Įkraunama...
Įkraunama...

Svočių plepesiai

QUOTE(Skorpe @ 2012 03 12, 18:30)
siaip grazi mintis, bet bet nezinau ar isdrisciau daryti...o jei ta pora vaiku taip ir nesusilauks, tai toks kraitelis ateityje tik liudnus prisiminimus kels:(

Manau, kad be reikalo uzsiduodi tokiais pergyvenimais. O kiek poru po graziausiu ir istaigingiausiu vestuviu issiskiria? tada irgi viskas primins ir skaudins.
Ne mums spresti, koks bus likimas, o linketi geru, graziu ir mielu dalyku nera blogai 4u.gif mirksiukas.gif

Beje, skaitau, kad daug kas darot zidinio iziebima per pirma uzsedima? unsure.gif
As visada darau pries 12 valanda, iziebiam, pasveikinam tevelius ir tada jau i lauka fejerverku. Be to, ir tamsu jau buna, tai graziau atrodo tas iziebimas. ax.gif
Papildyta:
Dar del tos dezes su helio balionais. As ja dariau, tai noriu ispeti - pasiziurekit, koks nusimato oras. Man buvo, kad labai stiprus vejas, tai balionus plake prie zemes ir galiausiai atsidure Nemune. Aisku, palinkejom, kad visos upes teka i jura, o is jos i dar platesnius vandenius, tad kartu plauks ir ju svajones ir,jeigu ir ne taip lengvai, bet butinai issipildys, o gyvenimo veju vetytos ir metytos, issipildziusios dar daugiau suteiks laimes ax.gif
Atsakyti
O, kas per diskusija smile.gif
Vaikelio atributu as irgi nesuzenyciau su islydejimu miegot. Man atrodo, tai turetu but atskiras net nezinau kas - tostas, zaidimas ar pan vakaro metu wink.gif Tokia mano nuomone. O va ka ten det - cia jau is vis tyliu, nes pati dar nezinau... Dar esu ieskojimuose ir nieko kaip man atrodo tinkancio neuztikau doh.gif

Vakar tikrai labai patiko pasiskaityt ta nuoroda, kur esu imetus, apie senus vestuviu paprocius... Va keletas man uzkliuvusiu idomiu dalyku, kas tingi iekot nuorodos smile.gif

Išvykimas iš namų – taika su gyvaisiais ir mirusiais
Senovėje svarbus būdavo atsisveikinimas su tėvais. Prieš „kelionę“ link bažnyčios tėvai vaikus palaimindavo. Vienas iš simbolinių ritualų – išlydint nuotaka tris kartus apvedama aplink židinį (laikui bėgant židinį pakeitė stalas), kad gyvenimas būtų laimingas, darnus ir visada sėkmė lydėtų. Šia tradiciją galima panaudoti ir mūsų dienomis.

Buvo tikima, kad vestuvėse dalyvauja mirusių protėvių vėlės, piktosios dvasios bei demonai, todėl visi kai įmanydami stengdavosi nuo jų apsisaugoti. Laikas nuo nuotakos išvykimo iš savo namų iki įėjimo į vyro namus – pilnas magijos, burtų. Mūsų protėviai tikėjo, kad piktosios jėgos bijančios ugnies, aštrių, ypač metalinių daiktų, triukšmo ir kt., todėl nuotaką veždavo triukšmaudami, šūkaudami, barškindami barškalais, šaudydami, skambindami varpeliais, mušdami būgną. Nuotaka po sijono pamušalu įsisiūdavo čenaką, įsmeigdavo dvi sukryžiuotas adatas, tai atbaidydama piktas dvasias. Panašiai „triušmauti“ važiuojant link bažnyčios galėtų ir visa svita, kad apsaugotų jaunuosius nuo blogio jėgų.

Pagal senovės papročius, link altoriaus jaunoji ir jaunasis eina kartu, sukibę už parankių, o pabroliai ir pamergės – už jų. Tuokiantis jaunoji laikydavo savo bate pinigėlį, kuris turėdavo „prišaukti turtus“. Po jungtuvių, einant iš bažnyčios, jaunuosius galima apibarstyti grūdais, simbolizuojančiais vaisingumą, turtus, gerovę – panaišiai elgdavosi ir mūsų protėviai.

