Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, XVII tema

QUOTE(asssandra @ 2012 02 14, 16:44)
Tikiuosi Alioniukas nesupyks, kad dar kartą ją pacituosiu :  Alioniukas rašė, kad druskos "...atlieka gilaus odos drėkinimo darbą - patekusios į raginį sluoksnį, jos padidina jo osmoso slėgį. Kad atstatyti natūralų vandens-druskų balansą, vanduo iš gilesnių odos sluoksnių kyla į viršų ir užsilaiko raginiame sluoksnyje. Rezultate padidėja vandens kiekis. Tokiu būdu drėkinimas tęsis iki tol, kol raginis sluoksnis neatsinaujins. ("Naujoji kosmetologija" tomas 1 A.Margolina) smile.gif ]
Panašias mintis skaičiau ir rusaičių - kosmetikos gamintojų forume. Ten siūloma vietoj vandens fazės 5 dalys fiziologinio + 1 dalis gliukozės. Man toks kremukas labai patiko, bent jau žiemai ar vakarui  thumbup.gif


Ačiū labai:) reiks ir man lėkti į vaistinę, bandysim su fiziologiniu konstruoti.smile.gif

Atsakyti
Ačiū už atsakymą apie Ylang Ylang 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(asssandra @ 2012 02 14, 13:44)
Tikiuosi Alioniukas nesupyks, kad dar kartą ją pacituosiu :  Alioniukas rašė, kad druskos "...atlieka gilaus odos drėkinimo darbą - patekusios į raginį sluoksnį, jos padidina jo osmoso slėgį. Kad atstatyti natūralų vandens-druskų balansą, vanduo iš gilesnių odos sluoksnių kyla į viršų ir užsilaiko raginiame sluoksnyje. Rezultate padidėja vandens kiekis. Tokiu būdu drėkinimas tęsis iki tol, kol raginis sluoksnis neatsinaujins. ("Naujoji kosmetologija" tomas 1 A.Margolina) smile.gif ]
Panašias mintis skaičiau ir rusaičių - kosmetikos gamintojų forume. Ten siūloma vietoj vandens fazės 5 dalys fiziologinio + 1 dalis gliukozės. Man toks kremukas labai patiko, bent jau žiemai ar vakarui  thumbup.gif


fiziologiniam ir gliukoziniam tirpalui galioja siek tiek dar kita taisykle. Tai izotoninis tirpalas- jo osmoso slegis lygus osmosui kraujo plazmos. Tai yra fiziologiskai artimas, todel oda gerai priema. Nors tiksliai apskaiciuoti kremo osmoso slegi labai sunku, nusprendziau dar nesigilinti rolleyes.gif, sunkiai kol kas suvokiama ax.gif , mokslininkai patys nesutaria siuo klausimu.
O kai emulsijoje naudojama druska, paprasta, ar himalaju - kiek suprantu procesas vyksta siek tiek kitaip, beto mes nezinome tikslia drusku koncentracija (kaip pvz. fiziologinis tirpalas 0,9% NaCl, gliukozes apie 5%) (IMHO)
Papildyta:
QUOTE(Liurda @ 2012 02 14, 14:25)
Alioniuk, pasigaminau odos lipidini barjera atstatanti krema II var. Siek tiek pakoregavau sudeti pakeisdama hidrolata, eterinius, bet proporcijas islaikiau pagal tavo recepta. Gavosi kvepalai, o ne kremas  wub.gif (apelsinu ziedu hidrol., roziu + jazminu absoliutai), toks labai purus, kaip putesiai  wub.gif bet ko tais standesne puta virsuje nuseda, o apacioje lyg ir vandenine dalis kazkiek atsiskiria. Pries tepant kiekviena karta persimaisyt turiu. Pastebejau, kad emulsinis nr. 2 ne viena krema man taip gadina  unsure.gif  ir ypac, jei dalis alieju supilama pries jungiant fazes, ju nekaitinant (taip kaip recepte buvo nurodyta). Alioniuk, o kaip taviskis, ar stabiliai laikosi?





cia druska kalta, todel emulsija nestabili rolleyes.gif , man panasus putesiai gavosi, bet ne vandenukas. Taciau nuo paties kremo oda labai greitai pagerejo wub.gif . Istikruju jei dar kalbeti apie tas druskas, tai geriausiai zinoma kaukese naudoti, tada galima didesne koncentracija deti, ir emulsijos stabiluma negadinti lotuliukas.gif (o griztamajai emulsijai atvirksciai druskos duoda stabilumo)

