Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, XVII tema

QUOTE(zuvyte26 @ 2012 04 09, 11:39)
Sveikos, aš dar tik pradedančioji, kol kas dar tik skaitau smile.gif Bet vat mano sesutei prireikė kremo ar aliejų mišinuko nuo strijų. Daugumoje radau tik receptus nuo celiulito.
Be to ką daryti, jei ji netoleruoja (labai jautri kvapams) eterinių aliejų, kurie, kiek žinau, yra pagrindinė veiklioji medžiaga?

Nuo strijų (po gimdymo) arba jų profilaktikai iki nėštumo

Puiklapių aliejaus - 15 g (desert. š.)
Sviestmedžių aliejaus -20 g (valg. š.)
Nerafinuoto nakvišų aliejaus - 6 ml (1/2 desert. š.)
Nerafinuoto simondsijų aliejaus - 10 ml (2 arbat. š.)
Imbierinių citrinžolių (palmarozų) eterinio aliejaus - 10 lašų.

Indelyje susmulkinkite nerafinuotą sviestmedį, po truputį sudėkite kitus aliejus ir viską išsukite iki puraus kremo. Tepkite kelis kartus per dieną.

http://aromata.lt/ko...i/musu-receptai
bet jei kvapam jautri tai gali nepatikti palmarosai g.gif
man asmeniskai kad ir pora lasu i 100ml kremo indeli ji labai uzsiuodzia doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zydrem: 09 balandžio 2012 - 12:35
QUOTE(zuvyte26 @ 2012 04 09, 11:39)
Sveikos, aš dar tik pradedančioji, kol kas dar tik skaitau smile.gif Bet vat mano sesutei prireikė kremo ar aliejų mišinuko nuo strijų. Daugumoje radau tik receptus nuo celiulito.

Strijų nepanaikinsite, galima kažką bandyti prieš strijų prevenciją (pvz neštumo metu), bet jei tokių yra, tai tepkit kuom tik norite, bet jų neatsikratysite, deja... Gal kol naudosite aliejus, - šiek tiek pabluks jos, bet tikrai nedings schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(zydrem @ 2012 04 09, 12:34)
Nuo strijų (po gimdymo) arba jų profilaktikai iki nėštumo

Puiklapių aliejaus - 15 g (desert. š.)
Sviestmedžių aliejaus -20 g (valg. š.)
Nerafinuoto nakvišų aliejaus - 6 ml (1/2 desert. š.)
Nerafinuoto simondsijų aliejaus - 10 ml (2 arbat. š.)
Imbierinių citrinžolių (palmarozų) eterinio aliejaus - 10 lašų.

Indelyje susmulkinkite nerafinuotą sviestmedį, po truputį sudėkite kitus aliejus ir viską išsukite iki puraus kremo. Tepkite kelis kartus per dieną.

http://aromata.lt/ko...i/musu-receptai
bet jei kvapam jautri tai gali nepatikti palmarosai g.gif
man asmeniskai kad ir pora lasu i 100ml kremo indeli ji labai uzsiuodzia doh.gif

aciuks.gif Dėkui labai. Žiūrėsim, gal tiks dar koks kitas EA. Reiks kada nusivesti bent pauostyti.
Atsakyti
QUOTE(zuvyte26 @ 2012 04 09, 13:44)
aciuks.gif Dėkui labai. Žiūrėsim, gal tiks dar koks kitas EA. Reiks kada nusivesti bent pauostyti.

