QUOTE(Vilienė @ 2012 02 05, 21:02)
Taip, aš žinau kaip pastatyti pasyvų namą: ypač jei pamatai PP, o sienos EPS blokeliai. Tik vat nežinau kaip ten su ilgalaikiu poveikiui sveikatai tokiame name ir su priešgaisriniais reikalavimais? Jei ant PP dėti ceche surinktą skydinį namą, tai jokių problemų nebus (su sveikatos reikalais), bet aš noriu mūrinio, o ne medinio namo.
Jei trumpai man abejones kelia šie momentai:
1. Man vis dar kelia abejonės dėl sienų iš EPS - gyventojų sveikatai ir priešgaisriniai reikalavimai.
2. Dar vienas klausimas dėl EPS blokelių - ar tikrai galima skaičiuoti varžą imant tiek išorės, tiek vidaus EPS storį. Kažkur esu skaitęs (gal ir šiame forume), kad realiai šilumą sulaiko ir realią varžą R parodo tik EPS storis iš išorės.
3. Man vis dar kelia abejonių PP plokštės ilgaamžiškumas. Šis klausimas iš tiesų jau po truputį atkrenta, nes vis labiau įsitikinu, kad viskas ten bus gerai.
4. Piniginis klausimas. PP iš esmės manau, kad kainuoja tiek pat kiek gręžtiniai, tačiau EPS sienos yra šiek tiek brangesnės nei silikatas ar keramika. Visgi čia nėra itin didelė problema.
5. Stoglangiai. Pietų pusėje jų nebijau, o šiaurėje jų geriau vengti. Visgi mano projekte galima apsieiti tik su vienu stoglangiu (šiaurėje būtų), nes visur kitur stoglangius puikiai pakeistų sienos langai.
6. Šildymo sistema. Aš manau, kad lietuvišką PN reikia šildyti. Elektros nenoriu. ŠS brangu. Man patiktų židinys, kuris užmaitina pagalbinėje patalpoje stovinčią akumuliacinę ar granulinė krosnelė, kuri užmaitina tą pačią akumuliacinę. Vis dar renku apie tokią sistemą informaciją.
7. Daryti namą su garažu ar be garažo. Be garažo pigiau, garažas - patogiau.
Tai vat: man reikia laiko, kad save įtikinčiau, jog viskas bus gerai dėl minėtų punktų. Kuomet tikrai įvyks persilaužimas smegenyse, beliks susirasti žmogų, kuris dar projektavimo stadijoje suskaičiuotų visus namo nuostolius su PHPP. Tuomet jau bus galima ir apie statybas pagalvoti. Mano tokia logika.