Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, XVII tema

QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 03 04, 10:58)
1.O su kokiu emulsikliu gaminot? Visi skirtingom proporcijas aliejaus /vandens sugeba sujungti.
2.Iš tiesų viskas gana sudėtinga: priklauso ir nuo emulsiklio rūšies, ir nuo aliejų, ir nuo aktyviųjų komponentų...Beveik visos rimtos komponentus parduodančios firmos rašo, kokias proporcijas taikyti, kur naudoti emulsiklius, pav. http://www.aroma-zon...mulsifiants.asp
Daug receptų ir patarimų yra visose ankstesnėse temose, labai naudinga paeiliui viską išstudijuoti 4u.gif
Žodžiu, bandykite

visus namų darbus kuriuosi išvardinote atlikau mirksiukas.gif dariau su olive 1000
Atsakyti
QUOTE(tercija @ 2012 03 04, 11:02)
visus namų darbus  kuriuosi išvardinote atlikau  mirksiukas.gif dariau su olive 1000

Tikriausiai Olivem 1000. Gal klystų, nes Olive 1000 nežinau.
Olivem1000 naudojamas tik iki 30% aliejų (AZ smulkiai parašyta), tai tiek jums ir sujungė. Dar - plakti reikia l.kruopščiai ir ilgai: ne trumpiaui kaip 3min. sujungus karštai, paskui ne mažiau 3min. vėsinant, paskui atvėsinus irgi pan.
O kuo plakat?Jei be elektrinio mikserio, tai sunkoka
O šiaip, tai reikėtų tiksliai sudėtį žinoti, kad būtų galima komentuoti daugiau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 03 04, 10:09)
Tikriausiai Olivem 1000. Gal klystų, nes Olive 1000 nežinau.
Olivem1000 naudojamas tik iki 30% aliejų (AZ smulkiai parašyta), tai tiek jums ir sujungė. Dar - plakti reikia l.kruopščiai ir ilgai: ne trumpiaui kaip 3min. sujungus karštai, paskui  ne mažiau 3min. vėsinant, paskui atvėsinus irgi pan.
O kuo plakat?Jei be elektrinio mikserio, tai sunkoka
O šiaip,  tai reikėtų tiksliai sudėtį žinoti, kad būtų galima komentuoti daugiau 4u.gif

na taip, jūs vsiškai teisi Olivem smile.gif su šaukšteliu plakiau, bet vadinasi šitą praleidau kad 30 procentų tik sujungia. Ai nepraleidau, va iš AN pusliapio "Patiko kremo konsistencija: 40 % aliejinės fazės, 60 % vandens fazės ir 4 g Olivem1000 emulsiklio."

Tai tada viskas aišku, kodėl neišėjo ir kodėl po to gavosi. O dar norėjau paklausti, jei gerai parenki aliejus, tai įdėtas emulsiklio kiekis bet kokiu atveju suriš, ar jei įdėsi per mažai nesuriš? ta prasme mane domina kaip padaryti skystesnį kremą, nes gavosi vos ne taukmedžio sviesto kietumo.
Atsakyti
QUOTE(liepaite666 @ 2012 03 04, 11:16)
na taip, jūs vsiškai teisi Olivem smile.gif su šaukšteliu plakiau, bet vadinasi šitą praleidau kad 30 procentų tik sujungia. Ai nepraleidau, va iš AN pusliapio "Patiko kremo konsistencija: 40 % aliejinės fazės, 60 % vandens fazės ir 4 g Olivem1000 emulsiklio."

Tai tada viskas aišku, kodėl neišėjo ir kodėl po to gavosi. O dar norėjau paklausti, jei gerai parenki aliejus, tai įdėtas emulsiklio kiekis bet kokiu atveju suriš, ar jei įdėsi per mažai nesuriš? ta prasme mane domina kaip padaryti skystesnį kremą, nes gavosi vos ne taukmedžio sviesto kietumo.

