QUOTE(ed@ @ 2012 03 20, 14:34)
Jus iš mėnulio? Gal nueikite į parduotuvė ir pasidomėkite kas kiek iš tikro kainoja. Jei surasite kažką panašaus bent už 30Lt/100vnt - tai aš jums tos 30Lt išsiusiu.
Dėl ortakių ir fasoninių dalių kainų net nesinori komentuoti. Įrengiant vėdinimą rekuperatorius sudaro vos trečdalį kainos, likusi dalis - ortakiai ir jų montavimas. Tad jų kaina yra dvigubai svarbesnė!
Jei vietoje vieno d100 skardinio ortakio už 7Lt/m naudosite 4 d63 lanksčius ortakius už 4x22=88, tai kaina padidės 12.5 karto...
Na, gerai - ne visur reikia maksimalaus pralaidumo. Kai kur užteks 3-jų, ar net 2-jų laksčių vamzdžiu. Sakykime - vidutiniškai 3 vamzdeliai pakeičia vieną ortakį. Gausite kad kaina padidėja tik 10 kartų. Bet man tai atrodo per daug už tai kad lubų aukštis padidėtu vos 30mm.
Aš jau nekalbu apie papildomus elementus, kai difuzorius (kainojantis 10 Lt) įsistato ne tiesiai į ortakį o jam reikia dėžutes už 130 Lt.
Suprantama, jei apdaila padaryta o pamiršo pravesti kokį ortakį, ir jei liko tik 70mm tarpelis - geriausia prakišti būtent tokį lankstų vamzdį. Arba jos naudoja lėktuvuose, laivuose - kur triukšmo lygis nėra svarbus (ir tam pačiam oro kiekiui galima naudoti vieną vamzdį, vietoj 3-jų), už tai itin brangus yra kiekvienas mm ertmės.
Ok, pavargau kol pavadinimą suradau
. Bet juk verta dėl 30 Lt
. Štai
tvirtinimo detalė 100 vnt. komplekte, 3,00 Lt. Čia pirmoji rasta, dar būčiau paieškojęs spėju dar pigiau būčiau suradęs. Tai labai patogi tvirtinimo detalė, puikiausiai tinkanti ir plonųjų ortakių tvirtinimui. Su jomis taip pat puikiausiai pritvirtinami grindinio šildymo vamzdžiai, elektros instaliacija, tik fantazijos reikia.
Kaip atsiskaitinėsim, alumi
ar sąskaitos numerį atsiūsti
?
Dar vienas dalykas užkliuvęs jūsų pateiktame vamzdžio kainos palyginime. Jūs nelyginkite vieno vamzdžio kainos. Juk pats sakėt, kad rekupas tesudaro tik trečdalį ventiliacijos sistemos kainos, negi visa kaina į vamzdžius sukišama? Tai kiek tokiu atveju vamzdžių į namus prikišama? Beje, jie už tokią kaina net sutrombuoti į namą netilptų.
Standartinės sistemos kainą pagrinde irgi sudaro įvairios papildomos detalės, jau nekalbant apie brangesnes tvirtinimo detales, pavyzdžiui triukšmo slopintuvas. Jei vėdinimo sistemą įrenginėsime į namą su keturiomis viena šalia kitos esančiomis gyvenamosiomis patalpomis greičiausiai triukšmo slopintuvo reikės kiekvienai atšakai, bendroje sumoje jau susidarys 4 vnt, kurių plonųjų vamzdžių atveju nereikia. Dabar paskaičiuokit vienos standartinės atšakos kainą, su keturių plonųjų ventiliacijos vamzdelių bei jiems priklausančiomis visokiomis sujungiančiosiomis dėžutėmis ir difuzoriais kainomis vienai atšakai. Kaip manot, į kurią pusę dabar pasisuks kainos svarstyklės?
Papildyta:
QUOTE(ed@ @ 2012 03 20, 15:32)
Matyt jūsų pažįstamas ne kažin kiek patirties turi vėdinime ir savarankiškai daryti projektus jam dar per anksti.
Namams tikrai geriau naudoti rotorinį rekupą. Bent jau - Lietuvoje. Tačiau plokštelinis visai nėra atgyvena. Jis sėkmingai naudojamas ten kur yra didelis drėgmės perteklius ir žiema neiškyla per sauso oro problema. Nors rotorinis rekuperatorius gražina daugiau šilumos, tačiau jo nepatartina naudoti patalpose kur yra padidintas oro drėgnumas.
Klaida kai name yra suprojektuotos 2 skirtingos sistemos: rekuperacinė ir natūralaus vėdinimo (kai oras ištraukiamas iš sanmazgų bei virtuvės, o patenką į patalpas per langų nesandarumus). Jei languose yra vienokios ar kitokios orlaidės, tai natūralios vėdinimo sistemos pilnai pakanka. Kam reikia dar rekuperatoriaus? O jei langai bus hermetiški, tai WC nebus jokios apykaitos. Dar blogiau: jei įjungsite pvz. virtuvės gartraukį tuomet kai langai yra uždaryti - pradės orą traukti per kaminą į WC, o iš ten - į virtuvę...
Visas patalpas turi vėdinti rekuperacinė vėdinimo sistema, palaikydama ištraukiamo ir paduodamo oro balansą (įskaitant gartraukį) .
Padavimo ir ištraukimo taškų pasirinkimas, paduodamo oro srauto kryptis ir greitis, bendra oro judėjimo schemą patalpose turi didelė įtaką komfortui bei šildymo sistemos efektingumui. Tačiau, jei jums tai nerūpi, tai nieko baisaus ne atsitiks jei padavimo ištraukimo taškai bus parinkti bile kaip. Aišku, galite sugebėti parinkti taškus taip, kad nuo vėdinimo sistemos aplamai nebus jokios naudos, bet nuo to irgi nemirštama. Vėl gi, tame yra teigiamas dalykas - galėsite sutaupyti šiek tiek elektros nejungdami rekuperatoriaus...
Geriau į šį klausima turbūt nelabai kas ir atsakytų. Kad dar ir savo akiratį praplėstumėte paėjėja toliau nuo įprastai savo veikloje naudojamų medžiagų
.