Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas šiuolaikiniame name

QUOTE(jkjkjk @ 2012 03 18, 21:36)
Galima aišku būtų numesti ir virš pakabinamų lubų, turiu 20 cm atstumą, tačiau viename kambaryje atstumas bus minimalus tarp juodlubių ir pakabinamų lubų, todėl norėčiau išmesti viską į palėpę.


Yra iš vis siaurų vamzdžių sprendimų, jiems 8 cm tarp pakabinamų lubų užtenka, tiesa čia tokių vamzdžių specialistų greičiausiai nerasit.
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2012 03 19, 18:55)
Tačiau, Mintas netoli tiesos. Tam tikruose aplinkybėse vėdinimui labiau apsimoka naudoti kanalinį kondicionierių, nei rekuperatorių. O dar geriau - jos abu.  biggrin.gif

Spręsta analogiška problema - prieita prie tų pačių išvadų.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2012 03 19, 22:24)
Yra iš vis siaurų vamzdžių sprendimų, jiems 8 cm tarp pakabinamų lubų užtenka, tiesa čia tokių vamzdžių specialistų greičiausiai nerasit.

Gal ir gerai kad nerasim - dėl "idealiai" glotnaus paviršiaus ir "pakankamai didelio" skerspjūvio jie duos didžiulius nuostolius vėdinimo sistemoje. Tokiais vamzdžiais sukonstruota vėdinimo sistema automobiliuose, ir tai senesniuose doh.gif kur debitai yra juokingai maži lyginant su pastatais.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilienė: 19 kovo 2012 - 21:32
QUOTE(jkjkjk @ 2012 03 18, 22:01)
tačiau skaitydamas kai kurių asmenų žinutes, ypač pasyvių namų propoguotojų stebiuosi kiek Jūs turite laiko ir entuziazmo į visa tai gilintis.


Tai šiai dienai mano didžiausias hobis smile.gif.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2012 03 19, 21:32)
Gal ir gerai kad nerasim - dėl "idealiai" glotnaus paviršiaus ir "pakankamai didelio" skerspjūvio jie  duos didžiulius nuostolius vėdinimo sistemoje. Tokiais vamzdžiais sukonstruota vėdinimo sistema automobiliuose, ir tai senesniuose doh.gif  kur debitai yra juokingai maži lyginant su pastatais.


O mane ši sistema iš tikrųjų užkabino.
Konkrečiai pasidomėjau lanksciu ortakiu sistema Vallox, pagaminta Suomijoje, analogiška "tenko" sistemai.

Tokio vamzdžio metras kainuoja apie 22 Lt, ne problema ir du ar kad ir keturis tokius vamzdžius pravesti į vieną patalpą, tokius vamzdelius ir pačiam pravedinėti bus vaikų žaidimas. Kolektorius tokių vamzdelų pajungimui apie 600 Lt, užtenka vieno triukšmo slopintuvo nuo rekuperatoriaus iki kolektoriaus, o apie triukšmo sklidimą iš vieno kambario į kitą per ortakius gali pamiršti, nereikia prieš kiekvieną atšaką į kambarį statyti triukšmo slopintuvo. Turiu įtarimą, kad panašią kokybę su tokiomis sistemomis galima išlaužti net ir pigiau, ar atvirkščiai, už tuos pačius pinigus, su šia sistema, galima gauti geresnę kokybę. Na čia nepalyginęs kelių analogiškų sistemų įrengimo variantų taip iškart nepasakysi.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2012 03 19, 23:08)
Tokio vamzdžio metras kainuoja apie 22 Lt, ne problema ir du ar kad ir keturis tokius vamzdžius pravesti į vieną patalpą,

Daug vamzdžių gal būt išspręs debito klausimą, bet kas bus su paskaliais? su rekupu? - reiks tau 400m3/h o pirksi 1200m3/h kad kaip nors prasiveržtų per mažyčius gofruotus...?
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2012 03 19, 18:05)
Yra gamykliniai įrenginiai, kur rekupas turi integruotą šilumos siurblį, bet jų kainos sunkiai suvokiamos...Patys įrengę oras-oras ant sistemos padavimo ir šalinimo tikrai sutaupytume

Pavyko rasti pavyzdį, bet kaina taip nešokiruoja, ne taip senai tai kainavo ~30.000 doh.gif

