Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas šiuolaikiniame name

QUOTE(Vilienė @ 2012 03 18, 22:42)
Litai kišenę drasko?  biggrin.gif

Taip, atitvarų kokybė labai svarbu, bet čia lazda su dviem galais: kuo kokybiškesnės atitvaros, tuo jos sandaresnės ir būtinybė mechaninio vėdinimo tik didesnė. Ir atvirkščiai - kai kiauros atitvaros vėdinimas vyksta natūraliai, namas kvėpuoja biggrin.gif , bet jūs negalite to niekaip kontroliuoti. Todėl ir nemiršta jūsų pažįstami, ir nepelyja 4u.gif  Tik litais prisideda, prie pasaulinio atšilimo smile.gif
Net pigiausias rekupas, dirbdamas naktimis per apylanką padidintu debitu sėkmingai atvėsintų sandarų ir šiltą namą 4u.gif Kiek ilgai tos vėsos užteks dieną - čia jau namo šiltinimo bei langų šešėliavimo klausimas. Kaip pastebėjote, neužsiminta nei apie vamzdžius, nei skaldą, nei kondiškę - su šiais sprendimais viskas pasiekiama efektyviau.


Aš tikrai nesiginčiju, kad rekupas gali padėti sutaupyti pinigų. Taip pat gali padidinti komfortą, todėl ir duomiuosi kas man gali kvalifikuotai padėti. Nes kai pasinagrinėji kai kuriuos rekupus tai nebeaišku ar jie apskritai ką nos taupys prie minus 20 laipsnių (kai jo reiks labiausiai), nes be 3kw teno veikti negali normaliai. Tačiau taip pat žinau, kad ir be rekupo nemirsiu, nesupelysiu ir t.t. Turėsiu šiek tiek didesnes eksplotacines išlaidas ir truputi mažiau komforto, štai ir viskas.

Litai kišenės nedrąsko, tačiau skaitydamas kai kurių asmenų žinutes, ypač pasyvių namų propoguotojų stebiuosi kiek Jūs turite laiko ir entuziazmo į visa tai gilintis. Aišku jeigu tai yra hobis ar amatas tai neturiu jokios nuostabos, tačiau jeigu tai tik dėl to, kad sutaupyti litus, tai mano filosofija tokia, kad reikia uždirbti stengtis pakankamai, o ne taupyti be saiko. Ir apskritai savo laiko gaila būtų, nes jis brangesnis ir už litus. Suprantu kai eitų kalba apie tūkstančių kv. metrų plotą, skirtumas tada labai svarbus, bet kai kalba eina apie nuosavą namuką tai nežinau, aišku kiekvienam savo.
Atsakyti
QUOTE(jkjkjk @ 2012 03 18, 23:01)
kiek Jūs turite laiko ir entuziazmo į visa tai gilintis.
Aišku jeigu tai yra hobis ar amatas tai neturiu jokios nuostabos, tačiau jeigu tai tik dėl to, kad sutaupyti litus, tai mano filosofija tokia, kad reikia uždirbti stengtis pakankamai, o ne taupyti be saiko. Ir apskritai savo laiko gaila būtų, nes jis brangesnis ir už litus.

Įsivaizduokite - turime biggrin.gif
Su hobiu pataikėte, ypač kai hobis pereinantis į amatą, arba atvirkščiai biggrin.gif
Uždirbti pakankamai, kad pakankamai paaukoti gazpromui doh.gif , čia filosofija iš vis egzistuoja? Manote, kad uždirbt yra lengviau nei sutaupyti? Hm, kyla kvailokų minčių apie jūsų užsiėmimą, taip lengvai litai ateina, kad šast gazpromui, šast lestui...
O kam gailėti laiko, skiriamo hobiui? Jūs gal žvejojate, o aš domiuosi taupumo technologijom 4u.gif Be malonumo turiu naudą, kuria su jumis dalinuosi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Raituzas @ 2012 03 18, 22:47)
Jei yra galimybe, rekomenduociau nevedzioti vamzdziu ir pacio rekupo nesildomoje palepeje, nes net ir apsildinus ortakius 50mm dembliu ortakio viduje gali susidaryti kondensatas (kai rekuperacija buna isjungta, patalpos siltas oras kyla ortakiais i virsu ir ten atvesta), kuris varves per difuzorius. Jei nera galimybes vest kitur ortakiu, tokiu atveju dekit storesne ortakio izoliacija.


