QUOTE(cibulis @ 2012 02 01, 18:52)
Todėl kad visiems dzin dzilin, nes tyrimai dar pakankamai nauji ir ne visi žino. Su asbestu, t.y. šiferiu, dar blogiau, nes jo tiesioginė grėsmė visiems aiški, tačiau stovi sau namai ir niekam nei šilta, nei šalta, nors šiferio programa šiems metams ir pratęsta.
Norėjau pasakyti, kad radonas, kaip ir šiferis/asbestas, daugiau mažiau kiekvieno asmeninis reikalas.
Šeip tai pas atvirus ŽŠ visokios dujos gali patekti į orą, kuris tiekiamas į namus. Tai pats tiesiausias kelias radono dujoms į namus. PP yra padaryta iš galima pasakyti visai nelaidžių dujoms medžiagų, taip kad per PP galima sakyti iš vis nepatenka dujų. Jei patalpos ventiliuojamos, jokios dujos, tame tarpe ir radonas neužsilaiko, nesikaupia patalpų viduje, greitai pašalinamos ir jas pakeičia grynas oras.
Dėl skraidymo lėktuvu ir molinių plytų radiacijos. Ar domėjotės koks radiacijos kiekis sklinda iš keramikos? Ar gaunamas skrendant lėktuvu? O koks yra leistinas, žmogui nekenksmingas radiacijos lygis? neviršijamas? Tai ko nervuotis?
Žemės paviršių pastoviai pasiekia tam tikras radijacijos kiekis, tad žmogus prie nedidelio radijacijos lygio yra adaptavęsis, tai yra natūralus fonas.
Tas pats ir su statybinėmis medžiagomis. Silikatinių plytų ar blokelių gamintojai visais varpais skalambija, jog keraminės plytos labiau skleidžia radiaciją nei silikatinės, todėl pirkit pastarasias. Su vienu buvusiu Gedimino technikos universiteto dėstytojų dėsčiusiu apie statybines medžiagas bendraudamas užsiminiau apie keramikos radiaciją, tai tas tik nusijuokė ir pasakė, viskas priklauso, nuo to, iš kokio molio karjero molio kepamos plytos, minėjo vieną Lietuvos kraštą, sakė iš to radijacijos bus daugiau, kitame Lietuvos molio karjere jos beveik išvis nėra, o kas įdomiausia, kad ir smėlis turi tam tikrą radiacijos kiekį, tad net ir silikatinės plytos ar blokeliai gali turėti daugiau ar mažiau radiacijos. Nesunkiai galima primesti, kad paėmus tyrimams keramines plytas degtas iš molio paimto iš didžiausią radiacijos lygį turinčio karjero ir silikatinę iš atitinkamai mažiausio, tyrimo metu bus nustatyta silikatinių plytų gamintojui palankūs rezultatai, kuriuos vėliau bus galima prastūminėti, kaip sensacingą naujieną. Tad ta reklaminio pobūdžio informacija apie keramikos radiacija, konkrečiai yra tik reklaminis triukas.