Įkraunama...
Įkraunama...

Keistai nesuprantamas kaimynų elgesys

QUOTE(Karusia @ 2012 08 15, 17:45)
džyzasss, jūs savo vyro retsykiais neįdarbinote į šeimos įmonę, kad šiukšles išnešti? sodrai mokesčius sumokėjote? draudimą nuo bedarbystės?
Šeimos buhalteriją galima tvarkyti neatlygintinai. Vadinasi, ir šiukšles nešti, valgyt gaminti ir pan. turbūt galima. biggrin.gif
O kalbant rimtai - nie putajtie sobstviennuju šierst s gosudarstviennoj.
Šeimoj ir gyveni "bendroj buity". Su kaimynais jokios bendros buities nesu įsipareigojusi turėti. MOKU NAMO ADMINISTRAVIMO mokesčius ir UŽ PASLAUGAS. Jeigu kažkas ATSISAKĖ paslaugos, tai kuo galiu padėti?

QUOTE(Karusia @ 2012 08 15, 17:45)
ar nėra skirtumo tarp savitvarkos ir samdomo darbo?
Na negali būti buhalterio "savanorio". Negali. Jis turi būti įdarbintas (bent kažkiek ten etato), draustas socialiniu draudimu ir bla-bla-bla.
Talka gali būti. Bet talka - savanoriškas dalykas (galima ir nedalyvaut). O nuolatinis darbas (kad ir 2 kart per mėnesį) negali būti priverstinis. Aš suprantu - susitarė. Bet susitarimas yra neteisėtas ir jeigu jis man netinka, aš jame nedalyvauju. Jėrgau, kodėl turėčiau? Nuspręs namo pensininkai, kad jie patys remontuos laiptines, aš turėsiu betonuot? blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mititėja: 15 rugpjūčio 2012 - 16:54
juokinga skaityti pasisakymus 'nenoriu, nesitvarkysiu', matyt namie lygiai tokios pat netvarkingos ir dar vaikus moko. juk tokiose šeimose ir auga atžalos kurios pinigus "užsidirba", o ne atlieka bendrus buities palaikymo darbus ir žino daugiau teisių nei pareigų. laiptinė yra bendro naudojimo patalpa ir psio. pirkdamas butą su tuo susitaikai. jei valytoja nesamdoma, namo bendrija turi pilną teisę nuspręsti kad valys gyventojai. tokiu atveju balsuojama ir kaip dauguma nusprendžia taip ir bus. galima šiukšles kaupti namie, bet teks susitaikyti kad prie laiptinės valymo teks prisidėti. jei ištinka isterija 'nenoriu/nepriversit' nieks nedraudžia savo butui samdyti valytoją ar pamokėt kaimynei, bet prie savo nuosavybės, t.y. dalies laiptinės tvarkos palaikymo prisidėti teks. kas būtų jei kokios babcės imtų ardytis 'nesilaikysiu seimo priimtų įstatymų, nes jame nėra paksiaus už kurį balsavau, o juos priėmė tie, už kuriuos nebalsavau' - panašiai kaip ir kokiam vienam dviem butams laiptinėje putojant kad 'nepriversit - nevalysiu' nes jie valymui nepritaria irnesakyk.gif
Atsakyti
Kur konkreciai nurodyta,kad privalau valyti laiptine?
bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2012 08 15, 18:51)
juokinga skaityti pasisakymus 'nenoriu, nesitvarkysiu', matyt namie lygiai tokios pat netvarkingos ir dar vaikus moko. juk tokiose šeimose ir auga atžalos kurios pinigus "užsidirba", o ne atlieka bendrus buities palaikymo darbus ir žino daugiau teisių nei pareigų. laiptinė yra bendro naudojimo patalpa ir psio. pirkdamas butą su tuo susitaikai. jei valytoja nesamdoma, namo bendrija turi pilną teisę nuspręsti kad valys gyventojai. tokiu atveju balsuojama ir kaip dauguma nusprendžia taip ir bus. galima šiukšles kaupti namie, bet teks susitaikyti kad prie laiptinės valymo teks prisidėti. jei ištinka isterija 'nenoriu/nepriversit' nieks nedraudžia savo butui samdyti valytoją ar pamokėt kaimynei, bet prie savo nuosavybės, t.y. dalies laiptinės tvarkos palaikymo prisidėti teks. kas būtų jei kokios babcės imtų ardytis 'nesilaikysiu seimo priimtų įstatymų, nes jame nėra paksiaus už kurį balsavau, o juos priėmė tie, už kuriuos nebalsavau' - panašiai kaip ir kokiam vienam dviem butams laiptinėje putojant kad 'nepriversit - nevalysiu' nes jie valymui nepritaria irnesakyk.gif
Man irgi labai juokinga.