Papildyta:
QUOTE(Liurda @ 2012 02 14, 14:25)
Receptukas toks:
Kanapiu al. 5 %
Agurkliu al. 5 %
Medetku fitolis 13 %
Avokadu al. 30 %
Sviestmedis 7 %
Olive Protection 7.5 %
Cinko oksidas 0.5 %
Distiliuotas vanduo 30 %
Alantoinas 1 %
D pantenolis 1 %
Konservantas


tai matyt mazuliui tiesiog kazkoks aliejus netinka g.gif , mano sunui visiskai netinka migdolu (aplamai vaikui nebenaudoju), pabandykite kur nors ant kojeles patestuoti atskyrai aliejus, arba pagaminti apsaugini krema su jau patikrintais aliejukais rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo alioniukas: 15 vasario 2012 - 07:40
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 02 14, 09:33)
Asta pasta, gal tau vertėtų pasigamint naminės  kokoso tinktūros? Kokoso absoliutas retas daiktas, nes nelabai turi paklausą, kam reikia didieji gamintojai patys gaminasi, nesudėtinga. Pabandyk (jei rasi ekologiško, gal labiau kvepės, nors nebūtinai...) kokoso minkštimo to balto iš riešuto užsipilt spiritu ar degtine ir palaikyt tamsiai šiltai, kvapas iš minkštimo išgavinėjamas.  Kriptokarijos turi kokoso kvapo, bet tokio švelnaus, bomba nebus. Dar reiktų ieškot kokio eterinio aliejaus, kuris pabrėžtų, sustiprintų kokoso kvapą greta naudojamas. Gal kas iš balzamų tiktų... 4u.gif

oi kaip sugundet su ta istrauka blush2.gif
spirito turiu o ir kokoso snd nusipirkau ryt jau raganausiu biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zydrem: 15 vasario 2012 - 19:50
Sveikos, norėčiau paklausti dėl bičių vaško. Veidui su išsiplėtusiais kapiliarais netinka medus, o kažin, kaip dėl bičių vaško ar taip pat tokiai odai netinka, ar vaško poveikis kitoks?
Atsakyti
Sveikos,

praktiškai neturiu laiko nei gamintis, nei rinktis naujos informacijos, nei pildyt blogą... doh.gif Dariausi kelis kremus, kelis kietus šampūnus, bet tai greičiau sudėtų ingredientų kratinys, kurie parinkti tik pagal norimą poveikį, o ne tobulai išdirbtas receptas (sąveika ir pan.), todėl net ir nedrąsu rodytis biggrin.gif

Ir ateinu su klausimais:
Gal ne visai šitoj temoj derėtų klausti, bet buvo kalba ir apie ploviklius. Dabar kūrenimo sezonas, tai pelenus kibirais semiam. Gal esate gaminusi kokį skalbiklį iš pelenų? Mačiau, kad Caly juos užmerkia vandenyje ir po kelių dienų maišo su kažkuo ir naudoja, bet man jos receptai sudėtingi ax.gif nežinau kur kai kurias sudėtines dalis gauti doh.gif

Kitas: MB vieną kartą pasinaudojo mano kietu šampūnu barzdai skustis. Sako "putoja, visai nieko". Įdomu, galima būtų padaryti kietą "kremą skutimuisi"? Ar SCS galima naudoti smakro odai ir, jei taip, ko dar galima būtų primaišyti?
Atsakyti
Sveikos merginos, patarkit prasau 4u.gif mano mazius draske draske sasa ant smakriuko, kol tas uzpuliavo unsure.gif Ka is priemonyciu galeciau sumanyt?
Atsakyti
QUOTE(Gladiola @ 2012 02 16, 07:13)
Sveikos merginos, patarkit prasau 4u.gif  mano mazius draske draske sasa ant smakriuko, kol tas uzpuliavo unsure.gif  Ka is priemonyciu galeciau sumanyt?


pabandykite nuplauti zaizdele ramuneliu nuoviru ir uztepti grynu D-pantenoliu (gryno nereiktu naudoti pastoviai, bet extra atveju labai padeda) ir ant virsaus cinko oksida rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(alioniukas @ 2012 02 16, 10:12)
pabandykite nuplauti zaizdele ramuneliu nuoviru ir uztepti grynu D-pantenoliu (gryno nereiktu naudoti pastoviai, bet extra atveju labai padeda) ir ant virsaus cinko oksida  rolleyes.gif

turiu pantenoli (provitaminas B5), kaip suprantu - cia ne tas? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Gladiola @ 2012 02 16, 08:53)
turiu pantenoli (provitaminas B5), kaip suprantu - cia ne tas? unsure.gif


cia kaip tik tas tongue.gif , ir dar cinko oksido milteliu butu gerai
Atsakyti
QUOTE(alioniukas @ 2012 02 16, 13:47)
cia kaip tik tas  tongue.gif , ir dar cinko oksido milteliu butu gerai

pabugusi, kad cia ne tas - dezinkafavau zaizda ir uztepiau tik cinko milteliu - sutrauke kaip reikalas bigsmile.gif thumbup.gif
aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Gladiola @ 2012 02 16, 11:59)
pabugusi, kad cia ne tas - dezinkafavau zaizda ir uztepiau tik cinko milteliu - sutrauke kaip reikalas bigsmile.gif  thumbup.gif
aciu 4u.gif


4u.gif
Atsakyti