Įkraunama...
Įkraunama...

Reikalingas teisinis patarimas

laba diena, reikalinga Protingu merginu pagalba smile.gif

siuncia mano abu 2m ir 4m vaikucius i sanatorija, zinodama savo vaiku charakterio ir elgesio ipatybes, zinau, kad proceduru bus neimanoma atlikti man vienai su jais dviem.
ligoniu kasos man duoda rinktis arba as viena vaziuoju su dviem vaikais arba vaziuoju du kart po viena vaika. as noreciau vazuoti tuo paciu metu su vienu vaiku, o kitam vaikui lydinciu asmeniu paimti aukle.

2008 m. sausio 17 d. Nr. V-50
istatyme parasyta, kad vaikui iki 7 m turi buti skirtas lydintis asmuo, nerandu kur nurodo, kad jokiu budu negalima skirti 2 vienos seimos vaikams 2 lydinciu asmenu.
valstybei as jokios zalos nepadarau.
aciu uz pagalba isanksto.
Atsakyti
QUOTE(sokeja1981 @ 2012 04 03, 08:38)
laba diena, reikalinga Protingu merginu pagalba smile.gif

siuncia mano abu 2m ir 4m vaikucius i sanatorija, zinodama savo vaiku charakterio ir elgesio ipatybes, zinau, kad proceduru bus neimanoma atlikti man vienai su jais dviem.
ligoniu kasos man duoda rinktis arba as viena vaziuoju su dviem vaikais arba vaziuoju du kart po viena vaika. as noreciau vazuoti tuo paciu metu su vienu vaiku, o kitam vaikui lydinciu asmeniu paimti aukle.

2008 m. sausio 17 d. Nr. V-50
istatyme parasyta, kad vaikui iki 7 m turi buti skirtas lydintis asmuo, nerandu kur nurodo, kad jokiu budu negalima skirti 2 vienos seimos vaikams 2 lydinciu asmenu.
valstybei as jokios zalos nepadarau.
aciu uz pagalba isanksto.


jau pamaciau, kad 2011.07.07 korekcijoje
1.5. Išdėstau 22 punktą taip:
„22. Vaikai iki 8 metų turi teisę vykti į medicininės reabilitacijos įstaigas lydimi slaugančio asmens. Į medicininės reabilitacijos įstaigas vykstančius kelis tos pačios šeimos vaikus lydi tik vienas slaugantis asmuo.

cia tikriausiai jau nieko nebeisgalvosi.
Atsakyti
QUOTE(Otuxe @ 2012 04 02, 18:44)
jei vakas bus irodyta, kad jo, ar galimybe yra augint savaite jis, savaite motina, ar tada reiketu moket alimentus?
ir kokios galimybes yra vaika prisiteist augint jam?(ji neturi gyvenamosios vietos, gyvena is pasalpu,bastosi naktimis, turim irodymu. o brolis turi gyvenamaja vieta,iesko darbo)

Nesvarbu su kuriuo is tevu yra nustatoma gyvenamoji vieta ir globa, ABU tevai turi pareiga islaikyti vaika ir juo vienodai rupintis.

Kad kas savaite vaikas gyventu tai pas viena is tevu taip nebus, nes vaikui reikia pastovumo, ji nuolat supancios iprastos aplinkos (juk pvz. tevas gali gyventi kokiam Kaune, motina Vilniuj, tai isivaizduokit koks blaskymasis gaunasi, o vaikas priprastes buna pries vienos vietos, darzelio, draugu ir pan. ).

Jei motina nesirupina vaiku, neturi pastovios gyvenamosios vietos, neturi is ko ji islaikyti, tai sakyciau tevui yra gana realios galimybes prisiteisti globa ir tokiu atveju alimentus is motinos.
Atsakyti
Laba diena,

Gal žinote kaip ar yra numatyta galimybė iš gydymo įstaigos gauti gydymo kortelės kopiją ar išrašą? Paskambinus į informaciją, informavo, kad būtina atvažiuoti ir parašyti prašymą. Bet koks gali būti prašymas jei tyrimai apmokami ligonių kasų ir jie man pačiai atlikti. Gydytojų atsakymai šeimos gygytojui būna labai primityvūs. Aš pati gyvenu 150 km. nuo klinikos ir esu dirbanti taigi galimybės vien tik dėl kortelės kopijos pasidarymo neturiu. Gal tai šeimos klinika turėtų išsiųsti prašymą? Klinikos vidaus taisyklėse rašoma, kad privalo išduoti ligos istorijos kopiją pagal LR įstatymus.
gal galite pagelbėti šioje situacijoje.
Atsakyti
QUOTE(Erdene @ 2012 04 04, 15:08)
Laba diena,

