Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, XVII tema

QUOTE(Palomina @ 2012 04 12, 07:56)
Daugelis alieju kazkiek apsaugo nuo saules spinduliu, bet.. tik ne kremuose.. juos reikia tepti grynus ant odos ir pageidautina kuo dazniau..
Jei gerai pamenu geriausiai apsaugo avieciu seklu aliejus (atseit didziausias SPF)..
As esu dariusi sau alieju/sviestu misini nuo saules pernai pavasario pabaigoje - kokosu, alyvuogiu aliejai, sviestmedis, grynas saltalankiu aliejus.. Tai taip graziai idegiau ir nenudegiau  thumbup.gif
Na, bet vistiek, geriau patartina naudoti spec. nuo saules kremus (aisku natur.), su didesniais SPF..

dėl aviečių sėklyčių aliejaus - pisijungiu 4u.gif
Pernai po ilgo studijavimo dariau kremus su SFP, buvau išsudijavusi, kurie aliejai natūraliai turi didžiausią SPF, tik dabar prie savęs neturiu tų užrašų. Visai šeimai tiko, aš pati nepirkau apsauginių kremų, naudojau tik savus, ir tikrai apsaugojo, bet deginausi tik Lietuvos pajūryje...
Naminis kremas išeina ne daugiau kaip 10-15 SPF, dedamas cinko oksidas ir titano dioksidas; būtinai dėti ryžių, bambuko, perlamutro ar kokių kitokių miltelių, DHA nedidelį procentą; aliejukai - visi su kuo didesniu natūraliu SPF.
Tiesa, jei tų miltelių ir oksidų daugiau pridedi, tai kol susigeria lieka baltas sluoksniukas ant odos. Kai kuriose parduotuvėse yra pirkti spec. natūralių filtrų mišiniai, tai jie turėtų geriau apsaugoti, bet aš nesu pirkusi.
Man atrodo, kad ankstesnėse temose yra diskutuota apie tokius kremus smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 12 balandžio 2012 - 08:40
Turiu klausima Alioniukui blush2.gif ruosiuos daryt isgirtaji krema pagal si recepta:
agurklių aliejus 1,5g
baobab aliejus 1,5g
makadamijų aliejus 1,2g
ester de sucre 0,3g
kviečių glikozidų vaškas 0,45g
levandų hidrolatas 11g
himalajų druska 0,1g
alantoinas 0,15g
vitaminas E 2 lašai
keramidai 3 lašai
spirulina 0,4g
biosol ant peilio galiuko
levandų/arbatmedžio EA po 1 lašą

Ar kremas nepraras savo stebuklingu savybiu, jei nedesiu kvieciu vasko? ir kiek tada reiktu det kito emulsiklio? turiu biciu vasko, Nr.3 is az ir btms ax.gif
ir jei visa vandenine dali deciau fiziologinio vandens? arba verbenos ar laukiniu morku hidrolato?

Aciu uz komentarus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Laura @ 2012 04 12, 09:54)
Turiu klausima Alioniukui  blush2.gif  ruosiuos daryt isgirtaji krema pagal si recepta:
agurklių aliejus 1,5g
baobab aliejus 1,5g
makadamijų aliejus 1,2g
ester de sucre 0,3g
kviečių glikozidų vaškas 0,45g
levandų hidrolatas 11g
himalajų druska 0,1g
alantoinas 0,15g
vitaminas E 2 lašai
keramidai 3 lašai
spirulina 0,4g
biosol ant peilio galiuko
levandų/arbatmedžio EA po 1 lašą

Ar kremas nepraras savo stebuklingu savybiu, jei nedesiu kvieciu vasko? ir kiek tada reiktu det kito emulsiklio? turiu biciu vasko, Nr.3 is az ir btms  ax.gif
ir jei visa vandenine dali deciau fiziologinio vandens? arba verbenos ar laukiniu morku hidrolato?

