Įkraunama...
Įkraunama...

Grįžimas į darbą po motinystės atostogų

QUOTE(maja7 @ 2012 12 23, 17:51)
Bet dirbantiems valstybes tarnyboje yra kazkokie apribojimai pasalpoms, tiksliai nezinau kokie bet tikrai kitokios ismokos, nes moka ne sodra. O mano komentatore minejo kad jos vyras dirba KAM'e.

Kazkur temoj buvo atsakimas,kad ir tarnautojams priklauso.
http://www.sandrauga.lt/?p=231
Papildyta:
QUOTE(jutata @ 2012 12 20, 11:38)
As, kaip suprantu, kad teise gauti ismoka turi vienas is tevu. Mes tik antrais VPA metais norime, kad vyras gautu ta ismoka. Beto, jam ne sodra moketu, nes jis KAM darbuotojas.  mirksiukas.gif Pagal nauja istatyma antraisiais VPA metais, gi, tu turi teise gauti 40proc. ir dirbti. g.gif

http://www.sandrauga.lt/?p=231
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 23 gruodžio 2012 - 17:47
Sveikos,
man del prastovu nelabai aisku.
Jei teisingai supratau DK, tai prastova galima taikyti net administracijos darbuotojui?
Kazkaip nelabai derintusi su tuo straipsniu, kad gryztant po vaiko prieziuros turi buti mokamas darbo sutartyje nurodytas atlyginimas...
Gal zinote, ar tikrai galima taip paprastai forminti tas prastovas?
Sia savaite einu pas darbdavi derybu del iseitines. Tos prastovos man pasitikejimo nepridetu unsure.gif
Atsakyti
Laba Diena,

Kovą turėčiau grįžti į darbą, bet :
1 nežinau ar gausiu darželį, tai nežinau kaip man kalbėti ir tartis su darbdaviu, nes mane išleido 2 metams, prasitęsti raštiškai, bet įtariu kad siūlys testis su sąlyga, kad nebegrįžčiau, kaip tartis tokiu atveju
2 Mano firma pasikeitė pavadinimą ir nebe atitinka mano sutartyje ar tas kas nors keičia
3 jie kviečia mane kalbėtis tai kaip suprantu arba išeitines arba dirbu, jei dirbu jie turi pranešti prieš 4 mėnesius kad atleidžia ar ne, tai tuos 4 mė mėsius moka algą pagal sutartį
o jei tarkim su išeitine, tai čia už visus tuos pradirbtus metus skaičiuojasi stažas ar už metus prieš išeinant atostogauti, o jei dirbai 7 mėnesius kaip tada skaičiuoja

smile.gif Būčiau labai dėkinga už atsakymą
Atsakyti
sveikos, domiuosi ir as siuo klauismu, tai buvau ir konsultacijai Valstybineje darbo inspekcijoje ir rastiskai rasiau jiems, stai ka jie atrase
mano klausimai buvo ar turi teise mano pareigas, vieta laikyti tik iki 2 metu, kaip daznai sklando gandas, ar yra kazkoks kitas istatymas be Darbo kodekso, kuris aiskiai apibrezia 3 metus
ir ar turi teise man keisti darbo salygas be mano sutikimo, pvz dirbu tik pirmadieni-penktadieni nuo 8 iki 17 va. (i savaitgalius ir iki 21 val. ir pan)



