Įkraunama...
Įkraunama...

Reikalingas teisinis patarimas

QUOTE(Koma @ 2012 04 23, 13:11)
Laba diena, gal galima butu gauti konsultacija. Situacija tokia:

Vyras pareiske nora skirtis. Priezastis, kita moteris, buvusi dar iki musu santykiu. Pripazino, kad manimi buvo tik pasinaudota, kad ja pamirsti, deja jam nepavyko ir jis grizo pas ja. Nori skyrybu...

Auginame du vaikus 1.5m ir 5m. Sutinka joms moketi alimentus po 500lt (jau dabar juos pervedineja, nors skyrybu dar nebuvo). Butas pirktas uz paskola, kuris pirktas iki santuokos, bet mums jau bunant kartu (kartu rinkom, isikurinejom). Daug i ji idejau - tiek finansiskai, tiek idejiskai...Be to, dalis paskolos jau ismoketa. Paskola vyro vardu, imokas mokejo jis.

Dabar esame su dukromis isvykusios, ir pastebejau skelbima, kad vyras parduoda buta. Kaip ir neturesime kur grizti, jei jis ji parduos. Parduoda uz didesne suma nei imta paskola. Naturalu, nes buto verte tikrai padidejusi, ir ne be mano pastangu. Esame visos deklaruotos tame bute. Ar gali jis taip elgtis ir parduoti ji be mano sutikimo? Jis tai daro tam, kad nebebutu kliuciu taikiai issiskirti, nes nebebus ka dalintis. Buvau pasakiusi,kad bendru sutarimu nesiskirsiu,nes visgi jis kaltas sioje situacijoje, kad manimi pasinaudojo. Bet gi yra dar ir vaikai. Negi jie taip gali buti ismesti i gatve?

Dar turime viena bendra paskola. Mokejimai buvo vykdomi per puse ir tebera vykdomi. Nors to turto nebera, bet savo dalis mokame abu iki siol. Jis laidavo, kad as imokas mokesiu. Man nebemokant savo dalies, turetu moketi jis uz abu? Nes kol paskola neatidalinta, minejo,kad negalime skirtis, todel praso susimoketi savo dali greiciau. Taciau, kai pamaciau,kad jis parduoda buta, manau, kad susimokes ta savo dali, o as liksiu su savaja. Nors tada bankas nebetures garantiju, kad as turesiu is ko moketi...Ar galeciau savo imoku nebemoketi, ir kad bankas tada is jo reikalautu abieju daliu? bet tada bijau, kad alimentu vaikams nebemokes...
Aciu uz konsultacija.

Kebli situacija. Buto jis parduoti negalėtų, neleistų dokumentų sutvarkyti nes santuokoje yra nepilnamečiai vaikai. Reikia leidimo jam parduoti. Ji berots turi duoti vaikų teisės ir t.t., O skelbimą įdėti dar ne viskas.
Paskolas ir turtą dalina lygiomis dalimis(solidariai), bet šiuo klausimu negaliu daug konsultuoti nenusimanau., Galite mėginti įrodyti, kad ir jūs į tą butą daug investavote.
Tačiau patarčiai grįšti į Lietuvą, nusisamdyti advokatą ir pradėti reikalus. O ne forume konsultuotis.
Nes jai pažįstamų turi pas mus lietuvėlėje galima per juos gauti tuos leidimus butui parduoti, o kad butas jo vardu tai tik jo naudai. Suskubkite greičiau tvarkyti reikalus. 4u.gif
Atsakyti
sveiki,