Gal žinote kaip ar yra numatyta galimybė iš gydymo įstaigos gauti gydymo kortelės kopiją ar išrašą? Paskambinus į informaciją, informavo, kad būtina atvažiuoti ir parašyti prašymą. Bet koks gali būti prašymas jei tyrimai apmokami ligonių kasų ir jie man pačiai atlikti. Gydytojų atsakymai šeimos gygytojui būna labai primityvūs. Aš pati gyvenu 150 km. nuo klinikos ir esu dirbanti taigi galimybės vien tik dėl kortelės kopijos pasidarymo neturiu. Gal tai šeimos klinika turėtų išsiųsti prašymą? Klinikos vidaus taisyklėse rašoma, kad privalo išduoti ligos istorijos kopiją pagal LR įstatymus.
gal galite pagelbėti šioje situacijoje.

Gydymo kortele priklauso gydymo istaigai. Gydymo istaiga gali isduoti kopijas arba israsa is ligos korteles. Poliklinikose nustatyti yra ikainiai uz kopijas netgi. Reikia rasyti prasyma, arba paprasyti savo gydytojos kad ji parengtu israsa. Poliklinika neturi teises tureti tik tos aprasymus uz kurios Jus asmeniskai sumokejote is savo lesu.
Atsakyti
Esu labai keblioje situacijoje su darbdaviu verysad.gif kovoju su vejo malunais.....ir labai reikia teisinio patarimo. Tiesa pasakiua kreipiausi i darbo inspekcija ir i privatu teisininka kuris konsultuoja telefonu, gavau du visiskai skirtingus atsakymus i man rupima klausima blink.gif O situacija tokia: po motinystes atostogu turiu gryzti i darba, taciau darbdavys tvirtina, kad mano vietos nebera, o tiksliau tai nebera tiek darbo ir is 5 dirbusiu ta pati darba yra palikti 3 darbuotojai bei jiems isdalintas visas darbas. vietoje manes laikinai niekas nebuvo priimtas. Darbdavys pasiule kitas pareigas taciau su tuo paciu atluginimu, kadangi pareigos butu bent 2 kartus zemesnes nei mano ankstesnes pareigos as atsisakiau, nes tikrai neturiu jokio intereso gadinti savo darbo biografijos....Tada pasiule atleisti saliu susitarimu, bet su daug mazesne iseitine kompensacija negu man priklauso (imoneje pradirbau 9 metus) Irgi atsisakiau, pasakiau, kad sutiksiu tik su man priklausancia iseitine kompensacija. Tada jie sugalvojo kita plana: mane zada pervesti i kita padalini su ta pacia alga ir tomis paciomis pareigybemis plius padaryti prieda prie darbo sutarties ir nustatyti plana kuri privalesiu ivykdyti (jokio plano anksciau nebuvo, turejau fiksuota atlyginima). Jeigu neivykdau plano viena menesi man mazina alga 20proc, po menesio dar 20proc ir trecia menesi jau gali atleisti kaip nenasu darbuotoja. Tame ofise i kuri mane pervesti nori nera jokio klientu srauto, o plana sukurs labai dideli, todel as jo ivykdyti tikrai negalesiu. taip pat jie aiskina, kad as negaliu atsisakyti perkelimo i kita filiala, nors mano darbo sutartyje yra nurodytas adresas kur as dirbu ir kur dirbau 9 metus. Jie aiskina, kad tai imones registracijos adresas (taip ir yra, nes tai pagrindinis ju ofisas) ir jie turi pilna teise perkelti mane i bet kuri kita filiala tomis paciomis pareigomis, uzmokesciu bei darbo valandomis. As galvoju, bei darbo inspekcija sako, kad tai jau butu darbo sutarties keitimas ir as galiu su juo nesutikti. Teisininkas sako, kad tai nera traktuojama kaip darbo sutarties pakeitimas....ir jeigu jie parasys isakyma man dirbti tame filiale, o as atsisakysiu, tai bus grubus darbo pazeidimas ir mane gales atleisti be jokiu iseitiniu kompensaciju...
Esu visiskoje neviltyje, nes niekaip negaliu issiaiskinti kaip yra is tikro, internete nerandu jokios konkrecios informacijos siuo klausimu verysad.gif todel rasau cia, su viltimi, kad kas nors yra susidures su panasia situacija ir galetu ja pakomentuoti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Tutikutė @ 2012 04 05, 13:19)
Esu labai keblioje situacijoje su darbdaviu verysad.gif  kovoju su vejo malunais.....ir labai reikia teisinio patarimo.