Dėkui už patarimus, kažkaip panašiai ir įsisvaizdavau, bet viduje namo aš jo tikrai nestatysiu, lieka tik palėpė arba nedidelis rusys. Šiaip už tai ir ieškau normaliai nusimanačių žmonių, kurie galėtų viską patarti ir instaliuoti iki galo. Aišku geriausiai turėti iki galo parengtą pilną namo projektą dar prieš pradedant statytis, su visomis numatytomis sitemomis, bet neturėjau tam laiko, todėl pasidariau tik architektūrinę dalį ir išsiėmiau laidimą statybai. O rekupo neplanavau visai, po to pagalvojau gal ir neblogai būtų įsimesti, tačiau noriu normalaus, realiai duodančio naudą varianto.

Kas dėl vėdinimo ir saugumo. Dalis tiesos yra tame ką sakote, tačiau saugumo problemas sprendžia saugumo sistemos, o ne rekupai. Ir neinvestuojant daug ir pastoviai (asmens sargybiniai ir t.t.) saugumo lygis bus atitinkamas ir gali padėti saugotis nuo piktybinių bomžų - narkomanų, vidutinio lygio vagių ir vandalų mariadiorų. Kadangi biški suprantu apie saugumą, tai galiu Jums pasakyti, kad su rekupu irgi ne kas jeigu taip jau rimtai žiūrėti. Į padavimo angą įmeti atitinkamos migdančios medžiagos ir gali nors langus atidarinėti, ai tiesa ant langų magnetai, na nieko galima paketą išimti.
Šiaip jeigu rimti žmonės norės, duris ir pats atidarysi ir dar ačiū pasakysi.

Kas dėl žiedadulkių, irgi yra tiesos, iš kitos pusės jeigu neturi alerginės slogos, tai kokios problemos nuo tų žiedadulkių. Čia tiesiog ne dėl to, kad ginčytis. Aišku tai padidina komforto lygi sergantiems alergija, bet gyvenime viso komforto nepaimsi, kad ir kiek stenkis.
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2012 03 18, 23:16)
Įsivaizduokite - turime biggrin.gif
Su hobiu pataikėte, ypač kai hobis pereinantis į amatą, arba atvirkščiai biggrin.gif
Uždirbti pakankamai, kad pakankamai paaukoti gazpromui doh.gif , čia filosofija iš vis egzistuoja? Manote, kad uždirbt yra lengviau nei sutaupyti? Hm, kyla kvailokų minčių apie jūsų užsiėmimą, taip lengvai litai ateina, kad šast gazpromui, šast lestui...
O kam gailėti laiko, skiriamo hobiui? Jūs gal žvejojate, o aš domiuosi taupumo technologijom 4u.gif  Be malonumo turiu naudą, kuria su jumis dalinuosi 4u.gif


Viskas ok, no offence, jeigu tai hobis ir amatas viskas puiku. Tie kas eina į priekį ir žino naujas technologijas yra šaunuoliai, tuo labiau, kad tai pragyvenimo šaltinis arba malonaus laiko praleidimo būdas. Dar yra puiku, kai dalinatės savo nuomone.

Kas liečia pinigus, čia atskira tema, turbut ne namo vedinimo. Jei trumpai akartosiu ką sakiau (tai mano gyvenimo filosofija, kas liečia pinigus), turtingu netapsi taupydamas, turtingu tapsi daug uždirbdamas ir protingai tvarkydamas pinigus. Taip uždirbti lengviau nei sutaupyti, jeigu žinai kaip tai daryti, nes sutaupyti gali tik nuo to ką turi, o uždirbti galimybės yra iš principo ribotos tiek kiek tai riboja laikas ir sugebėjimai. Laiko turime kiek turime, o sugebėjimus galima vystiti.
Jeigu vadovautis tik taupymo filosofija, materialistinis gyvenimas bus skurdus, pirkite tik padevėta, mažo litražo mašiną bus pigiau, rinkdamiesi produktus visada tikrinkite kainą - sutaupysite ir t.t. be galo. Visais atvejais kai išleidžiate pinigus kažką remiate savo pinigais klausimas tik ką ir ar galite sau tai leisti?