Aš tai vadovaujuosi AZ psl. nuorodomis, ten rašo, kad 30% riebalų rekomenduoja Ol 1000. Aš riebesnius (tik žiemą)darau su Olive Sweetness arba Olive Protection.
Jei per mažas % emulsiklio gali ir nesurišti, vidutiniškia būna 5%, bet per daug emulsiklių negerai, geriau naudoti natūralius: sacharozę, lecitiną ir t.t. Sakoma, jei išsisikiria aliejai - trūksta vandens ir atvirkščiai.
Pieneliams naudoju vašką Nr.3 ir AZ (INCI glyceryl stearate, potassium stearate). Dar geras pienelis išeina naudojant 3% kviečių gliukozidų vaško ir 3% sojos lecitino (toks derinys mano mėgiamiausias, tik lecitinas gali kimšti poras, kas į tai linkęs...)
Su Ol 1000 galima pagaminti visai be aliejų (8% Ol 1000, 91% skysčio, 0,5% tirštiklio), bet vis tiek toks kremuko konsistencijos išeis.
Kremo tirštumas priklauso ir nuo riebalų - jei dėsit vien sviestus ( mango, ši, avokado ir t.t.) bus kietesnis, naudojant aliejus - minkštesnis, skystesnis.
Daugybė visokių subtilybių, aš visko ir nežinau, tik porą metų užsiimu kremų gamyba, gal didesnės žnovės parašys daugiau smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 04 kovo 2012 - 10:51
Visų pirma patarčiau daugiau pasiskaityti 4u.gif nes nieko nežinote apie savo gamybą... Nepatingėsiu parašyti, bet tikrai patariu kuo daugiau skaityti pačiai.
Emulsiklis yra skirtas sujungti vandeninę ir aliejinę dalis. Yra įvairių emulsiklių, skirtingų rūšių emulsikliai "išlaiko" skirtingą kiekį aliejaus. Taigi, nueinate į pardavėjo puslapį ir pasiskaitote kokį kiekį aliejaus gali išlaikyti jūsų pasirinktas emulsiklis. (Beje, temose, kurios išvardintos pirmame puslapyje, tai buvo n+k kartų aptarta.. tikrai verta jas perskaityti). Bent jau anksčiau jūsų minima parduotuvė siųsdavosi prekes iš AZ.
AZ nuoroda Olivem1000
Nuorodoje yra lentelė, kurioje aprašyta koks kiekis emulsiklio suteiks kokią konsistenciją produktui. Asmeniškai aš naudoju iš AZ vašką nr.2, aliejinę fazę pagal poreikius sudaro 10-20 proc. Konsistencija gaunasi skysta kaip pienelio, konsistencija tirštinu ksantanu (ir pasiskaitykit apie jį). Kremo konsistencija taip pat priklauso nuo to su kuo jį plakate. Su šaukštu visada išsiplaka prasčiau nei su elektriniu plakikliu, daug kas turi plakiklius iš AZ, kitos pirko lyg Senukuose ar pan. (vėlgi temose pilna medžiagos kaip kur kas už kiek pirko). Ir būtinai (!) prieš gaminant skaityti kiekvieno produkto aprašą, kokiais kiekiais naudoti, koks jo poveikis, kam skirta ir pan (ir tai tėra tik žinių pats pats minimumas kad pradėti gaminti). sėkmės

p.s. o dėl Rudugio - negi manėt, kad imsit ir išrasit dviratį biggrin.gif puikūs aliejai už vos kelis lt. Šita tema gyvuoja pakankamai seniai, merginos ir moterys, besirenkančios čia gamina natūr. kosmetiką ir naudoja ją tikrai gana seniai. Pasitikėkit jų patarimais.. Bent aš virš metų gaminuosi sau ir "daug košės reikėjo suvalgyti" per tą laiką ir žinių turiu nemažai, bet puikiai suvokiu kiek dar daug daug aš nežinau smile.gif Mylėkit save, ir netepkit to Rudugio produktų ant savęs; pažaisti dabar kad susijungtų fazės gal ir nieko..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tendre: 04 kovo 2012 - 14:05
QUOTE(Tendre @ 2012 03 04, 13:54)
Visų pirma patarčiau daugiau pasiskaityti 4u.gif nes nieko nežinote apie savo gamybą... Nepatingėsiu parašyti, bet tikrai patariu kuo daugiau skaityti pačiai.
Emulsiklis yra skirtas sujungti vandeninę ir aliejinę dalis. Yra įvairių emulsiklių, skirtingų rūšių emulsikliai "išlaiko" skirtingą kiekį aliejaus. Taigi, nueinate į pardavėjo puslapį ir pasiskaitote kokį kiekį aliejaus gali išlaikyti jūsų pasirinktas emulsiklis. (Beje, temose, kurios išvardintos pirmame puslapyje, tai buvo n+k kartų aptarta.. tikrai verta jas perskaityti). Bent jau anksčiau jūsų minima parduotuvė siųsdavosi prekes iš AZ.
AZ nuoroda Olivem1000
Nuorodoje yra lentelė, kurioje aprašyta koks kiekis emulsiklio suteiks kokią konsistenciją produktui. Asmeniškai aš naudoju iš AZ vašką nr.2, aliejinę fazę pagal poreikius sudaro 10-20 proc. Konsistencija gaunasi skysta kaip pienelio, konsistencija tirštinu ksantanu (ir pasiskaitykit apie jį). Kremo konsistencija taip pat priklauso nuo to su kuo jį plakate. Su šaukštu visada išsiplaka prasčiau nei su elektriniu plakikliu, daug kas turi plakiklius iš AZ, kitos pirko lyg Senukuose ar pan. (vėlgi temose pilna medžiagos kaip kur kas už kiek pirko). Ir būtinai (!) prieš gaminant skaityti kiekvieno produkto aprašą, kokiais kiekiais naudoti, koks jo poveikis, kam skirta ir pan (ir tai tėra tik žinių pats pats minimumas kad pradėti gaminti). sėkmės

p.s. o dėl Rudugio - negi manėt, kad imsit ir išrasit dviratį biggrin.gif puikūs aliejai už vos kelis lt. Šita tema gyvuoja pakankamai seniai, merginos ir moterys, besirenkančios čia gamina natūr. kosmetiką ir naudoja ją tikrai gana seniai. Pasitikėkit jų patarimais.. Bent aš virš metų gaminuosi sau ir "daug košės reikėjo suvalgyti" per tą laiką ir žinių turiu nemažai, bet puikiai suvokiu kiek dar daug daug aš nežinau smile.gif Mylėkit save, ir netepkit to Rudugio produktų ant savęs; pažaisti dabar kad susijungtų fazės gal ir nieko..

