Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, XVII tema

QUOTE(asta_pasta_prakasta @ 2012 04 16, 12:33)
Aš bandžiau taip praustis aliejumi, odai tai tikrai fantastika, ir nuprausia tikrai gerai.

Bandžiau su aliejumi kartą. Bet ne mano odai schmoll.gif Nuo manęs aliejukas niekaip nenusiplovė. Aišku laikiau tik 15 min. Bet teko paskui muilu dar persiprausti, kad tą riebumą nuimčiau.
Gal tas prausimasis aliejais labiau tinka sausai odai, o ne mišriai-riebiai g.gif
Atsakyti
QUOTE(zuvyte26 @ 2012 04 16, 15:41)
Bandžiau su aliejumi kartą. Bet ne mano odai  schmoll.gif  Nuo manęs aliejukas niekaip nenusiplovė. Aišku laikiau tik 15 min. Bet teko paskui muilu dar persiprausti, kad tą riebumą nuimčiau.
Gal tas prausimasis aliejais labiau tinka sausai odai, o ne mišriai-riebiai  g.gif


Na gal..mano kojos, rankos labai sausos, tai man super tiko aliejus. Bet va nugarai nebandžiau, o ji pas mane riebi. Reiks pabandyt ir pažiūrėt, gal tikrai čia tik sausai odai tinka g.gif
Atsakyti
Jei aliejuku galima su tamponėliu makiažą valytis, tai ir didesnius plotus apsikuopti kodėl gi ne. Bet kasdien pusvalandį laukti - man tikrai sunkiai pavyktų. Matyt tas laiko tarpas svarbus, kad spėtų nešvarumai ištirpti ir tada su kempine nusiplautų. Vien aliejum nebandžiau, tik aliejaus-druskos-medaus-eterinių mišiniu. Palaikiau dar pirty, tai paskui daugiau tikrai nieko nebereikėjo,i nusiplovė, ir oda ne sausa, ir švari. Susiemulsina purvas. Taip sviestu galima smalos, sakų dėmes išvalyti, riebalai riebalus tirpina.
Seniai bebuvau užsukus į tą psl. ir va radau į temą. Pažiūrėkit, kokios rankos surfaktantus tyrinėjančio žmogaus, nors sako kad tik švelnius naudoja. Ir informaija dalinasi.
http://personalcaret...e-are-my-notes/
Mano galva, esmė maždaug tokia - gamintojai visiems į galvas kala, kaip čia reikia kasdien visą kūną šveisti kaip prieš paskutinį teisma. Tik ar to tikrai reikia... 4u.gif
Atsakyti
Sveikos, norejau paklausti ar badete kuri pipirmeciu hidroliata is kvapu namu ir is aroma natural? Ar jie labai skiriasi? Nes kanos tai gan skirtingos KN 100ml-21lt o aromanatural 100ml-14,5lt.
Atsakyti
QUOTE(mairux @ 2012 04 16, 14:51)
O galima daugiau informacijos apie tuos priedus?

Kaip kada užsinoriu: į hidrolatų mišinį įpilu kelis % kokių žolelių miltelių vandeninio infuzo, naminių nugarintų glicerininių - spiritinių užpilų (agurkų, piliarožių, melisų, agurklių ir pan.);
Jei noriu , kad daugiau pavalytų - muilo riešutų infuzo, kartais kokį ml sulfatinio ricinos aliejaus su lašeliu norimo eterinio, kartais patirpdau vaisių ar uogų miltelių, esu dėjusi AHA kelis lašus ir pan.
Viskas priklauso nuo to, ko jūsų odai reikia 4u.gif
Atsakyti
pasakykit ka ne taip darau su kremu, jau kelintas krema uzteptas ant veido palieka baltus smulkius gabaliukus. Atrodo kad butu emulsinio vasko ant veido tik minkstesnis... g.gif
Atsakyti
QUOTE(Gutka @ 2012 04 17, 09:26)
. Atrodo kad butu emulsinio vasko ant veido tik minkstesnis... g.gif