Pagal DK 180str. 3 d. Per šį atostogų laikotarpį paliekama darbo vieta (pareigos), išskyrus atvejus, kai įmonė visiškai likviduojama.
Pagal šį straipsnį privalote grįžti į savo darbo vietą. Nebent įmanomi kažkokie apėjimai, nes daugiau ir nesigilinau į DK.
Atsakyti
QUOTE(Tutikutė @ 2012 04 05, 14:19)
Esu labai keblioje situacijoje su darbdaviu verysad.gif  kovoju su vejo malunais.....ir labai reikia teisinio patarimo. Tiesa pasakiua kreipiausi i darbo inspekcija ir i privatu teisininka kuris konsultuoja telefonu, gavau du visiskai skirtingus atsakymus i man rupima klausima blink.gif  O situacija tokia: po motinystes atostogu turiu gryzti i darba, taciau darbdavys tvirtina, kad mano vietos nebera, o tiksliau tai nebera tiek darbo  ir is 5 dirbusiu ta pati darba yra palikti 3 darbuotojai bei jiems isdalintas visas darbas. vietoje manes laikinai niekas nebuvo priimtas. Darbdavys pasiule kitas pareigas taciau su tuo paciu atluginimu, kadangi pareigos butu bent 2 kartus zemesnes nei mano ankstesnes pareigos as atsisakiau, nes tikrai neturiu jokio intereso gadinti savo darbo biografijos....Tada pasiule atleisti saliu susitarimu, bet su daug mazesne iseitine kompensacija negu man priklauso (imoneje pradirbau 9 metus) Irgi atsisakiau, pasakiau, kad sutiksiu tik su man priklausancia iseitine kompensacija. Tada jie sugalvojo kita plana: mane zada pervesti i kita padalini su ta pacia alga ir tomis paciomis pareigybemis plius padaryti prieda prie darbo sutarties ir nustatyti plana kuri privalesiu ivykdyti (jokio plano anksciau nebuvo, turejau fiksuota atlyginima). Jeigu neivykdau plano viena menesi man mazina alga 20proc, po menesio dar 20proc ir trecia menesi jau gali atleisti kaip nenasu darbuotoja. Tame ofise i kuri mane pervesti nori nera jokio klientu srauto, o plana sukurs labai dideli, todel as jo ivykdyti tikrai negalesiu. taip pat jie aiskina, kad as negaliu atsisakyti perkelimo i kita filiala, nors mano darbo sutartyje yra nurodytas adresas kur as dirbu ir kur dirbau 9 metus. Jie aiskina, kad tai imones registracijos adresas (taip ir yra, nes tai pagrindinis ju ofisas) ir jie turi pilna teise perkelti mane i bet kuri kita filiala tomis paciomis pareigomis, uzmokesciu bei darbo valandomis. As galvoju, bei darbo inspekcija  sako, kad tai jau butu darbo sutarties keitimas ir as galiu su juo nesutikti. Teisininkas sako, kad tai nera traktuojama kaip darbo sutarties pakeitimas....ir jeigu jie parasys isakyma man dirbti tame filiale, o as atsisakysiu, tai bus grubus darbo pazeidimas ir mane gales atleisti be jokiu iseitiniu kompensaciju...
Esu visiskoje neviltyje, nes niekaip negaliu issiaiskinti kaip yra is tikro, internete nerandu jokios konkrecios informacijos siuo klausimu verysad.gif  todel rasau cia, su viltimi, kad kas nors yra susidures su panasia situacija ir galetu ja pakomentuoti 4u.gif

Koks adresas darbo sutartyje ?
Pareigybinėse kas numatyta ? Ir jei jau rūpi darbas , tai su teisininku ne per telefoną reikia konsultuotis, juk sutarties nemato .
Atsakyti
QUOTE(renax @ 2012 04 08, 07:42)
Koks adresas darbo sutartyje ?
Pareigybinėse kas numatyta ? Ir jei jau rūpi darbas , tai su teisininku ne per telefoną reikia konsultuotis, juk sutarties nemato .