Neprisimenu tiksliai, bet per viena paskaita destytoja yra sakiusi, kad pirmame trimestre isvis jokiu ea nescioms negalima. schmoll.gif Bijau sumeluot ax.gif As kai laukiausi, tepiau pilva dukart dienoj ivairiu alieju misiniu, miksuodavau pati, tiesiog pries pirkdama ziuredavau, kad tiktu striju prevencijai. Gaila, tada dar nekilo man mintis, kad galima ir kremus pasidaryti, dabar jau tepciau ir juos. Na, bet striju man neatsirado visai, oda nenieztejo, tai viskas liuks smile.gif o gal ir genetika cia dekinga ax.gif
Atsakyti
QUOTE(zuvyte26 @ 2012 04 09, 10:34)
Na ji laukiasi, tai norėtų prevencijai. Tik, kažin ar vien sviestai+aliejai bus tiek veiksmingi kaip priemonė su EA.  g.gif


kaip tik pries menesi gavau tema - strijos, nors gydytojas-aromaterapeutas rekomendavo ivairius EA (dazniausiai pradedant nuo 5-to nestumo menesio), as jauciu per visa nestuma jokiu EA nenaudociu g.gif ax.gif blush2.gif . Bet man patiko toks receptukas (pati nesu bandziusi), kuri galima naudoti visada: 10g sausu levandu ziedu, 10g sausu pieniu ziedu, 100g kvieciu gemalu perpus su migdolu aliejumi. Is ziedu pagaminti istrauka, ir teptis kiekviena diena
Atsakyti
Labas vismes,norejau paklausti ar gaminate dantu pasta? ir burnos skalavimo skysti? Niekur nerandau arba nemaciau 4u.gif kad rasytumete apie tai.Beje jei gaminate tai kaip?is ko susideda?
Atsakyti
4u.gif Yra įvairių nuomonių dėl EA naudojimo nėštumo metu. Aš pritariu tai, kuri neleidžia naudoti aiškiai nuodingų ar nekokybiškų eterinių ir tų kurie gali dirginti odą. Nuodingi - su ketonais (tujų, vaistinių šalavijų, baltųjų kiečių (Artemiasia herba alba), vaistinių yzopų, ir vienos rūšies levanda (Lavandula stoechas, italinė levanda). Čia iš aromaterapijos seminaro medžiagos Kvapų namuose. O kiek yra įvairių aromaterapinių mokyklų, tiek nuomonių - tik neaišku, kiek jos pagrįstos.
Visada verta vadovautis sveiku protu - nedraudžiama nėščiajai vaikštinėti miške, pievoje - o kiek ten augalai pačių įvairiausių medžiagų išskiria, kiek kvapų, žiedadulkių, eterinių prisikvėpuojame... Kodėl reiktų jų vengti EA pavidalu? Jokiu būdu nenaudoti tų, kurie tai konkrečiai moteriai netinka, ar nepatinka - nes bet ką gali alergizuoti bet kas, net ir iš "saugių" EA sąrašo. Todėl reikia nepamiršt saugumo rekomendacijos - pasidaryt odos jautrumo testą, užtepti truputį ant vidinės rankos pusės ir įsitikinti, ar nekyla kokių nors nepageidaujamų reakcijų. Gal tiesiog tuo metu kažkoks kvapas erzina - na ir nereikia tada jo, nesveika save prievartauti, koks stebuklingas poveikis bebūtų tam aliejui priskiriamas. Organizmas pasako, kas jam netinka.
Nuo strijų, jei nenorit ar bijote, jei nepatinka eteriniai - bet koks drėkinantis natūralus kremas, gal su alijošium (bet irgi ne visos odos priima), pantenoliu. Tačiau svarbiausia ne pats kremas, o švelnus masažiukas - pilvo, taip pat iš šlaunų odą, raumenis patrinti, pamasažuoti, paglostyti, kad suaktyvėtų kraujotaka, audiniai geriau būtų aprūpinti maisto medžiagomis, taptų elastingesni, atsargiai ( ne iki mėlynių) pažnaibyti. Sėdint prie televizoriaus, rankos tegul ne pultelį laiko, o darbą dirba. Gal kokiu švelniu mediniu masažuokliu patogu pasivažinėt - bet kai laukiausi, tiesiog kaip žąsis žnaibydavau. Joks EA ar kremas to už būsimą mamytę nepadarys... Po dušo - vėlgi pamasažuot šiurkštesniu frotiniu, lininiu rankšluosčiu, ir sutept tuo, kas patinka, kad oda būtų sudrėkinta, stangri. 4u.gif

