Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, XVII tema

Mano receptas kuklesnės sudėties, orientaciniai kiekiai tokie:
apie 15 ml sviestų (sviestmedžio, makadamijų ir babasu);
30 ml aliejų (migdolų ir kraujažolių fitolio sezamų aliejuje);
200 ml tetrapako pakuotė kokoso pieno;
2,5 g bičių vaško, 5 g Olivem 1000 emulsiklio;
10 ml glicerino;
vitaminas E, alantoinas, aozainas, inulinas, pantenolis, greipfrutų ekstraktas.

Išeiga gavosi apie 320 ml. Kvapas kokosų tikrai vos juntamas, įlašinau po 5 lašus AZ karamelės ir kakavos aromatinių ekstraktų. Tai va ir kvepia, švelniai ir saldžiai.

Bandžiau ir tikro kokoso pieną, tai jo tame riešute nedaug, apie 20 ml vandenėlio, kurį reikėjo nukošti. Norint pagaminti didesnį kiekį kremo, nemažai riešutų tektų pragręžti.
Atsakyti
QUOTE(alioniukas @ 2012 02 13, 10:25)
tai i pati krema ir reiketu deti labai maza procenta..
Papildyta:
man su fiziologiniu tirpalu irgi patiko kremai, ypac griztamosios em., o su gliukoze kazkaip nelabai unsure.gif


Aišku, kad mažą(turėjau rašyti, kad mikro), bet, manau mūsų kreme 1 arba 2% - tai labai daug palyginus su pramoniniu, ten skaičiuoja dešimtosiomis procento dalimis, nes gamina didžiulius kiekius.
Tikrai nepakenks keli kristalai šios druskos kreme, bet didesnis efektas naudojant kompresus ar voneles.
O druska ar fiziologinis skiedinys kreme man irgi labai patinka
Papildyta:
QUOTE(Sidabražolė @ 2012 02 13, 10:27)
Bandžiau ir tikro kokoso pieną, tai jo tame riešute nedaug, apie 20 ml vandenėlio, kurį reikėjo nukošti. Norint pagaminti didesnį kiekį kremo, nemažai riešutų tektų pragręžti.

Išeina, kad labai skiriasi kokoso riešutai.
Pernai gaminau kelis kartus, riešutus pirkau iš tos pačios partijos.
Skysčio buvo (palyginus su jūsų parašymu) labai daug - 50-70 ml ir jį pridėjus jautėsi nepaprastai stiprus kokoso kvapas. Aš tą skystį ir naudojau vietoj vandeninės fazės, o visa kitą - pagal receptūrą, jokių eterinių ar aromatų nedėjau, bet visi atkreipė dėmesį, kad stiprus kokoso kvapas.
Žiūriu, kad gaminot didelį kiekį, man tai ir tų 70ml užteko per akis biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 13 vasario 2012 - 09:45
Matyt papuolė toks riešutas...Gal kada reiks vėl pabandyti.
Atsakyti
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 02 13, 09:41)


Išeina, kad labai skiriasi kokoso riešutai.
Pernai gaminau kelis kartus, riešutus pirkau iš tos pačios partijos.
Skysčio buvo (palyginus su jūsų parašymu) labai daug - 50-70 ml ir jį pridėjus jautėsi nepaprastai stiprus kokoso kvapas. Aš tą skystį ir naudojau vietoj vandeninės fazės, o visa kitą - pagal receptūrą, jokių eterinių ar aromatų nedėjau, bet visi atkreipė dėmesį, kad stiprus kokoso kvapas.
Žiūriu, kad gaminot didelį kiekį, man tai ir tų 70ml užteko per akis biggrin.gif

o ta kokoso piena naudoti taip kaip kad vandeni g.gif pakaitinti tik tiek kiek reikia ,ar kitaip kaip apdoroti blush2.gif aciu 4u.gif
labas rytas
Atsakyti
QUOTE(zydrem @ 2012 02 13, 11:18)
o ta kokoso piena naudoti taip kaip kad vandeni g.gif pakaitinti tik tiek kiek reikia ,ar kitaip kaip apdoroti blush2.gif aciu 4u.gif
labas rytas

Viską dariau kaip paprastam kreme: skystį (kokoso riešuto vandenį - pieną) kaitinau iki
70*, riebalus - atskirai ir t.t. 4u.gif
Nebuvo sterilus tas pienas, bet kol sunaudojom kremas nesugedo ( 1-2 men.). Tiesa - išpyliau iš pragręžto riešuto į sterilizuotą stiklinę.
Papildyta:
QUOTE(Sidabražolė @ 2012 02 13, 11:18)
Matyt papuolė toks riešutas...Gal kada reiks vėl pabandyti.