oi pas mane iri situacija ziauri,su ex vyru buvome santuokoje pasieme irgi busto paskola,nusipirkome buta,jis savaime aisku kainuoja dvigubai dabar maziau,
taigi dabar mes issikyreme,skirybos buvo taikios abu sutareme taip,jis man pries skirybas pasake kad uz buto paskola mokes pats,ir buta pasiliks sau,ir kai gales bankui irodyti kad gali issimoketi buto paskola vienas perims viska jis pats,taip susitarem,daiktus issidalinom,padavem skirybom,jos buvo greitos nebrangios,papratos,skirybu dokumentuose irasyta daiktai issidalinti iki skirybu,kas kam kokie priklauso nenurodyta,o del paskolos liko viskas kaip buve,iki skirybu,utartis nesikeite,abu likome solidarus.
taigi,po skirybo praejo savaite,jis man pareiske,butas lieka per pus,mat jis mane kad esu laiduotoja tik,tad nelabai jau priista prie paskolos,o usizinojo kad skaitausi bendrasavininke,tai nusprende kam jam vienam moketi viska jei esu ir as blink.gif

mokescius padalino perpus,yra atskiros saskiatos,paskola pakolkas sustabdyta metams,man tuo metu jis nedirbo,o mano pajamos moketi neisnese,dabar jis dirba uzsienyje,
toliau,as noriu i buta ileisti nuomininkus,i savo dali,nes jis siaip tai nesutiko nuomoti,as pasikalbejau su advokatu pasake i savo dali galiu ileisti ka noriu,nes man svarbu kad butu zmogus kuris sumokes man nors komunalines,bet butas yra ziauriam stovyje,mat jis pamanes kad pasiliks buta savo pradejo remonta tapetai nuplesyti,na zodziu perdirbes pridirbes,po to kai pasakiau ileisiu nuomininkus,jis isvis issilupo visa vituvini,ji issinese dujine virykle,kriaukle ,as buvau soke,kaip as galiu kazka ten dabar ileisti gyventi kai nieko ten nebera,ten turiu investuoti pinigus kad atstatyti viska,
parsiau as pareiskima i policija kad dingo bendro naudojimo patalpos daiktai,nes as ju jam tikrai nepalieku,bet dabar laukiu is ten atsakymo kas kaip,jis jau buvo pakviestas apklausimui,kiek supratau ji apkaltino kaip vagyste,bet jis man reiskia kad ten jo daiktai,nors nei mano nei jo daiktu kas kam padalinta nera nurodyta,
na zodziu pas mus valakita tikra.
ir nezinau ka daryti,jis pasake duok i tieisma,grazinti ju jis taip negrazins,
su vienu zmogum konsultatuvaus kuris ismano tai,skaite mano skirybu nutarty,tai pasake ji kad siaip realiai jis gali ir negrazinti virtuvinio,nes daiktai issidalinti,ir kas kam priklauso nenurodyta,bet cia vel nesamone,logiskai mastan as buto puse pasilieku ir imu atsisakau virtuvinio leidziu jam issinesti,kad man liktu tuscia,
o ir dar taip iseitu as dabar kazka isinesu i ta buta kokia lova savo,jis paima isnesa man ja,ir pasako cia jo,o kaip as isrodau kad ja atsinesiau pasidejau sau,man kazkoks nelogiskumas visai,
ka jus manot apie sia situacija,kaip man elgtis?
Atsakyti
Turta paveldeje trys zmones, du is ju didesne dali ir jie nori parduot, bet tas trecias su maziausia dalim nesutinka. Ar galima teisiskai priversti zmogu parduot? Ar reikia laukti jo malones...
Atsakyti
QUOTE(gandrė @ 2012 05 02, 21:50)
Turta paveldeje trys zmones, du is ju didesne dali ir jie nori parduot, bet tas trecias su maziausia dalim nesutinka. Ar galima teisiskai priversti zmogu parduot? Ar reikia laukti jo malones...


