išvaizdą renkiesi. Taip, kad matau poreikį bent pats išsiaiškinti ko noriu, kad neužsiraučiau pav. ant kokio specialisto, kuris man siūlys oro padavimą ir ištraukimą daryti tame pat kambaryje, iš tualeto, vonios ir virtuvės daryti oro ištraukimą į lauką ir pan. Nu vienu žodžiu ant tokio specialisto, kaip "***" užsirovė. Nesakau, gal specialistas ir geras, ne man vertinti specialisto lygį, bet tikrai nesuderinamas su mano poreikiais. Aš noriu pasyvaus namo, noriu išpešti maksimalų energijos taupymą iš ventiliacijos, o tokia "***" rasto specialisto nuomonė stipriai pjaunasi su mano iškeltais tikslais. Vat jau kiek sužinojau. Dabar gilinuosi toliau. Gal dar ką atkapstysiu, todėl ir klausinėju, provokuoju ant netradicinių sprendimų paieškos. Vadovaujuosi principu, kvailų klausimų nėra, yra tik kvaili atsakymai.

Beje, dėl užtraukiamų juostelių, nebūtina jas tvirtinti konkrečia prie perdangos. Prie perdangos paprastai jau būna pritvirtinta įvairaus dydžio ir formų detalių prie kurių su tomis juostelėmis ir galima pritvirtinti. Jei kalba eitų apie ventiliacijos ortakių pravedima po pakabinamomis lubomis, tai tokius nedidelius ortakius su užtraukiamomis plastikinėmis juostelėmis galima būtų pritvirtinti prie gipskartonio laikiklių. Dėl ilgio atleiskit, nesigilinau, norėjau rasti vaizdą apie ką kalbu. Jei jau taip nenorit skolos drinks_cheers.gif gražinti, tai specialiai rytoj į senukus užbėgsiu ir rasiu reikiamo ilgio, kad sutilptų į nustatytus reikalavimus wink.gif.

Ir dar vienas dalykas, o be poros lauko grotelių, 10-15 difuzorių ir oro sklendės su pavara (virtuviniam gaubtui) nereikia nei vieno triukšmo slopintuvo? nei vieno? Netikiu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 20 kovo 2012 - 22:37
QUOTE(Vilienė @ 2012 03 20, 21:34)
Vėdinimo projektą reikia daryti prieš pradedant statybas, svarbu žinoti kur ir kokie ortakiai turi praeiti, prasilenkti su kanalizacijos stovais ir kitom komunikacijom, koreguoti sienų aukšti.


Kad prieš statybas, tai taip. Mane labiau neramina dabartinė būsena - projektas dar architekto rankose ir man smalsu, kaip ortakiai įtakos namo erdves / lubų aukštį.
Atsakyti
QUOTE(D'Arbuzas @ 2012 03 20, 21:11)
Kaip suprantu, jeigu mano atveju ortakiai bus tiesiog po apdaila, tai jų papildomai šiltinti nereikia.

Dėl ortakių dydžio klausiu, nes kaip tik dabar projektuojamas namas ir noriu būti tikras, kad palikta pakankamai erdvės ortakiams. Šiandien darytis vėdinimo projektą - manau, dar gerokai per anksti, nes statybos prasidės po kokių gerų metų ar net dviejų, o per tą laiką velniai žino kas ir kaip pasikeis ir mano vėdinimo projektas gali tapti nebeaktualiu... ar ne?

Jei statybos po metų-kitų, tai gerokai didesne tikimybė, kad atsiras naujos medžiagos ir statybos technologijos ir būtu prasmė koreguoti architektūrinę dalį negu taps "nebeaktualus" vėdinimo projektas. Pvz. dabar į rinką drąsiai žengia skydiniai namai.
Bet jei lauksite pačios pažangiausios technologijos, rizikuojate nepastatyti namo iš vis. smile.gif

