QUOTE(Vilienė @ 2012 01 29, 19:28)
Kai turėsite išsilavinimą, ne prastesnį nei konstruktorių - galėsite jiems oponuoti. Dabar belieka jais pasitikėti - jie profesionalai.
Jei domitės - paskaičiuokite pats: namo svorį, niutonais, padalinęs iš PP ploto, m2, gausite apkrovas, paskaliais, arba kPa/MPa. Palyginkite apkrovą su EPS/NEPS/XPS stipriu gniuždant, jį rasite gamintojų puslapiuose, ir bus pačiam aiškiau stovės 150t ant 120m2 ar nestovės
Turėdamas stiprį ir PP plotą, galite atvirkštiniu veiksmu pasiskaičiuoti leistiną namo svorį ir masę - pamatysite, kiek dar šimtų tonų šmutkių galime prisinešti į namą, stovintį ant PP
Viskas būtų teisingai, tačiau esminė atrama net ir PP atveju yra labiau taškinė, o ne per visą pamato plotą. Aš suprantu, kad jūs sakysite, kad po visą namo plotą išdėliotą armatūra priimą apkrovas, tačiau didžioji dalis apkrovos yra toje vietoje, kur atremta siena, o einant nuo sienos link centro jinai mažėja. Todėl sakyti, kad visa PP visu savo plotu laiko namą būtų neteisinga.
Čia labai daug geros
informacijos
Trumpa ištrauka: The loadbearing elements of the insulated foundations are made from high-strength expanded polystyrene, namely EPS 300. The 300 signifies the short-term load, in kPa (or kN/m2), that causes a 10% compression of the expanded polystyrene (EPS). However, at this level of loading, the EPS has exceeded its yield point, so accepted best practice is to use the 1% compression load, i.e. the load that causes the EPS to compress by 1%. The industry-accepted 1% compression load for EPS 300 is 120 kPa.
Tai reiškia, kad galimas į vieną kvdaratinį metrą 300 kPa spaudimas (30 tonų), tačiau tuomet EPS susispaus 10 proc. savo storio. Todėl manoma, kad geriau EPS 300 apkrauti 120 kPa jėga, t.y. 12 tonų į vieną kvadratinį metrą. Ne taip jau ir daug.
Beje, Viliene, kokį EPS jūs dėjote po savo pamatais: EPS 100, EPS 200 ar EPS 300.