DĖL GARANTIJŲ AUGINANTIEMS VAIKUS



Lietuvos Respublikos darbo kodekso (toliau – DK) 180 straipsnis reglamentuoja, kad pagal šeimos pasirinkimą motinai (įmotei), tėvui (įtėviui), senelei, seneliui arba kitiems giminaičiams, faktiškai auginantiems vaiką, taip pat darbuotojui, paskirtam vaiko globėju, suteikiamos atostogos vaikui prižiūrėti, kol jam sueis treji metai. Atostogas galima imti visas iš karto arba dalimis. Darbuotojai, turintys teisę gauti šias atostogas, gali jas imti pakaitomis. Darbuotojas, ketinantis pasinaudoti šiomis atostogomis ar grįžti į darbą joms nepasibaigus, apie tai raštu privalo įspėti darbdavį ne vėliau kaip prieš keturiolika dienų. Kolektyvinėje sutartyje gali būti nustatytas ilgesnis įspėjimo terminas. Per šį atostogų laikotarpį paliekama darbo vieta (pareigos), išskyrus atvejus, kai įmonė visiškai likviduojama.
Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad per atostogų vaikui prižiūrėti, kol jam sueis treji metai, laikotarpį paliekama darbo vieta (pareigos), išskyrus atvejus, kai įmonė visiškai likviduojama. Darbuotojas šiomis atostogomis gali naudotis dalimis, DK 180 str. nustatyta tvarka jis gali išeiti atostogų, sugrįžti ir vėl išeiti, jei vaikui dar nėra 3 metų. Po vaiko priežiūros atostogų darbuotojui grįžus į darbą, darbdavys privalo suteikti tokį darbą, dėl kurio sulygta darbo sutartimi.
DK 95 str. 1 ir 2 d. numatyta, kad kiekvienoje darbo sutartyje šalys privalo sulygti dėl būtinųjų sutarties sąlygų: darbuotojo darbovietės (įmonės, įstaigos, organizacijos, struktūrinio padalinio ir kt.) ir darbo funkcijų, t. y. dėl tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbo arba tam tikrų pareigų. Atskiroms darbo sutarčių rūšims darbo įstatymuose ir kolektyvinėse sutartyse gali būti nustatomos ir kitos būtinosios sąlygos, kurias šalys sulygsta sudarydamos tokią darbo sutartį (susitarimas dėl sutarties termino, sezoninio darbo pobūdžio ir kt.). To paties straipsnio 3 d. nustato, kad kiekvienoje darbo sutartyje šalys sulygsta dėl darbo apmokėjimo sąlygų (darbo užmokesčio sistemos, darbo užmokesčio dydžio, mokėjimo tvarkos ir kt.).
DK 120 str. 1 d. numato, kad tais atvejais, kai keičiama gamyba, jos mastas, technologija arba darbo organizavimas, taip pat kitais gamybinio būtinumo atvejais darbdavys turi teisę pakeisti darbo sutarties sąlygas. Jei darbuotojas nesutinka dirbti pakeistomis darbo sąlygomis, jis gali būti atleistas iš darbo pagal DK 129 straipsnį laikantis nustatytos darbo sutarties nutraukimo tvarkos.
Vadovaujantis DK 120 str. 2 d., darbo sutarties sąlygos, nustatytos DK 95 straipsnio 1 ir 2 dalyse, gali būti keičiamos esant išankstiniam raštiškam darbuotojo sutikimui, išskyrus DK 121 straipsnyje („laikinas darbo sąlygų pakeitimas ypatingais atvejais“) nustatytus atvejus.
DK 120 str. 3 d. nustatyta, kad darbo apmokėjimo sąlygas be darbuotojo raštiško sutikimo darbdavys gali keisti tik tuo atveju, kai įstatymais, Vyriausybės nutarimais ar pagal kolektyvinę sutartį yra keičiamas tam tikros ūkio šakos, įmonės ar darbuotojų kategorijos darbo apmokėjimas. Keičiant darbo apmokėjimo sąlygas, sumažinti darbo užmokestį be darbuotojo raštiško sutikimo negalima. DK 203 str. įtvirtinta, kad tuo atveju, kai nustatomos naujos darbo apmokėjimo sąlygos (DK 120 str. 3 d.), darbdavys turi raštu pranešti darbuotojams ne vėliau kaip prieš vieną mėnesį iki jų įsigaliojimo. DK 120 str. 4 d. nustato, kad keičiant darbo sutarties sąlygas, pakeitimai įforminami abiejuose darbo sutarties egzemplioriuose.
Pažymėtina, kad, vadovaujantis DK 132 str. 2 d., su darbuotojais, auginančiais vaiką (vaikus) iki trejų metų, darbo sutartis negali būti nutraukta, jei nėra darbuotojo kaltės (DK 129 str.). Remdamiesi išdėstytu, į pateiktą klausimą atsakome, kad tuo atveju, jei dėl keičiamos gamybos, jos masto, technologijos arba darbo organizavimo, taip pat kitais gamybinio būtinumo atvejais, darbdavys Jums gali siūlyti dirbti pakeistomis darbo sutarties sąlygomis, tačiau Jums atsisakius dirbti tokiomis sąlygomis, darbo sutartis su Jumis, kaip tai numato DK 120 str. 1 d., negali būti nutraukta (nesant Jūsų kaltės), jeigu auginate vaiką, kuriam dar nėra 3 metų (DK 132 str. 2 d.). Jūsų minėtu atveju, jeigu darbdavys, dėl objektyvių priežasčių negalėdamas Jums suteikti darbo sutartyje sulygto darbo, Jums nesutikus dirbti siūlomo kitokio darbo, skelbia prastovą (DK 122 str.) ir apmoka DK 195 str. nustatyta tvarka.
VDI specialistų konsultacijos teismams nėra privalomos.