Ortakių dydis priklauso nuo tuo, kokias funkcijas turi atlikti vėdinimo sistema, be to jų skersmuo skirtingose vietose bus skirtingas.
Vėdinimo projektą, (kaip ir visų kitų inzinėrinių sistemų) geriau daryti kartu su architektūrine dalimi tam kad bendrai surasti optimalų sprendimą. Kai badoma atspėti kur ir kiek reikia palikti vietos ortakiams, kanalizacijai, katilinei ir t.t - dažniausia pataikoma "pirštu į dangų".
Tarkim, architektas paliks vietą malkų sandėliui, o jus sugalvosite statyti dujinį katilą. Arba suprojektuos storą sluoksnį grindiniam šildymui, o jus nutarsite, kad geriausia jums tinka orinis šildymas. Jau nekalbant, apie šachtų vietas ir ortakių trasavimo variantus.

Dėl ortakių šiltinimo.
Nesu tikras kad gerai jus supratau. Tokius klausymus geriau spręsti, matant konkretų brėžinį. Dėl lagių, sijų bei kitų lubų konstrukcijos bei izoliacijos tvirtinimo elementų išdėstymo, gali būti problematiška montuoti ortakius izoliacijos sluoksnyje. Be to, ten kur bus ortakis gausis šalčio tiltelis, nes likęs izoliacijos storis bus per pus mažesnis. Nesakau kad toks sprendimas yra iš vis neįmanomas, gal kai kuriuose vietose tai bus geriausias įmanomas variantas. Reikia analizuoti konkrečią situaciją.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2012 03 20, 22:20)
Niekas negimė viską mokėdamas, ... Vadovaujuosi principu, kvailų klausimų nėra, yra tik kvaili atsakymai.

Vienas dalykas klausti, kitas - mėtytis tokiomis frazėmis: "Tai kiek tokiu atveju vamzdžių į namus prikišama? Beje, jie už tokią kaina net sutrombuoti į namą netilptų."

QUOTE
Prie perdangos paprastai jau būna pritvirtinta įvairaus dydžio ir formų detalių prie kurių su tomis juostelėmis ir galima pritvirtinti. Jei kalba eitų apie ventiliacijos ortakių pravedima po pakabinamomis lubomis, tai tokius nedidelius ortakius su užtraukiamomis plastikinėmis juostelėmis galima būtų pritvirtinti prie gipskartonio laikiklių.

Įdomu, kas ir kokiam tikslui pritvirtins prie perdangos visą krūvą detalių, ir dar:
- kas metrą;
- reikiamoje vietoje;
- taip, kad detalės netrukdytu priglausti ortakius prie pat lubų, bet kad detalių būtu pakankamai tam kad pritvirtinti, tarkim 4, šalia einančius, ortakius;
- ir būtent tokių detalių prie kurių patogu pritvirtinti dirželį taip kad nenuslystų. biggrin.gif

Ortakiai yra ne tokie jau maži - 63mm vidinis skersmuo + izoliuotų senelių storis.
Judantis tokių greičiu per gofruotą vamzdį, oras sukelia triukšmą ir vibraciją. Abu gerai perduodami per pakabinamų lubų konstrukcijas. Todėl reikia kad ortakiai nesiliestų prie lubų. Kitaip būtu galima ortakius tiesiog numesti ant lubų.
Kai montuojami ortakiai lubos dar nėra įrengtos, atitinkamai - nėra jokių tvirtinimų. O kai perdangą užklosite vamzdelių sluoksniu, bus labai problematiška pritvirtinti laikiklius lubų karkasui, nepažeidžiant minkštų vamzdžių.

QUOTE
Ir dar vienas dalykas, o be poros lauko grotelių, 10-15 difuzorių ir oro sklendės su pavara (virtuviniam gaubtui) nereikia nei vieno triukšmo slopintuvo? nei vieno? Netikiu.

