QUOTE(zaizdre @ 2006 06 06, 05:06)
Mano teciui panasiai, padideja bifurkaciniai limfmazgiai, pastebeti dariniai antinksciuose, nors niekas ir neistyre ar tai metastazes ar ne, ir po 7 men niekas nekreipia i tai demesio, ar tie dariniai auga ar ne? Apskritai, JAV onkologai nustebe kad lietuviai naudoja echoskopa metastazem stebeti, tai nera toks tikslus , kaip MRI ar PET scan, taip pat dar KT. Esu labai nusivylusi gydytoju pagalba ir poziuriu i onkologinius ligonius; desine ranka nezini ka daro kaire. Butu labai dziugu jeigu savo patirtimi galeciau padeti Tavo teciui, nes jeigu buciau zinojusi apie sia liga tiek kiek zinau dabar, gal mano tetis butu pasveikes (jam buvo aptikta anksti, I stadija) bet dabar deja....
Lietuva ne Amerika ir tik pavydėti galime, tiems, kas ten gydosi. Gydymosi galimybės visai kitokios, kaip ir pragyvenimo lygis. Lietuvoje yra tik keli MRI ir tyrimai labai brangūs, juos taiko įv. sudėtingų traumų bei ligų diagnozei, tame tarpe ir onkologinių. Kai paklausiau, kodėl man tokio tyrimo neskiria, gydytoja pasakė, brangu ir šiuo metu nėra indikacijų. Įprastinis stebėjimo būdas echoskopija, neefektyvus, bet pigus, bei nekenksmingas. Kilus įtarimams, atleikami kitokie tyrimai. Paprastai metastazes dar nustato KT, rentgenu, bei radionuklidiniais tyrimais. Šie jau kenksmingi, todėl dažnai ir negali būti atliekami. Apie tokią, kaip pozitronų emisijos tomografiją, girdėjau, bet ar ji yra Lietuvoje atliekama, nežinau.
Radau lentelę, kurioje parodyta, kiek tyrimų atlieka KMU (čia aš gydausi). Kasmet atliekama apie 295 000 įvairiausių radiologinių tyrimų, iš kurių:
1. Rentgenoskopinių tyrimų ~ 4300.
2. Rentgenografinių tyrimų ~ 190 000.
3. KT tyrimų ~ 14 000.
4. MRT tyrimų ~ 3000.
5. UG tyrimų ~ 37 000.
6. DEXA tyrimų ~ 5000.
7. Radionuklidinių tyrimų ~ 8000.
8. Gydomųjų intervencinės radiologijos procedūrų ~ 1300.
9. Diagnostinių intervencinės radiologijos procedūrų ~ 4500.
Kaip matai echoskopinių 37000, MRT tik 3000. Manau, kad viską lemia pinigai. Lietuvoje yra 9 MRT, 5 priklauso privačioms struktūroms. Galima tirtis privačiai, kad ir Vilniuje Medicinos diagnostikos centre, bet tai jau dideli pinigai. Šiaip skiria MRT tik esant būtinybei, paprastai, kai beveik aišku, kad blogai.
Yra tokia praktika, stebėti neaiškius darinius. Jie tiesiog įvertinami, užfiksuojama, kad tokie yra ir laukiama, kol po pusmečio ar metų bus atliekama kita eilinė patikra. Gydytoja, manoji, taip apsivertus darbais, kad užmiršta, kas buvo nustatyta prieš kelis mėnesius, pati primenu, ar nelaikas būtų pažiūrėti. Sako, ne dar mažai laiko praėjo, vėl už kiek laiko primenu, tada jau skiria tyrimus.
Kaip žinai pas mus net nekompiuterizuota ir nesujungta į vieną visumą medicininė sistema, tebegalioja tos pačios popierinės ligos istorijos, kurios pildomos ranka ir dažnai būna biblijos storio, ypač onkologinių ligonių, tad kas buvo prieš septynis mėnesius nustatyta, gydytojas gali ir nepažiūrėti. Priminti Jūsų reikalas, nereikia piktintis, nei valstybės turingesne nepadarysite, nei medicininės sistemos pakeisite.
Graudu. Taip. Galimybės Lietuvoje labai ribotos, tiek diagnostikos tiek gydymo srityse. Gydo ir pagydo, ne tik numarina. Yra daug puikių specialistų, yra ir labai šiaipsau.
Apie Moloveičiką: girdėjau ir aš labai prieštaringų nuomonių. Vėžys ne šiaip paprasta liga - jis turi daugybę atmainų, skirtingus plitimo kelius, nevienodi yra ligos etapai (stadijos), skirtingi žmonės skirtingai serga ir skirtingai sveiksta, pagaliau sveikatos atžvilgiu viens nuo kito skiriasi, kiekvienas su savo senų ligų šleifu.
Dažniausia pasiekia atgarsiai, žolininkas tam padėjo, tam, o kiek nepadėjo, o kiek padėjo anksčiau nukeliauti anapus. Ar žinome? Ar yra kokia nors statistika? Kiekvienas elgiasi pagal savo supratimą ir patyrimą, jūsų teisė rinktis gydymo būdus. Linkiu, kad jie naudingi ir sėkmingi būtų.
Labai gerai, kad domitės liga, žinote jos eigą, vaistus, tyrimus, kurie gali būti skiriami, kalbėkitės, aiškinkitės, prašykite gydytojų, Ne visi leidžiasi, kiti išvis nieko nesako, tada keiskite gydytojus.
Dar čia galima paskaityti apie tyrimus
Lietuvos radiologinei įrangai dar toli iki europinių standartų