Įkraunama...
Įkraunama...

Svočių plepesiai

smile.gif+2012 03 16, 20:56-->
QUOTE(hi smile.gif @ 2012 03 16, 20:56)
ta prasme...???  mastau.gif

http://www.zodynas.l...odynas/s/svotas

Mano kukliu supratimu piršliai ir yra: piršlys ir svočia. Ar čia spendimas kai vienų piršlių neišsirenka ar nepatogu kažkurių nekviest ?  g.gif


Pagal kažkokias senas tradicijas į vestuves iš jaunosios pusės eidavo svočia, o iš jaunikio - piršlys. Tai einu kaip svočia ir mano vyras bus svotas. O jaunikio brolis bus piršlys, o jo žmona piršlienė. Man išaiškino, kad pagrindiniai vaidmenys ir pareigos yra piršliui ir svočiai, o anie du kaip pagalbininkai eina. Tiek ir težinau... Jei kas nors nusimano daugiau, gal gali išsamiau paaiškinti g.gif
Atsakyti
QUOTE(gorosinka @ 2012 03 16, 21:52)
Pagal kažkokias senas tradicijas į vestuves iš jaunosios pusės eidavo svočia, o iš jaunikio - piršlys. Tai einu kaip svočia ir mano vyras bus svotas. O jaunikio brolis bus piršlys, o jo žmona piršlienė. Man išaiškino, kad pagrindiniai vaidmenys ir pareigos yra piršliui ir svočiai, o anie du kaip pagalbininkai eina. Tiek ir težinau... Jei kas nors nusimano daugiau, gal gali išsamiau paaiškinti  g.gif

Pirma karta apie toki dalyka girdziu g.gif
Atsakyti
tai visai ne naujas dalykas. nuotraukose vestuvių, darytose maždaug prieš 30 metų yra dvi poros su piršlių atributais. manau tai visai neblogai, kai antra pakviestųjų pusė būna kartu su svita, nes labai nefaina, kai antra piršlio ar svočios pusė vestuvėse kaip ir lieka nuošalyje. tik nežinau kaip jie ten turi dalintis pareigas. tik manau, kad piršlys su svočia eina poroje, o jų antros pusės kitoje poroje.
Atsakyti
QUOTE(gorosinka @ 2012 03 16, 20:52)
Pagal kažkokias senas tradicijas į vestuves iš jaunosios pusės eidavo svočia, o iš jaunikio - piršlys.


Na šiaip paprastai piršlių pora yra: piršlys ir svočia, o ne piršlys-piršlienė, svočia - svotas (neanalizuoju kas kaip "buvo ar nebuvo" senovėj, vis tiek vargu ar kas tas grynas senovines tradicijas išlaiko, kalbu kaip dabar suprantu). Apie iš piršlių sutuoktinių sudaromą porą gal kur kada ir buvo, neteko girdėt. Bet tai paprasčiau tada sutuoktinius kviest ir tiek. biggrin.gif O svotai kaip tokie yra antros pusės tėvai, o ne tai apie ką čia kalbama...
Ai žodžiu, kaip kam sušviečia, taip tas daro, matyt kad kažkas kažkuriam krašte taip jau buvo padaryta, dabartinėm akim neįprasta, kad piršlių sutuoktiniai lyg kokia "alternatyvi" pora gaunas (ar apskritai "alternatyvios poros" buvimas). Bet tai kieno šventė, tas ją ir organizuojas. Jei norisi taip ar pas juos įprasta taip, tai lai sau ir daro.

Aš ne apie reiškinio senumą ar nesenumą, o apie patį terminą "svotai", nes man jie reiškia visai ką kita... g.gif Beje, kur mes buvom irgi buvo dvi poros - tik vieni iš netikros svitos. hihihi.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi :): 17 kovo 2012 - 09:22
smile.gif+2012 03 17, 09:17-->
QUOTE(hi smile.gif @ 2012 03 17, 09:17)
Na šiaip paprastai piršlių pora yra: piršlys ir svočia, o ne piršlys-piršlienė, svočia - svotas (neanalizuoju kas kaip "buvo ar nebuvo" senovėj, vis tiek vargu ar kas tas grynas senovines tradicijas išlaiko, kalbu kaip dabar suprantu). Apie iš piršlių sutuoktinių sudaromą  porą  gal kur kada ir buvo, neteko girdėt. Bet  tai paprasčiau tada sutuoktinius kviest ir tiek.  biggrin.gif O svotai kaip tokie yra antros pusės tėvai, o ne tai apie ką čia kalbama...
Ai žodžiu, kaip kam sušviečia, taip tas daro, matyt kad kažkas kažkuriam krašte taip jau buvo padaryta, dabartinėm akim neįprasta, kad piršlių sutuoktiniai  lyg kokia "alternatyvi" pora gaunas (ar apskritai "alternatyvios poros" buvimas). Bet tai kieno šventė, tas ją ir organizuojas. Jei norisi taip ar pas juos įprasta taip, tai lai sau ir daro.