Aciu uz komentarus 4u.gif


Gaminys visada pasikeis, jei pakeisti svarbia sudedamaja dali rolleyes.gif . Jei naudosite fiz.tirpala, nebedekite druskos, ji ir taip labai destabilizuoja emulsija. O ar vandeni keisti hidrolatu, ziurekite kas tinka jusu odai.
Jei neturite kviec.vasko (Nr2 is AZ), Nr3 greiciausiai reiktu tiek pat deti, biciu vasko nezinau kiek, nebandziau rolleyes.gif . Zinoma kremukas gausis kitoks.
Del esmulsikliu, derinys ester + kviec.vaskas mano megstamiausias wub.gif , net labiau patinka nei su lecitinu. Beto abu emulsikliai yra nejoniniai, tad odai zalos minimalios, palyginus su Nr3, Olive Douceur, BTMS is AZ. Del BTMS - katijoninio em. jau kalbeta ankstesnese temose. O Nr3 emulsikli naudoju tik kunui, arba nuplaunamosiose priemonese. (Keista kad AZ raso jog jis nejoninis, jame yra kalio stearato - tai viena is drusku, kuri gaunasi kai gaminame muila su sarmu ir stearino rugsties. ) Kai emulsiklio sudetyje yra kalio/natrio - emulsiklis anijoninis. Bet kita vertus - svarbiausia kaip oda pati jauciasi, jei tinka ir patinka - kodel ne rolleyes.gif
Atsakyti
Sveikos norejau paklausti gal kurios esat turejusios plauku balzamo baze is "love eko"? Per klaida gavau dovanu ir nezinau ka daryti su ta baze, info nera ju puslapyje... buciau labai dekinga uz info 4u.gif
Atsakyti
biggrin.gif Užkasiu nuorodomis, bet kad svarbu pavasariui. PRIVALOMA perskaityt apie saulę!
http://articles.merc...20326_DNL_art_1
Atkreipkit dėmesį, kad po deginimosi praustis reikia laikantis tam tikrų reikalavinų, nes priešingu atveju žala odai didėja,o vitaminas D prapuola. Ir kad vidurdienį degintis sveikiau, negu kaip visi visur kartoja ryte-vakare...
Lietuviškai panašia tema, tik kad apie deginimąsi nepaaiškinta, bet irgi kelis teiginius mamytėms vertėtų žinoti
http://www.delfi.lt/...o.d?id=57013947
Turbūt jau supratot, kas aš maksimalių apsaugų nuo saulės nenaudoju... Nebent veidui, nosiai, pečių viršui pietuose kai būnu. Kiekvienam rinktis pačiam. Būkim gražios ir sveikos 4u.gif
Atsakyti
O gal kas gali patarti kuo patepti paakius? kad raukslytes nedidetu? kazkokiu aliejuku misiniuku ar vienu aliejuku?
Atsakyti
QUOTE(alioniukas @ 2012 04 12, 15:34)
... tad odai zalos minimalios, palyginus su Nr3, Olive Douceur, BTMS is AZ. Del BTMS - katijoninio em. jau kalbeta ankstesnese temose. O Nr3 emulsikli naudoju tik kunui, arba nuplaunamosiose priemonese. (Keista kad AZ raso jog jis nejoninis, jame yra kalio stearato - tai viena is drusku, kuri gaunasi kai gaminame muila su sarmu ir stearino rugsties. ) Kai emulsiklio sudetyje yra kalio/natrio - emulsiklis anijoninis. Bet kita vertus - svarbiausia kaip oda pati jauciasi, jei tinka ir patinka - kodel ne  rolleyes.gif


