Įkraunama...
Įkraunama...

Keistai nesuprantamas kaimynų elgesys

QUOTE(Molė @ 2012 08 14, 08:30)

Ir dar , jei kiekvienas pakeltume savo šiukšlę, ne svetimą, visi gyventume gražiau g.gif

Čia apskritai nesibaigianti tema- niekaip nesuprantu, kodėl taip šiukšlinama viešose vietose. Juk kad būtų švaru, prie kiekvieno gyventojo reikėtų pastatyti po valytoją ar net du. Juk visi žino, kad tvarka atima begalę laiko ir jėgų, tai gal paprasčiau ją tiesiog palaikyti. Visi , nuvažiavę į kokią Šveicariją, Vokietiją, aikčioja- kaip gražu, kaip švaru, kaip išpuoselėta. Ar taip sunku bent kiek pasimokyti? Gal mūsų emigravusieji ar jų vaikai kada nors grįš ir parsiveš jau kitų įpročių.
Papildyta:
QUOTE(Suomi @ 2012 08 13, 20:01)
Diskusija šiaip jau prasidėjo nuo to, kad pagyriau re55 už jos man labai priimtiną požiūrį į kaimynystę, o paskui įsisiūbavo nebeaišku, apie ką biggrin.gif

Ačiū ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Molė @ 2012 08 14, 07:30)
Čia apie gėlynus kalba buvo. Aš dažnai pagalvoju, daugiabučiuos tiek gyventojų, o prie namų gėlytės nerasi, nu nebent kokia močiutė ar diedukas fanatikas atsiranda.
Kodėl?

Pas mus tiek laipinę tvarko, tiek gėlynus prižiūri (jų daug aplink namą) namą administruojanti įmonė smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cartman: 14 rugpjūčio 2012 - 09:06
Mes bandėm užjudinti kaimynus, kad tvarkytųsi tai, ką jų šunys palieka. Rezultate likom nesuprasti ir į "visuotinę talką" atėjo tik mūsų šeima. Šunų daug, tvarkytojų nei vieno. Viskas baigėsi tuom, kad buvo pridėtas papildomas mokestis kaip užmokestis aplinkos tvakytojai.

Atrodo nesunku, bet niekaip nesuprantu, ar čia gėda, ar čia kas.... Pasiėmei maišiuką, surinkai, išmetei. Jokių problemų.
Atsakyti
QUOTE(Molė @ 2012 08 14, 08:30)
Ir dar , jei kiekvienas pakeltume savo šiukšlę, ne svetimą, visi gyventume gražiau g.gif
Aš tai siūlyčiau NEŠIUKŠLINTI. Tada nereikės ir tų šiukšlių kilnoti. Tik neišvengiamai susinešantį purvą ir dulkes išvalyti.

QUOTE(re55 @ 2012 08 14, 09:33)
niekaip nesuprantu, kodėl taip šiukšlinama viešose vietose.
drinks_cheers.gif thumbup.gif

QUOTE(Isila @ 2012 08 14, 10:53)
Mes bandėm užjudinti kaimynus, kad tvarkytųsi tai, ką jų šunys palieka. Rezultate likom nesuprasti ir į "visuotinę talką" atėjo tik mūsų šeima. Šunų daug, tvarkytojų nei vieno. Viskas baigėsi tuom, kad buvo pridėtas papildomas mokestis kaip užmokestis aplinkos tvakytojai.

Atrodo nesunku, bet niekaip nesuprantu, ar čia gėda, ar čia kas.... Pasiėmei maišiuką, surinkai, išmetei. Jokių problemų.
Atsiprašau, bet augintinius laikantys šeimininkai privalo susirinkti kakučius. Ir labai protestuočiau, jeigu manęs paprašytų mokėti daugiau, nes reikia surinkti kažkieno augintinių paliktus "turtus".

