Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, XVII tema

Sveikos

turiu klausimeli, jau kuri laika gaminuosi dezodoranta is aluno milteliu ir man labai patinka, bet nesenai perskaiciau kad alunas savo sudetyje turi aliuminio, kiek zinau tai aliuminis labai nesveika organizmui, ar sitas naturalus koks kitoks g.gif gal galetumete pakomentuoti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(MaGre @ 2012 03 13, 16:51)
Sveikos

turiu klausimeli, jau kuri laika gaminuosi dezodoranta is aluno milteliu ir man labai patinka, bet nesenai perskaiciau kad alunas savo sudetyje turi aliuminio, kiek zinau tai aliuminis labai nesveika organizmui, ar sitas naturalus koks kitoks  g.gif  gal galetumete pakomentuoti  4u.gif


Žiūrėkite firmos, iš kurios pirkote, informaciją.

pav. AZ nuorodo, kad jų milteliai (Potassium Alum) yra natūralus mineraliniai, gauti iš alunito, formulė turėtų būti KAl(SO4)2*12H2O, o pirktiniuose dezodorantuose būna aliuminio chlorohidratas.
Kažkur jau buvo diskutuojama, kad tai skirtingos medžiagos.
Atsakyti
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 03 14, 10:36)
Žiūrėkite  firmos, iš kurios pirkote, informaciją.

pav. AZ nuorodo, kad jų milteliai (Potassium Alum)  yra natūralus mineraliniai, gauti iš alunito, formulė turėtų būti KAl(SO4)2*12H2O, o pirktiniuose dezodorantuose būna aliuminio chlorohidratas.
Kažkur jau buvo diskutuojama, kad tai skirtingos medžiagos.


visada perku is AN, bet anksciau prie aprasymo gal neatkreipiau demesio, bet va kas rasoma:
"Dezinfekcines alūno savtybes lėmė tai, kad 1)mikroorganizmai yra sustabdomi (fiksuojami), 2)sudėtyje esantis aliuminis veikia antimikrobiškai."
tai turbut cia irgi bus naturalus tas aliuminis g.gif bet kad naturalus tai nereiskia kad nekenksmingas g.gif
Atsakyti
QUOTE(MaGre @ 2012 03 14, 11:39)
visada perku is AN, bet anksciau prie aprasymo gal neatkreipiau demesio, bet va kas rasoma:
"Dezinfekcines alūno savtybes lėmė tai, kad 1)mikroorganizmai yra sustabdomi (fiksuojami), 2)sudėtyje esantis aliuminis veikia antimikrobiškai."
tai turbut cia irgi bus naturalus tas aliuminis  g.gif  bet kad naturalus tai nereiskia kad nekenksmingas  g.gif

Tikrai, AN nenurodytas tikslus pavadinimas ar INCI. Esu pirkusi ir iš jų, struktūra miltelių kitkia negu AZ ( AZ - milteliai, o AN - smulkūs kristaliukai).
Bet manau, kad tai ta pati medžiaga, tik neparašyta pas juos biggrin.gif
Galit parašyti jiems emailą ir užklausti.

O dėl kenksmingumo - neatsimenu, kur buvo tokia diskusija, tai buvo išsiaiškinta, alum potasium milteliai skiriasi nuo kitos medžiagos su aliuminiu (neatsimenu pavadinimo) ir yra saugesnis, sveikesnis , tai kita medžiaga negu pramoniniuose deodozorantuose
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 14 kovo 2012 - 14:14
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 03 14, 12:13)
Tikrai, AN nenurodytas tikslus pavadinimas ar INCI. Esu pirkusi ir iš jų, struktūra miltelių kitkia negu AZ ( AZ - milteliai, o AN - smulkūs kristaliukai).