Pagal senovės tradicijas, nuotakos ir pamergės nebūdavo nešamos per tiltą – tai sovietmečio išmislas. Tiltas mūsų protėviams simbolizavo jungtį tarp mirusiųjų ir gyvųjų pasaulių. Tačiau seniau vyravo sakralinis septynių tiltų pervažiavimas. Kadangi numeriai taip pat turi maginės galios, – jais buvo sekama. Todėl jauniesiems ir juos lydintiems būtų visai įdomu „paieškoti“ septynių tiltų tiltelių, kuriuos įveikus lydėtų laimė.

Tik parvykus namo, jaunuosius tėvai turėtų pasitikti su vandeniu, duona, druska ir ugnimi, simbolizuojančiais amžiną meilę, apsaugą nuo blogio, materialinę ir dvasinę gerovę. Vanduo ir duona taip pat buvo laikomi amžinosios jungties simboliais. Išgėrusi vandens ir paragavusi duonos marti tapdavo „sava“.

Stalo „išpirkimo“ tradicija taip pat aktuali švenčiant vestuves pagal senovės papročius. Už stalo jaunuosius pasitikdavo čigonais, elgetom ir kitokiais herojais persirengę svečiai, „jaunieji“. Piršliai, sutuoktiniai, pabroliai turėdavo išsipirkti stalą, dovanodami įvairias gėrybes, kol pagaliau „įtikdavo“. Pasak vestuvinių papročių tyrinėtojų, tai siejama su piktųjų dvasių atbaidymu, jas apgaunant ir pakišant „netikrą nuotaką“.

„Suartėjimo“ šokiai – marčia priimama į vyro giminę
Po valgių sekdavo šokiai. Apeiginiais „suartėjimo“ šokiais laikomi ne tik simbolinis pirmasis jaunųjų valsas, bet ir piršlio bei piršlienės linksmas „trepsiukas“, pabrolių, pamergių šokis. Savitas paprotys, kurį galima pritaikyti šiais laikais: vestuvininkai sustodavo ratu su degančiomis žvakėmis. Rato viduryje nuotaka šokdavo su visais jaunojo pusės vyriškiais. Taip vykdavo marčios „priėmimas“ į vyro bendruomenę. Tad šokant pagal linksmą liaudies muziką, griežiant tikriems muzikantams, panaudojus šių papročių akcentus, būtų paįvairinamas vestuvių scenarijus.

"Guldytuvės“, kad miegelis būtų saldus
Viena svarbiausių senovės apeigų buvo jaunųjų „guldytuvės“. Guldant jaunuosius į lovą, jaunosios motina šalia padėdavo keletą kepalų duonos, kad užtikrintų jauniesiems šviesų, gražų rytojų. Kitur, suguldę jaunuosius, svečiai kurį laiką barškindavo rakandais, taip nuvydami piktąsias dvasias. Galima būtų panašiai sugalvoti ir šių dienų vestuvėse, kad ne tik paguldyti jaunuosius, bet ir „palaiminti“ jų miegą.


QUOTE(*Lelija* @ 2012 03 13, 12:17)
Manau, kad be reikalo uzsiduodi tokiais pergyvenimais. O kiek poru po graziausiu ir istaigingiausiu vestuviu issiskiria? tada irgi viskas primins ir skaudins.
Ne mums spresti, koks bus likimas, o linketi geru, graziu ir mielu dalyku nera blogai  4u.gif  mirksiukas.gif

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif svarbu geri norai ir linkejimai, o kaip bus - vienas Dievas tezino...