Nes babcė, kuri pasak jūsų nesilaiko seimo priimtų įstatymų yra baudžiama (bauda, viešaisiais darbais ar laisvės atėmimu).

Kaip suprantat, nevalančių niekas nebaudžia, nes tokie "susitarimai" yra neteisėti ir galiojantys tik tiek, kiek jie laisvanoriškai vykdomi. Kadangi aš jų nevykdau, manęs priversti negali (niekur nenumatytos baudos ar kitokios bausmės), tai susitaikyti TEKS JUMS: arba valysit pati ir už mane (ir sutaupysit savo 3 Lt per mėnesį), arba teks vėl samdyti valytoją, už kurią IR JUMS teks mokėti. lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Beje, už vengimą susimokėti už paslaugas yra numatytos sankcijos - delspinigiai ir t.t.


Oi, žiūrėkit, žinovės, ką radau (jeigu kas rasit ką naujesnio, cituokit):

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S

1995 m. spalio 4 d. Nr. 1300
Vilnius

DĖL GYVENAMŲJŲ PATALPŲ SAVININKŲ ATSISKAITYMO UŽ PASTATO EKSPLOATAVIMĄ IR KOMUNALINES BEI LAIDINIO RADIJO PASLAUGAS TVARKOS PATVIRTINIMO


12. Jeigu daugiau negu 2/3 gyvenamojo namo arba laiptinės gyvenamųjų patalpų nuomininkų ir savininkų susitaria patys valyti bendrojo naudojimo patalpas (rūsius, laiptines ir kita) ir apie tai raštu informuoja šias paslaugas teikiančią įmonę, jiems mokestis už bendrojo naudojimo patalpų valymą neskaičiuojamas. Jeigu gyventojai, nusprendę patys valyti bendrojo naudojimo patalpas, savo sprendimo nevykdo ir patalpas valo blogai, esant gyventojų skundams, savivaldybės nustatyta tvarka patalpos pradedamos valyti centralizuotai.


Labiausiai man patinka sakinys:
"Jeigu gyventojai, nusprendę patys valyti bendrojo naudojimo patalpas, savo sprendimo nevykdo ir patalpas valo blogai, esant gyventojų skundams, savivaldybės nustatyta tvarka patalpos pradedamos valyti centralizuotai." lotuliukas.gif

Taigi, l'eau, jums teks susitaikyti, kad jeigu blogai valysit, tai aš skųsiuos ir patalpas pradės valyti centralizuotai. biggrin.gif biggrin.gif

O varge, prisiminiau, kad l'eau mane ignoruoja. Kaip dabar pranešt, kad jai gresia susitaikyt su mano pageidaujama tvarka? g.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mititėja: 15 rugpjūčio 2012 - 18:24
Tose bendro naudojimo patalpose mes visada keičiame perdegusias lemputes, kai tuo tarpu kaimynai retai arba niekada. Nors to daryti neprivalome nei mes, nei mūsų kaimynai, lemputės taip pat turėtų būti administruojančios įm. rūpestis, ir kiti dalykai. Ir valyti turi ne grafikų organizatoriai, iniciatoriai, o samdomas žmogus, jei yra kas nesutinka su tuo ir apskritai valančių mažuma, retas įvykis.
Atsakyti
Vilniuj namo laiptinę tvarko samdomas žmogus. na, bent jau iki trečio aukšto tiksliai biggrin.gif šauni moteriškė, kruopščiai sutvarko.
o va lemputes kažkas, atsiprašnat, pamėgo knist. su visu gaubtu sykį nunešė. ir gėles su vazonais vogė, bet čia gal jau pašalinių darbeliais... galiausiai vyrs kažkaip ten įmontavo tą lempą, kad nu niekaip tu jos neišsuksi, nu nebent su stiklais iškabinsi - ramu biggrin.gif
Atsakyti
O tai kaip tie pašaliniai į laiptinę įeina? g.gif Ir kaip jie ten nepastebėti tas lemputes nufugina? Gi vis tiek reikia atsukti gaubtą.
Pas mus lemputes fyrindavo laiptinėje, kurioje anksčiau gyvenome. Bet ten tai tokia laiptinė buvo "pagerinta". Be to, ji buvo neužrakinta labai ilgą laiką.