Aš ne apie reiškinio senumą ar nesenumą, o apie patį terminą "svotai", nes man jie reiškia visai ką kita...  g.gif Beje, kur mes buvom irgi buvo dvi poros - tik vieni iš netikros svitos.  hihihi.gif

jus tikrai neteisi;) senais laikais, nu nezinau pries kiek metu, bet 30 metu atgal ir daugiau, tikria budavo pirsliai ir svotai, mano mociute su seneliu butent ir buvo svotais, kai tuokesi jos brolis, o brolio zmonos pusbrolis su zmona buvo pirsliais;) taigi kaip man aiskino, kad svotai vestuvese , kai garbes sveciai budavo, artimiausi zmones jaunikiui berods, o gal ir nuotakai, sito tiksliai nezinau...tai a, kad dalyvaudavao ir pirsliai, ir svotai, tikrai taip budavo, bent jau kokie 35 metai atgal tai tikrai, ir ne vienose vestuvese beja;)
Atsakyti
QUOTE(Skorpe @ 2012 03 17, 11:10)
jus tikrai neteisi;) senais laikais, nu nezinau pries kiek metu, bet 30 metu atgal ir daugiau, tikria budavo pirsliai ir svotai, mano mociute su seneliu butent ir buvo svotais, kai tuokesi jos brolis, o brolio zmonos pusbrolis su zmona buvo pirsliais;) taigi kaip man aiskino, kad svotai vestuvese , kai garbes sveciai budavo, artimiausi zmones jaunikiui berods, o gal ir nuotakai, sito tiksliai nezinau...tai a, kad dalyvaudavao ir pirsliai, ir svotai, tikrai taip budavo, bent jau kokie 35 metai atgal tai tikrai, ir ne vienose vestuvese beja;)


drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Skorpe @ 2012 03 17, 11:10)
jus tikrai neteisi;) senais laikais, nu nezinau pries kiek metu, bet 30 metu atgal ir daugiau, tikria budavo pirsliai ir svotai, mano mociute su seneliu butent ir buvo svotais, kai tuokesi jos brolis, o brolio zmonos pusbrolis su zmona buvo pirsliais;) taigi kaip man aiskino, kad svotai vestuvese , kai garbes sveciai budavo, artimiausi zmones jaunikiui berods, o gal ir nuotakai, sito tiksliai nezinau...tai a, kad dalyvaudavao ir pirsliai, ir svotai, tikrai taip budavo, bent jau kokie 35 metai atgal tai tikrai, ir ne vienose vestuvese beja;)

Teisingai taip budavo ir ne tik senais laikais. Pries 16-metu dar tokiu vestuviu pasitaikydavo,kad budavo ir pirsliai ir svotai.
Atsakyti
QUOTE(Skorpe @ 2012 03 17, 10:10)
jus tikrai neteisi;)

o dabar paskaitykit apie "kokius laikus" aš rašiau. ;]

smile.gif+2012 03 17, 09:17-->
QUOTE(hi smile.gif @ 2012 03 17, 09:17)
neanalizuoju kas kaip "buvo ar nebuvo" senovėj, vis tiek vargu ar kas tas grynas senovines tradicijas išlaiko, kalbu kaip dabar suprantu.


Vargu ar kai kalbama apie savo nuomonę, o ne kažkokį istorinių įvykių vertinimą tinka žodis "teisi" ar "neteisi".

O dabar žiūriu ką pateikia žodynas ir tiek. Plačiau dar neradau. Na bei ir jis matyt "neteisus".
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi :): 17 kovo 2012 - 15:28
smile.gif+2012 03 17, 15:24-->
QUOTE(hi smile.gif @ 2012 03 17, 15:24)
o dabar paskaitykit apie "kokius laikus" aš rašiau. ;]
Vargu ar kai kalbama apie savo nuomonę, o ne kažkokį istorinių įvykių vertinimą tinka žodis "teisi" ar "neteisi".

O dabar žiūriu ką pateikia žodynas ir tiek. Plačiau dar neradau. Na bei ir jis matyt "neteisus".

sudetinga asmenybe esate,turinti viena teisinga tiesa;) jei dauguma prisimena,ar bent is pasakojimu,nuotrauku zinoa,kad taip budavo,taip vadindavo, tai kazkaiplinkus tuo ir tiketi;) viskas tyliu,nes delkiekvieno dalykosu jumis diskusijos be pabaigos,wink.gif
Atsakyti
Kažkaip ši tema jau ne į svočių plepesius užneša, bet svočiučiu pasidraskymus box.gif, o reikėtų gražiai - group.gif gossip.gif
Atsakyti
Sveikos svociutes smile.gif , kažkodėl negaliu prisijungti į pastuka verysad.gif
Suvedus slaptažodį dar prašo kaip uztvirtinimo kito emailo arba atsakyti į pasirinkta tipo slapta klausimą : mergautine pavarde g.gif
Prašau padekit kas sukuret ta pastuka, ar siaip kas galit 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(laurrita @ 2012 03 17, 20:57)
Sveikos svociutes  smile.gif , kažkodėl negaliu prisijungti į pastuka  verysad.gif
Suvedus slaptažodį dar prašo kaip uztvirtinimo  kito emailo arba atsakyti į pasirinkta tipo slapta klausimą : mergautine pavarde  g.gif
Prašau padekit kas sukuret ta pastuka, ar siaip kas galit  4u.gif

speju ne is Lt jungies, parasysiu i az
Atsakyti