Čia apie ekologiškos kosmetikos gamintojus - visai panašius į mus visas
http://www.grynas.lt...o.d?id=57836266
Atsakyti
QUOTE(imdigo @ 2012 04 09, 16:39)
Labas vismes,norejau paklausti ar gaminate dantu pasta? ir burnos skalavimo skysti? Niekur nerandau arba nemaciau 4u.gif  kad rasytumete apie tai.Beje jei gaminate tai kaip?is ko susideda?

Gaminam, nuorodos yra pirmame psl. ( reikia peržiūrėti nuorodas į receptus), viską rasite 4u.gif
Aš dantų pasta gaminu įvairią, pagrindas - kalcio karbonatas, kaolinas, dedama geriama soda, glicerinas, eteriniai aliejai, žolelės įvairios ir t.t.
Skalavimo skystį darau iš hidrolatų (mėtų, šalavijų, kraujažolių, čiobrelių, raudonėlių, melisų ir pan.), su bičiu pikiu, eteriniais ir kitai tinkamais priedais
Atsakyti
Labas visoms,
prašau laibai pagalbos, gal kas neseniai naudojote ką NUO NUDEGIMŲ.
Draugė nusisplikė visą barzdą, su skausmu susidorojo, bet vaizdas tai ojojoi...
Sena oda luobu lupasi, visa pajuodusi, o po jos dažniausiai lieka raudona ryški nauja oda. Gal yra kaip to išvengti, vistik veidas??? Kas geriau padėtų regeneruoti odą??? Turiu šaltalankių, pantenolio, alavijo gelio... Kas geriau tiktų? PADĖKITE
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 04 09, 17:09)
  Čia apie ekologiškos kosmetikos gamintojus - visai panašius į mus visas
http://www.grynas.lt...o.d?id=57836266

Visai įdomus straipsnis, tik keista pasirodė mintis"Net patys brangiausi kremai dažniausiai turi itin didelį kiekį vandens,“ - pasakojo ekonomikos magistrą turinti moteris" schmoll.gif
Bet juk taip ir turi būti: kremas - aliejinė dalis+vanduo(net iki 90% gali būti)+aktyvai bigsmile.gif arba žurnalistai nesuprato, ką norėjo pasakyti arba šiaip "pudrina" smegenis smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 10 balandžio 2012 - 09:32
Ausriness, vat kodėl taip būna - ko ieškai, užsimušk nerasi. Kalbėta buvo per seminarus apie nudegimų gydymą, bet nepamenu kurie konkrečiai eteriniai tinkamiausi būtent nudegimams.
Bendrai, tiesiai ant odos galima tepti levandų, italinio šlamučio, kajeputų (galima tiesiai ant žaizdos pilti, žaizdas juo plauti, dezinfekuoja, skatina gijimą, padeda išvengti randų susidarymo), palmarozų (nedidelis kiekis drėkina odą), rožių eterinius aliejus. Labai vertinga priemonė medetkų CO2, padeda odai sugyti, veiksmingi maži kiekiai (0,1-0,3proc. galutiniame produkte). Gijimą skatina t.p. arnikų CO2, jis dar ir skausmą mažina. Ramunėlių etrinis aliejus, mira, frankinčensės odai labai vertingos.
Shisandrų CO2 (citrinvyčių).
Ką išbandžiau pati ir ant vyro - oda (jam žvynelinė) geriausiai nurimsta kai sutepama eteriniu aliejumi ar jų mišiniu iškart po dušo ar vonios, iki 20 lašų EA rekomenduojama (bet man gaunasi kiek daugiau...), dar šlapia, ir tik tada ant viršaus koks nors sviestas (čia kam tinka ar norisi dar riebiau, nors ir vien nuo eterinių dingsta sausumo, taukimo pojūtis, tik kokosų tokiam veido nudegimui nerekomenduočiau, dar labiau gali pasausint odą, geriau tamanų, sviestmedžio, man labai jau gyriau kad bacuri patiko) ar kremas. Plačiau KN pasiskaitykite.
Į kremą labai tiks bisabololis, pantenolis, alijošius.
Bet labai patariu išbandyt po kiekvieno nusiprausimo eterinius tiesiogiai - kelis lašus ant delno ir pasitept ( ant veido tai 20 lašų nereiks, čia kiekis visam kūnui)- ir reikia stebėt, kuris geriausiai suveiks, oda tiesiog akyse kaip transformeris pasikeičia. Jei tiks keli, pasidaryt nedidelį kiekį mišinuko, kad patogiau būtų naudoti. Jei gali, tegul draugė į KN užbėga, ten patars gal dar ką nors, pasirinks kurio kvapas mielesnis. Yra daug tinkamų tokioms problemoms spręsti. Tikrai labiau padės negu brangiausi vaistai.
Su sąlyga, kad eteriniai kokybiški. Sėkmės, jei ką tiksliau rasiu - pasidalinsiu. 4u.gif

