Įkraunama...
Įkraunama...

Reikalingas teisinis patarimas

Greit vestuvės t.y po poros savaičių. Pavardę imsiu vyro, bet dokumentus tvarkysiuos tik po kelionės. Kartu norėčiau pasikeisti ir vardą. Ar man reiks du kartus keisti pasą, nes kiek žinau vardo pakeitimo procedūra trunka apie 3mėn, o pavardės apie mėnesį? ir ar pradedant tvarkyti vardo keitimo dokumentus nebus problemų su keliones?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MeiLLi: 14 gegužės 2012 - 11:46
QUOTE(prabegom123 @ 2012 05 14, 11:45)
Labukas visoms 4u.gif
Norejau paklausti, tik nezinau ar sitoj temoj ylindau. Esu daugiavaike mama, nedirbanti, vyro mazos pajamos. Ik siol gaudavom socialine parama, dabar nueme, nes senele uzrase man buta, bet su salyga,kad tuo butu naudosiuos tik po jos mirties. Tas butas mano vardo, bet as teisu i ji neturiu. tai socialini mums nueme, nes virsija turta. Bet as jokiu pajamu is to buto negaunu, dar senele priziureti turiu, tai gal kas galit pagelbet atsakyti, kodel mano vaikai neteko paramos, kuom jie kalti, kad turto per daug, nors as juo nesnaudoju, gal ta senele mane pragyvens, o ji nera dar sena.


Teisiskai turtas yra jusu. Kad ten dar vis gyvena kitas asmuo nieko nekeicia. Tokios socialines paramos gavimo salygos.
Galit nutraukti sudaryta rentos sutarti bendru sutarimu, tada turtas grys tai senelei.
Atsakyti
O jeigu nutraukus sutarti r senele man testamenta peraso?
Tik testamenta ji bele kada gal pakeisti turbut, nera taip saugu kaip dovanojimas,ar kita sutarts?
Atsakyti
Sveikos,

norėčiau paklausti, gal yra dirbančių notarų biure ir galės man atsakyti: turiu vekselio kopiją. Ar galiu ją pateikti notarui, kad išduotų vykdomąjį įrašą? ar būtinas vekselio originalas?
Atsakyti
Laba diena, norėčiau sužinoti nuo ko pradėti ir apskritai ar įmanoma išviso ką nors pakeisti. Situacija yra tokia, šiuo metu mano vyras ir aš susiginčijuome su mama (anyta) dėl buitynių nereikšmingų dalykų ir dabar jį reikalaują, kad mes su dviem vaikais (vyresniai 5m, mažesniai 10mėn.) atlaisvintume butą arba mokėtume nuomos mokestį, bet ji nori kad mes išsikraustume. Vyras būdamas 12m. pagal testamentą gavo palikimą iš senelio (savo mamos tėvo), kuriuo pasinaudoti galėjo kai jam sukaks 18m. Palikimas buvo 1ha žemės sklypas su namų ir ūkinėmis pastatomis. Dalis žemės buvo parduota ir už šiuos pinigus nupirkti du naujos statybos butai (3kam. ir 2kam.). Pirkimo dokumentai ir butai yra apiforminti anytos vardu, nors jie yra nupirkti iš palikimo kuris priklausė mano vyrui. 3kam. bute gyvena viena anyta, 2kam. - mes. Klausymas būtų toks, ar galime pertvarkyti butų dokumentus vyro vardu, kad ji neturėtų teisės mus išvaryti, nors vieno buto (3kam.)?
Atsakyti
QUOTE(DykumosSniegas @ 2012 05 14, 12:35)
Sveikos,

norėčiau paklausti, gal yra dirbančių notarų biure ir galės man atsakyti: turiu vekselio kopiją. Ar galiu ją pateikti notarui, kad išduotų vykdomąjį įrašą? ar būtinas vekselio originalas?



