QUOTE(afi @ 2014 09 18, 06:19)
Nes jei atvirai nenutuokiu kiek kainuoja bet isivaizduoju kad tikrai nekukliai
o plius nezinau kokio advovato cia reikia ar visi gali but ar kokio specialaus.
o del atleidimo as mmaniau del to kad faktas vilniuje nedirbsiu tai kas jiems liks su manim daryt ir uz 1alga as nepasirasysiu savo noru
Marijampolėj advokatas, turintis praktikos darbo teisės bylose paėmė 100-200lt už konsultaciją (priklauso nuo to ar tik žodžiu, ar analizuoja dokumentus, ar rengia kažkokius atsakymus), jei reikėtų atstovauti byloje (darbo ginčų komisijoje ar teisme) turbūt imtų kažkokį sėkmės mokestį. Pasidomėkit, nuoširdus patarimas, gi nieks per galvą neduos jei pasiklausinėsit rekomendacijų ir pasisakambinsit paklausti kiek kainuotų konsultacija Gal jums tos konsultacijos ir užtektų. Advokatas tikrai gali būti bet koks, jie nebūtinai specializuojasi. Būtų gerai, kad turėtų praktikos su tokiomis bylomis. Būna netgi specializuotų teisės konsultacijų įmonių, kuriose dirba teisininkai, ne advokatai.
Klausiat dėl atleidimo galimybių. Visada reikia skaityti dokumentus. Nespėliokit iš anksto. Jūsų šiuo pagrindu atleisti negali. Todėl labai svarbu, kas bus parašyta pasiūlyme, kurį gausite. Jums tikriausiai pasiūlys adekvačias pareigas kitame mieste. Todėl atsisakymas gali reikšti atleidimą. Kita vertus, reikia analizuoti, ar įmonė įvykdė struktūrines pertvarkas dokumentaliai teisingai. Dar reikia žiūrėti labai tiksliai, kas yra parašyta darbo VIETOS grafoje jūsų sutartyje. Kaip jau minėjau, yra analogiška teisminė praktika (
viena nutartis). Bet reikia analizuoti konkrečius raštus, pasiūlymus ir vertinti galimybes. Netgi jūsų atveju gali būti keletas išeičių ir keletas tų galimybių. Mes čia galim priburti, jūs dabar man atrodo labai neteisingai vertinant DK straipsnius, taikomus jūsų atveju, nes tai nėra paprastas atleidimas, jums galioja apsauga, kol vaikui nėra trejų. Vėl gi, gali būti įvairios traktuotės. Jeigu jums galima gauti išeitinę ar prastovas už daugiau nei metus, tai gal apsimoka pasisamdyti advokatą už penktadalį ar ketvirtadalį tų pinigų? Dažniausiai tokios situacijos baigiasi atleidimų šalių sutarimu ir sutartine išeitine išmoka. Bet jūs turite žinoti, kokį maksimumą jūs galite gauti, kad apsispręstumėte, iki kiek galite nusileisti derybų metu. Kad derėtis, turite žinoti jums konkrečiai palankius DK straipsnius.
Taip, kaip jūs formuluojate klausimą, ar jums kas nors priklauso už tai, kad neįspėjo, mano akimis, yra jūsų situacijoje neteisinga traktuotė. Jūsų niekas neatleidinėjo, todėl ir neprivalėjo įspėti. Panaikinti jūsų darbo vietos neturėjo teisės, tačiau jeigu įvyko struktūrinės pertvarkos, jus turi įspėti nuo to momento, kai grįšite į darbą, jeigu jums negali suteikti to paties darbo ir darbo vietos ( nes jos nėra) turi mokėti prastovas, kol bus išspręsta situacija. Įspėti ir atleisti negali.