Man patinka (gerąja šio žodžio prasme) jūsų nenuilstamas noras išradinėti dviratį, tačiau sunkiai suvokiamas jūsų sugebėjimas surasti abejotinus pavydžius. smile.gif

Statyti šaldymo sekcija į vėdinimo kameras sugalvojo tuo pat metu, kai sukūrė pačią vėdinimo kamerą. Tik dabar kompresorius dažniausia vadina šilumos siurbliais.
Yra ir mažiukų rekuperatorių, kur vietoje papildomo el. šildytuvo naudojamas šildymo/šaldymo radiatorius, pajungtas prie šilumos siurblio. DAIKINas siūlo 500, 750 ir 1000 m3/h našumo modelius. Galingiausias duoda 10.7 kW papildomos šilumos. Turi daugybė visokiausių "navorotų" įskaitant ir gudrią automatiką, kuri pati sprendžia kokį režimą pasirinkti. Pvz. jei liepsite atvėsinti patalpas tai diena jį naudos kompresorių, o naktį, kai aptiks kad lauke oras yra pakankamai šaltas - išjungs kompresorių ir padidins oro srautą iki maksimumo, kad be papildomu elektros išlaidų gauti tokį pat efektą tiesiog pūsdama šaltą lauko orą.

Aišku, DAIKIN nėra pats pigiausias brendas. 1000 m3/h rekuperatoriaus mažmeninė kaina, su 10.7 kW šilumos siurbliu - ~14000Lt

Tik tokie įrenginiai turi gan ribotą panaudojimą. Jei turime, tarkim, pobūvių salė, kur nėra didelio vėsinimo poreikio, tačiau yra daug žmonių, kuriems reikia daug šviežio oro - toks VKM100 idealiai tinka. Labai patogu - viskas "viename flakone", jokių problemų su išbalansavimų (kai rekupas pučia kanaliniam kondicionieriui "į uodėgą", arba kai papildomas šilumokaitis sudaro papildomą pasipriešinimą tiekiamam orui), jokių problemų su valdymu.
Tačiau, name kitokia situacija. Vėdinimui užtenka porą šimtų kubų šviežio oro. Nėra prasmės traukti iš lauko viso 1000-čio m3/h karšto lauko oro ir paskui šaldyti jį. Tas pats ir su šildymu.

Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2012 03 19, 22:08)
O mane ši sistema iš tikrųjų užkabino.
...Tokio vamzdžio metras kainuoja apie 22 Lt, ne problema ir du ar kad ir keturis tokius vamzdžius pravesti į vieną patalpą...

smile.gif
O kas trukdo sugalvoti tokią ortakių išdėstymo schemą, kad viskas tilptų ten, kur vietos pakankamai?
Blogiausiu atveju - kas jums trukdo pravesti 4 skardinius vamzdžius po 6-7 Lt ir vietoje kolektoriaus už 600Lt - per balnus (už 10Lt) prijungti prie didesnio apvalaus vamzdžio šalia rekuperatoriaus (ar kitoje vietoje, kur yra pakankamai aukščio). lotuliukas.gif

Triukšmo problema ne dingsta nuo tuo, kad panaudojate kitos formos ortakius.
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2012 03 19, 23:08)
O kas trukdo sugalvoti tokią ortakių išdėstymo schemą, kad viskas tilptų ten, kur vietos pakankamai?
Blogiausiu atveju - kas jums trukdo pravesti 4 skardinius vamzdžius po 6-7 Lt ir vietoje kolektoriaus už 600Lt - per balnus (už 10Lt) prijungti prie didesnio apvalaus vamzdžio šalia rekuperatoriaus (ar kitoje vietoje, kur yra pakankamai aukščio).  lotuliukas.gif


Šie vamzdžiai taip lengvai nesusiklos, kaip lankstieji.


QUOTE
Triukšmo problema ne dingsta nuo tuo, kad panaudojate kitos formos ortakius.


Dėl vamzdžių ošimo leidžiant per didelius oro kiekius - taip, bet neleiskit per didelių oro kiekių ir problemos nekils. Aš problemą matau kai du miegamuosius skiria metras ortakio be garso slopintuvo. Tuomet į abu ortakius einančius į miegamuosius, kaip ir reikėtų dėti po triukšmo slopintuvą.