Du variantai: arba ne iki galo ištirpsta emulsiklis, gal reiktų šiek tiek ilgiau pašildyt, nes kai kurie sunkiai tirpsta, pasidaro beveik permatomi sušilę ir gali nebepastebėt jų; arba jei naudoji sviestus, gali kai kurie sušokt į gumuliukus. Lyg mangų ir dar kažkuris tokias bėdas sukelia, man taip nebuvo dar, nes veidui sviestų nenaudoju... Greičiausiai nuo sviesto, nes emulsiklio jei neištirptų trūktų ir nesusiemulsinti gali. 4u.gif
Atsakyti
Gal žinote kokį paprastą, bet veiksmingą kremuką paakiams?
Pasigaminiau gelio kremą su ksantano guma iš AN. Būtų viskas gerai, bet norisi riebesnio, gal labiau maitinamojo.
Šis, kurį gaminau, kartais ima tempti odą (ypač jei padauginu). Gali taip veikti kofeinas, t.y. tempti odą? Paakių oda tampa švelni, lyg viskas gerai, bet jaučiu, kad nakčiai reikėtų intensyvesnio maitinimo.
Gaminau pagal tokį receptą:
6 ml - rugiagėlių hidrolato
4 ml - ramunėlių hidrolato
0,1 g kofeino
0,1 g ksantano
0,1 g alantoino
3 laš. alavijo sulčių
3 laš. vit. E
2 lašai hialiurono rūgšties
3 laš. ekokonservanto
Atsakyti
QUOTE(zuvyte26 @ 2012 04 17, 11:16)
Gal žinote kokį paprastą, bet veiksmingą kremuką paakiams?
Pasigaminiau gelio kremą su ksantano guma iš AN. Būtų viskas gerai, bet norisi riebesnio, gal labiau maitinamojo.
Šis, kurį gaminau, kartais ima tempti odą (ypač jei padauginu). Gali taip veikti kofeinas, t.y. tempti odą? Paakių oda tampa švelni, lyg viskas gerai, bet jaučiu, kad nakčiai reikėtų intensyvesnio maitinimo.
Gaminau pagal tokį receptą:
6 ml - rugiagėlių hidrolato
4 ml - ramunėlių hidrolato
0,1 g kofeino
0,1 g ksantano
0,1 g alantoino
3 laš. alavijo sulčių
3 laš. vit. E
2 lašai hialiurono rūgšties
3 laš. ekokonservanto

Galima glicerino kelis % įmaišyti (AZ akių geliuose yra net iki 9), bet šiaip nakčiai geriau kremas su lengvais aliejais.
Man asmeniškai kremai su cofeinu nesukelia tempimo pojūčio, bet aš naudoju gaminuose su aliejine faze, gal geliuose kitaip ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 17 balandžio 2012 - 10:48
Išduosiu didelę paslaptį - tingiu ir negaminu atskirai paakiams, mano veido kremai neriebūs ir puikiausiai tinka, jei dar norisi, paprasčiausiai toniku prasiskiedžiu delne. 4u.gif
Paskaičiavau procentus - neturėtų traukti nuo kofeino. Čia ne kremas, gelis, riebalų nėra. Bet jei netinka bet koks priedas, nemalonūs pojūčiai gali atsirast, labai individualu,būna aloe netinka. Manyčiau traukia nuo ksantano, nes nors jo nedaug, padžiūsta, gaunasi plėvelė ir traukia. Skvalanu pildyčiau receptą arba aliejumi,arba prieš naudojant irgi pabandyk su kremu susimaišyt - turbūt kažko riebalinio trūksta. Jei aliejus atsiskyrinės, suplakt prieš naudojimą. Paakiams tikkų Olivem1000, Olive Douceur emulsiniai vaškai, man geriausiai drėkina Olivem, o Douceur labiau tinka dienai veidui vasarą - oda mažiau prakaituoja, geriau sakytum kvėpuoja negu su Olivem,kuris sudaro plokštelinę struktūrą. 4u.gif
Receptų Alioniuko bloge paieškok
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 17 balandžio 2012 - 10:56
QUOTE(Gutka @ 2012 04 17, 09:26)
pasakykit ka ne taip darau su kremu, jau kelintas krema uzteptas ant veido palieka baltus smulkius gabaliukus. Atrodo kad butu emulsinio vasko ant veido tik minkstesnis... g.gif

Neparašėte sudėties, bet man yra taip buvę su sviestmedžiu ir mango sviestu. Ar ištirpsta ant veido? Sviestai ištirpsta ant odos, o emulsikliai nelabai blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 04 17, 11:56)
Skvalanu pildyčiau receptą arba aliejumi,arba prieš naudojant irgi pabandyk su kremu susimaišyt - turbūt kažko riebalinio trūksta. Jei aliejus atsiskyrinės, suplakt prieš naudojimą.


Šitie ingredientai nesusijungs su geliu, reikia arba naudoti tirpias vandenyje medžiagas (kaip glicerinas) arba daryti kremą, kaip jūs ir patarėte smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 17 balandžio 2012 - 12:58
biggrin.gif Be emulsiklio nesusijungs, bet paplakus naudot galima. KN emulsija spuoguotai odai tokiu principu sukurta - suplakama prieš naudojimą, kad nereiktų emulsiklio dėti. Nors AZ glicerino daug naudoja, bet mano galvai jis atrodo mažai kuom odai naudingas, tai ir nesiūliau. Ištirptų caprylis ir ricinos hidrogenizuotas aliejus, bet vėl - man jie lyg akis dirgina, graužia, irgi vengiu arba mažai dedu. Dėjau skvalano į toniką, išplaukia į viršų, bet suplaku ir gerai, mėgstu jį tai ir dedu beveik visur... biggrin.gif Pats glicerinas nedrėkina, veikia kaip humektantas.
Atsakyti