QUOTE(KarolisLT @ 2012 02 02, 21:41)
Tokia išvada teisinga
Tačiau įstatyme galėtų būti konkrečiau apibrėžti skirtumai tarp "nevartojančio " ir "nevartojančio energijos iš pašalies" pastato, nes tai iš emės yra gana skirtinga...
Kitas atvejis - lokalus energijos gaminimas pastate (sklype) sukonkretinimas. Saulės ir vėjo energija lyginant su biokuru atrodo įdomiai. Nes jei iš atsinaujinančių apsirūpinantis bus įvardyjamas kaip beveik nevartojantis, tada Lietuvos provincija seniai gyvena beveik energijos nevartojančiuose pasttuose, nes nuolat kūrena biokurą
Tiesiog terminologijos stoka ir spragos
Bet čia visoje Europoje taip...
Ne visai taip. Šis naujas A++ dalykas buvo sąlygotas
2010/31/ES direktyvos, kuri yra bendra visai ES, t.y. dabar vyksta ES direktyvos perkėlimas į nacionalinius teisės aktus.
Pažiūrėkit minėtos direktyvos 2 straipsnio (Apibrėžtys) punktą 2. Jis iš esmės yra toks pats, koks yra priimtas mūsų teisės aktuose, t.y. nukopijuotas nuo ES direktyvos.
Įdomus ir 6 straipsnis (Nauji pastatai). Ten kalba apie itin didelę energijos panaudojimą iš atsinaujinančių šaltinių.
Taigi mano galva (kaip ir ES direktyvos bei jau nacionalinio teisės akto) lietuviškas pasyvus namas, tai toks namas, kuris naudoja itin mažai energijos, tačiau net ir tą trūkstamą kiekį energijos pasigamina iš atsinaujinančių dalykų. Šiuo atveju lietuviams biokuras - medžiaga NR1.