Lanksčių vamzdžių atveju tokia problema atpuola, nes visi ortakiai viso vamzdžio ilgiu eina iki kolektoriaus, taip kad triukšmas iš vieno kambario į kitą per ortakius garantuotai nepateks.
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2012 03 19, 22:18)
Daug vamzdžių gal būt išspręs debito klausimą, bet kas bus su paskaliais? su rekupu? - reiks tau 400m3/h o pirksi 1200m3/h kad kaip nors prasiveržtų per mažyčius gofruotus...?


Jo yra dalis tiesos. Per šį lankstų ortakį padavus 30m3/h gausim pasipriešinimą 3Pa/m. Tačiau jei tam pačiam oro kiekiui dėsim 2 lanksčius vamzdžius, jau gausim 0.7Pa/m.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 20 kovo 2012 - 00:29
QUOTE(mintas @ 2012 03 20, 00:28)
Dėl vamzdžių ošimo leidžiant per didelius oro kiekius - taip, bet neleiskit per didelių oro kiekių ir problemos nekils.

Tame ir yra problema, kad per mažą skerspjūvį nepraleisi didelio oro kiekio, ypač jei kalbama apie lanksčius ortakius, kuriu vidinis paviršius nėra lygus. O jei naudoji kelis vamzdžius, tai atsiranda papildomos detalės, kad sujungti ir paduoti orą į vienas grotelės (ar difuzorių). Dėl to:
- papildomos išlaidos detalėms
- papildomas pasipriešinimas
- papildoma oro turbulencija ir triukšmas.

QUOTE
Šie vamzdžiai taip lengvai nesusiklos, kaip lankstieji.
Aš problemą (triukšmo) matau kai du miegamuosius skiria metras ortakio be garso slopintuvo...

Kokia problema pakabinti vamzdį ant vieno tvirtinimo (kitas galas laikosi ant detalės, į kuria įsistato vamzdis) ir lanksčiais slopintuvais pajungti difuzorius abejose kambariuose? O kiek tvirtinimų reikės lanksčiam ortakiui? O dviems (ar keturiems) ? biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ed@: 20 kovo 2012 - 01:27
QUOTE(ed@ @ 2012 03 20, 01:22)
O jei naudoji kelis vamzdžius, tai atsiranda papildomos detalės, kad sujungti ir paduoti orą į vienas grotelės (ar difuzorių). Dėl to:
- papildomos išlaidos detalėms


Kai parašėt anlsčiau apie didesnę kainą, aš tikrai pagalvojau, kad ženkliai, bet kai pamačiau realias kainas ant kiek, tai manęs jos jau nebegazdina. Oro difuzorių dėžutės, kainos 1 vamzdžio pajungimo, kainuoja apie 130 Lt, o 2 vamzdžių pajungimui apie 165 Lt.

QUOTE
Kokia problema pakabinti vamzdį ant vieno tvirtinimo (kitas galas laikosi ant detalės, į kuria įsistato vamzdis) ir lanksčiais slopintuvais pajungti difuzorius abejose kambariuose? O kiek tvirtinimų reikės lanksčiam ortakiui? O dviems (ar keturiems) ?  biggrin.gif


Lansčius difuzorius pajungti galima paprasčiausiomis tvirtinimo detalėmis po 3 litus už kokį 100 vnt.
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2012 03 19, 17:55)
Koeficientai COP/ERR  nusako kiek šalčio/šilumos energijos galima pagaminti, suvartojant 1kW elektros. O rekuperatoriuje energija gaminama, tiksliau - išsaugoma, praktiškai be elektros sąnaudų. Nepamirškite kad vienintelė rekuperatorius funkcija - vėdinti namą, o ne jį šildyti.  Jei iš rekupo išimti šilumokaitį - gausite pliką oro padavimo ir ištraukimo funkciją, kuriai  naudojama elektrą.
Su šilumokaičiu, aišku,  susidaro truputi didesnis pasipriešinimas ir ventiliatoriai naudoja daugiau elektros, tačiau šios sąnaudos sudaro tik porą procentų nuo sutaupytos šilumos kainos.
Dar daugiau: jei paimsime pvz. rotorinį REGO250AC (net - ne su EC varikliais) ir palyginsime  su, tokio pat našumo, idealią natūralaus vėdinimo sistema (kuri, tarkim, kažkokiu stebuklingu būdu sugebėtu palaikyti pastovią oro kaitą) - gausime, kad visam vėdinimui rekuperatorius sunaudoja tik ~14% sumos, kuria papildomai mokėsite už šilumą naudojant natūralų vėdinimą.
Taigi, "naudingumo koeficientas" = 7.
(Aišku, nėra prasmės šnekėti apie atvejus, kai žmonės naudoja namuose netinkamus rekuperatorius, kurie naudos duoda mažiau, o elektros ryja 3 kart daugiau).

