Įkraunama...
Įkraunama...

Reikalingas teisinis patarimas

Sveiki
Noreciau paklausti vieno dalyko.Zmogus iseina i atostogos ir atostoginiai turi buti ismokami pries 3 d.iki atostogu.Dabar jau prasidejo atostogos ir atostoginiu nepervesta.
Ar yra toks istatymas pratesti atostogos tiek dienu,kiek buvo uzdelsiamas atostoginiu ismokejimas?
Gal kas galite padeti smile.gif aciu
Atsakyti
QUOTE(Gulia @ 2012 07 24, 15:20)
Sveiki
Noreciau paklausti vieno dalyko.Zmogus iseina i atostogos ir atostoginiai turi buti ismokami pries 3 d.iki atostogu.Dabar jau prasidejo atostogos ir atostoginiu nepervesta.
Ar yra toks istatymas pratesti atostogos tiek dienu,kiek buvo uzdelsiamas atostoginiu ismokejimas?
Gal kas galite padeti smile.gif aciu


Pirmiausia reikėtų žinoti prieš kiek dienų pateikėte prašymą atostogoms, nes nuo to daug kas priklauso...

Šiaip darbo kodeksas numato, kad atostoginiai mokami ne vėliau kaip prieš tris kalendorines dienas iki kasmetinių atostogų pradžios ir jeigu darbuotojui nurodytu laiku nesumokama, kasmetinės atostogos jam pratęsiamos tiek dienų, kiek buvo delsiama sumokėti atostoginius.

BET darbuotojas turi informuoti darbdavį dėl atostogų suteikimo likus pakankamai laiko iki jų pradžios, kad darbdavys galėtų priimti sprendimą dėl atostogų suteikimo bei išmokėti atostoginius.

Jei pranešta laiku, o darbdavys neišmokėjo atostoginių, galite pareikšti pageidavimą pratęsti atostogas tiek dienų, kiek darbdavys delsė išmokėti atostoginius. Šia teise pasinaudoti galite tik šį savo sprendimą suderinus su darbdaviu atostogoms dar neprasidėjus, jų metu arba per protingą terminą atostogoms pasibaigus.

Jei atostogų prašymą pateikėte prieš trumpesnį nei trijų dienų laikotarpį, iš esmės sutikote su kita atostogų apmokėjimo tvarka, nei numato DK, ir atsisakėte teisės reikalauti, kad kasmetinės atostogos būtų pratęsiamos.







Atsakyti
QUOTE(Ronny @ 2012 07 24, 15:54)
Pirmiausia reikėtų žinoti prieš kiek dienų pateikėte prašymą atostogoms, nes nuo to daug kas priklauso...




Atostogu laikas buvo zinomas rudeni 2011 metu
Atsakyti
QUOTE(Gulia @ 2012 07 24, 23:59)
Atostogu laikas buvo zinomas rudeni 2011 metu


žinomas - tai turite omenyje pagal sudarytą atostogų grafiką? ne tai svarbu, svarbu kada pateiktas pats prašymas suteikti atostogas, kada įformintas įsakymas jas suteikti. variantus su pasekmėm jau aprašiau ankstesniame poste.
Atsakyti
Sveiki, reikalingas patarimas. Buvau atleistas iš darbo paties prašymu, tačiau paskutinią darbo dieną darbdavys taip ir neatsiskaitė su manimi. Šiuo metu jis skolingas už beveik du mėnesius ir nepanaudotas atostogas. Esu tokioje situacijoje, jog negaliu laukti išmokėjimo savaitę ir ilgiau. Ką tokiu atveju daryti, ar galiu jau kitą dieną kreiptis į teismą? Gal kas žinote kokia tvarka ir kokias procedūras reikia atlikti tam reikalui?