Nu eina sau.. Siuo metu mano megstamiausias Nr.3 ir cetilo alkoholio misinys.. Ilga laika neatradau savo nei proporciju, nei sudeciu.. Oda per nestuma taip is veziu buvo issimusus, kad tik po kokiu puses metu susitvarke.. O dar jei ir cetilo alkoholis kazkuo negeras?
Lopau savo ziniu spragas, aiskinuosi HLB.. Merginos ar visu alieju HLB radusios? Ten senose nuorodose ne visi yra, kurie man idomus.. kazkaip man googlis kolkas nevisagalis si kart..
Atsakyti
QUOTE(Taskuotas_vabalas @ 2012 04 12, 17:17)
Nu eina sau.. Siuo metu mano megstamiausias Nr.3 ir cetilo alkoholio misinys.. Ilga laika neatradau savo nei proporciju, nei sudeciu.. Oda per nestuma taip is veziu buvo issimusus, kad tik po kokiu puses metu susitvarke.. O dar jei ir cetilo alkoholis kazkuo negeras?
Lopau savo ziniu spragas, aiskinuosi HLB.. Merginos ar visu alieju HLB radusios? Ten senose nuorodose ne visi yra, kurie man idomus.. kazkaip man googlis kolkas nevisagalis si kart..


Cia jau jusu pasirinkimas, jeigu emulsiklis jums patinka ir tinka, naudokite rolleyes.gif. Kiek domejausi, tai kenksmingumas tu anijoniniu emulsikliu dar priklauso nuo angliavandeniu grandies, kuo ilgesne, tuo kenksmingesnis emulsiklis. Pvz, natrio lauryl sulfato C12 - tai cia maksimumas. Formules Nr3 nebuvau radusi rolleyes.gif
Cetyl alcohol ir plaukams ir veido odai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(alioniukas @ 2012 04 12, 15:34)
Gaminys visada pasikeis, jei pakeisti svarbia sudedamaja dali  rolleyes.gif . Jei naudosite fiz.tirpala, nebedekite druskos, ji ir taip labai destabilizuoja emulsija. O ar vandeni keisti hidrolatu, ziurekite kas tinka jusu odai.
Jei neturite kviec.vasko (Nr2 is AZ), Nr3 greiciausiai reiktu tiek pat deti, biciu vasko nezinau kiek, nebandziau  rolleyes.gif . Zinoma kremukas  gausis kitoks.
Del esmulsikliu, derinys ester + kviec.vaskas mano megstamiausias  wub.gif , net labiau patinka nei su lecitinu. Beto abu emulsikliai yra nejoniniai, tad odai zalos minimalios, palyginus su Nr3, Olive Douceur, BTMS is AZ. Del BTMS - katijoninio em. jau kalbeta ankstesnese temose. O Nr3 emulsikli naudoju tik kunui, arba nuplaunamosiose priemonese. (Keista kad AZ raso jog jis nejoninis, jame yra kalio stearato - tai viena is drusku, kuri gaunasi kai gaminame muila su sarmu ir stearino rugsties. ) Kai emulsiklio sudetyje yra kalio/natrio - emulsiklis anijoninis. Bet kita vertus - svarbiausia kaip oda pati jauciasi, jei tinka ir patinka - kodel ne  rolleyes.gif

Kiek prisimenu iš chemijos mokymosi laikų, tai sudėtinė medžiaga (pav. druska) susideda iš katijonų ir anijonų (pav. Na - katijonas, CO3 arba Cl - anijonas).
Druskas tirpinant vandenyje jų molekulės skyla į jonus ir t.t....
pagal šį pavyzdį manau, kad čia tik laboratorijoj galima nustatyti, koks tirpalas išeina - anijoninis ar katijonis, tai liečia ir emulsiklius.
Esu linkusi pasitikėti AZ 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(alioniukas @ 2012 04 12, 15:34)
Del esmulsikliu, derinys ester + kviec.vaskas mano megstamiausias  wub.gif , net labiau patinka nei su lecitinu. Beto abu emulsikliai yra nejoniniai, tad odai zalos minimalios, palyginus su Nr3, Olive Douceur, BTMS is AZ.