Tačiau, Mintas netoli tiesos. Tam tikruose aplinkybėse vėdinimui labiau apsimoka naudoti kanalinį kondicionierių, nei rekuperatorių. O dar geriau - jos abu.  biggrin.gif


Vedinimu tik dabar pradejau dometis, paprasiau pazystamo padaryti projektuka man. Daviau veikmes pvz paziuret ten REC Temovex 400S-EC rekuperatorius. Tai va jo nuomone buvo sekanti.

Plokscias rekupas blogis - atgyvena, jis tik uz rotorini.
WC patalpas ir virtuve nejungti i bendra sistema o tik naturali ventiliacija.
I kambarius duot ir padavima ir istraukima. Pasak jo kambariui 20-40kv neturi reiksmes net oro padavimo istraukimo angos vieta.

Ar as cia kazko nesupratau ar istikruju buna vietoi elektros pasildymo skysciu is sildymo sistemos?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ble: 20 kovo 2012 - 08:00
QUOTE(ed@ @ 2012 03 20, 00:08)
Man patinka (gerąja šio žodžio prasme) jūsų nenuilstamas noras išradinėti dviratį, tačiau sunkiai suvokiamas jūsų sugebėjimas surasti abejotinus pavydžius. smile.gif

Jūsų fantazija mane žavi (gerąja šio žodžio prasme), kai pagimdo nebūtų dalykų: ar nors pusę žodžio užsiminiau, kad tai mano išradimas? biggrin.gif Jūs tūrėtumėt savo fantaziją įkinkyti kita linkme, ne kapstyti tapr nebūtų dalykų, bet kažką kurti, apčiuopiamo ir naudingo. Pvz bent pabandyti rasti ŽŠ privalumų - ar čia savigarba aukščiau už fantaziją?
"Sugebėjimas surasti" yra taikytinas visiems pavyzdžiams biggrin.gif o dėl jų gerumo/blogumo; tinkamumo/netinkamumo galime diskutuoti.
Dar trumpai prie "abejotino pavyzdžio" ir ŽŠ: jei rekupas dirba poroje su ŽŠ ir gauna VISADA teigiamą, arba vėsų orą, tai jūsų mintis "kam pūsti per rekupą 1000m3/h jei reikia kelių šimtų" gali nebeatitikti tikrovės.
Dar vienas pastebėjimas apie rotorius. Permečiau Lenkijos paieškos-reklamos sistemą, bandžiau surasti rotorinių rekuperatorių, sekėsi labai sunkiai. Be amalvos kaip ir nėr konkurentų...didžioji dauguma pasiūlos - plokšteliniai. Gal šios šalies dar nepasiekė toks vėdinimo progresas tongue.gif , kaip rotoriai? Nors yra net rotorių gamintojas, bet kur tie rotoriai iškeliauja? g.gif
Papildyta:
QUOTE(*** @ 2012 03 20, 08:59)
Ar as cia kazko nesupratau ar istikruju buna vietoi elektros pasildymo skysciu is sildymo sistemos?

Taip, tik atsiverskite kelis psl atgal, ten buvo skaičiavimai, kiek kainuos teną pakeisti glikoliniu kanaliniu.
Papildyta:
QUOTE(*** @ 2012 03 20, 08:59)
WC patalpas ir virtuve nejungti i bendra sistema o tik naturali ventiliacija.

Labai įdomu, kaip pavyks suderinti, kad šios sistemos nesipjautų g.gif Yra daug geresnių būdų, tiems kas bijo WC jungti į sistemą - per apylanką.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilienė: 20 kovo 2012 - 11:54
Sveiki,
Galite pasiūlyti kokią firmą Vilniuje, kuri padarytų nuo-iki vėdinimą.
Atsakyti