QUOTE(extrasens @ 2014 01 11, 14:52)
na grazumelis, uzrasu knygele, kaip matau augalinio rauginimo oda, na technologija surisimo tai nuostabi, o beja kokiais dazais dazet? Dar briauneles apdirbt reiketu ir i paroda galima det.
oi ne, parodiniai darbai žyymiai rimtesni, čia tai šiaip, paprastutis įrišimas vakaro pasižaidimui, norėjau pasimokyti auksavimą. o briauneles pamaniau apdirbti nėra prasmės, per plona ir per minkšta oda, tas apdirbimas greitai pranyktų. va jei koks dėklas standus būna tai taip, o čia nėra aiškios stabilios formos tai ir tas apdirbimas nepadės. beto per paprasta knygelė, kad prie jos daug šokinėt, juolab, kad tauta skirtumo nemato, svarbu, bele tik kaina kuo mažesnė būtų.. deja..
dažyta specialiais odos dažais, plius auksavimas skirtingų spalvų folija.
QUOTE(extrasens @ 2014 01 11, 18:53)
na tai gal jau kaziukui ruosiates? o dazus cia lietuvoj kur perkat?
ne, kaziuko oras nedraugiškas knygoms.
dažai vilniuj "meno mūzoj", jie brangoki, ir spalvų ne visos yra, bet jie stabiliau laikos/geriau įsigeria nei anilinas (na jei tarkim reikalingos smulkios, ryškių spalvų detalės šviesiam fone, tai anilinas gali tepti šlapiai paėmus, o šitie ne. bet anilino dažus (vilnai) irgi naudoju, beabejo. nors tiesa sakant galanterijai, kaip tamstos, kuri nešiojama ant žmogaus, ir kasdien ir visokiu oru, tai būtent reiktų stabilesnio dažo nei anilinas.
QUOTE(extrasens @ 2014 01 12, 14:49)
Aisku, na su augalinio raugo oda dirbt sunkoka neturint dazu. Tai jus daugumoj ir uzsiimat knygom?
tik knygom. kai paprašo kokios apyrankės tai prisiverst reikia..
na, tai, kas yra augalinė oda šiaurės kraštuose yra ne tas pats, kas augalinė oda pietų kraštuose. kas naudoja marokenus visokius tai ten dažų nereikia, nes ir taip akys raibsta nuo spalvų ryškumo ir įvairovės. bet tai jau grynai knygų oda..
QUOTE(extrasens @ 2014 01 15, 23:47)
Na as paciupinejau lietuviskos augalinio rauginimo odos, tai man ir puikiai ji dazos ir formuojas, tik vienas minuselis, kad gyvuliai labai jau sukandzioti uodu ir subraizyti, vielos, taciau tai musu krasto odai ir prideda kazkiek gamtos pojucio...
manau užsieniečių karvės būna lygiai taip pat sukandžiotos ir subraižytos (uodų įkandimai vargu ar matos, bet pas gyvulius būna visokių kitokių parazitų, pvz piršto dydžio kirminai, kurie apsigyvena po oda, tai jie ir pragraužia odoje skylę kai ateina laikas išeiti). todėl (bent jau anksčiau taip būdavo) pagal tokių ir kitų (pvz išdirbimo) defektų skaičių odos yra rūšiuojamos - pirma rūšis, antra rūšis, ir t.t. gal užsienio gamybininkai mažmeninei prekybai paleidžia tik pirmarūšes, o II, III, IV rūšį atiduoda fabrikams, tuo tarpu lietuviui, kadangi jam reikia pigiau, o beto prie defektų ir brokų mes pripratinti sovietmečiu, tinka ir skylėtos. jei gaminiai smulkūs, tai galima skyles apeiti taip, kad medžiagos išeiga praktiškai nenukenčia. bet jei didelis gaminys reikalauja didelio vientiso ploto tada jau skylė trukdo. nors mus mokino kaip tokias skyles lopyti, bet čia jau kraštutiniu atveju, pvz jei nori kokią komodą, sekreterą, ar kanklių dėklą aptraukt.
p.s. beje, aš linkusi abejoti, ar čia parduodama augalinė oda tikrai yra išdirbta lietuvoje..
QUOTE(extrasens @ 2014 01 16, 14:07)
Na taip skirstoma, pas mane rankose antra rusis, taciau man i pinigines ji puikiai tinka, nors ir dazas siek tiek liejas, bet taip dar graziau, mano akiai...
taip, nepaisant skylių, raukšlių ar subraižymų, visos kitos savybės būna tos pačios, ir kaip minėjau smulkesniems gaminiams puikiai tinka. o lieja tai beveik visos odos, tada dažą tenka pažaboti su linija (reljefine, įspausta, įpjauta, auksuota, deginta ar dar kokia nors). čia jei kalbam apie detalesnį piešinį teptuku, o ne fono tonavimą..