Dažnai matau pro langą, kaip vedžioja aplinkui namus šunis, bet nesusirenka, ką privalo. Kai įsiutina, ketinu rašyt skundą. Bet taip niekad ir neprisiruošiau. Jaučiu, vis dėlto reikia.
Mūsuose gaji nuomonė, kad "va, paskundė". Gaila, nes normaliose (civilizuotose šalyse) tai yra normali praktika - žmonės jaučia pilietinę pareigą pranešti apie nesilaikančius įstatymų (teršti viešoje vietoje negalima). Ir kaip jau minėjo re55, nuvažiavę lietuviai žavisi švara ir tvarka. Tik užmiršta, kad tą švarą patys gyventojai ir palaiko. Ne mes gi nuvažiavę išvalom.

Vieni pažįstami ketina emigruoti: išsirinko Vokietiją, nes "ten švariausia" iš visų apvažiuotų šalių. O patys šuns kakų nė nemano rinkti. Aš jau įsivaizduoju, kaip jie ten spjaudysis, kai reikės ne tik naudotis švara, bet ir dalyvauti jos palaikyme. lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mititėja: 14 rugpjūčio 2012 - 11:49
O mano kaimynai labai šaunūs žmonės. Jų keistai nesuprantamas elgesys - tai nebent kažkokia, kaip supratau iš šių diskusijų, nepaaiškinama tolerancja biggrin.gif
Atsakyti
Na laiptine isvalyt man nesunku- tik dvi aiksteles ir dveji laiptai. Suprantu ir tas, kurios nenori valyt, todel jei niekaip neprieinama kompromiso, tai tikrai reiktu susirast asmenine valytoja, kuri karta per menesi ta laiptine isvalytu uz Jus- problemos kaip nebuta ir niekam prie niekoe nereiktu taikstytis mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(zaRAza @ 2012 08 14, 12:56)
Na laiptine isvalyt man nesunku- tik dvi aiksteles ir dveji laiptai. Suprantu ir tas, kurios nenori valyt, todel jei niekaip neprieinama kompromiso, tai tikrai reiktu susirast asmenine valytoja, kuri karta per menesi ta laiptine isvalytu uz Jus- problemos kaip nebuta ir niekam prie niekoe nereiktu taikstytis mirksiukas.gif
Kodėl turėčiau ieškotis asmeninės valytojos?
Valytoja buvo nusamdyta, bet kažkas nutarė, kad jos nereikia, nes nori sutaupyti, valydami patys. Tai gal jie galėtų susirasti, kas jiems sponsoriautų valytojos apmokėjimą?
Aš niekaip negaliu suprasti, kodėl patogią tvarką kažkas pakeitė, o dabar aš turiu prie to taikytis. Kas pakeitė, tas tegu ir rūpinasi.
Kaip jau sakiau - aš valyti nesiplėšiau. O leisi užlipti ant galvos, tai taupydami ir kiemsargio atsisakys - reikės žiemą sniegą kasti, rudenį lapus šluoti. Neturiu nei noro, nei laiko. O kai turiu laiko, noriu pasiilsėti, o ne dalyvauti pensininkų taupymo progamoje.
O paprasčiau kalbant, per tą laiką, kurį sugaišiu valydama laiptinę galėčiau uždirbti daugiau, todėl man tiesiog neapsimoka "taupyti" tokiu būdu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mititėja: 14 rugpjūčio 2012 - 12:10
QUOTE(mititėja @ 2012 08 13, 16:14)
Gal jūs man galit pasakyti, ką man daryti. Pas mus irgi egzistuoja toks žodinis susitarimas, bet aš NENORIU laiptinės valyt. Su manimi niekas nesitarė, susitarimas jau egzistavo, kai atsikrausčiau.
Vienas dalykas, kažkas labai super-duper jo nesilaiko. Kam sušviečia, tas laiptinę ir išplauna, tiksliau - kas neapsikenčia.  rolleyes.gif
Bet mano klausimo esmė kita. Kodėl turiu dirbti valytoja (nekenčiu tokių darbų), jeigu kažkas taupo pinigus ir nesamdo valytojos. Aš sutinku sumokėti tuos 10 Lt (ar kiek ten reikia) per mėnesį, kad tik man NEREIKĖTŲ valyti laiptinės.