As irgi seimos zidini visad atidedu pries 12 wink.gif Kaip bus si kart - nezinau, nes ji organizuos muzikantas...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ziulyte: 13 kovo 2012 - 12:30
QUOTE(ziulyte @ 2012 03 13, 12:29)
Pagal senovės tradicijas, nuotakos ir pamergės nebūdavo nešamos per tiltą – tai sovietmečio išmislas. Tiltas mūsų protėviams simbolizavo jungtį tarp mirusiųjų ir gyvųjų pasaulių. Tačiau seniau vyravo sakralinis septynių tiltų pervažiavimas. Kadangi numeriai taip pat turi maginės galios, – jais buvo sekama. Todėl jauniesiems ir juos lydintiems būtų visai įdomu „paieškoti“ septynių tiltų tiltelių, kuriuos įveikus lydėtų laimė.

Na ties ta vietai tai sustosiu. Na negi yra tik senovė ir sovietmetis. Beje, iš tų pat etnokultūristų esu girdėjus kad tai simbolizuoja perėjimą iš vienokio gyvenimo į kitokį (iš seno į naują), kurio jungtis/tiltas yra vestuvės. Tai vartyk kaip nori, bet nieko čia išskirtinai nei senovinio, nei kažkokios "magijos" nei sovietinio nematau, tiesiog realybės išreiškimas per tam tikrus simbolinius veiksmus ir tiek. Va pamergių tai prasmės nešiot kaip ir nėra, bet na daro kai kurie dėl linksmumo, ką dabar...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi :): 13 kovo 2012 - 12:50
as su vakaro vedeju kalbeja, tai sake zidinio vakarui velyma nenukels, nes dazniausiai jau buna prisiragavusiu visko ir kartais ne vietoje ir ne laiku issisoka, o cia rimtoji, kone viena rimciausiu daliu vestuvese, tai sake jei neikas enbus pries tai po pirmo, ar antro tosto bus zidinys;) as anose vestuvese irgi nakties nelaukiau, man kakzaip grazu, kai nuo vakaro beveik pacios pradzios dega jaunuju ikurtas zidinys;)
Atsakyti
Bendru taisykliu niekam nera, tai ir galima daryt kaip sirdis geidzia mirksiukas.gif Po vestuviu pasakysiu, kur muzikantas ta zidini atkele, nes ir paciai labai idomu.

Del tradiciju - man asmeniskai tas tisimas jaunosios per tuos tiltus nera butinas ir man jis gali ir likt sovietmecio atgyvena. 7 tiltai is tiesu sena tradicia, apie ja skaitau nebe pirma kart. Sudejau kas man patiko del minciu, ka galima pakeist, o ne del diskusijos kas tikra ir kas ne kiekvienos asmeniniu poziuriu mirksiukas.gif

Man labai patiko sokis su zvakem - nematyta, idomi ideja mano akim. Patiko tevu pasitikimas ne tik su duona ir druska, bet ir su ugnim bei vandeniu ir t.t.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ziulyte: 13 kovo 2012 - 13:05
QUOTE(ziulyte @ 2012 03 13, 13:03)
Bendru taisykliu niekam nera, tai ir galima daryt kaip sirdis geidzia  mirksiukas.gif Po vestuviu pasakysiu, kur muzikantas ta zidini atkele, nes ir paciai labai idomu.

Del tradiciju - man asmeniskai tas tisimas jaunosios per tuos tiltus nera butinas ir man jis gali ir likt sovietmecio atgyvena. 7 tiltai is tiesu sena tradicia, apie ja skaitau nebe pirma kart. Sudejau kas man patiko del minciu, ka galima pakeist, o ne del diskusijos kas tikra ir kas ne kiekvienos asmeniniu poziuriu  mirksiukas.gif

Man labai patiko sokis su zvakem - nematyta, idomi ideja mano akim. Patiko tevu pasitikimas ne tik su duona ir druska, bet ir su ugnim bei vandeniu ir t.t.

mano drauge berods per pirmaji soki jaunuju idavus visiems zvakutes tas arbatines buvo, tai jaunieji soko, o sveciai ratu sustoja tas zvakeles laike;)
Atsakyti
QUOTE(Skorpe @ 2012 03 13, 13:06)
mano drauge berods per pirmaji soki jaunuju idavus visiems zvakutes tas arbatines buvo, tai jaunieji soko, o sveciai ratu sustoja tas zvakeles laike;)

