QUOTE(cibulis @ 2012 03 25, 08:19)
girdėjau, kad yra firmos, kurios pagal specialų užsakymą padaro polių apšiltinimą, t.y. išpjauna pageidaujamą cilindrą poliams apšiltinti. Ilgis - koks nori. Pvz., padarai kokius 1-1,5 m ilgio ir kokius 10-15 cm storio sieneles, o viduje kiaurymė. Taip galima ir polius apšiltinti. Vieno cilindro, kurio ilgis 1 m, o storis 30 cm kaina apie 95 Lt. Naudojamas EPS 200.
Ką manote apie tokią polių šiltinimo sistemą? Beje, kadangi polius dalį namo svorio laiko ne tik poliaus pačia apčia, bet ir šonais, ar dėl to, kad polius apšiltintas putplasčiu nesumažėja jo laikančioji galia, t.y. ar nereikia daryti gilesnio poliaus, kad jis atlaikytų namą?
Šiuo klausimų čia jau bendravom.
Polius ką šonais laiko skaičiuojama tik nuo įšalo gylio, tad iki įšalo gylio galima laisvai šiltinti. Beje, nors įšalo gylis Vilniuje yra pasiekęs iki 120cm gylio, poliams įšalas skaičiuojamas iki 90cm gylio, tad putplasčio poliams ilgesnio nei 90 cm daryti nederėtų.
Nuo ko tas putplastis saugo? Jei paskaičiuosi kiek šilumos praeina per polį nuo viršaus iki apačios, suprasi, kad toks šiltinimas apsaugo polį tik nuo įšalo ir galima pasakyti, labai maža dalim leidžia sutaupyti dėl šilumos nutekėjimo iš šiltesnių patalpų į gruntą.
Polius apsaugoti nuo įšalo būtina, bet tam yra daugiau būdų nei tik apšiltinti patį polį žiediniu apšiltinimo sluoksniu. Kauno šilas siūlo daryti
vertikalų sijonėlį (5 detalė) prieš polius. Mano manymu, polių apsaugojimui apsaugoti nuo įšalo puikiausiai tinka ir nuožulnus sijonėlis, koks naudojamas aplink PP pamatus.
Nuo įšalo polius apsaugojus kitais būdais darbiniu tampa visas poliaus ilgis, nes visas polius negauna įšalo, tad toks apšiltinimo būdas mano nuomone geresnis, nei apšiltinti patį polių žiedine įmova, Nors iš kitos pusės, dėdamas putplastį po rostverku 20 cm sluoksniu ir aš polius apšiltinau 20 cm ilgiu
.