QUOTE(tany @ 2012 03 08, 10:42)
Nu tiesiog as daug ko nezinau pasirodo
viskas gerai
Tik kai jau senokai tas klausimų ir abejonių etapas praėjęs, tai dabar reikia dar ir pagalvot gerai, kodėl taip ir nekitaip
bandau aiškint nuosekliai. Pomidorams augti, megzti vaisius, derėti nereikia to nežmoniško karščio, kuris pas mus vasarą būna. Todėl polikarbonatniai šiltnamiai tuo ir yra geri, kad galima sudaryt gana mažomis sąnaudomis optimalias auginimo sąlygas. Pramoniniuose yra labai daug daviklių ir kompiuterizuota.
Eiti į šiltnamį po 10 kart per dieną tikrai nereikia. Reiktų organizuotis darbus taip, kad kuo mažiau ten landžioti. Vieną dieną laistyti ir nusiskint pomidorus, kokią kitą dieną per savaitę apgenėt, pareguliuot augimo kryptį ir vėl nusiskint pomidorus.
Tiesa, nėra visai taip, kad visiškai nesusidaro kondensatas. Yra jis, tik nevarva ant augalų ir pilnai užtenka jam pasišalinti per automatiškai atsidarančius langus.
Durų nereikia palikti atvirų, tam, kad neprieitų karšto oro iš lauko. Šiltnamy šilta, bet neįleidinėjant oro, jis po nakties labai palaipsniui įšyla ir vakarop lauke imant vėsit dar ilgai laiko šilumą. Nėra staigaus užkaitimo ir atvėsimo.
Ir dar, pas mane takelis trinkelėmis išdėtas, dar vienas šilumos šaltinis. Per karščius atidarau apatinę durų dalį ir per ją į takelio 'lovį' prileidžiu šalto gruntinio vandens. Tačiau tai darau, kai jau tikrai labai labai karšta būna.
Jei dirbu šiltnamy ir tenka bėgiot iki 'darbinio' namuko pirmyn atgal, tai pro praviras duris tiesiogiai krentantys saulės spinduliai žiūrėk jau ir 'kanda' kokiai paprikai.
Be visa to, mulčiuojant dirvos paviršių ir šiam imant irti, susidaro CO2 dujos, kurios veikia kaip trąša ir tuo pačiu taip pat šildo orą ( čia labai aktualu pavasarį ir rudenį).
Na, gal dar ką praleidau. Klausk drąsiai