Įkraunama...
Įkraunama...

Reikalingas teisinis patarimas

Sveiki,

Kreipiausi siuo klausimu kitoje temoje, bet ten matyt "ne ten pataikiau" - cia reikia teisines kompetencijos, kad atsakyti. Taig:

ar buvę atvejų (per pask.2metus, sakykim), kai kreiptasi teismine tvarka
dėl "Sodra" nustatytų nėštumo/gimdymo/motinystės išmokų "lubų"? (galbūt kreiptasi i teismą, pasiektas Konst.Teismas, o gal ir
kuri ES juridinė institucija?)
Situacija tokia, kad tvarkingai moku (didelius) mokesčius valstybei jau 10 metų. Dirbu legaliai, Lietuvoje. Dabar laukiuosi naujo vaiko. Po pusmečio gausiu "Sodra" pašalpą, kuri nesiekia ir pusės mano gautų pajamų (nors mūsų Konstitucija teigia, kad turiu gauti lygiavertę anksčiau gautoms pajamoms pašalpą; tarptautinis darbo kodeksas - kad turėčiau gauti bent 2/3 ankstesnio uždarbio).
Esu pagrindinis šeimos maitintojas. Kad negyventume blogiau (turiu 3 vaikus) nei gyvenome (nenukentėtų visų vaikų ugdymas, sveiko maitinimosi meniu, ir t.t.), esu priversta parduoti dalį šeimos turto(namus). Manau, kad taip pažeidžiamos mano teisės...
Šiaip daug aplinkinių sakė, jog man galvoj negerai, kad nesirinkau aborto. Nesutinku - gyvybės pinigais nepamatuosi. Bet teisybės tai norėtųsi...nes nenoriu mažylio "numesti" auklei ir iš karto grįžti į darbą. Manau aš ir naujagimis nusipelnėme pabūti kartu, bent pirmąjį pusmetį...o dar geriau - metus.
Todėl klausimai:
1) ar buvo dar tokių/panašių "tiesos ieškotojų" (o jei taip - kokia baigtis?)
2) o jei aš būčiau pirmoji tokia - ką apie tai manote?(verta/neverta?)

Ačiū iš anksto už galimus atsakymus.
Atsakyti
QUOTE(Amberlady @ 2012 11 28, 18:55)
Sveiki,

Kreipiausi siuo klausimu kitoje temoje, bet ten matyt "ne ten pataikiau" - cia reikia teisines kompetencijos, kad atsakyti. Taig:

ar buvę atvejų (per pask.2metus, sakykim), kai kreiptasi teismine tvarka
dėl "Sodra" nustatytų nėštumo/gimdymo/motinystės išmokų "lubų"? (galbūt kreiptasi i teismą, pasiektas Konst.Teismas, o gal ir
kuri ES juridinė institucija?)
Situacija tokia, kad tvarkingai moku (didelius) mokesčius valstybei jau 10 metų. Dirbu legaliai, Lietuvoje. Dabar laukiuosi naujo vaiko. Po pusmečio gausiu "Sodra" pašalpą, kuri nesiekia ir pusės mano gautų pajamų (nors mūsų Konstitucija teigia, kad turiu gauti lygiavertę anksčiau gautoms pajamoms pašalpą; tarptautinis darbo kodeksas - kad turėčiau gauti bent 2/3 ankstesnio uždarbio).
Esu pagrindinis šeimos maitintojas. Kad negyventume blogiau (turiu 3 vaikus) nei gyvenome (nenukentėtų visų vaikų ugdymas, sveiko maitinimosi meniu, ir t.t.), esu priversta parduoti dalį šeimos turto(namus). Manau, kad taip pažeidžiamos mano teisės...
Šiaip daug aplinkinių sakė, jog man galvoj negerai, kad nesirinkau aborto. Nesutinku - gyvybės pinigais nepamatuosi. Bet teisybės tai norėtųsi...nes nenoriu mažylio "numesti" auklei ir iš karto grįžti į darbą. Manau aš ir naujagimis nusipelnėme pabūti kartu, bent pirmąjį pusmetį...o dar geriau - metus.
Todėl klausimai:
1) ar buvo dar tokių/panašių "tiesos ieškotojų" (o jei taip - kokia baigtis?)
2) o jei aš būčiau pirmoji tokia - ką apie tai manote?(verta/neverta?)

