Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, XVII tema

QUOTE(Refresh @ 2012 04 19, 22:26)
Ačiū.
Plaukai mano pati silpniausia vieta... Tiksliau galvos oda ir ausys. Seniau buvo diagnozuotas seborėjinis dermatitas. Pleiskanos net ir ausyse neišnyksta... o rodos gyvename pakankamai sveiką gyvenimo būdą. Net nežinau ką rinktis, ką bandyti, šį tą iš jūsų rašytų receptų esu bandžiusi, tai dar blogiau paliko. Ech sad.gif
Bet nepasiduosiu. Rodos jau nenaudoju nieko kas su chemija susiję, vaikučiams irgi. Kremukus, kaukes plaukams, balzamus pati pasigaminu. (O vyras užsispyręs ir manęs net nebando klausyt, naudoja chemiją ir vargo nemato doh.gif )

Būtų įdomu kaip pasigamint šampūną....

Atradau užrašuose, kad pačiulių EA labai gerai gydo seborėja, taip pat tinka nuo pleiskanų, įvairių dermatitų, niežėjimų. Ar nebandėte?
15 l. pačiulių sumaišyti su 10 ml aliejų ( vynuogių kauliukų ir sojos mišinys recepte), ištepti galvą, laikyti šiltai ne trumpiau kaip valandą, išplauti.

O šampūnus geriausia gaminti iš skystų glikozidų, jie švelniausi (aš perku AZ, gal ir kitur kur yra).AZ yra nemažai receptų pavyzdžių.
Aš pati galva planu savo gamybos skystu muilu su priedais, būtinai skalauju parūgštintu vandeniu ir dar nenuplaunamu kodicionierium (atrodo net šitoj temoj buvo receptėlis), tai man ir šampūnų nebereikia, bet jei labai kietas vanduo, tai šampūnai geriau 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 19 balandžio 2012 - 22:07
QUOTE(zuvyte26 @ 2012 04 16, 12:41)
Bandžiau su aliejumi kartą. Bet ne mano odai  schmoll.gif  Nuo manęs aliejukas niekaip nenusiplovė. Aišku laikiau tik 15 min. Bet teko paskui muilu dar persiprausti, kad tą riebumą nuimčiau.
Gal tas prausimasis aliejais labiau tinka sausai odai, o ne mišriai-riebiai  g.gif


gali buti, kad pats aliejus netiko, o ne budas rolleyes.gif ? rekomenduoja alyvuogiu
Papildyta:
QUOTE(asta_pasta_prakasta @ 2012 04 17, 13:48)
Namuose peržiūrėsiu receptus, nes dabar tikslių procentukų neprisimenu..man šiaip sunku su tom pudrom, nes oda sausa, bet riebaluojasi kaip velnias..Jei dedu per daug molio ar cinko, tada traukia, jei dedu mažiau - tada nemaskuoja smile.gif
dariau vieną ir su coco silikonu, bet irgi netiko, nes po pusvalandžio ne veidas - o veidrodis lieka.

vienaip ar kitaip, šita sritis dar daug valandų pareikalaus, kol bent jau kažką panašaus į pirktinę pudrą išgausiu:)


o koki % aliejines dalies jus dedate i pudra? kai gaminu apsauginius kremus nuo saules, dedu didesni procenta alieju ne tik del papildomos apsaugos, bet kad netrauktu odos cinko oksidas ir titano dioksidas
Papildyta:
QUOTE(zydrem @ 2012 04 17, 14:11)
labas mergaites 4u.gif

sesuo paprase veido kremo  g.gif ji labai strazdanota,nori kad pabalintu pasviesintu tas strazdanas g.gif 
gal kuri turit konkretu receptuka blush2.gif labai neturiu laiko paieskom blush2.gif


laaabai svarbu, kad sesuo dienos metu naudotu apsaugini krema nuo saules, kitaip jokios balinancios priemones nepades verysad.gif

Papildyta:
QUOTE(Refresh @ 2012 04 19, 10:28)
Laba. smile.gif
Retai užsuku pas jus, bet kremukų ir kitokių gėrybių gamint nenustojau ir net nesinori nustot smile.gif

Bet dabar turiu bėdą... Nusipirkau ekologiško šampūno... (Iki galo nebuvau išsiaiškinusi jo sudėties) , bet deja ne visai jis ekologiškas, aišku už maximinius 100 kartų geresnis. Gal ir esat girdėjusios "Jason" su biotinu. Ir į kokią bėdą įklimpau.... Pleiskanos tiesiog byrėte byra. Ir taip man yra su visai ekologiškais šampūnais, bandžiau "Urtekram" irgi tas pats buvo... Nežinau ar čia pačiai bandyt pasigamint, kaip tas pleiskanas išnaikint. Ir žinot kas blogiausia, tik vienintelis "Head & Shoulders" chemijos bomba man išnaikina pleiskanas..... verysad.gif