priversti parduoti negalima. galit parduoti tik savo dalis. pirmenybes teise pirkti turi tas treciasis savininkas, jei jis atsisako - bet kam kitam. Pirkti is jusu jis taip pat neprivalo.
Atsakyti
Hey,
ar gali kasnors rekomenduoti patikimą, profesionalų ir saikingų įkainių advokatą, turintį patirtį su nuobaudomis valstybės tarnautojams (mano atveju - atleidimu iš darbo)? VILNIUJE.
Ačiū.
Atsakyti
Sveikos.man tika pasibaige teismas del alimentu.koki rasta reikia is teismo pasiimti.po 7dienu isigaliojus teismo nutarimui?tikrai kvailas klausimas,bet man taip galva susisuko,kad net nepamenu ka teisme sake. 4u.gif
Atsakyti
sveiki,
norėjau paklausti gal kas žino, ar gali kitas asmuo atsiimti ištuokos liudijimą, kokių tam reikia dokumentų?
Atsakyti
QUOTE(gandrė @ 2012 05 02, 19:50)
Turta paveldeje trys zmones, du is ju didesne dali ir jie nori parduot, bet tas trecias su maziausia dalim nesutinka. Ar galima teisiskai priversti zmogu parduot? Ar reikia laukti jo malones...

[CODE]

priversti - ne.
Atsakyti
QUOTE(Jaltute4 @ 2012 05 04, 09:22)
Sveikos.man tika pasibaige teismas del alimentu.koki rasta reikia is teismo pasiimti.po 7dienu isigaliojus teismo nutarimui?tikrai kvailas klausimas,bet man taip galva susisuko,kad net nepamenu ka teisme sake. 4u.gif

Vykdomaji rasta
Atsakyti
istekejus ir pakeitus pavarde ar butinai reikia keist visus dokumentus,pvz:buto dokumentus,zemes dok.ir kad gauti nasles pasalpa.Pries 12m.anyta istekejo bet pavardes pase nepakeite.Mirus vyrui jo buta pasidalino perpus su vyro sunum.Buvo metrikacijos sk.iseme liudijima del santuokos ir be rupesciu paeme puse priklausancio buta.Bet nasles pasalpos negali gaut nes pavarde pase jos sena o ne buv.vyro.Jei pasake kad reikia keis pasa bet ji bijo kad tada reikes visus dokumentus keis ir kad pinigu daug tam reikialuj reikia skirt kuriu ji neturi.
Atsakyti
QUOTE(rionka @ 2012 05 13, 14:19)
istekejus ir pakeitus pavarde ar butinai reikia keist visus dokumentus,pvz:buto dokumentus,zemes dok.ir kad gauti nasles pasalpa.Pries 12m.anyta istekejo bet pavardes pase  nepakeite.Mirus vyrui jo buta pasidalino perpus su vyro sunum.Buvo metrikacijos sk.iseme liudijima del santuokos ir be rupesciu paeme puse priklausancio buta.Bet nasles pasalpos negali gaut nes pavarde pase jos sena o ne buv.vyro.Jei pasake kad reikia keis pasa bet ji bijo kad tada reikes visus dokumentus keis ir kad pinigu daug tam reikialuj reikia skirt kuriu ji neturi.


nuosavybes dokumentu, visokiu issilavinimo atestatu ir t.t. keisti nereikia. Del sodros ismoku nezinau.
Atsakyti
Labukas visoms 4u.gif
Norejau paklausti, tik nezinau ar sitoj temoj ylindau. Esu daugiavaike mama, nedirbanti, vyro mazos pajamos. Ik siol gaudavom socialine parama, dabar nueme, nes senele uzrase man buta, bet su salyga,kad tuo butu naudosiuos tik po jos mirties. Tas butas mano vardo, bet as teisu i ji neturiu. tai socialini mums nueme, nes virsija turta. Bet as jokiu pajamu is to buto negaunu, dar senele priziureti turiu, tai gal kas galit pagelbet atsakyti, kodel mano vaikai neteko paramos, kuom jie kalti, kad turto per daug, nors as juo nesnaudoju, gal ta senele mane pragyvens, o ji nera dar sena.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo prabegom123: 14 gegužės 2012 - 11:46