Ačiū.
Atsakyti
QUOTE(giedrute86 @ 2012 07 25, 11:13)
Sveiki, reikalingas patarimas. Buvau atleistas iš darbo paties prašymu, tačiau paskutinią darbo dieną darbdavys taip ir neatsiskaitė su manimi. Šiuo metu jis skolingas už beveik du mėnesius ir nepanaudotas atostogas. Esu tokioje situacijoje, jog negaliu laukti išmokėjimo savaitę ir ilgiau. Ką tokiu atveju daryti, ar galiu jau kitą dieną kreiptis į teismą? Gal kas žinote kokia tvarka ir kokias procedūras reikia atlikti tam reikalui?

Ačiū.

Kreipkites i darbo inspekcija.
Atsakyti
sweiki norejau pasiteirauti jai tevas mire ar galejo jis kokiu skolu palikti dukroms,tarkim ten uzlizingus ar dar?ir kur kreiptis kad tiksliai patikrintu ar nera skolu?
Atsakyti
sveiki.turiu klausima.gyvenu norvegijoje,lietuvoje nagrinejamoje seimos byloje ieskove praso teismo mane iskviesti liudytoja.neturiu nei noro nei laiko sioje byloje dalyvauti,juolab kad gyvenu kitoje salyje ir atvykimas man sukeltu daug nepatogumu .visu pirma reiketu atsiprasyti is darbo,arba naudoti savo atostogas,ko daryti visiskai nesu linkusi.reiketu pirkti bilietus skristi i lietuva,kas kainuotu nemazus pinigus,prarasciau kelias darbo dienas,kai per viena diena uzdirbu 400lt.ar gyvenimas kitoje salyje gali buti pakankama priezastis teismui,kad man nereiketu vykti?kas apmokes man visas su vykimu susijusias islaidas ir pinigus uz kiekviena prarasta darbo diena?
Atsakyti
QUOTE(anze20 @ 2012 07 25, 08:34)
sweiki norejau pasiteirauti jai tevas mire ar galejo jis kokiu skolu palikti dukroms,tarkim ten uzlizingus ar dar?ir kur kreiptis  kad tiksliai patikrintu ar nera skolu?


gali palikt. skolos paveldimos kaip ir turtas. skolaas suzinosite tik tada jei kreipsites i teisma del palikimo apyraso sudarymo, teismui priemus sprendima del turto apyraso sudarymo, antstolis uz papildomus pinigelius padarys jusu tevo skolu ir turto apyrasa.
Atsakyti
Gal kas susidure su preliminariomis sutartimis?
Pasiraseme tokia sutarti del buto pirkimo. Isipareigojome pirkti iki rugpjucio 15d. Sutartyje nera avanco ir nera baudos sumos. Sia sutarti teikeme teismui del leidimo pirkti si buta. Kitaip tariant sutartis yra paviesinta. Pardavejai pranese, kad sudare dar viena sutarti jau su kitais pirkejais, kurie pasiule didesne suma ir dave avanca. Ar galioja sutartis? Ar jie gali taip paprastai nutraukti su mumis sutarti nepraejus terminui ir parduoti buta kitiems?
Atsakyti
QUOTE(Jorinte @ 2012 07 27, 19:18)
Gal kas susidure su preliminariomis sutartimis?
Pasiraseme  tokia sutarti del buto pirkimo. Isipareigojome pirkti iki rugpjucio 15d. Sutartyje nera avanco ir nera baudos sumos. Sia sutarti teikeme teismui del leidimo pirkti si buta. Kitaip tariant sutartis yra paviesinta. Pardavejai pranese, kad sudare dar viena sutarti jau su kitais pirkejais, kurie pasiule didesne suma ir dave avanca. Ar galioja sutartis? Ar jie gali taip paprastai nutraukti su mumis sutarti nepraejus terminui ir parduoti buta kitiems?


gali
Atsakyti
Tai taip iseina kad nieko neverta preliminari sutartis. Ar galime prasyti kompensacijos kokios? Nes nesudarant pirkimo sutarties esame kitiem isipareigoje moketi bauda, nes spaudzia terminas del buto pardavimo.
Papildyta:
Tai taip iseina kad nieko neverta preliminari sutartis. Ar galime prasyti kompensacijos kokios? Nes nesudarant pirkimo sutarties esame kitiem isipareigoje moketi bauda, nes spaudzia terminas del buto pardavimo.
Atsakyti