Jums jau daug receptu/patarimu dave, parasysiu dar biggrin.gif

kauke nuo pleiskanu:
* neem 10g
* obuolių actas 20ml
* vanduo 20ml
* ksantanas 1,5ml
* D-pantenolis 0,5ml
* arbatmedžio eterinis aliejus 6lašai
* levandų eterinis aliejus 6lašai

Neem aliejus siame recepte svarbiausias kovotojas su pleiskanomis, kvapas kaukes siaubingas doh.gif , bet padeda

sampunas nuo pleiskanu:
* Base moussante Douceur (AZ) 120g
* berzo lapu hidrolatas (savo gamybos) 80g
* neem aliejus 3g
* neem sausas ekstraktas 2g
* aluno milteliai 2g
* ksantanas iki norimos konsistencijos
* pieno rugstis 10lasu
* levandu/arbatmedzio EA
Atsakyti
Sveikos merginos, dalinuosi informacija: rožių ea už puse kainos! (nors man vis tiek kaina atrodo didelė ax.gif ) Esu bandžiusi iš ten pirkti, kokybė lyg ir nebloga.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo krepsyte: 20 balandžio 2012 - 07:12
Ačiū labai LABAI! Viską susirašau, ir tikrai išbandysiu. Ką turiu prie savęs greičiau, o kitką bandysiu parsisiūst ir tada gamintis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Refresh @ 2012 04 19, 21:26)
Plaukai mano pati silpniausia vieta... Tiksliau galvos oda ir ausys. Seniau buvo diagnozuotas seborėjinis dermatitas.

Aš taip pat turiu šią bėdą. Man seborėjinis dermatitas kartą net ant veido buvo išplitęs. Gydytojas griežtai pasakė, kad TIK natūraliomis priemonėmis neišgydysiu. Dar pabarė, kad neužsižaisčiau su natūraliom priemonėm, nes ne viskas jomis yra gydoma ir išgydoma. Sakė, kad mūsų galvos ir veido odai labiau tinka rūgštesnė terpė, tada nesigamina bakterijos ir tas bjaurusis grybas, sukeliantis dermatitą. Todėl teko panaudoti porą gydymųjų kremų ir veido oda susitvarkė labai greitai. Kaip ir galvos: dingo pleisknos, plaukų slinkimas, niežėjimas ir tos rusvos dėmelės. p.s. anksčiau, kai nežinojau, kad tai dermatitas, naudojau Head &...šampūną, ta chemija buvo veiksminga biggrin.gif
Aš jau praradau viltį natūraliais šampūnais išsigydyti, nes daug bandžiau, bet dermatito išgydyti ar apgydyti nepavyko. Beje jūs tikriausiai žinote, kad ši liga yra visiškai neišgydoma. Po kiek laiko kartojasi, paaštrina ją stresai, įtampa, netinkama mityba ir kt. faktoriai. Todėl man patarė kaip prevencinę priemonę 1 kartą į savaitę (arba kas 2 savaitės 1 kartą) plauti galvą gydomuoju šampūnu. Žinoma jis nėra natūralus. Aš savo dermatitą apsigydau tik su Nizoral, o dabar su Mikanisal šampūnais.
Specialiai pasiėmiau dėžutę ir studijuoju sudedamąsias. Pagrindinė gydomoji medžiaga, gydanti grybelinius darinius - ketokonazolas. Jos daugiausia, o pagalbinės yra panašiai kaip ir kituose cheminiuose šampūnuose. Dar negirdėta kokoso riebalų rūgščių dietanolamidas, koncentruota vandenilio chlorido rūgštis ir t.t. Viską galima rasti internete. Tik noriu pabrėžti, kad čia ne paprastas galvos odos pleiskanojimas, o liga.
Pabandykite receptukus, kuriuos siūlė merginos. O tada parašykite, ar pavyko bent kiek apgydyti dermatitą. Nes man taip pat labai aktualu ir be galo įdomu, ar įmanoma natūraliomis priemonėmis pasiekti tokio rezultato kaip gydomosiomis.
Atsakyti
sveikos raganaites biggrin.gif 4u.gif

aciu alioniuk uz atsakyma 4u.gif


ateinu pasigirti ir paklausineti biggrin.gif

pasidariau ta kokoso spiritine istauka,pora kartu keiciau kokosa,gavosi labai mazai gal per ilgai garinau g.gif ,bet toks tirstas gavosi,kvapas yra kokoso toks stiprokas nezinau kaip kreme jis laikysis,reikia prisiruosti koki kuno krema pasidaryti

medetku spiritine istrauka thumbup.gif spalva,kvapas wub.gif
dabar lakisius garuoja biggrin.gif
Saulė/Guoda kiek jums nusigaruoja blush2.gif man tai per puse ,jei ne daugiau gal kazka ne taip darau ar taip turi but blush2.gif
merginos kokias jus darot istraukas ir kam naudojat blush2.gif pasidalinkit patirim 4u.gif
Atsakyti