Triukšmo slopinimo galima pasiekti įvairiais būdais, naudojamos įvairios priemonės, tame tarpe naudojant specialius, triukšmą sugeriančius ortakius.
Papildyta:
QUOTE(*** @ 2012 03 20, 21:45)
Tai koks sprendimas? Per rotori nesioti bacilas po visus kambarius? smile.gif

Nešnekėkite nesąmonių!
Dėl šio mito vien šiame forume yra daug kartų šnekėta. Dabar tingiu ieškoti.
Manau, ir pats nesunkiai rasite.
Arba atsiuskite namo planus man į darbą, tada galėsime susiskambinti ir išsamiai pasišnekėti apie visus dalykus kas liečia jūsų projekto parengimą.
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2012 03 21, 02:06)
Nešnekėkite nesąmonių!
Dėl šio mito vien šiame forume yra daug kartų šnekėta. Dabar tingiu ieškoti.
Manau, ir pats nesunkiai rasite.
Arba atsiuskite namo planus man į darbą, tada galėsime susiskambinti ir išsamiai pasišnekėti apie visus dalykus kas liečia jūsų projekto parengimą.


Sprendimas yra daromas, kai turesiu ka konkretaus parodysiu kritikai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(D'Arbuzas @ 2012 03 20, 23:52)
Kad prieš statybas, tai taip. Mane labiau neramina dabartinė būsena - projektas dar architekto rankose ir man smalsu, kaip ortakiai įtakos namo erdves / lubų aukštį.

Jei vis tik atsisakėte daugiasienio-daugiakampio projekto (pastebėjau kalba vyksta apie vieno aukšto namą tai lyg naujas, kitas projektas?) ir projektuojate iš naujo, jei noras turėti ŠILTĄ namą nepradingo, tuomet verta pagalvoti apie vėdinimo sistemą trys-viename: vėdinimas, šildymas, vėsinimas. Tokios sistemos projektas privalo būti atliktas bendrai su architektūra ir konstruktyvu tam, kad vienas kitam netrukdytų o papildytų, napagailėčiau lišnų 30cm juodlubių aukščio tam, kad ši sistema būtų optimali- kuo mažiau posūkių ir kuo trumpesni vamzdžiai.
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2012 03 21, 02:06)
Vienas dalykas klausti,  kitas - mėtytis tokiomis frazėmis: "Tai kiek tokiu atveju vamzdžių į namus prikišama? Beje, jie už tokią kaina net sutrombuoti į namą netilptų."


Ok, pasakysiu kuo rėmiausi. Pradžiai priminsiu apie Jūsų paminėtą ortakį - "vienas d100 skardinis ortakis už 7Lt/m". Antra frazė, kad rekuperatorius sudaro tik vieną trečiają ventiliacijos įrengimo kainos, likusios dvi trečiosios - ortakyno kaina ir darbo kaina. Logiška išvada, kad ortakyno kaina be įrengimo darbų turėtų būti apylygė rekuperatoriaus kainai.

Sau primečiau, kad rekuperatoriaus reikėtų už maždaug ~4000,00Lt. Taigi, dalinam 4000,00 Lt iš 7Lt/m, gaunam 571m ortakių. Tai reiškia, kad jei ortakyną sudarytų tik ortakiai (nes Jūs skaičiavimams ėmėte tiktai ortakių kainą) į mano namus sueis beveik 6m3 ortakių. Jei juos sudėti vienu sluoksniu, tai sudarytų beveik 60m2 plotą. Ženkliai per daug, ką aš pacituota fraze ir norėjau pasakyti, nesileisdamas į tokio pobūdžio skaičiavimus.

Taigi, kalba ėjo apie lanksčių nors ir brangesnių vamzdžių palyginimą (kuriems nereikalingas triukšmo slopintuvas) ir Jūs pateikėte tiktai pigiausios ortakyno sistemos dalies - ortakių kainą (per kuriuos, neįrengus triukšmo slopintuvų gali sklisti garsai iš vienos gyvenamos patalpos į kitą). Aš tik norėjau pademonstruoti, kad ortakyną tikrai sudaro ne vien vamzdžiai. Beje, jei Jūs minit, kad galima išsiversti ir be triukšmo slopintuvų, ortakynui naudojant triukšmą slopinančius ortakius, ok, bet tuomet ir pateikinėkit jų kainą lyginimui su minkštaisiais ortakiais.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 21 kovo 2012 - 08:35
QUOTE(Vilienė @ 2012 03 21, 08:25)
...noras turėti ŠILTĄ namą nepradingo, tuomet verta pagalvoti apie vėdinimo sistemą trys-viename: vėdinimas, šildymas, vėsinimas. Tokios sistemos projektas privalo būti atliktas bendrai su architektūra ir konstruktyvu tam, kad vienas kitam netrukdytų o papildytų, napagailėčiau lišnų 30cm juodlubių aukščio tam, kad ši sistema būtų optimali- kuo mažiau posūkių ir kuo trumpesni vamzdžiai.