tą tai aš suprantu, kad čia ne taip paprasta, skaičiau iki gaminat daug (apie 3mėn), bet labai dar viskas painiojasi. Plius atrodo kad perskaičiau, o iki virtuvės nuėjau ir pamiršau doh.gif lotuliukas.gif nu žodžiu, dabar kai pabandžiau, viskas darosi jau po truputį aiškiau. O dėl rudugio, tai man pačiai čia turbūt reikėjo sau įrodyti, kad tikrai verta išleisti didelius pinigus už produktus smile.gif labai ačiū už patarimus 4u.gif
Atsakyti

Vėl reikia labai jūsų patarimo doh.gif . Susimaišiau savo alergiškoms rankoms tokį ale kremuką iš sviestmedžio, šaltalankio aliejaus ir naminio ( dvi savaites šaldytuve laikyto) alijošiaus, tai taip išbėrė rankas doh.gif doh.gif doh.gif . Ar gali būti alergija alijošiui, nes buvau pasidarius tik su šaltalankio aliejuku, buvo gerai? Kaip manot, ar galėsiu dėti į kremus aloe vera iš AZ g.gif
Atsakyti
QUOTE(2Ditute @ 2012 03 04, 19:14)
Vėl reikia labai jūsų patarimo doh.gif . Susimaišiau savo alergiškoms rankoms tokį ale kremuką iš sviestmedžio, šaltalankio aliejaus ir naminio ( dvi savaites šaldytuve laikyto) alijošiaus, tai taip išbėrė rankas doh.gif  doh.gif  doh.gif . Ar gali būti alergija alijošiui, nes buvau pasidarius tik su šaltalankio aliejuku, buvo gerai? Kaip manot, ar galėsiu dėti į kremus aloe vera iš AZ g.gif

Pasidaryk jautrumo testą: nedidelį kiekį gelio užtepk ant riešo ir stebėk ar sureaguos smile.gif . Aš esu dariusis kaukę iš namie spaustų alijošiaus sulčių, po jos visas veidas buvo ryškiai burokinis ir perštėjo, o alavijo gelį labai mėgstu į kremus dėti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(neringa.jn @ 2012 03 04, 19:51)
Pasidaryk jautrumo testą: nedidelį kiekį gelio užtepk ant riešo ir stebėk ar sureaguos smile.gif . Aš esu dariusis kaukę iš namie spaustų alijošiaus sulčių, po jos visas veidas buvo ryškiai burokinis ir perštėjo, o alavijo gelį labai mėgstu į kremus dėti 4u.gif


Ačiū smile.gif
Kažkaip nepagalvojau, kad iš karto pačios galiu paklausti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(MuzikALI @ 2012 03 02, 10:56)
Mergaites, gal zinote, is kur butu galima gauti tokiu mazyciu plastikiniu indeliu su dangteliais kosmetikos meginukams isipilti (pvz kremo ar krempudros), na kad kokie 5-10 g. tilptu. man reikia parduotuvej krempudros pasibandymui i kazka isipilti, ir nzn i ka, neturiu nieko namie  schmoll.gif
zinau, kad tikrai buna tokie indziukai, bet kur juos rasti  g.gif

man meginukam is SUVOS tokie indukai patinka:
http://www.suva.lt/e...;product_id=150
Tik turbut issipardave siuo metu g.gif
Atsakyti
QUOTE(Skrendanti @ 2012 02 23, 23:10)
laba diena, dariau lupu balzama is kokoso aliejaus sviestmedzio ir biciu vasko ir man po kiek laiko jis susicukravo...esu darius kunui krema irgi su sviesmedziu ir taip pat susicukravo...ka tai reiskia? ar tinkamas dar naudoti?gal zinot kodel taip nutinka ?

O as pasidariau isvadas, kad susicukruoja, kai nera vandenines fazes, arba vandens faze mazesne, negu alieju.
Gaminant Alioniuko "ranku krema kitaip" sviestmedis nesusoko i gumuliukus, nes gaminimo technologija kitokia buvo.
Man lupu balzamuose labai maloniai tepasi ir nesusoka su laiku i gumuliukus murumuru sviestas.
Kreme su 60 % alieju, 30 % vandens (kur sviestmedis sudare 7 %), tai labai greitai susoko i gumuliukus.
Kreme su 25 % alieju, kuriuos sudaro sviestmedis ir kakavos sv. - jokiu gumuliuku nera, gavosi standus putesiai.
Tai ir pasidariau isvadas, kad gal ne vaskas, o vandens kiekis tu gumuliuku susidaryma itakoja g.gif
Atsakyti
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 03 02, 18:25)

Kaip tik šį ir užsakinėjau tikėdamasi, kad gausiu nerafinuotą verysad.gif
Atsakyti