Ačiū iš anksto už galimus atsakymus.


LT negirdejau
LT nemanau kad pasiektumete ka nors. Bet EZT manau sansu butu.
Atsakyti
QUOTE(Realesne @ 2012 11 28, 22:16)
LT negirdejau
LT nemanau kad pasiektumete ka nors. Bet EZT manau sansu butu.

Labai ačiū Jums! Konkretu, aišku. Ir operatyvu.
Atsakyti
Sveiki, noreciau jusu patarimo.Turiu siokiu tokiu neaiskumu del nedarbo soc. ismokos. Pagal dabar galiojanti laikinaji istatyma max ismoka yra 650lt (11str.), bet jis galioja iki 2012.12.31 (15str.). Tai, kaip suprantu nuo kitu metu turetu skaiciuoti remiantis nedarbo soc. ismoku istatymu 8str. Siandien buvau darbo birzoje ir man paskaiciavo, kad man ismoka priklauso nuo 2012.11.28 ir mokes po 650lt 3 men g.gif Kai paminejau, kad nuo naujuju metu turi but perskaiciuota, nes laikinasis istatymas jau nebegalios, tai man atsake, kad nieko nezino, nes dabar daug pakeitimu ir nuo kitu metu SODRA tuo rupinsis, o kaip kas vyks nieko nebezino doh.gif Sake jeigu ka, reiptis i SODRA. Ka man siuo atveju daryti, laukti kitu metu ir ziureti ar perskaiciuos ismokos dydi priklausanti nuo 2013.01.01 ar turiu kazkur kreiptis, kad jau dabar perskaiciuotu taip kaip reikia, nes siuo metu irase yra 650lt 3 men g.gif O gal visigi konsultante yra teisi ir tiesiog turi skaiciuot pagal siuo metu galiojanti istatyma?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lelyteuk: 30 lapkričio 2012 - 12:29
QUOTE(lelyteuk @ 2012 11 30, 13:28)
Sveiki, noreciau jusu patarimo.Turiu siokiu tokiu neaiskumu del nedarbo soc. ismokos. Pagal dabar galiojanti laikinaji istatyma max ismoka yra 650lt (11str.), bet jis galioja iki 2012.12.31 (15str.). Tai, kaip suprantu nuo kitu metu turetu skaiciuoti remiantis nedarbo soc. ismoku istatymu 8str. Siandien buvau darbo birzoje ir man paskaiciavo, kad man ismoka priklauso nuo 2012.11.28 ir mokes po 650lt 3 men  g.gif  Kai paminejau, kad nuo naujuju metu turi but perskaiciuota, nes laikinasis istatymas jau nebegalios, tai man atsake, kad nieko nezino, nes dabar daug pakeitimu ir nuo kitu metu SODRA tuo rupinsis, o kaip kas vyks nieko nebezino  doh.gif  Sake jeigu ka, reiptis i SODRA. Ka man siuo atveju daryti, laukti kitu metu ir ziureti ar perskaiciuos ismokos dydi priklausanti nuo 2013.01.01 ar turiu kazkur kreiptis, kad jau dabar perskaiciuotu taip kaip reikia, nes siuo metu irase yra 650lt 3 men  g.gif  O gal visigi konsultante yra teisi ir tiesiog turi skaiciuot pagal siuo metu galiojanti istatyma?

Tai aisku,kad turi skaiciuoti pagal siuo metu galiojanti istatyma,o kas bus kitais metais nieko nezinoma,gal ir liks tas pats maximumas.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 11 30, 12:41)
Tai aisku,kad turi skaiciuoti pagal siuo metu galiojanti istatyma,o kas bus kitais metais nieko nezinoma,gal ir liks tas pats maximumas.