Esu radusi infomacijos apie cukrų žalą odai (ardo kolageno struktūrą). Ar neteko daugiau ko skaityti?
Atsakyti
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 04 13, 07:04)
Kiek prisimenu iš chemijos mokymosi laikų, tai sudėtinė medžiaga (pav. druska) susideda iš katijonų ir anijonų (pav. Na - katijonas, CO3 arba Cl - anijonas).
Druskas tirpinant vandenyje jų molekulės skyla į jonus ir t.t....
pagal šį pavyzdį manau, kad čia tik laboratorijoj galima nustatyti, koks tirpalas  išeina - anijoninis ar katijonis, tai liečia ir emulsiklius.
Esu linkusi pasitikėti AZ 4u.gif


Tai va butent todel, kad druska skyla i kationa ir anijona, nesuprantu kaip Nr3 emulsiklis gali buti vienareiksmiskai nejoninis? AZ pasitikiu, tik kartais nesuprantu unsure.gif . Visur raso apie kalio stearato anijonini pobudi. Anijoninese PAM dazniausiai pristatomos sarminiu metalu druskos. Nr3 - susideda is dvieju daliu: viena nejonine, kita anijonine. Sutinku, kad tik laborotorijoje galima nustatyti 100% koks emulsiklis, bet vien tai kad jame yra kalio, ar natrio, nenaudoju kremukuose veido odai, tik kunui ir nuplaunamosiose priemonese rolleyes.gif ir tikrai patinka. Bet kiekvienas renkasi pagal save, pagal savo zinias, patirti, nuoziura rolleyes.gif , tad nesigincysiu
Papildyta:
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 04 13, 07:39)
Esu radusi infomacijos apie cukrų žalą odai (ardo kolageno struktūrą). Ar neteko daugiau ko skaityti?


neteko, papasakokite 4u.gif
Atsakyti
alioniukas @ 2012 04 13, 12:10
Tai va butent todel, kad druska skyla i kationa ir anijona, nesuprantu kaip Nr3 emulsiklis gali buti vienareiksmiskai nejoninis? AZ pasitikiu, tik kartais nesuprantu unsure.gif . Visur raso apie kalio stearato anijonini pobudi. Anijoninese PAM dazniausiai pristatomos sarminiu metalu druskos. Nr3 - susideda is dvieju daliu: viena nejonine, kita anijonine. Sutinku, kad tik laborotorijoje galima nustatyti 100% koks emulsiklis, bet vien tai kad jame yra kalio, ar natrio, nenaudoju kremukuose veido odai, tik kunui ir nuplaunamosiose priemonese rolleyes.gif ir tikrai patinka. Bet kiekvienas renkasi pagal save, pagal savo zinias, patirti, nuoziura rolleyes.gif , tad nesigincysiu
[cool.gif</div><div class='quotemain'><!--QuoteEBegin-->Papildyta:[/b]
neteko, papasakokite  4u.gif
[/quote]
bet juk naudojame kremams druską ( NaCl - lieka Na jonas) ar tą patį fiziologiniį skiedinį g.gif Čia turbūt svarbiausia kiekis, be to yra energijos tvarrumo dėsnis ir krūvių tvarumo dėsnis - t.y. kur + visur turi būti - , visose medžiagose turi galioti smile.gif
Čia jau labai gilintis reikia, mūsų atveju, tikriausiai, reikai naudoti emulsiklius, kurie tinka tau. O jei visai saugiai - tai sviesmedis, natūralūs vaškai, lecitinas... ir kitos emulguojančios medžiagos (kad ir kiaušinio trynys)

Apie cukrų skaičiau aromarti.ru forume, tik neatsimenu, kurioj temoj. Ten buvo kalbama apie emulsiklius (kažkokia bendra tema), galvojau, gal būsite pastudijavusi, gal ester nepriklauso tiems blogiečiams( ten buvo kalba apie fruktozę)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 13 balandžio 2012 - 12:30