QUOTE(cibulis @ 2012 02 05, 17:28)
Pagal STR'ą garažas, net jei jis ir priblokuotas prie namo, gali būti visiškai nešildomas.
Mane domino paprastas dalykas: kokia būna temperatūra nešildomame garaže, kuomet lauke turime minusą. Noriu žinoti kuo daugiau reikšmių priklausomai nuo to kaip keičiasi lauko oras.
Toks dalykas labai padėtų apsispręsti, reikia man garažo ar pakanka vien stoginės. Nes jei vadovautis jūsų logika, kad nešildomame garaže bus tokia pati temperatūra, kokia yra lauke, tai man garažas visiškai nereikalingas. Tokiu atveju visiškai pakanka stoginės.
O jeigu yra taip, kaip rodo dėdės matavimai, tai jau galima pradėti galvoti apie garažą. Nes aš garažo nesiruošiu šildyti. Ir jei nešildomame garaže nėra bent keliais laipsniai šilčiau nei lauke, tai kokio galo man toks garažas. Tai jau ne garažas, o tik didelis sandėlis.
Galiu pateikti ir dar vieno žmogaus garažo duomenis. Jo garažas yra Vilniaus mieste tarp daugiabučių: požeminis statinys. Sakė kuomet lauke buvo -20, garaže buvo -2.
Tai vat aš ir galvoju ar mano mašinai reikalingas garažas, ar pakanka tik stoginės. Manau, kad nešildomas garažas pasitvirtina tik tuo atveju, jei jame yra bent 5-10 laipsnių aukštesnė temperatūra nei lauke. Nes šildyti garažą - visiška nesąmonė arba tokiame garaže turi stovėti Brunzos kolekcija.
Žiūriu čia ir daugiau žmonių pradėjo ilgais postais rašinėti. Gal turit ką su politika bendro
?
Nešildomame garaže gali būti ir labai panaši temperatūra kaip lauke ir šiek tiek šilčiau. Viskas priklauso, nuo garažo sienų termo varžos ir akumuliacinių savybių. Principas labai panašus kaip ir namo statybose, bet yra šiokių tokių niuansų.
Pirmiausiai atkreipkim dėmesį į sienos termo varžą. Jei ji nedideslė, sakykim, kokia OSB plokštė, ar siena per vieną lentą, tai garažo viduje bus labai panaši temperatūra kaip ir lauke ir ji kis labai greitai, už su lauko temperatūra supanašės per kelias valandas.
Dėl akumuliacinių savybių: Jei namas iš silikatinių 15 cm blokelių, kurie galima sakyti neturi termo varžos, bet turi gerą akumuliaciją, iš esmės gali būti kažkas panašaus, kaip kad minėjo DEU. Nakty lauke šalta, o garaže šilčiau, nes silikatas vis dar laiko šiltesnę temperatūrą, kuria pasikrovė dienos metu, o ryte kai lauke orai atšilo, garaže gali būti net šalčiau nei lauke, nes garažas per naktį atvės ir sienos dar keles valandas tikrai išlaikys vėsą.
Bet kalbant apie garažą, reikėtų atkreipti dėmesį į kelis dalykus. Pirmiausia, ar jis nepriglaustas prie kokio nors šildomo, kad ir labai gerai izoliuoto pastato, tai nors ir minimaliai, bet jis bus šildomas. Aišku kiek tų vatų gaus per tą sieną labai nesunku pasiskaičiuoti su narvid skaičiuokle, bet net ir 100W vis tik yra šildymo galingumas.
Antras dalykas į kurį norėčiau atkreipti dėmesį, yra tai, jog visai nėra poreikio, kad garaže būtų pliusinė temperatūra, o kai temperatūra yra žemesnė nei ~+4C, garažą ne šaldyti, o šildyti pradeda ir po garažu esanti žemė.
Taigi, jei garažas pastatytas ir turi vieną bendrą sieną su gerai apšiltintu namu jis ne tik sumažina namo nuostolius per tą sieną, bet ir pats yra šiek tiek šildomas, be to, jei jis pakankamai gerai apšiltintas, tikėtina kad net per tokius šalčius, kaip dabar, nešildomame garaže gali būti ne žemesnė nei koks -10 ar -15 temperatūra. Tas pakankamai neblogas apšiltinimas, tai primetu, kokie 5cm šiltalo. Daugiau nešildomam garažui tikrai neverta.
Šie pamąstymai neparemti paskaičiavimais, tai labai norint galima atlikti ir patiems. Beje, tenka lankytis skardiniame garaže. Tokį pasistačiau šalia mano statomo namo laikyti statybinėms medžiagoms, jis su niekuo nesiglaudžia. Kai buvau į jį užėjęs tik prasidėjus šalčiams, kai aplinkui žemė jau buvo įšalusi, o balos užtrauktos ledu, garaže buvo tikrai šilčiau nei lauke, ant kiek nepasakysiu, matavimo prietaisų neturėjau, bet jautėsi. Žemė nebuvo įšalusi, tad dar skleidė šilumą ir šildė garažą. Esant tokiems šalčiams, aišku žemė garaže irgi įšalo, ir jos šildomo poveikio jau neturėtų jaustis. Prie -30C nelabai traukia važiuoti ten ir žiūrėti kokia temperatūra viduj ir kokia lauke.