O gėles jeigu vogtų, tai aš gal net iki durų padėčiau panešt. lotuliukas.gif
Man jos visai laiptinėse nepatinka. Suprantu, žmonės - gėlininkai, butą apsistatė, nebetelpa, tai laptinę atseit puošia, o iš tikrųjų tai savo šlamštą sandėliuoja. Todėl aš visai nepykčiau, jeigu jos vieną dieną paslaptingai dingtų. lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mititėja: 15 rugpjūčio 2012 - 19:10
lemputes mes irgi dažnai keičiam,perdega dažnai,nes senas namas,kažkas su elektra yra,kai reikėjo balsuoti,ką pirmiau tvarkyti,nesusirinko reikiamas skaičius žmonių,nes bendrija,taip ir liko,nusipirkom prožektorių.
Atsakyti
QUOTE(mititėja @ 2012 08 15, 19:04)
O tai kaip tie pašaliniai į laiptinę įeina?  g.gif Ir kaip jie ten nepastebėti tas lemputes nufugina? Gi vis tiek reikia atsukti gaubtą.
Pas mus lemputes fyrindavo laiptinėje, kurioje anksčiau gyvenome. Bet ten tai tokia laiptinė buvo "pagerinta". Be to, ji buvo neužrakinta labai ilgą laiką.

O gėles jeigu vogtų, tai aš gal net iki durų padėčiau panešt.  lotuliukas.gif
Man jos visai laiptinėse nepatinka. Suprantu, žmonės - gėlininkai, butą apsistatė, nebetelpa, tai laptinę atseit puošia, o iš tikrųjų tai savo šlamštą sandėliuoja. Todėl aš visai nepykčiau, jeigu jos vieną dieną paslaptingai dingtų.  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif



mititeja, as geles galiu paimt ir jumis isvaduot bent nuo to nemalonumo biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(mititėja @ 2012 08 15, 15:54)
Nesiūlau kerštauti. Tik siūlau būdą babcę priversti pasišluoti JOS gi ir išbarstytas kruopas.


Tai, budama Jusu kaimyne tam paciam aukste, galeciau musu auksto saslavas padalint is butu skaiciaus ir Jusu butui tenkancias siuksles tiesiog po Jusu kilimeliu supilt? Taip? mirksiukas.gif

Is DNSB istatymo
5str.

4. Daugiabučio namo savininkai (bendrasavininkiai) bendrojo naudojimo objektus privalo valdyti, tinkamai prižiūrėti, remontuoti ar kitaip tvarkyti. Daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektams valdyti butų ir kitų patalpų savininkai steigia daugiabučių namų savininkų bendriją arba sudaro jungtinės veiklos sutartį.

Jei jau susirinkime nubalsavo, tai kaip ir privaletumet biggrin.gif Nors, aisku, kazin ar yra rastiskas balsavimo irodymas..


5. Daugiabučio namo savininkas (bendrasavininkis) neprivalo apmokėti išlaidų, dėl kurių jis nėra davęs sutikimo ir kurios nesusijusios su įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytais privalomaisiais statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimais.

Velgi, jeigu buciau Jusu tokia pat uzsispyrus kaimyne, galeciau neduot sutikimo del valytojos samdymo ir nusamdytai valytojai piktavaliskai nemoket, nes as NESUTINKU biggrin.gif

Uzburtas ratas mirksiukas.gif Bet kokiu atveju, saunu, kad Jusu kaimynai ne tokie kaip as smile.gif

Ir i klausima, ar man gaila tu keliu Lt, kad kazkas uz mane isvalytu? Ne, negaila. Jei kazkada bendrija nuspres kitaip, sumokesiu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zaRAza: 15 rugpjūčio 2012 - 20:36
Ale ir tingines/sutres jus kai kurios
Atsakyti
O del pacituoto 12 punkto, tai tas 1 trecdalis, kuris nesutiko, ir toliau moka mokescius samdytai imonei. Kadangi Jusu atveju jos nera, tai manau, tas 1 trecdalis turetu susirast ir nusisamdyt, nes privalot arba moket, arba valyt, taip suprantu? ax.gif
Atsakyti