Alioniuk, ačiū už lentelę
Apie dimeticone labai nesigilinau, bet šiaip Kanados nuostatos dėl pavojingumo pačių įvairiausių medžiagų ypač griežtos, jei yra nors menkiausių įtarimų - pas juos laiko nuodingu ir draudžia. Bet sutinku, kad atsarga gėdos nedaro, ir kartu pavojingumas labai priklauso nuo kiekių. Jei pasitepame apsauginiu kremu tik retkarčiais, kai daug saulėj būnam, viena, o jei visą kūną visą vasarą kasdien - tada geriau gal nenaudot jokių įtartinų priemonių.
Dėl eterinių ir žindymo. Galiu trumpai išdėstyt, ką sužinojau aromaterapijos kursuose Kvapų namuose. Labai džiaugiuosi išsilaisvinusi nuo daugybės baimių ( ir reabilitavusi pati sau benzoiną. Čia aš kėliau triukšmą, kad gali būti pavojingas. Ir tikrai benzoino rūgštis (cheminė) dirgiklis, bet natūrali kas kita. Kaip ir natūrali citrinos rūgštis citrinoje - naudinga, o cheminė nesaugi). Nėštumo metu reikia saugotis EA, kurie gali skatinti mėnesines, logiška ir suprantama. Pavojingi ir visiems visada ypač atsargiai naudotini - eteriniai su ketonais ir tujonais. Pavojingiausi - vaistinių šalavijų (salvia officinalis), baltųjų kiečių (artemisia herba alba), tujų, vaistinių yzopų ( bet saugus yzopų decumbens), levandų stoechas (tokia levandų rūšis, pas mus nepardavinėjamas). Dirginantys odą - kurie turi fenolinių junginių, tai čiobreliai timolio ir korvakrolio chemotipų, raudonėliai, kalniniai dašiai. Atsargiai, iki 1 proc. ant odos reiktų vartot gvazdikėlius, taip pat cinamonų žievės ir lapų eterinius.
Apie žindymą atskirai plačiai nekalbėjo, man neaktualu, nelabai ir dėmesį būčiau atkreipusi. Tik kad paklius vaikui su pienu, labai labai mažai tikėtina - eteriniai lakios medžiagos, greit garuoja, greit skaidosi ir pakliuvę į vidų, juos naudojant gydymo tikslais kaip tik problematiška išlaikyti pakankamai ilgai organizme, nes laikoma kad pasišalina per dvi valandas - todėl kokį spuogą reikia tept dažnai.
Geri receptai AZ. Pasiskaitykit prie eterinių įtartinesnių, kuriuos sau ketinat naudoti, ar nėra apribojimų maitinančioms. Prisipirkau krūvą angliškų knygų apie aromaterapiją - jose maitinimas atskirai beveik neaptarinėjamas, saugumo reikalavimai kaip visiems.
M. Tisserand "Aromatherapy for women" įtrūkusių spenelių priežiūrai siūlo levandų ir rožių EA, tačiau prieš maitinimą reikia rūpestingai nuplauti (bet smulkiai neaprašo, kaip tept, levandas šiaip galima ir neskiestas, o galima su kuo pamaišytas). J. Lawless "Aromatherapy..." skaudančias krūtis siūlo masažuoti su pelargonijų, rožių ir/arba pipirmėčių EA mišiniu, viso 3-4 lašai eterinių į arbatinį šaukštelį (15 ml) bazinio aliejaus ar kremo. J. Lawless minimi aliejai mamytėms - ramunėlių (romaniškų ir germaniškų), kvapiųjų šalavijų (clary sage), citrininių eukaliptų (lemon eucalyptus), "eucalyptus blue gum" - cituoju angliškai,nes bijau neteisingai išversti, gal turimi minty krūmyniniai eukaliptai, frankincensės, jasminai, levandos, mandarinai, pipirmėtės, rožės, bergamotės, ylangai, nerolis, kiparisai. Šitie buvo tirti ligoninėse.
Pagrindų pagrindas naudojant EA - nepasiklauti lentelėmis, o bandyt ir žiūrėt savo reakcijos, nes bet kas gali alergizuoti bet ką - ir aš tam labai pritariu. Naują eterinį, iš naujos partijos, iš naujo tiekėjo - visada bandyti ant rankos. Jei kas negerai, pamatysit iškart, vadinas netinka.
Jei reikia, iš kitos knygos galiu surašyti, kurie naudojami nuo pogimdyminės depresijos, kurie pieno gausinimui ir nuo mastitų
Ir jei tept spenelius - tai iškart po maitinimo, ne prieš, kad veiktų iki kito maitinimo,rezorbuotųsi bei nusigaruotų (paskui nepamirškit nuplauti, kad vaikiukui nebūtų neskanu
)