As be tradiciniu jaunuju sokio esu macius soki, kai surisa skirtingais kaspinais, o pati esu darius muilo burbulus - foto labai grazios smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ziulyte @ 2012 03 13, 13:11)
As be tradiciniu jaunuju sokio esu macius soki, kai surisa skirtingais kaspinais, o pati esu darius muilo burbulus - foto labai grazios smile.gif

man sita visa dalis atkrenta, visi sokiai-pokiai, zaidimai visokie, akcijos atrakcijos sventes metu saleje, jau cia renginio vedejo bus. man tik islydejimas is namu, gamtoje jaunima uzimti, pulko nebus, ir antra diena per pirma stalo uzsedima si ta sugalvojus esu, nes po to pirtis dar lyg bus, tai nesugaudysiu vel. o pirma diena tai zidinys jau nuo iki musu bus ir tevu jau ten kalbos, jei nores, nakciai islydejimas, dar tostas pirmas zinoma, ir dar gal kokia viena atrakcija-tostas, galvoju gal uz tevus, senelius.
Atsakyti
Man irgi atkrenta sokiai - muzikantas jais rupinasi. Is vis tas muzikantas bus kaip vedejas, tai man daug kas atkrenta...

Ka sugalvojus esi antros dienos uzsedimui, nes pas mane situacija panasi - muzikanto nebus, pulko nebus, pirtis bus smile.gif
Jaunieji nori surio, bet nenori samciu ir prijuosciu smile.gif Daiktus as jau sugalvojau. Reik apipavidalint tik smile.gif

Ir galutinai strigau su vaiku vardais ir gandrais visais smile.gif
Atsakyti
Na ir pliurpos jūs, nespėju skaityti doh.gif

turiu klausimą, kai gryžta jaunieji ir būna tas malkūų skaldymas, apsidirbusių vaikų vystymas. Ar jūs tai irgi darysite? ar kaip nors naujoviškai galima viska padaryti? kažkokių gal naujiviškesnių užduočių žinot negu bulvių skutimas ir t.t.?? ax.gif mane tenkitu tik jaunosios pernešimas per lentą kur gale lėkštė sudaužoma, nesugalvoju ką dar būtų galima parengti g.gif
Atsakyti
QUOTE(Idda @ 2012 03 13, 13:27)
Na ir pliurpos jūs, nespėju skaityti  doh.gif

turiu klausimą, kai gryžta jaunieji ir būna tas malkūų skaldymas, apsidirbusių vaikų vystymas. Ar jūs tai irgi darysite? ar kaip nors naujoviškai galima viska padaryti? kažkokių gal naujiviškesnių užduočių žinot negu bulvių skutimas ir t.t.??  ax.gif  mane tenkitu tik jaunosios pernešimas per lentą kur gale lėkštė sudaužoma, nesugalvoju ką dar būtų galima parengti  g.gif

Siaip si atrakcija priklausytu muzikantams. Jus juk patys saves nepasitiksit? Bet gal kaip kitaip yra uzmanyta... g.gif O uzduociu kas kokiu prigalvoja - ant siauro suolo abiem jaunavedziam liepia atsigult, sagas siut ir pan.
Musu jaunaveziai kazka minejo, kad jiems su vynuogem kazka darys, bet kol nemaciau, nieko negaliu pakomentuot...
Atsakyti
QUOTE(liepacka @ 2012 03 13, 08:20)
labas rytas


o del susimetimo pulkui nezinau nezinau. realaii nepazistu pulko. zinosiu tik ale viena pabroli ir viena pamerge.mazai. na bet dar paziuresiu


o as nei vienos pamerges nei vieno pabrolio nepazystu, bet kazkaip telefonu ir per FB su visais suderinau ir kiekvienas sutiko po 50 lt duoti thumbup.gif Mano startas po menesio tai tada papasakosiu ar pasiteisins tas ugnies sau, nes 880Lt mano uzsakyti kainuoja, tai visdelto nemazi pinigai doh.gif uz 10 min pasirodyma
Atsakyti