Papildyta:
QUOTE(KIKO @ 2013 01 14, 14:43)
o jei tarkim su išeitine, tai čia už visus tuos pradirbtus metus skaičiuojasi stažas ar už metus prieš išeinant atostogauti, o jei dirbai 7 mėnesius kaip tada skaičiuoja



KAIP suprantu jus klausiate ar vaiko auginimo atostogos ieina jums i DARBO STAZA?
taip, laikas buvimo dekrete, vaiko auginimo atostogose skaiciuojasi jums i staza.
Papildyta:
QUOTE(eLaura @ 2013 01 14, 00:54)
Sveikos,
man del prastovu  nelabai aisku.



kai konsultavausi VDI (valstybineje darbo inspekcijoje) tai man sake, kad prastova yra mokama tik minimumas 4 men. po to ismokama iseitine (uz visa darbo staza, skaiciuojant ir prastova ir atsotoginius uz ta laiktarpi)

o del prastovos, tai man sake taip smile.gif jei nesiulo mano darbo vietos, o i pasiulyta kita ju jei nesutinku, neatitinka tai ka dirbau, ateiti i darba ir darbdavys turi fiksuoti prastova, man reikia buti darbe, sedeti. (jei ka ta diena skambink i VDI)

tik jokiu budu nepasirasinekite nesuprantamu dokumentu.
Atsakyti
Sveikos 4u.gif
Gal kuri žinotumėte , jei aš išėjusi vaiko priežiūros atostogų iki 3 metų savo darbovietėje .( trys metai bus rugpjūtį ) Ar galiu eiti pvz.dirbti į kitą darbovietę iš savo senosios neišėjusi ?
Atsakyti
QUOTE(musyte015 @ 2013 01 16, 21:01)
Sveikos  4u.gif
Gal kuri žinotumėte , jei aš išėjusi vaiko priežiūros atostogų iki 3 metų savo darbovietėje .( trys metai bus rugpjūtį ) Ar galiu eiti pvz.dirbti į kitą darbovietę iš savo senosios neišėjusi ?

Taip.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2013 01 16, 22:16)

ačiū 4u.gif
O dar klausimą turiu blush2.gif , jei aš pati parašyčiau prašymą išeiti iš savo darbovietės , tai jau man jokios išeitinės nepriklausytų ?Čis turiu galvoje iki tų trijų metų . Turbūt jos išmokamos tik tada , kai darbdavys atleidžia ?
Atsakyti
QUOTE(musyte015 @ 2013 01 16, 22:28)
ačiū  4u.gif
O dar klausimą turiu  blush2.gif , jei aš pati parašyčiau prašymą išeiti iš savo darbovietės , tai jau man jokios išeitinės nepriklausytų ?Čis turiu galvoje iki tų trijų metų . Turbūt jos išmokamos tik tada , kai darbdavys atleidžia ?