Aš irgi galvoju apie tokią sistemą - trys viename. Ar tai būtų įmanoma padaryti 1 a. su mansarda 120 kv. m. namelyje, kurio vid.šilumos nuostoliai per sezoną grubiai pagal Narvid - 1,55 kW, pagal KarolisLT (čia turbūt neįvertinta recupo grąžinama šiluma) - 2,24 kW? Gal žinote, kokie įrenginiai konkrečiai galėtų sudaryti tokią sistemą? Labai miglotai įsivaizduoju tokią sistemą.
Atsakyti
QUOTE(asab @ 2012 03 21, 15:14)
Aš irgi galvoju apie tokią sistemą - trys viename. Ar tai būtų įmanoma padaryti 1 a. su mansarda 120 kv. m. namelyje, kurio vid.šilumos nuostoliai per sezoną grubiai pagal Narvid - 1,55 kW, pagal KarolisLT (čia turbūt neįvertinta recupo grąžinama šiluma) - 2,24 kW? Gal žinote, kokie įrenginiai konkrečiai galėtų sudaryti tokią sistemą? Labai miglotai įsivaizduoju tokią sistemą.

pasiskaičiuokit prie kokiu -25c kad miktelėjus šalčiam pavežtu.
vidutinė tik metinėms nuostoliams skaičiuot. šildimo galia parenkama pagal nuostolius prie maksimaliu šalčiu pagal vietove.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo narvid: 21 kovo 2012 - 15:56
QUOTE(ed@ @ 2012 03 21, 01:12)
Ortakių dydis priklauso nuo tuo, kokias funkcijas turi atlikti vėdinimo sistema, be to jų skersmuo skirtingose vietose bus skirtingas.
Vėdinimo projektą, (kaip ir visų kitų inzinėrinių sistemų) geriau daryti kartu su architektūrine dalimi tam kad bendrai surasti optimalų sprendimą. Kai badoma atspėti kur ir kiek reikia palikti vietos ortakiams, kanalizacijai, katilinei ir t.t - dažniausia pataikoma "pirštu į dangų".
Tarkim, architektas paliks vietą malkų sandėliui, o jus sugalvosite statyti dujinį katilą. Arba suprojektuos storą sluoksnį grindiniam šildymui, o jus nutarsite, kad geriausia jums tinka orinis šildymas.  Jau nekalbant, apie šachtų vietas ir ortakių trasavimo variantus.



Ar įmanoma pakabinti cinkuotus ortakius po g/b perdanga su dvitėjinėmis sijomis (pjūvis paveiksle):
http://www.mediafire...wz6a1z90qm7c6ar
Tarp tokių sijų tilptų tik diam. 100 ortakiai. Ar netilptų? Ar užtektų 1a. su mansarda 292 kub m. tūrio namukui, jeigu jame pastoviai būna 4 žmonės 1a. ir kartais 4 žmonės 2 a.? Vėdinimą svajoju pasidaryti su rekuperacija.

Papildyta:
QUOTE(narvid @ 2012 03 21, 15:55)
pasiskaičiuokit prie kokiu -25c kad miktelėjus šalčiam pavežtu.
vidutinė tik metinėms nuostoliams skaičiuot. šildimo galia parenkama pagal nuostolius prie maksimaliu  šalčiu pagal vietove.

Skaičiavau. Gaunasi apie 5 kW. Tokiam atvejui vistiek bus nedidelis KKK. Ir kitiems atvejams: dings elektra, nusimuš valdymo automatika, dar kas nors suges ar pan. Na o esant vid. temperatūrai apie 0, norėtųsi atsipalaiduoti nuo pečkurio pareigų.
Atsakyti