Štai Jus tampate pasyvių namų ekspertu, jeigu turite ir verslininko gyslelę galėsite iš to nemažai uždirbti. Sekmės.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jkjkjk: 18 kovo 2012 - 22:50
QUOTE(jkjkjk @ 2012 03 18, 19:57)
O ką, jeigu pažiūrėsime profano akimis į tradicinius rekupus rasime kažką panašaus, ventiliatorius, taimerius, šilumokaitį, apie kainą patylėsiu, nes gerai neraukiu.

Pastaruoju laiku labai dažnai tenka atsakinėti į klausimus dėl LunosE2. Galvojau, kad ir šiame forume šia tema buvo, bet neradau. Taigi, pacituosiu vieną iš atsakymų.

Neseniai teko atsakinėti į tokį klausimą:
Sveiki, noreciau, kad paaiskintumete LUNOS E2 rekuperatoriu veikimo principa, nes nelabai suprantama, kaip toks maziukas daiktas grazina siluma iki 99,5% ?

Deja, tai yra grynu gryniausia apgavyste. Gamintojo puslapyje nurodyta, kad galima pasiekti tą, kad paduodamas oras būtu pašildomas 85-90% nuo patalpos temperatūros(priklausomai nuo oro drėgnumo patalpoje bei režimo nustatančio paduodamo/ištraukiamo oro santykį). Koks yra realus šilumos gražinimas neskelbiama.
Nežinau kodėl susidomėjote šią sistema. Komplektas iš 2 įrenginių užtikriną oro kaitą 15-30m3/h. Tai yra mažiau nei norma vienam žmogui - 36 m3/h. (Nors paskutinėje STR redakcijoje šį normą butams buvo sumažinta per pusę - iki 18m3/h). Komplektas kainoja ~4000Lt. Palyginimui - už 1500 Lt galima įsigyti 120m3/h našumo rekuperatorių, kurio užtektu visam butui. O už 3500-4500 Lt galima įsigyti 250-350m3/h našumo įrenginį, kuris sugebėtu vėdinti visą namą.

Veikia taip: kai vienas Lunos E2 įrenginys ištraukia orą, kitas - paduoda. Panašiai kaip rotoriniame rekuperatoriuje, ištraukiamas oras pašildo kanale esanti įdėklą. Po keliasdešimt sekundžių ventiliatoriai sustabdomi ir pradeda suktis į priešingą pusę (apsikeičia vietomis). Paduodamas oras sušyla, pratekant per šiltą įdėklą. Kai įdėklas atšąla - vėl keičiama ventiliatoriaus sukimosi kryptis.

Naudojant tokią sistemą, reikia papildomai įrengti atskirą ištraukimą iš sanmažgų bei virtuvės, bei numatyti papildomą oro pritekėjimą tokiam oro kiekiui, kuris būtu ištraukiamas šių papildomų ventiliatorių pagalba.

Vienu žodžiu - skylių daug, o naudos mažai. Jei nenorite normalios rekuperacinės sistemos, geriau įstatyti į langus plyšines orlaidės - brangiai ne kainos, o naudos bus gerokai daugiau nei jei Lunos E2 prikaišysite į kiekvieną kambarį biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ed@: 18 kovo 2012 - 23:35
QUOTE(ed@ @ 2012 03 19, 00:25)
Pastaruoju laiku labai dažnai tenka atsakinėti į klausimus dėl LunosE2. Galvojau, kad ir šiame forume šia tema buvo, bet neradau. Taigi, pacituosiu vieną iš atsakymų.

Neseniai teko atsakinėti į tokį klausimą:
Sveiki, noreciau, kad paaiskintumete LUNOS E2 rekuperatoriu veikimo principa, nes nelabai suprantama, kaip toks maziukas daiktas grazina siluma iki 99,5% ?

Deja, tai yra grynu gryniausia apgavyste. Gamintojo puslapyje nurodyta,kad galima pasiekti tuo, kad paduodamas oras būtu pašildomas 85-90% nuo patalpos temperatūros(priklausomai nuo oro drėgnumo patalpoje bei režimo nustatančio paduodamo/ištraukiamo oro santykį). Koks yra realus šilumos gražinimas neskelbiama.
Nežinau kodėl susidomėjote šią sistema. Komplektas iš 2 įrenginių užtikriną oro kaitą 15-30m3/h. Tai yra mažiau nei norma vienam žmogui - 36 m3/h. (Nors paskutinėje STR redakcijoje šį normą butams buvo sumažinta per pusę - iki 18m3/h). Komplektas kainoja ~4000Lt. Palyginimui - už 1500 Lt galima įsigyti 120m3/h našumo rekuperatorių, kurio užtektu visam butui. O už 3500-4500 Lt galima įsigyti 250-350m3/h našumo įrenginį, kuris sugebėtu vėdinti visą namą.