mane pamokė, kad reikia perkant bandyti pakratyti riešutą , tai bandžiau ir pirkau tuos, kur daugiausia jautėsi skyčio besimakaluojančio
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 13 vasario 2012 - 10:44
QUOTE(Sidabražolė @ 2012 02 13, 10:27)
Mano receptas kuklesnės sudėties,

Tai jau kuklesnės, nedėjau aosano, inulino, tokių įvairių sviestų, stengiaus kiek tik galima kukliau ir paprasčiau...
Bet kokosais tai jis nekvepia, tikra tiesa, Asta-pasta, kažkaip neatkreipiau dėmesio, nesu kokoso kvapo gerbėja. Atleisk... Kokosu kvepia Kvapiųjų kriptokarijų žievės (Cryptocaria massoia) CO2, KN turi. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 02 13, 13:32)
Tai jau kuklesnės, nedėjau aosano, inulino, tokių įvairių sviestų, stengiaus kiek tik galima kukliau ir paprasčiau...
Bet kokosais tai jis nekvepia, tikra tiesa, Asta-pasta, kažkaip neatkreipiau dėmesio, nesu kokoso kvapo gerbėja. Atleisk... Kokosu kvepia Kvapiųjų kriptokarijų žievės (Cryptocaria massoia)  CO2, KN turi. 4u.gif


O aš jau tikėjausi kokosų bombą gauti biggrin.gif
man labai patinka kokosų kvapas, bet nei kokosų aliejus kremuose, nei kokosų kvapas iš AZ man to kvapo nesuteikia..nežinau, gal reiktų pabandyti kitą pieną.. g.gif
Atsakyti
Arba kitą pieną, arba iš riešuto sulčių. Bet tada nebent pieno prie ekologiškų prekių pasiieškoti, aš kitus prekybcentryje kiek čiupinėjau, su priedais visokiais, konservantais, emulsikliais, todėl ir rinkausi šitą kad natūraliausias. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 02 13, 16:49)
Arba kitą pieną, arba iš riešuto sulčių. Bet tada nebent pieno prie ekologiškų prekių pasiieškoti, aš kitus prekybcentryje kiek čiupinėjau, su priedais visokiais, konservantais, emulsikliais, todėl ir rinkausi šitą kad natūraliausias. 4u.gif


Gal rimtai reikės iš tikro kokoso pieno pabandyti..bet ir kaitint tada reiktų nedaug, nes manau, kad dar ir kaitinimas prie kvapo pakitimo prisideda g.gif
Atsakyti
QUOTE(asta_pasta_prakasta @ 2012 02 13, 18:05)
Gal rimtai reikės iš tikro kokoso pieno pabandyti..bet ir kaitint tada reiktų nedaug, nes manau, kad dar ir kaitinimas prie kvapo pakitimo prisideda  g.gif


o tai jei ir pieno, ir sviesto kokoso dėt? mantai pakankamai jaučias kvapas kai su sviestu gaminu, tik jei noriu kad kvepėtų kokosu, tai tik tą sviestą ir naudoju tuomet, gal maišant ir nebeliktų...
Atsakyti
Nesuprantu,kodel isbere oda.dariau krema(proporciju neatsimenu).nilinis sviestmedis,bacuri,sviestas,kakavos sviestas,chia aliejus, hamameliu ir santalo hidrolatai, keli lasai hidrolizuotu avizu proteinu, glicerinas augalinis, ksantanas(maisytas buvo su hidrolatais),pora lasu ylang ea. Norejau drekinancio efekto,o reziume gavau nemazus spuogus ant kaktos ir prie npsies.
Atsakyti
QUOTE(svetelis @ 2012 02 13, 19:30)
Nesuprantu,kodel isbere oda.dariau krema(proporciju neatsimenu).nilinis sviestmedis,bacuri,sviestas,kakavos sviestas,chia aliejus, hamameliu ir santalo hidrolatai, keli lasai hidrolizuotu avizu proteinu, glicerinas augalinis, ksantanas(maisytas buvo su hidrolatais),pora lasu ylang ea. Norejau drekinancio efekto,o reziume gavau nemazus spuogus ant kaktos ir prie npsies.

Jusu kreme nemazai egzotisku produktu , gal kas , paprasciausiai sualergizavo g.gif
Atsakyti