butinas
Atsakyti
Sveikos.po teismo,likus dienai iki teismo nutarties isigaliojimo as ja pasiemiau is rastines.bet ant nutarties uzdejo antspauda 'neisiteisejes'.ar sita nutartis galios,ar reikia eiti i teisma,kad isduotu nauja?
Atsakyti

norim parduot savo buta ,yra nepilnameciu vaiku .turiu sudarius rentos sutarty (dalis namo)
ar parduodant buta galeciau /uztektu paaiskint ,kad vaikai gyvens rentos sutarties numatytam nekilnojamam turte
p.s su rentos moketoja nutare parduoti ir ta nekilnojama turta,kad galetume isigyt viena didesny?ar pirma bandyt parduot rentos sutartim padaryta nekilnojama turta ?
Aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(domutiene @ 2012 05 14, 17:48)
Laba diena, norėčiau sužinoti nuo ko pradėti ir apskritai ar įmanoma išviso ką nors pakeisti. Situacija yra tokia, šiuo metu mano vyras ir aš susiginčijuome su mama (anyta) dėl buitynių nereikšmingų dalykų ir dabar jį reikalaują, kad mes su dviem vaikais (vyresniai 5m, mažesniai 10mėn.) atlaisvintume butą arba mokėtume nuomos mokestį, bet ji nori kad mes išsikraustume. Vyras būdamas 12m. pagal testamentą gavo palikimą iš senelio (savo mamos tėvo), kuriuo pasinaudoti galėjo kai jam sukaks 18m. Palikimas buvo 1ha žemės sklypas su namų ir ūkinėmis pastatomis. Dalis žemės buvo parduota ir už šiuos pinigus  nupirkti du naujos statybos butai (3kam. ir 2kam.). Pirkimo dokumentai ir butai yra apiforminti anytos vardu, nors jie yra nupirkti iš palikimo kuris priklausė mano vyrui. 3kam. bute gyvena viena anyta, 2kam. - mes. Klausymas būtų toks, ar galime pertvarkyti butų dokumentus vyro vardu, kad ji neturėtų teisės mus išvaryti, nors vieno buto (3kam.)?


situacija pakankamai paini. Be teismo nieko nepadarysit. O kaip teisme sektusi pakeisti buto savininka, sunku be dokumentu pasakyti. Patarciau su teisininku tiesiogiai pasikalbeti.
Papildyta:
QUOTE(prabegom123 @ 2012 05 14, 13:51)
O jeigu nutraukus sutarti r senele man testamenta peraso?
Tik testamenta ji bele kada gal pakeisti turbut, nera taip saugu kaip dovanojimas,ar kita sutarts?


Testamentu "aprasyta" turta galima priimti tik po testatoriaus mirties, taigi jus savininke taptumet tik po jos mirties.
Taip, testamenta galima bet kada pakeisti.
Atsakyti
Laba diena, noriu paklausti gal kas esat susidure su tokia situacija. As turiu dukra kuria auginau viena, dabar turiu taip vadinama sugyventini, su kuriuo esame jau desimt metu ir turime bendra dukryte. Vestuves jau planuojame, bet gal uz kokiu 2 metu, nes dabar tiesiog finansine padetis ne tokia , kad keltume vestuves. Beda ta, kad nebegauname kompensacijos uz buta, nes pirmajai nepriteisti alimentai , o dabar to padaryti nematau jokiu galimybiu. Klausimas toks ar galetu sugyventinis isivaikinti pirmaja daukra, nors mes ir nevede?
Atsakyti
QUOTE(Orintuliuliux @ 2012 05 15, 10:20)
Laba diena, noriu paklausti gal kas esat susidure su tokia situacija. As turiu dukra kuria auginau viena, dabar turiu taip vadinama sugyventini, su kuriuo esame jau desimt metu ir turime bendra dukryte. Vestuves jau planuojame, bet gal uz kokiu 2 metu, nes dabar tiesiog finansine padetis ne tokia , kad keltume vestuves. Beda ta, kad nebegauname kompensacijos uz buta, nes pirmajai nepriteisti alimentai , o dabar to padaryti nematau jokiu galimybiu. Klausimas toks ar galetu sugyventinis isivaikinti pirmaja daukra, nors mes ir nevede?

O kaip su tevyste pirmosios? ar yra nustatyta? jei yra tai tuomet biologinis tevas turėtų jos atsisakyti. ir tuomet sugyventinis pripažintų kaip savo vaiką. Jei nėra tai nueinat pas notarą ir tiesiog pripažįstate tėvystę, greita ir paprasta.
Atsakyti
QUOTE(Jaltute4 @ 2012 05 14, 21:04)
Sveikos.po teismo,likus dienai iki teismo nutarties isigaliojimo as ja pasiemiau is rastines.bet ant nutarties uzdejo antspauda 'neisiteisejes'.ar sita nutartis galios,ar reikia eiti i teisma,kad isduotu nauja?

4u.gif
Atsakyti