Veikia taip: kai vienas Lunos E2 įrenginys ištraukia orą, kitas - paduoda. Panašiai kaip rotoriniame rekuperatoriuje, ištraukiamas oras pašildo kanale esanti įdėklą. Po keliasdešimt sekundžių ventiliatoriai sustabdomi ir pradeda suktis į priešingą pusę (apsikeičia vietomis). Paduodamas oras sušyla, pratekant per šiltą įdėklą. Kai įdėklas atšąla - vėl keičiama ventiliatoriaus sukimosi kryptis.

Naudojant tokią sistemą, reikia papildomai įrengti atskirą ištraukimą iš sanmažgų bei virtuvės, bei numatyti papildomą oro pritekėjimą tokiam oro kiekiui, kuris būtu ištraukiamas šių papildomų ventiliatorių pagalba.

Vienu žodžiu - skylių daug, o naudos mažai.  Jei nenorite normalios rekuperacinės sistemos, geriau įstatyti į langus plyšines orlaidės - brangiai ne kainos, o naudos bus gerokai daugiau nei jei Lunos E2 prikaišysite į kiekvieną kambarį  biggrin.gif



ok minti supratau, domiuosi todel, kad nereikia vedžioti jokiu ortakių ir panašiai.
Atsakyti
QUOTE(jkjkjk @ 2012 03 18, 23:41)
Kas liečia pinigus, čia atskira tema, turbut ne namo vedinimo. Jei trumpai akartosiu ką sakiau (tai mano gyvenimo filosofija, kas liečia pinigus), turtingu netapsi taupydamas, turtingu tapsi daug uždirbdamas ir protingai tvarkydamas pinigus. Taip uždirbti lengviau nei sutaupyti, jeigu žinai kaip tai daryti, nes sutaupyti gali tik nuo to ką turi, o uždirbti galimybės yra iš principo ribotos tiek kiek tai riboja laikas ir sugebėjimai. Laiko turime kiek turime, o sugebėjimus galima vystiti.
Jeigu vadovautis tik taupymo filosofija, materialistinis gyvenimas bus skurdus, pirkite tik padevėta, mažo litražo mašiną bus pigiau, rinkdamiesi produktus visada tikrinkite kainą - sutaupysite ir t.t. be galo. Visais atvejais kai išleidžiate pinigus kažką remiate savo pinigais klausimas tik ką ir ar galite sau tai leisti?

Štai Jus tampate pasyvių namų ekspertu, jeigu turite ir verslininko gyslelę galėsite iš to nemažai uždirbti. Sekmės.

Ir vis dėl to filosofija yra smile.gif tik ne visai teisinga. Kodėl taupymas veda prie skurdo? Juk ne visi taupūs gyvena kaip tūlas Koreika iš "Aukso veršio" biggrin.gif Ir mašiną galima pirkti nors ir mažo litražo, bet naują, ir geresnius brangesnius produktus rinktis, netgi dabar supermadingus ekologiškus doh.gif biggrin.gif bet turėti labai taupų būstą, neremti Lietuvoje įsigalėjusių monopolijų - jaustis saugiai nepaliaujamai brangstant kurui. O krizė jūsų nieko neišmokė? Nenutiko taip, kad netikėtai uždarbis krito pusiau ir dar daugiau? Nepasirodė, kad dujų sąskaita ir niekingų keleto procentų mėnesio pajamų virto grėsmingais 30 ar 50 proc? Netaupią mašiną galima greit atsikratyti, pereiti prie pigesnių produktų, bet namo šildymo sąskaitas sumažinti drastiškai - tai problema ne dienai ir ne dviem, sutinkate?
Ekspertu nesijaučiu, bet per paskutinius dvejus metus surinkau daug informacijos, daug išmokau ir supratau. Kartais drąsiai oponuoju, ginčijuosi su profais biggrin.gif tobulėti reikia nuolat, pažanga vyksta ir svarbu neatsilikti. Kol kas uždarbis iš srities, visai nesusijusios su PN ir statyba, bet ačiū už linkėjimus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2012 03 18, 11:56)