Dekui 4u.gif
Atsakyti
Labas vakaras.
Noreciau paklausti toki dalyka.Gavau is teismo medecinos ekspertu isvada apie sveikatos suzalojimo laipsni ir su ta isvada visiskai nesutinku ,nes 100 procentinis absurdas,to tiesiog negali buti.Kur as galiu kreiptis ,kad padarytu kokia nepriklausomakomisija dar karta padaryti ekspertize? Cia Vilniuje turiu amenyje.
Aciu.
Atsakyti
Ar teisybė, kad neturiu teisės sužinoti teismo sprendimo? Bus teisiamas žmogus, dėl chuliganizmo, ir ginčų ir pan. Pareiškimus rašėm, kreipėmės mes. Ji sutiko su viskuom, mums dalyvauti nereikia.
Atsakyti
QUOTE(Diari @ 2012 11 30, 21:39)
Labas vakaras.
Noreciau paklausti toki dalyka.Gavau is teismo medecinos ekspertu isvada apie sveikatos suzalojimo laipsni ir su ta isvada visiskai nesutinku ,nes 100 procentinis absurdas,to tiesiog negali buti.Kur as galiu kreiptis ,kad padarytu kokia nepriklausomakomisija dar karta padaryti ekspertize? Cia Vilniuje turiu amenyje.
Aciu.



byloje cia baudziamojoje? kreiptis del pakartotines ar komisijines
Atsakyti
QUOTE(Realesne @ 2012 12 01, 11:48)
byloje cia baudziamojoje? kreiptis del pakartotines ar komisijines

Ne ,aciu dievui cia ne baudziamoji byla.Mano dukria pramogos metu (jojimas) palikus be instruktores priezuros ,zirgas numete dukra ir ji kai nukrito ant nugaros ,sulauze stubura 3 vietuose.iskart ligonineje to nepastebejo,nes sake kad kompresija,gali nesimatyt,tik po menesio po pokartotino rentgeno pamate.As norejau parasyti tam zirgynui pretenzija,bet advokate sake ,kad reikia pradziai nustatyti sveikatos suzalojimo laipsni.Gavau toki atsakyma:,kad dukros stuburo luziai atsizvelgiant i rentgena buvo padaryti daugiau negu puses metu iki kritimo nuo zirgo.Tokio absurdo net negalejau isivaizduoti.Gal tiesiog kai pradejo komisija tikrinti ,tai gydytojai pagalvojo kad as noriu paduoti i teisma ant ju uz toki poziuri,net nezinau ka galvoti.Tiesiog tikrai zinau ,kad grynas absurdas,o kur toliau apskusti ta isvada nezinau.Advokate sake ,kad su tokia isvada tai net rasyti pretenzija nera prasmes.
Atsakyti
QUOTE(Diari @ 2012 12 01, 12:24)
Ne ,aciu dievui cia ne baudziamoji byla.Mano dukria pramogos metu (jojimas) palikus be instruktores priezuros ,zirgas numete dukra ir ji kai nukrito ant nugaros ,sulauze stubura 3 vietuose.iskart ligonineje to nepastebejo,nes sake kad kompresija,gali nesimatyt,tik po menesio po pokartotino rentgeno pamate.As norejau parasyti tam zirgynui pretenzija,bet advokate sake ,kad reikia pradziai nustatyti sveikatos suzalojimo laipsni.Gavau toki atsakyma:,kad dukros stuburo luziai atsizvelgiant i rentgena buvo padaryti daugiau negu puses metu  iki kritimo nuo zirgo.Tokio absurdo net negalejau isivaizduoti.Gal tiesiog kai pradejo komisija tikrinti ,tai gydytojai pagalvojo kad as noriu  paduoti i teisma ant ju uz toki poziuri,net nezinau ka galvoti.Tiesiog tikrai zinau ,kad grynas absurdas,o kur toliau apskusti ta isvada nezinau.Advokate sake ,kad su tokia isvada tai net rasyti pretenzija nera prasmes.



http://sena.sam.lt/l...akymai?id=24940

reiktu ieskoti kazkur cia info. Taisyklese prabegom neradau, bet sitoje svetaineje nurodytais kontaktais jums turetu atsakyti.
http://www.vtmt.lt/p...eises-aktai.php
Atsakyti
QUOTE(Realesne @ 2012 12 01, 17:55)
http://sena.sam.lt/l...akymai?id=24940

reiktu ieskoti kazkur cia info. Taisyklese prabegom neradau, bet sitoje svetaineje nurodytais kontaktais jums turetu atsakyti.
http://www.vtmt.lt/p...eises-aktai.php

Aciu. smile.gif
Atsakyti