O as tai nesuprantu, kur cia problema g.gif Musu laiptinei kazkada seniai irgi buvo tokia tvarka- kaimynai vale laiptine. Mes nenorejom, tai tiesiog pasamdem vietoj saves zmogu. Kas jums trukdo ta pati padaryti?
Beja, po kazkiek laiko kaimynai ivertino samdomo zmogaus privalumus, ir ta valytoja pradejo valyti jau viso namo laiptine lotuliukas.gif Atrodo, po kokio pusmecio tas samones luzis ivyko tongue.gif
Ups, jau zaRAza ta pati pasiule
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AMARILIS: 14 rugpjūčio 2012 - 12:15
QUOTE(AMARILIS @ 2012 08 14, 13:13)
O as tai nesuprantu, kur cia problema  g.gif  Musu laiptinei kazkada seniai irgi buvo tokia tvarka- kaimynai vale laiptine. Mes nenorejom, tai tiesiog pasamdem vietoj saves zmogu. Kas jums trukdo ta pati padaryti?
Beja, po kazkiek laiko kaimynai ivertino samdomo zmogaus privalumus, ir ta valytoja pradejo valyti jau viso namo laiptine  lotuliukas.gif  Atrodo, po kokio pusmecio tas samones luzis ivyko  tongue.gif
Gal galite pasidalinti kontaktais valytojos, kuri sutiks ateiti išalyti 2 kartus į mėnesį dvi laiptų aikšteles + 2 laiptų maršus už 10 Lt. Ačiū.
Tiesą pasakius, aš galiu sumokėti ir laiptinę išvalančiai kaimynei. Bet ta kaimynė, kuri valo mano aikštelę, pinigų neims, ji ir pati ko gero mieliau mokėtų valytojai už normalų visos laiptinės valymą. O tie, kas nutarė "sutaupyt", manot patys savo teritorijas labai valo? lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mititėja: 14 rugpjūčio 2012 - 12:17
QUOTE(mititėja @ 2012 08 14, 13:14)
Gal galite pasidalinti kontaktais valytojos, kuri sutiks ateiti išalyti 2 kartus į mėnesį dvi laiptų aikšteles + 2 laiptų maršus už 10 Lt. Ačiū.

O tai jei `centralizuotai` samdysit, tai manot tas tik 10 lt kainuos nuo buto? tongue.gif Naivu, kazkaip.
Atsakyti
QUOTE(AMARILIS @ 2012 08 14, 13:18)
O tai jei `centralizuotai` samdysit, tai manot tas tik 10 lt kainuos nuo buto?  tongue.gif Naivu, kazkaip.
O tai gal galit papasakoti, kiek gauna valytoja, 1 kartą į savaitę išvalanti vieną 5 aukštų laiptinę (laiptinė paprasta, maršas laiptų, dviejų maršų pločio aikštelė, be jokiu užkaborių liftams ar pan.)? 1000 Lt? g.gif
Atsakyti
QUOTE(mititėja @ 2012 08 14, 13:09)
Kodėl turėčiau ieškotis asmeninės valytojos?


Bet taip niekada kompromiso nebus bigsmile.gif Jei vis "kodel as, kodel as" smile.gif Na, pasikeite tvarka, balsuokit susirinkimuose. Pakeiskit tvarka vel. Kame problema? Zinoma, KODEL tie kas nenori samdyt, turi moket ir KODEL tie, kas nori moket turi valyt? Sprendimas tik vienas- tie, kas nenori moket, valo patys, tie kas nori moket lai moka, tik susiranda kam smile.gif Kaimynei gal geda imt tuos 10Lt is Jusu, bet tikiu, kad yra tikrai zmoniu, kuriems ir tas 10LT uz puse valandos per menesi yra geri pinigai biggrin.gif
Atsakyti