QUOTE(vi_ @ 2006 12 10, 12:41)
Kaip tavo atveju sekama situacija?
Aš tiesiog stebima, galiu atvykti pas gydytoją, kada tik man neramu. Taip ir pasakė, atvyk, kai bus neramu, pati pajausi. Pradžioje važinėjau kas mėnesį. Priėmė, apžiūri, pirštas čiuopia mano limfmazgius, atsimena viską, kokie buvo, įvertina kokie dabar yra. Aš ja labai pasitikiu. Klausiu daktare kaip Jūs taip, ji atsako, ligonio vardo, pavadės nepamenu, bet konkrečią situaciją galiu prisiminti net po 15 metų. AŠ TUO TIKIU, GAL NAIVU, BET TIKIU NET LABIAU NEI ECHOSKOPAIS.
Kabėjausi su viena echoskopuotoja. Tai jos patarimai buvo: jei palikta stebėti, tai labai svarbu, kad tyrimas būtų atliekamas to paties mediko, tuo pačiu echoskopu. Kiekviena echoskopuotojas skirtingai matuoja, skirtingai rodo ir echoskopų ekranai... Įgyvendinti tai labai sunku, nebent privačiai eiti pas tą patį specialistą į privačią med. įstaigą.. Man per šiuos10 mėnesių buvo atlikta dvi echoskopijos, plaučių nuotrauka, mamograma. Vasario mėnesį laukia kaulų scintigrama.. Kraujo tyrimus 1 kart atliko šeimos gydytoja, vienąsyk neišsikentusi aš pati privačiai pasidariau, tuo pačiu ir markerį. Kraujas - geras, markeris- geras. Cukraus tyrimus padarė, nes šeimos gyd. sakė, kad po gydymo kartais sutrinka kasos veikla, viskas normoje.
QUOTE(vi_ @ 2006 12 10, 12:41)
Aš saviškiui išsyk patariau reikalauti cis-platinos. Pareikalavo, bet gydytoja pasakė, jog ši bus per stipri tokiam atvejui. Dabar turim, ką turim...
Cisplatina - labai agresyvi chemija. KMUK linkę pradėti gydyti agresyviau, jei gydyt, tai gydyt. Šiauliai tausoja ligonį, bet tausodami ir nutausoja. Rizika yra ir vienu, ir kitu atveju. Sunku pasakyti, kaip geriau. Man po agresyvios chemijos atsinaujinus augliui, negalėjo taikyti kitos, nes sakė, kad fiziškai neatlaikysiu. Operavo, nors prieš tai operacija buvo net nesvarstoma. Vėliau daktarės džiaugėsi, kad pasirinkta taktika pasiteisino. Pasirodo - abejojo.
QUOTE(Betelgeiz @ 2006 12 10, 13:52)
Mūsų gydytoja sakė, ir tikrai tuo tikiu, kad tiek mauda, tiek ir rupūžių užpiltinės iš esmės yra nuodai. Ji nesakė, kad tos medžiagos neturi gydomųjų savybių, bet sakė kad nuodų išvarymas iš organizmo taip apkrauna kepenis kad jos nusėda ir ligai atsinaujinus nėra galimybių skirti chemoterapiją nes daugiau nuodų kepenys nebepakelia. Ir tada jau viskas.
Šitoką informaciją aš taip pa gavau iš savo gydytojos. Tai liaudiška chemija. Ji veiksminga, bet kiekvienas atvejis individualus. Vienas gauna silpnesnę chemiją, kitas stipresnę. Kepenys kepenims nelygu... Vienam nuo maudos, rūpūžytės - kepenims nieko, kito išvedamos iš rikiuotės visam laikui. Girdėdavau tik: saugok kepenis, saugok, kepenis, jokios saviveiklos, nes jei reikės pakartotinos chemijos, jos turi būti sveikos. Turi pailsėti po agresyvaus gydymo. Gydant chemija pastoviai sekama kepenų veikla.
Dauguma ligonių apie tai žino, bet, kai lieka vieini po gydymo, kai užvertos ligoninės durys, baisu... Atrodo nieko neveikimas, t. y. jokių preparatų nenaudojimas baisus nusikaltimas sau. Gydosi viskuo, kuom tik gali, nes galvoja, kad viską daro, kad išgyventi. Tiesiog negali nieko nenaudoti. Kaip visur lazda su dviem galais.
LOTERIJA.
Šiandien palūžau,
verkiau, jei būčiau galėjusi staugti, būčiau staugusi. Negalėjau. Šalia dukros, vyras, kitame kambaryje. Perskaičiau A. Urbonaitės straipsnį M M žurnale apie J. Ivanauskaitę, mes bendraamžės, Eaglutes mamos išėjimas, ketvirtadienį mano pažįstamos laukia 3 operacija, sunki, sudėtinga, ...Jau metai nuolatinio vienas kitą keičiančio gydymo, o jai tik 37.
Patikėk Vi, gal tikrai geriau nieko nežinoti ir būti stručiu?