Taip,gautumete tik uz nepanaudotas atostogas kompensacija.
Atsakyti
Ar teisingai supratau, kad bunant vaiko prieziuros atostogose - atostogos nesikaupia? jei iki dekreto isnaudojau visas atostogas, tai greiciausiai ju jau ir nebepriskaiciuos?

Ir kaip grizimas i darba, po dvieju metu buvus vaiko prieziuros atostogose, jei buvo sudaryta terminuota darbo sutartis, kuri vaikui suejus 2 metus, jau pasibaige? ar darbdavys turi teise mane priimti, ar ne?
Atsakyti
QUOTE(Tic-Tac @ 2013 01 16, 23:11)
Ar teisingai supratau, kad bunant vaiko prieziuros atostogose - atostogos nesikaupia? jei iki dekreto isnaudojau visas atostogas, tai greiciausiai ju jau ir nebepriskaiciuos?

Ir kaip grizimas i darba, po dvieju metu buvus vaiko prieziuros atostogose, jei buvo sudaryta terminuota darbo sutartis, kuri vaikui suejus 2 metus, jau pasibaige? ar darbdavys turi teise mane priimti, ar ne?

Taip,bunant VPA kasmetines atostogos nesikaupia.
Skaiciuos,nes jie kaupiasi bunant NGA.
Pasibaigs sutartis ir viskas,nebent darbdavys jus nores pasilikti,tai sutarti persirasysit.
Atsakyti
Laba:)
kadangi ana sav sulaukiau vadoves skambucio, tai puoliau ieskoti atsakymu. Issiskaiciau tema, taciau sau tinkancios situacijos it tiksliu atsakymu neradau,
Dirbu nuo 2008.02 pagal neterminuota. Auginu pametinukus, nuo 2009.11 esu NGA-VPA. Geguze, kai 2am vaikuciui usies 2 metai jau turiu gristi i darba. Taciau kai skambino ir kviete jau dabar, taciau neturiu kur padeti vaiku, tad pasakiau kad anksciau nei geguze gristi neturiu galimybes. Vadove pasake, kad grisiu nebutinai i filiala A (kuriame dirbau, darbas salia namu, itariu per tiek metu susidirbo su mane pavaduojania darbuotoja), o gali buti pasiulytas filialas B.
1. Jei as nesutinku i filiala B dirbti, tada mane privalo palikti filiale A?
2. Jei as nesutinku i filiala B, ar iskarto galiu prasyti atleidimo, ismoku ir kompensaciju ir kuriuo pagrindu del darbdavio, ar saliu susitarimu nutraukiama sutartis?
3. Jei nesutinku i filiala B, paprasau ismoku/kompensaciju, ar tada gali sakyti, kad "tada gerai, paliekam Tave filiale A".

Kadangi sake, kad ar paskambins sia ar kita sav dar pasitikslins, tai noriu jau tiksliai zinoti ko galiu tiketis ir ko galiu reikalauti.
Busiu dekinga uz atsakymus, nes kaskart kai skambina telefonas isitempiu ir laukiu ar tik ne is darbo:(
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo june-july: 16 sausio 2013 - 23:23
QUOTE(june-july @ 2013 01 16, 21:23)
Laba:)
kadangi ana sav sulaukiau vadoves skambucio, tai puoliau ieskoti atsakymu. Issiskaiciau tema, taciau sau tinkancios situacijos it tiksliu atsakymu neradau,
itariu per tiek metu susidirbo su mane pavaduojania darbuotoja),


bet pagal mane, jei jusu darbo vieta tebera, o joje dirba kitas zmogus be jusu sutikimo jie negali jusu perkelti kitur, pagal darbo kodeksa iki vaikui sukaks 3 metai
kita situacija jei darbdavys neissauojo jusu darbo vietos

pasiskambinkite i Valstybine darbo inspekcija, jie konsultuoja mirksiukas.gif kosultuoja ir vietoje pas juos
arba parasykite jiems klausima, bet kol atsako rastu tenka laukti kelias savaites verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo egzotikaa: 17 sausio 2013 - 15:07