AZ ir AN tas pats alunas, tik AZ "degintas". Aluno kristaliukai lydomi ir pasiekus 120 laipsniu jie praranda kristalizuotaji pavidala. Kiek zinau ir dezodorantus-akmenelius gamina is deginto aluno. Bandziau pazaisti rolleyes.gif , tik gaila mazai milteliu turejau, tai mazas akmenukas isejo. Reikia 50%vandens+50%degintu aluno milteliu (kaip AZ). Kaitinti ant labai labai mazos ugnies vandens voneleje. Vanduo isgaruoja, pasidaro tirsta mase, kuri paskui sukieteja. Gaunasi tas pats aluno kristalas-dezodorantas. Tik man asmeniskai labiau patinka gelinis dez. rolleyes.gif
Atsakyti
anksciau ir AN budavo pirkti milteliais, bet paskuitini karta pirkau tai buvo jau granulytem, bet ar taip ar taip man jis vandeny netirpsta, nuseda ant dugno, as darausi rutulini dezika, man kolkas pats geriausias is naturaliu, alunas+distiliuotas vanduo+glicerinas+citrinu rugsties esteris+salavijo EA
Atsakyti
QUOTE(MaGre @ 2012 03 14, 12:53)
anksciau ir AN budavo pirkti milteliais, bet paskuitini karta pirkau tai buvo jau granulytem, bet ar taip ar taip man jis vandeny netirpsta, nuseda ant dugno, as darausi rutulini dezika, man kolkas pats geriausias is naturaliu, alunas+distiliuotas vanduo+glicerinas+citrinu rugsties esteris+salavijo EA


Pakaitinus aluno miltelius su vandeniu jie istirpsta..
Atsakyti
QUOTE(alioniukas @ 2012 03 14, 16:17)
Pakaitinus aluno miltelius su vandeniu jie istirpsta..


o ar paskui vel nesikristalizuoja atvesus vandeniui, taip ir lieka istirpe?
Atsakyti
QUOTE(MaGre @ 2012 03 14, 13:18)
o ar paskui vel nesikristalizuoja atvesus vandeniui, taip ir lieka istirpe?


man nesikristalizuoja rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(alioniukas @ 2012 03 14, 16:19)
man nesikristalizuoja rolleyes.gif


ok, sekanti karta bandysiu sildyt ir tirpint mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(MaGre @ 2012 03 14, 16:25)
ok, sekanti karta bandysiu sildyt ir tirpint  mirksiukas.gif

Nesiskristalizuoja tik l.mažas procentas ir jei nėra jokio spirito sudėtyje. jei koks lašelis spirito , po kiek laiko iškrenta nuosėdos
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 14 kovo 2012 - 16:46
Sveikos, gal galesite man patarti 4u.gif Jau kuri diena, skaitineju ankstesnes temas, bet cia tiek daug info doh.gif O kremuka noriu pradeti gaminti jau dabar. Pradziamoksli skaiciau, kaip ir viskas aisku, bet dabar tik sunku man issirinkti kokie emulsikliai ir konservantai tiktu sausai veido, kartu ir paakiu odai? Siaip mano oda budavo misri, pries pusantru metu pradejau nenaudot veido kremo, ant dregno veido tepu kokinors neraf. alieku, ar kokosa, tai ji ir nusausejo sad.gif, suprantu, kad tais aliejais ja ir nusausinau, nes nebeissiria ji tiek sebumo del to. Tai va.. reikia man kremuko smile.gif buvau sugalvojusi darytis sutirstindama ksantanu,emulguoti skystuoju emulsikliu ir koncervuoti naticidu (del kitu ingredientu kol kas man viskas aisku), bet paskaiciau, kad kazkuriai forumietei nuo ksantano oda issausejo, supratau, kad nusipirkusi "is lempos" ir placiau nepasidomejusi, galiu ir nusvilt, taigi, gal kuri patarsite man pagal koki recepto pavyzdi galeciau kanors susimiksuot sausai odai. Butu gerai, kad nereiketu pradzioj isleist daug pinigu ir su tuo paciu emulsikliu ir koncervantu galeciau pagamint ir paakiams ir veidui krema ax.gif Ar jus nesigaminate atskiru?
Atsakyti