Aha, straipsnyje ir man tas vanduo užkliuvo. Matyt, norėjo pasakyt, kad jie naudoja hidrolatus, ne paprastą vandenį. Aš sakyčiau, kad vanduo fabrikiniuose kremuose yra pati saugiausia ir sveikiausia dalis... Ir negalima visų brangių taip nurašyt vienu brūkštelėjimu, kad ir Clarins(ir tikrai ne vien jie) - naudoja gėlių vandenis taip pat. Ne viskas vienareikšmiška. Ir ne visiems priemonės be vandeninės dalies tinka, nors jas ir galima lengviau pagamint, ilgiau laikysis drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 10 balandžio 2012 - 09:48
QUOTE(ausriness @ 2012 04 10, 09:06)
Labas visoms,
prašau laibai pagalbos, gal kas neseniai naudojote ką NUO NUDEGIMŲ.
Draugė nusisplikė visą barzdą, su skausmu susidorojo, bet vaizdas tai ojojoi...
Sena oda luobu lupasi, visa pajuodusi, o po jos dažniausiai lieka raudona ryški nauja oda. Gal yra kaip to išvengti, vistik veidas??? Kas geriau padėtų regeneruoti odą??? Turiu šaltalankių, pantenolio, alavijo gelio... Kas geriau tiktų? PADĖKITE

Neteko nudegimams ant veido daryti tepalų, tik rankoms, bet tikrai efektyvu :
visur literatūroj rekomenduoja pradžioje naudoti gryną levandų EA.
Mišiniai, dedami kaip kompresai ant nudegusių vietų:
1.EA levandų - 15l., morkų - 5l., 15ml migdolų aliejaus;
2. Kviečių gemalų al. 4 ml, tamanų al 3ml, EA levandų 2 ml, EA rožmedis 2 ml
3. EA levandų-5l., germaniškų ramunėlių 5l., romaniškų ramunėlių 5l., kraujažolės 5l. į 15-30ml bazės ( kviečių gemalų, tamanų, migdolų)
4. valg.š. bazės - 3 l. levandų EA ir 2 l. ramunėlių - dėti kaip kpmpresą ant nudegimo

Bet gal reikėtų kreiptis į medikus, dabar yra visokių purškalų, padengiančių plėvele.
Svarbiausia, kad nesupūliuotų, tada susidaro randai.
Mano sūnus, kai buvo 1,5metų užsipylė arbatos ką tik užplikytos ant kakliuko, tai randas liko tik supūliavusioje vietoje, bet kaip vaikui, tai augant išnyko, dabar tik vos matoma žymelė
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 10 balandžio 2012 - 09:47