Rekuperatorius, tikrai tik komforto įrenginys, o ne prietaisas leidžiantis taupyti šildymui skirtas išlaidas  verysad.gif



Visalaik galvojau kad rekupas padeda taupyti siluma ziema... g.gif
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2012 03 19, 09:38)
Visalaik galvojau kad rekupas padeda taupyti siluma ziema...  g.gif

Kontekste Mintas turėjo visai kitą mintį, jei skaitysite ne tik šį sakinį, bet ir keletą kitų - tokia išvada pasirodys netikusi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2012 03 19, 10:05)
Kontekste Mintas turėjo visai kitą mintį, jei skaitysite ne tik šį sakinį, bet ir keletą kitų - tokia išvada pasirodys netikusi 4u.gif



Kokia ta kita mintis?
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2012 03 19, 15:12)
Kokia ta kita mintis?

Manau Mintas prikirpo, kad šilumos siurblys atliktų rekupo užduotį kur kas geriau. Bent aš taip supratau.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2012 03 18, 10:56)
Man labai užkliuvo toks dalykas, kad be visų kitų, ten pateikiami duomenys, kiek suvartotas 1kW energijos leido perimti kW iš išmetamo oro šilumos (kažkas labai panašaus į COP šilumos siurbliuose).
... Užkliuvo tai, kad tuo metu rekuperatoriaus pasiekiamas šilumos iš išmetamo oro perėmimo koeficientas visiškai neįtakoja suvartotos elektros energijos ir gautos šilumos santykio.

Ar nesumažės norinčių įsigyti rekuperatorius, kai sužinos, kad ši investicija leis pasiekti ne ką geresnį COP`ą nei šilumos siurblys...
Rekuperatorius, tikrai tik komforto įrenginys, o ne prietaisas leidžiantis taupyti šildymui skirtas išlaidas  verysad.gif

Koeficientai COP/ERR nusako kiek šalčio/šilumos energijos galima pagaminti, suvartojant 1kW elektros. O rekuperatoriuje energija gaminama, tiksliau - išsaugoma, praktiškai be elektros sąnaudų. Nepamirškite kad vienintelė rekuperatorius funkcija - vėdinti namą, o ne jį šildyti. Jei iš rekupo išimti šilumokaitį - gausite pliką oro padavimo ir ištraukimo funkciją, kuriai naudojama elektrą.
Su šilumokaičiu, aišku, susidaro truputi didesnis pasipriešinimas ir ventiliatoriai naudoja daugiau elektros, tačiau šios sąnaudos sudaro tik porą procentų nuo sutaupytos šilumos kainos.
Dar daugiau: jei paimsime pvz. rotorinį REGO250AC (net - ne su EC varikliais) ir palyginsime su, tokio pat našumo, idealią natūralaus vėdinimo sistema (kuri, tarkim, kažkokiu stebuklingu būdu sugebėtu palaikyti pastovią oro kaitą) - gausime, kad visam vėdinimui rekuperatorius sunaudoja tik ~14% sumos, kuria papildomai mokėsite už šilumą naudojant natūralų vėdinimą.
Taigi, "naudingumo koeficientas" = 7.
(Aišku, nėra prasmės šnekėti apie atvejus, kai žmonės naudoja namuose netinkamus rekuperatorius, kurie naudos duoda mažiau, o elektros ryja 3 kart daugiau).

Tačiau, Mintas netoli tiesos. Tam tikruose aplinkybėse vėdinimui labiau apsimoka naudoti kanalinį kondicionierių, nei rekuperatorių. O dar geriau - jos abu. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2012 03 19, 18:55)
Tačiau, Mintas netoli tiesos. Tam tikruose aplinkybėse vėdinimui labiau apsimoka naudoti kanalinį kondicionierių, nei rekuperatorių. O dar geriau - jos abu.  biggrin.gif

Yra gamykliniai įrenginiai, kur rekupas turi integruotą šilumos siurblį, bet jų kainos sunkiai suvokiamos...Patys įrengę oras-oras ant sistemos padavimo ir šalinimo tikrai sutaupytume

Pavyko rasti pavyzdį, bet kaina taip nešokiruoja, ne taip senai tai kainavo ~30.000 doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilienė: 19 kovo 2012 - 18:36