Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai

turiu kratinuką apie pomidoriukų daiginimą per kelis metukus susirinkusi trumpa iš šios temutės ir kitur:

Sėkliukes susodinti į drėgną žemę nedidialiame indelyje.
Prieš sėją durpių paviršius išlyginamas, palaistomas ir lengvai suspaudžiamas. Po to kas 3 cm padaromi 1 cm gylio grioveliai, juose išdėstomos sėklos. Ant viršaus užsijokite 0,5–1 cm žemės..
Indelį pridengti dangteliu ir padėti šiltai kol sudygs, retsykiais atidarant pravėdinti.
Kai sudygsta reikia indelį perkelti vėsiau ant palangės ir nebedengti.
Laistyti retai bet gausiau tik nepersistengti kad pelkėje nestovėtu ir neturi būti visiškai sausa.
Kai sudyge daigeliai turi tikrajį lapelį reikia daigelius išpykiuoti į 7X7cm arba 9X9cm vazonėlius. Žemė turėtų būti tik durpinė, šaknims irgi lengviau vystytis.

Kai reikia pažiūrėti ar jau laikas sodint į didesnius, pomidoro daigelį gražiai ištraukiu iš vazonėlio su visom žemėm ir apžiūriu. Pagal vieno apžiūrą galima spręsti ir apie kitus daigus. Jei šaknų jau pakankamai (svarbu, kad nebūtų susigrūdusios kaip silkės bačkoj...) persodinu į didesnius, 1-1,5 ltr vazonėlius. Tuomet į durpinę žemę jau pamaišau ir riebesnės žemės 1:1.
Trečias persodinimas priklauso kur bus sodinama į šiltnamį ar į didesnį vazoną.

Atsakyti
QUOTE(Ex @ 2012 02 06, 19:53)
Mergos, gausit per plikę už betvarkę..  turiu vis abejot savo atmintim ir pasitikrint kurioj temoj esu mad.gif ar jau taip toli nueit iki reikiamos temos...

Nepyk Ex blush2.gif Tikrai neturejau laiko dar papriku temos ieskoti... Turejau labai mazai laiko(kol vyras vaika ziurejo, dave man tik pusvalandi) Diena is galvos isejo visai(visi 3 vaikai serga, tai baigiu nudurneti doh.gif ). O cia zinau, kad operatyviai mergynos pades thumbup.gif

QUOTE(egute @ 2012 02 06, 20:04)
turiu kratinuką apie pomidoriukų daiginimą per kelis metukus susirinkusi trumpa iš šios temutės ir kitur:

Sėkliukes susodinti į drėgną žemę nedidialiame indelyje.
Prieš sėją durpių paviršius išlyginamas, palaistomas ir lengvai suspaudžiamas. Po to kas 3 cm padaromi 1 cm gylio grioveliai, juose išdėstomos sėklos. Ant viršaus užsijokite 0,5–1 cm žemės..
Indelį  pridengti  dangteliu ir padėti šiltai kol sudygs, retsykiais atidarant pravėdinti.
Kai sudygsta reikia indelį perkelti vėsiau ant palangės ir nebedengti.
Laistyti retai bet gausiau tik nepersistengti kad pelkėje nestovėtu ir neturi būti visiškai sausa.
Kai sudyge daigeliai turi tikrajį lapelį reikia daigelius išpykiuoti į 7X7cm arba 9X9cm vazonėlius. Žemė turėtų būti tik durpinė, šaknims irgi lengviau vystytis.

Kai reikia pažiūrėti ar jau laikas sodint į didesnius, pomidoro daigelį gražiai ištraukiu iš vazonėlio su visom žemėm ir apžiūriu. Pagal vieno apžiūrą galima spręsti ir apie kitus daigus. Jei šaknų jau pakankamai (svarbu, kad nebūtų susigrūdusios kaip silkės bačkoj...) persodinu į didesnius,  1-1,5 ltr vazonėlius. Tuomet į durpinę žemę jau pamaišau ir riebesnės žemės 1:1.
Trečias persodinimas priklauso kur bus sodinama į šiltnamį ar į didesnį vazoną.

O naudinga info, ACIU 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(tany @ 2012 02 06, 19:58)

Bet gerai, kad sugalvojau pazaisti, nes va klausimu tai kiek kilo, kadangi niekad dar to nedariau. Kovo menesiui reikes labiau pasiruosti smile.gif. PVZ kiek gyliai tas seklas deti  blink.gif


giliai nereik. Tik žemėm užbert smile.gif
Atsakyti
QUOTE(edinka @ 2012 02 06, 18:59)
Pernai auginau IVET - anksciau visu sirpo ir derlingi.  thumbup.gif


susigundziau siemet sitais pomidorais, jau ir seklu nusipirkau, paziuresiu kaip jie cia seimynai itiks.
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2012 02 06, 20:31)
giliai nereik. Tik žemėm užbert  smile.gif

kita kart zinoriu doh.gif nes tikrai nepagailejau zemes, giliai ikisau gal 2 cm ir dar is virsaus sausom zemes pabarsciau doh.gif
Atsakyti
Aš tai išdėlioju inde su žemėm sėklytes ir su degtuku subadau negiliai smile.gif Patogu ir greita mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Savvy @ 2012 02 06, 14:59)
Dar klausimas - ar čia pomidorai? Praeitais metais sudygo man lovelyje. Po du "vaisiukus" todėl, kad kitus nuskabiau (galvojau, kad auga pomidoriukai - ir taip gausis didesni).... bet galiausiai sunoko visiskai juodi vaisiai. Be jokio raudomumo. Ragauti neišdrįsau  nestuke.gif

user posted image

gerai, kad neragavai, čia kiauliauogės ne pomidorai blink.gif
Atsakyti
Skaitinėjau skaitinėjau šitą forumiuką, ir neatsilaikiau, kadangi šiandien buvo pas mane sėjos diena tai jau kelis pomidoriukus įkišau balkoninius, tik kažin ar dygs nes neaišku kiek metų jau tos sėklos biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(diuni @ 2012 02 05, 20:26)
4u.gif sveiki..o ko prisisiuntėt , jei ne paslaptis rolleyes.gif


sveikos,
atsisiunčiau šių veislių sėklas:

Red pear
purple russian plum
black truffle
tigerella
black krim
black cherry
delicious

žiūrėsiu kaip seksis, nieko iš jų nesu auginusi..
Atsakyti
QUOTE(edinka @ 2012 02 06, 18:59)
Pernai auginau IVET - anksciau visu sirpo ir derlingi.  thumbup.gif

norejau klaust apie juos, pirkau siemt ,raso labai ankstyvi ...
Papildyta:
red pear pernai auginau nes norejau imantresnes formos kaip paveikslelyje
user posted image

raso "Nauja ilgastiebių pomidorų veislė iš Italijos. Tinka auginti visų tipų šiltnamiuose ir lauke. Vaisiai originalios formos, dideli, mėsingi, labai gero skonio."

pasmane jie buvo zemiausi siltnamyje gal iki metro aukscio , apvalus, dideli, grazus bet jokiu briaunu schmoll.gif
Atsakyti
4u.gif turiu iš aš tų kriaušių šiemet ...nežinau tik kiek ko sodinti...

radau vakar namie Rutulių veislę , galiojo iki 2004 metų sėklos... cool.gif biggrin.gif dabar bandysiu -ar daigios dar cool.gif
Atsakyti
Sėklos bus tikrai daigios. Nėra vilties, kad 100proc, bet dar nebus pasenę. Aš senesnes esu sėjus.
Atsakyti