QUOTE(Vilienė @ 2012 03 19, 18:05)
Yra gamykliniai įrenginiai, kur rekupas turi integruotą šilumos siurblį, bet jų kainos sunkiai suvokiamos...Patys įrengę oras-oras ant sistemos padavimo ir šalinimo tikrai sutaupytume
Pavyko rasti pavyzdį, bet kaina taip nešokiruoja, ne taip senai tai kainavo ~30.000
Man patinka (gerąja šio žodžio prasme) jūsų nenuilstamas noras išradinėti dviratį, tačiau sunkiai suvokiamas jūsų sugebėjimas surasti abejotinus pavydžius.
Statyti šaldymo sekcija į vėdinimo kameras sugalvojo tuo pat metu, kai sukūrė pačią vėdinimo kamerą. Tik dabar kompresorius dažniausia vadina šilumos siurbliais.
Yra ir mažiukų rekuperatorių, kur vietoje papildomo el. šildytuvo naudojamas šildymo/šaldymo radiatorius, pajungtas prie šilumos siurblio. DAIKINas siūlo 500, 750 ir 1000 m3/h našumo modelius. Galingiausias duoda 10.7 kW papildomos šilumos. Turi daugybė visokiausių "navorotų" įskaitant ir gudrią automatiką, kuri pati sprendžia kokį režimą pasirinkti. Pvz. jei liepsite atvėsinti patalpas tai diena jį naudos kompresorių, o naktį, kai aptiks kad lauke oras yra pakankamai šaltas - išjungs kompresorių ir padidins oro srautą iki maksimumo, kad be papildomu elektros išlaidų gauti tokį pat efektą tiesiog pūsdama šaltą lauko orą.
Aišku, DAIKIN nėra pats pigiausias brendas. 1000 m3/h rekuperatoriaus mažmeninė kaina, su 10.7 kW šilumos siurbliu - ~14000Lt
Tik tokie įrenginiai turi gan ribotą panaudojimą. Jei turime, tarkim, pobūvių salė, kur nėra didelio vėsinimo poreikio, tačiau yra daug žmonių, kuriems reikia daug šviežio oro - toks VKM100 idealiai tinka. Labai patogu - viskas "viename flakone", jokių problemų su išbalansavimų (kai rekupas pučia kanaliniam kondicionieriui "į uodėgą", arba kai papildomas šilumokaitis sudaro papildomą pasipriešinimą tiekiamam orui), jokių problemų su valdymu.
Tačiau, name kitokia situacija. Vėdinimui užtenka porą šimtų kubų šviežio oro. Nėra prasmės traukti iš lauko viso 1000-čio m3/h karšto lauko oro ir paskui šaldyti jį. Tas pats ir su šildymu.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2012 03 19, 22:08)
O mane ši sistema iš tikrųjų užkabino.
...Tokio vamzdžio metras kainuoja apie 22 Lt, ne problema ir du ar kad ir keturis tokius vamzdžius pravesti į vieną patalpą...
O kas trukdo sugalvoti tokią ortakių išdėstymo schemą, kad viskas tilptų ten, kur vietos pakankamai?
Blogiausiu atveju - kas jums trukdo pravesti 4 skardinius vamzdžius po 6-7 Lt ir vietoje kolektoriaus už 600Lt - per balnus (už 10Lt) prijungti prie didesnio apvalaus vamzdžio šalia rekuperatoriaus (ar kitoje vietoje, kur yra pakankamai aukščio).
Triukšmo problema ne dingsta nuo tuo, kad panaudojate kitos formos ortakius.