Sutartis tokia elementari, 1 lapas pasirasyta 2003m ten yra adresas irasytas, bet taip pat tas adresas yra ir pagrindine imones registracijos vieta, centrinis biuras, todel jis nurodytas visose sutartyse. Daugiau sutartyje yra tik mano duomenys, alga ir, kad sutartis neterminuota. Viskas daugiau nieko...
O del situacijos kad konsultavausi telefonu, tai reikalas tame, kad mane labai uzspaude i kampa ir realiai turejau viena popiete, per kuria neradau laisvo teisininko...arba tie kurie galejo priimti iskarto butu "5 kailius nulupe" visur kitur reikia registruotis konsultacijai bent pries tris dienas. Po to ispuole sventinis lakotarpis verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(renax @ 2012 03 29, 01:22)
Tai apie ką aš ir rašau, tik už tam tikras veikas gali būti traukiamas nepilnametis. Šiuo atveju mes nežinome, kokia veika ir kokio sunkumo sveikatos sutrikdimas . Labiau šiuo atveju yra aktuali BK 13 2. Asmuo, kuriam iki nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo padarymo buvo suėję keturiolika metų, atsako už nužudymą (129 straipsnis), sunkų sveikatos sutrikdymą (135 straipsnis), išžaginimą (149 straipsnis), seksualinį prievartavimą (150 straipsnis), vagystę (178 straipsnis), plėšimą (180 straipsnis), turto prievartavimą (181 straipsnis), turto sunaikinimą ar sugadinimą (187 straipsnio 2 dalis), šaunamojo ginklo, šaudmenų, sprogmenų ar sprogstamųjų medžiagų pagrobimą (254 straipsnis), narkotinių ar psichotropinių medžiagų vagystę, prievartavimą arba kitokį neteisėtą užvaldymą (263 straipsnis), transporto priemonių ar kelių, juose esančių įrenginių sugadinimą (280 straipsnio 2 dalis).
Ir privataus kaltinimo tvarka kaip buvo siūlyta nenueisi, subjektas netinkamas ir negali buti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn.Baudžiamųjų bylų dėl nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 139 straipsnio 1 dalyje, 140 straipsnio 1 dalyje, 148, 152, 154, 155, 165, 168 straipsniuose, 187 straipsnio 1 ir 3 dalyse, 188, 313 straipsniuose, procesas pradedamas tik tuo atveju, kai yra nukentėjusiojo skundas ar jo teisėto atstovo pareiškimas.Negali būti traukiamas nepilnametis už šitas veikas baudžiamojon atsakomybėn , todel ir privatus kaltinimas negalimas .Tikiuosi dabar aiškiau ką norėjau pasakyti ?


ziauru.... galima gi ir nesireiksti, jei neismanai visiskai....
Atsakyti
QUOTE(japoniuke1 @ 2012 03 20, 13:19)
Sakykite, o jeigu mes, nusipirkdami nekilnojamą turtą iš žmogaus, leidome jam pačiam likti gyventi tame name, nes jis neturejo kur eiti (tvarkesi seną savo namiuką vienkiemyje) - tačiau tas "remontas " jo užtruko apie 5 metus. O dabar, šiuo metu, jis geruoju nebeišeina, sako išeis kada panorės. cool.gif  O mes padarėm labai didelę klaidą pasitikedami juo, nes atrode padorus žmogus, ir dar vienas niuansas- mūsų nenaudai, jis ten yra priregistruotas, nes pirkdami jo neišregistravome doh.gif . Pagavome žioplį... Gal žinote išeitį?
  Ai, dar naujiena, pasikeitė spynas visas.

kaip suprantu sudaret neatlygintina nuomos/panaudos sutarti zodziu.

ka gi, siunciate registruota laiska del zodines nuomos sutarties nutraukimo, ir ipareigojate issikraustyti per 6 men., ir issamiai isaiskinate, kad bus iskeldintas is jam nepriklausanciu patalpu teismo sprendimu.

nors jeigu traktuoti kaip panauda, tai uztenka ispeti pries tris men.

Tadu kreipiates i teisma, gaunate sprendima del iskeldinimo, ir pas antstoli jo vykdyti mirksiukas.gif

Atsakyti
QUOTE(minte @ 2012 04 09, 16:45)
ziauru.... galima gi ir nesireiksti, jei neismanai visiskai....

Jūsų komentarai netaktiški, galima ir mandagiau reikštis forume. Jei žinote teisingą sprendimą (o jis bus priimtas tik teisme), tai pataisykite.
Atsakyti