QUOTE(Refresh @ 2012 04 19, 21:26)
Plaukai mano pati silpniausia vieta... Tiksliau galvos oda ir ausys. Seniau buvo diagnozuotas seborėjinis dermatitas. Pleiskanos net ir ausyse neišnyksta... o rodos gyvename pakankamai sveiką gyvenimo būdą. Net nežinau ką rinktis, ką bandyti, šį tą iš jūsų rašytų receptų esu bandžiusi, tai dar blogiau paliko. Ech sad.gif
Bet nepasiduosiu. Rodos jau nenaudoju nieko kas su chemija susiję, vaikučiams irgi. Kremukus, kaukes plaukams, balzamus pati pasigaminu. (O vyras užsispyręs ir manęs net nebando klausyt, naudoja chemiją ir vargo nemato doh.gif )

Būtų įdomu kaip pasigamint šampūną....

turiu ta pacia beda cool.gif kai buna pikas -as imu gydanti sampuna -arba nizoral, arba dabar is faberlic turiu papirkus nuo pleiskanu -visai gerai man veikia 4u.gif arba special gydanti losjona 4u.gif
o siaip pasidarius balzama esu -toki ant seborejini -kas kart vis biski kitoki darau 4u.gif arba plaunant galva - i sampuna delne ilasinu po lasa keliu atitinkamu ea 4u.gif (mano galvos odai tinka 4u.gif )
sitam riekalui tinka ea: vokiskos ramuneles, palergonia, levanda, citrina, bergamote, arbatmedis, morku seklu, atlasinio kedro, šalaviju (Salvia sclarea), paciuliu, rozmarinu, Cajeput, Frankincense, ciobreliu -cia dar nevisi 4u.gif
is alieju - neem, medetku, jojobos, jonazoliu, avokado, ersketuogiu ir kt
hidrolatai -pvz Baziliku, kraujazoles
kitu priedu -man asmeniskai labai patiko Algo-Zink thumbup.gif , dar B5, varnalesos, dilgeles 4u.gif

tikrai pastoviai naudojant balzama savo daryta arba tuos ea lasinant -tai tu piku gerokai sumazeje 4u.gif
Atsakyti
O gal kas žino, kokiu būdu galima būtų ištraukti iš augalų/grūdų proteinus? Kame tie proteinai yra tirpūs? g.gif
Atsakyti
QUOTE(zydrem @ 2012 04 20, 10:22)
Saulė/Guoda kiek jums nusigaruoja  blush2.gif man tai per puse ,jei ne daugiau gal kazka ne taip darau ar taip turi but blush2.gif
merginos kokias jus darot istraukas ir kam naudojat   blush2.gif pasidalinkit patirim 4u.gif

Puiku, kad pavyko 4u.gif
Nugaruoja skirtingai - nuo trečdalio iki 2 trečdalių, tikriausiai priklauso nuo augalo, kiek jis pats turi vandens , kiek sugeria į save drėgmės. Pav. agurkų tai labai mažai nugaravo per tą patį laiką, tikriausiai buvo galima dar garinti, bet dabar taip palikau, dar prieš darant kremą papildomai pagarinu.
Aš tų augaliukų išspaudų( ypač medetkų, ramunėlių, arnikos) stengiuosi neišmesti, panaudoju muilo gamyboj smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 20 balandžio 2012 - 13:13
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 04 20, 14:09)

Aš tų augaliukų išspaudų( ypač medetkų, ramunėlių, arnikos) stengiuosi  neišmesti, panaudoju muilo gamyboj smile.gif

as i muilu gaminima nekisu nosies dar biggrin.gif

o arnikos zoles kur galeciau nusipirkti g.gif keliose vaistinese ziurejau bet nebuvo g.gif

lakisius koks gavosi thumbup.gif toks tirstas ir spalva labai sodri
Atsakyti
QUOTE(zydrem @ 2012 04 20, 15:03)
as i muilu gaminima nekisu nosies dar  biggrin.gif

o arnikos zoles kur galeciau nusipirkti g.gif keliose vaistinese ziurejau bet nebuvo g.gif

lakisius koks gavosi  thumbup.gif toks tirstas ir spalva labai sodri

Būna pirkti tik kalninė arnika, aš kaunietė, tai pirkau homeopatinėj vaistinėj Rotušės aikštėj, o dar - pas moteriškę žolininkę ( prekiauja turgelyje).
Mačiau internetinėj parduotuvėj sėklų kalninės arnikos, reiks užsisakyti, bandysiu auginti
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 20 balandžio 2012 - 14:36
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 04 20, 15:08)
Būna pirkti tik kalninė arnika, aš kaunietė, tai pirkau homeopatinėj vaistinėj Rotušės aikštėj, o dar - pas moteriškę žolininkę ( prekiauja turgelyje).
Mačiau internetinėj parduotuvėj sėklų kalninės arnikos, reiks užsisakyti, bandysiu auginti

thumbup.gif cia tikriusiai apie stoties turgu g.gif
Atsakyti